Cestovní pojištění do zahraničí

  • Výrazné slevy při vyřízení pojištění do zahraničí online
  • Cestovní pojištění je možné sjednat i na poslední chvíli
  • Celý proces trvá méně než 5 minut

Cestovní pojištění do zahraničí

Cestování po světě a objevování nových kultur si v poslední době oblíbilo nemálo Čechů. Stejně tak roste i popularita studijních pobytů v cizině. Při žádné cestě za hranice by se však nemělo zapomínat na cestovní pojištění do zahraničí.

Dobrou zprávou je, že pro získání toho nejlepšího cestovní pojištění již není třeba obcházet pojišťovny a cestovní kanceláře. Dlouhému čekání ve frontách na pobočkách pojišťoven již odzvonilo, nyní lze sjednat pojištění do zahraničí online z pohodlí domova.

Pojištění na cestu do zahraničí

Nicméně i tak může být těžké prokousávat se nepřehlednými nabídkami pojištění do zahraničí. V takovém případě lze využít kalkulačku cestovního pojištění, která dokáže srovnat ceny a přehledně zobrazit nabídku cestovního pojištění. Nechybí ani možnost si online pojištění do zahraničí rovnou sjednat.

Byť není cestovní pojištění do zahraničí povinné ze zákona, doporučuje ho ministerstvo zahraničních věcí a zkušení cestovatelé. Náhoda je blbec, a je lepší se řádně pojistit než platit vysoké částky z vlastní kapsy. Cestovní pojištění nebývá totiž tak drahou záležitostí. 

Online kalkulačka cestovního pojištění umožňuje sjednat pojištění levně a do pár minut.

Sjednat si pojištění online >

Online pojištění do zahraničí

Online pojištění do zahraničí přináší mnoho výhod jak nadšeným cestovatelům, tak těm, kteří jezdí za hranice za prací či studiem. Umožňuje totiž zařídit vše potřebné velmi levně a rychle. Sjednat si pojištění do zahraničí těsně před odjezdem, třeba cestou na letiště, již dnes není žádný problém.

Zařídit cestovní pojištění do zahraničí je možné i na poslední chvíli před odjezdem.

Vše je navíc velmi jednoduché. Stačí zadat několik údajů do kalkulačky cestovního pojištění, která bleskově zobrazí přehledný seznam nabídek a jejich cen. Poté už zbývá jen vybrat si tu nejvýhodnější a uzavřít pojištění do zahraničí online.

Veškeré dokumenty k pojištění na cestu do zahraničí budou ihned zaslány na email, poté je stačí pouze vytisknout a přibalit s sebou na cestu. Jakmile člověk vyrazí na jakýkoliv výlet, měl by mít s sebou pojištění v listinné podobě. 

Upozornění: Důležitým faktorem pro sjednání cestovního pojištění je také to, jak jsou na tom cestovní pojišťovny po koronaviru. Je nezbytné si také předem zjistit, do jakých zemí pouští cizince a kde jsou naopak hranice zavřené. Zájem o cestovní pojištění proti covidu roste a jeho sjednání je v současné době skutečně nutností.

Zdravotní pojištění do zahraničí

Zdravotní pojištění v zahraničí bývá již automaticky součástí cestovního pojištění. Balíčky jednotlivých pojišťoven obvykle zahrnují i pojištění léčebných výloh v zahraničí. Kdykoliv se v cizině přihodí úraz či dojde ke zhoršení zdravotního stavu, sjednané zdravotní pojištění v zahraničí tyto náklady pokryje. Nicméně je potřeba si dát pozor na pojistné limity, které rozhodují, do jaké výše budou léčebné výlohy hrazeny.

Jak se vyznat v široké nabídce pojištění a vybrat to nejvýhodnější?

Srovnat ceny pomocí kalkulačky >

Zdravotní pojištění v zahraničí zároveň hradí všechny výdaje spojené s hospitalizacínákupem léků či služeb záchranných sil. V ceně bývá i převoz zpět do České republiky a jiné transporty. Každopádně je na každém klientovi, jaký speciální balíček si zvolí nebo vytvoří, a to na základě typu cesty a limitů plnění. Cena za sjednání pro rodinu, která jede na hory, a jiná cena bude pro rodinu, která jede do Německa nakupovat.

Všechny tyto služby bývají v cizině velmi drahé a pro rodinu mohou být takové částky likvidační. Proto je vhodné mít sjednané zdravotního pojištění do zahraničí a užít si dovolenou bez obav.

Mimo to mají pojišťovny výhodné ceníky pro seniory a studenty. Studenti, kteří jedou do zahraničí z důvodu studia mohou získat slevu až 50 %. Pro seniory platí také nižší ceny.

