Cestovní pojištění do Velké Británie online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Velké Británie od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Nejlevnější cestovní pojištění do Velké Británie

Spojené království Velké Británie a Severního Irska se rozkládá na Britských ostrovech. Dříve pod sebou sdružovalo mnoho dalších koloniálních zemí, například Indii či Egypt. Břehy Britských ostrovů jsou omývány Atlantským oceánem. S Evropou je země propojena podmořským tunelem.

Velká Británie má jednu z nejdražších lékařských péčí v Evropě, proto se určitě vyplatí si sjednat před cestou cestovní pojištění.

Využít online cestovního pojištění >

Co vědět před cestou do Velké Británie

Po výsledku referenda o výstupu z EU se Velká Británie odpojila od Evropské unie. K jejímu navštívení postačí v současnosti platný cestovní pas.

V případě cestování autem by se rozhodně nemělo zapomenout na povinné ručení. Díky naší kalkulačce je možné sjednat to nejvýhodnější.

Proč neminout Spojené království

Velká Británie je jedním ze světově nejznámějších, nejvyspělejších a nejoblíbenějších států. Celkem se dělí na čtyři jednotlivé země – Anglie, Wales, Skotsko a Severní Irsko – z nichž každá je něčím zajímavá a má co nabídnout.

Anglie je největší zemí a zároveň administrativním a správním střediskem Spojeného království. Hlavním turistickým cílem je hlavní město Londýn. Moderní kosmopolitní město, s množstvím univerzit, obchodních domů, restaurací a kaváren, má každému co nabídnout. Milovníci historie si zde určitě přijdou na své. Kromě sídla královny – Buckinghamského paláce, je jistě uchvátí i obří Big Ben, pevnost Tower či známý most Tower Bridge. Ten, kdo chce vidět slavné osobnosti z blízka, by určitě neměl vynechat muzeum voskových figurín.

Ve Velké Británii lze cestovat po městech i divoké přírodě. V obou případech by však mělo být nutností zařízené cestovní pojištění. Bez něj se může cesta do Velké Británie prodražit.

Milovníci divoké přírody, náročné horské turistiky a horolezectví by určitě měli zamířit do Skotska. Kromě divoké Skotské vysočiny je uchvátí i pohled na nejvyšší horu – Ben Nevis. Kromě hor stojí za prohlídku i zdejší města, a to zejména historický Edinburgh. Co by to bylo za návštěvu bez ochutnávky kvalitní skotské whisky? Tu si mohou návštěvníci dopřát v některé z místních hospůdek.

Ten, kdo se chce vyhnout davům turistů a potřebuje načerpat nové síly na klidném místě, by měl navštívit Wales a projít se po skalnatých útesech na pobřeží. Naopak lidé zajímající se o Titanic by neměli minout Belfast, hlavní město Severního Irska, kde byla tato slavná loď postavena.

Potřebuji pas do Anglie?

Dříve pro cesty do Velké Británie, tedy i Anglie, neměli turisté z Evropské unie povinnost cestovat s pasem. Stačil pouze občanský průkaz, pas do Anglie mohl sloužit jako jeho alternativa. Po Brexitu a odchodu Velké Británie z Evropské unie se průběžně mění podmínky pro pracovní víza, školné pro zahraniční studenty a bohužel i nutnost cestovního dokladu.

Brexit však stále probíhá a podmínky okolo cestování zůstávají prozatím neměnné. Při cestování do Velké Británie se dnes tedy doporučuje mít i pas, i přestože by nemusel být nutností. Důležité je také sledovat aktuální informace na stránkách Ministerstva zahraničí.

Proč nezapomenout na pojištění

Pokud klient cestuje do zahraničí, konkrétně do Velké Británie a váhá nad uzavřením cestovního pojištění, nabízíme online kalkulačku.

Pojištění se určitě doporučuje. Případná zranění či další nebezpečné události lze pojistit za pár korun a v dražších zemích jako je Velká Británie by se mohly účty v nemocnicích velmi prodražit. Navíc britské nemocnice by mohly turistu bez pojištění i odmítnout.

Dnes již není nutné chodit na pobočku, vybrat cestovní pojištění lze během pár minut a z pohodlí domova pomocí naší služby cestovního pojištění srovnání do zahraničí od různých pojišťoven. Z dostupných nabídek je snadné vybírat.