Kromě zařízení pojištění by si měl řidič před každou cestou do zahraničí zjistit, jaké poplatky je na tamějších silnicích potřeba uhradit, a ověřit si platnost dálniční známky.

Pojištění do zahraničí VZP

Pojištění do zahraničí nabízí také VZP, největší zdravotní pojišťovna v Česku. Pojištění do zahraničí VZP je k dispozici ve třech balíčkách – Mini, Standart a Nadstandart. Vybírat je tak možné od balíčků základních až po ty nejkomplexnější. Každý se může sám rozhodnout, jaký rozsah pojištění jeho cesta do zahraničí vyžaduje.

Pojištění do zahraničí často kryje i náklady na akutní zubní zákrok.

Varianta Mini zahrnuje pojištění léčebných výloh a odpovědnosti. Standart má navíc pojištění pro případ hospitalizace a pojištění elektroniky. V případě, že si klient zvolí balíček Nadstandart, může si ke klasickému VZP pojištění do zahraničí ještě navíc vybrat dvě připojištění dle vlastní volby zdarma.

VZP nabízí 10% slevu při sjednání cestovního pojištění online a 20% slevu pro studenty.

Sjednat si cestovní pojištění od VZP >

Pojištění na dovolenou

Dovolená v zahraničí vždy vyžaduje sjednání toho správného pojištění na cesty. Každý sice hledá to nejlevnější cestovní pojištění, je však potřeba si uvědomit, že v případě pojištění na dovolenou není vhodné se rozhodovat jen podle výše pojistného.

Cena je pro většinu lidí důležitá, ještě důležitější je však výše limitů pojistného plnění. Ty vypovídají o tom, do jaké výše bude hrazeno lékařské ošetření ve zdravotnickém zařízení, péče, hospitalizace či transporty. Při zařizování pojištění na dovolenou se tak rozhodně vyplatí výši těchto limitů sledovat.

Dalším kritériem ke zvážení je cílová destinace dovolené. Každá země disponuje jinou úrovní poskytované zdravotní péče a cenami ošetření či hospitalizace. Od těchto informací by se mělo odvíjet stanovení limitů pojistného plnění při sjednávání pojištění na dovolenou.

Pojištění do ciziny autem 

Vedle letadla je velmi oblíbeným dopravním prostředkem na dovolenou automobil. Člověk je svým pánem nejen času, ale i cesty. Může si zvolit jakoukoliv trasu a zastavovat na pravidelných spotech na kávu a toaletu. Řidič může být připravený na cestu sebevíc, stejně se však může něco na silnici pokazit. 

V takovém případě je největší záchranou sjednání pojištění do ciziny na auto na cestu do zahraničí. Součástí je nejen rychlá pomoc opravy vozidla na místě, nýbrž i odtah vozidla do nejbližšího servisu. Protáhne-li se čas opravy, pojištění kryje výdaje za náhradní ubytování do té doby, než bude auto zcela v pořádku.

Připojištění do zahraničí

Základní balíčky cestovního pojištění lze navíc ještě rozšířit o nejrůznější připojištění do zahraničí. Člověk sám nejlépe ví, jaká jsou na jeho plánované dovolené rizika. Každý se obává něčeho jiného, proto je možné si konečné pojištění do zahraničí upravit zcela podle sebe.

Mezi nejoblíbenější připojištění do zahraničí patří pojištění zavazadel v případě ztráty či krádeže. Kufry do letadla lze krýt s pojistným limitem až 50 tisíc Kč. Jakmile dojde k odcizení nebo ztrátě, pojišťovna bude chtít seznam, jaké všechny osobní věci zavazadlo obsahovala. K osobním věcem patří oblečení, hygiena, obuv a například fotoaparát.

Pojišťovna si stanovuje výluky na věci, které při ztrátě nevyplatí. Jedná se zejména o cenné papíry, jízdenky a umělecké předměty jakékoliv hodnoty. 

Připojistit lze také storno dovolené nebo přerušenou cestu. Storno zájezdu je velkou výhodou, pokud někdo z rodiny onemocní, zejména malé dítě, které nemůže být bez dozoru dospělé osoby, tak nepřijde o peníze celá rodina. Storno se vztahuje například na poplatky ubytovacích zařízení.

Nabízena jsou taktéž následující připojištění do zahraničí:

  • připojištění odpovědnosti
  • připojištění pracovní cesty
  • připojištění opuštěné domácnosti
  • připojištění právní ochrany
  • připojištění veterinární služby

Volba připojištění do zahraničí závisí na typu dovolené. Například v případě sportování v cizině si lze připojistit rizikové a zimní sporty nebo trvalé následky úrazu.

Cestovní pojištění do USA

V případě cesty do Ameriky jsou doporučovány vyšší limity pojistného plnění pro léčebné výlohy. Ve Spojených státech amerických je zdravotnictví na obzvlášť vysoké úrovni a tomu také odpovídají ceny za tyto služby.

Při volbě nižšího pojistného krytí se může stát, že část nákladů bude potřeba doplatit z vlastních peněz. Je dobré zmínit, že ceny za ošetření a léky se v USA pohybují v desítkách tisíc korun.

Nejen při cestách do USA je potřeba se vždy řádně pojistit.

Tip pro cestu do USA: Doporučeno je se před cestou podívat na informace pro cestu do USA od Ministerstva zahraničí. Aktuální doporučení ministerstva je zde.

USA patří mezi země z nejdražší zdravotní péčí. Cestovní pojištění se tak může výrazně vyplatit.

Srovnat ceny cestovního pojištění do USA >

Pojištění na cesty do zahraničí online

Jak již bylo řečeno, výběr pojištění do zahraničí online by se měl mimo jiné odvíjet od cílové destinace.

Jednotlivé země se navzájem velmi liší, proto se před výjezdem za hranice vždy vyplatí dozvědět se něco o daném státě. Podle těchto informací poté zvolit to nejvýhodnější pojištění na cesty do zahraničí.

Pojištění na cesty do zahraničí – koronavirus

Cestování do nedávna bylo snadnější než je tomu dnes. Řada zemí po turistech vyžaduje předložení covid pasu nebo negativního testu. Proto je opravdu nutné se věnovat podmínkám pro vstup do země. Doporučujeme si také ověřit, jak jsou na tom cestovní pojišťovny po koronaviru.

Pojišťovny se rychle přizpůsobily novým možnostem na trhu, a tak v rámci pojištění na cesty do zahraničí nabízí variantu pro případ nákazy koronavirem v dovolenkové destinaci. Většinou pojištění kryje náklady na karanténu a první pomoc při nákaze. 

Onemocní-li člověk koronavirem ještě před odjezdem, je možné v rámci sjednání připojištění storna zájezdu žádat pojišťovnu o vrácení peněz. 

Pojištění na cesty do zahraničí – Evropa

Cestovní pojištění do Německa
Proč našeho západního souseda navštívit? Je nutné se před cestou do Německa pojistit?

Cestovní pojištění do Rakouska
Přehled a podrobnosti o zajímavostech v Rakousku i doporučovaných formách pojištění.

Cestovní pojištění na Slovensko
Vše, co je dobré vědět o Slovensku i cestovním pojištění na jednom místě.

Cestovní pojištění do Itálie
Proč cestovat do Itálie a jaké formy cestovního pojištění využít?

Cestovní pojištění do Chorvatska
Vše důležité o Chorvatsku i pojištění před cestou.

Cestovní pojištění do Řecka
Konkrétní nabídky mít v Řecku a pojištění.

Cestovní pojištění do Maďarska
Proč navštívit zrovna Maďarsko a proč je dobré mít pojištění?

Cestovní pojištění do Francie
Přehled nejzajímavějších míst Francie. Informace o cestovním pojištění.

Cestovní pojištění do Španělska
Vše důležité o sjednání cestovního pojištění do Španělska.

Cestovní pojištění do Velké Británie
Konkrétní informace o Británii a možnostech, jak se pojistit před cestou.

Cestovní pojištění do Portugalska
Vše důležité o Portugalsku i cestovním pojištění na jednom místě.

Cestovní pojištění do Švédska
Konkrétní informace o Švédsku a možnostech pojištění na jednom místě.

Cestovní pojištění do Turecka
Vše důležité o sjednání cestovního pojištění do Turecka.

Cestovní pojištění na Island
Přehled zajímavostí na Islandu i základních informací o pojištění.

Cestovní pojištění do Ruska
Proč navštívit zrovna Rusko a jaký typ cestovního pojištění?

Pojištění na cesty do zahraničí – svět

Cestovní pojištění do Egypta
Základní informace o Egyptě i možnostech pojištění.

Cestovní pojištění do Austrálie
Proč je nutné se před cestou do Austrálie řádné pojistit?

Cestovní pojištění do Indie
Co neminout v Indii a proč nezapomenout na cestovní pojištění?

Cestovní pojištění do USA
Informace o USA i možnosti pojistek. Co vědět před cestou?

Cestovní pojištění na Kubu
Vše důležité o cestovním pojištění i Kubě samotné.