Kalkulačka havarijního pojištění

 • Všechny nabídky havarijního pojištění na jednom místě
 • Uzavření havarijního pojištění bez nutnosti prohlídky v servisu

Co je havarijní pojištění? Jak se liší od povinného ručení?

Řidiči často tápou nad tím, co je havarijní pojištění a jaký je rozdíl mezi ním a povinným ručením. Havarijní pojištění kryje škody způsobené na vozidle majitele. Nejčastěji zmiňovaným důvodem pro uzavření se staly havárie, při které klient může pojištění využít, i přestože nehoda byla klasifikována jako jeho vina. Mezi další pojistné události se řadí vandalismus, odcizení automobilu či srážka se zvířetem

Na rozdíl od povinného ručení není ze zákona dané, i přesto ho však v poslední době uzavírá stále více lidí. Dnes lze havarijní pojištění uzavřít online a bez nutnosti návštěvy servisu. Ověřit cenu havarijního pojištění >

Online kalkulačka havarijního pojištění

Využití online kalkulace klientům šetří nejen čas, ale i peníze. Některé pojišťovny nabízí uzavření pojištění online levněji. Navíc je možné z pohodlí domova porovnat všechny nabídky a najít druh pojištění auta, který pro klienta bude nejvýhodnější.

Online kalkulačka havarijního pojištění za klienta najde a seřadí ty nejvýhodnější nabídky na trhu.

Vyzkoušet online kalkulačku havarijního pojištění >

Po výběru té nejvýhodnější nabídky je možné uzavřít havarijní pojištění odkudkoliv na světě. Výhodou, kterou dnes již mnoho pojišťoven poskytuje, je fotodokumentace vozidla z domova.

Není tedy nutné vozit auto do servisu a podstupovat dlouhé procedury. Díky online sjednání lze uzavřít havarijní pojištění rychle a bezpečně. Využít kalkulačku havarijního pojištění >

Každý očekává od havarijního pojištění vozidla jiné výhody. Kalkulačka tak na míru najde každému po zadání potřebných údajů tu nejlepší nabídku. 

U online kalkulačky havarijního pojištění je nutné vyplnit nezávazný formulář, díky kterému si klient může vybírat z personalizovaných nabídek havarijního pojištění.

Díky využití online kalkulačky havarijního pojištění může klient ušetřit nejen čas, ale i peníze. Navíc má všechny nabídky přehledně na jednom místě.

Havarijní pojištění se navíc stává stále výhodnějším. Nejen díky možnosti zvolení počtu pojistných událostí se jeho cena často velmi liší. Další faktory, které hrají roli v ceně havarijního pojištění:

 • Údaje o automobilu
 • Údaje o řidiči
 • Spoluúčast
 • Povinné ručení u stejné pojišťovny

Při zadávání údajů o automobilu poslouží klientovi malý a velký technický průkaz. V něm je možné najít všechny potřebné údaje, jako je rok výroby vozidla či jeho hmotnost. Zadat údaje do kalkulačky havarijního pojištění >

Jak pracovat s kalkulačkou havarijního pojištění?

Nabídky pojišťoven jsou vždy seřazené od nejlevnějších po ty nejdražší nabídky. Objevují se nabídky od oblíbených pojišťoven jako Allianz, Kooperativa, Axa, Generali či ČSOB. U výběru havarijního pojištění se doporučuje dávat pozor i na jiné údaje než jen na cenu. Těmi je kvalita asistenčních služeb a rychlosti likvidace (za jak dlouho se pojistná událost vyřeší). 

Kalkulačka havarijního pojištění počítá cenu i z údajů o vozidle. V kalkulačce klient zadává:

 • typ vozidla (osobní automobil, motocykl apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, vozidlo taxislužby, rozvoz zboží)
 • značka a rok výroby vozidla
 • cena vozidla 
 • zabezpečení vozidla

Některé pojišťovny totiž nabízí výhodnější cenu, pokud je vozidlo již nějakým způsobem zabezpečené. Sleva se dá uplatnit, pokud je automobil vybavený např. satelitním vyhledáváním nebo mechanickým zabezpečením. Tuto výhodu lze uplatnit pouze v případě krádeže aut.

Pro lepší výpočet ceny se doporučuje zadat i SPZ vozidla. Ta napomůže vypočítat cenu pojištění téměř přesně. Spočítat nejvýhodnější nabídku havarijního pojištění >

V další části havarijní kalkulačky se zadávají údaje o vlastníkovi. Ty sice nemají na výslednou cenu tak velký vliv jako jiné faktory, pro přesnost se ale udávají. Mezi tyto údaje patří:

 • vlastník (fyzická osoba, OSVČ)
 • jméno a příjmení
 • věk vlastníka
 • PSČ a město
 • e-mail a telefon

V poslední části lze zadat i bonus za jízdu bez nehod. Pokud klient měl již dříve sjednané pojištění a nepotkalo ho tolik pojistných událostí, může získat bonus – procentuální slevy na pojištění.

Bohužel tomu může být i naopak, a pokud klient způsobil více pojistných událostí, může pojišťovna využít tzv. malus. Tedy přirážku na pojištění, která je způsobena vyšší pravděpodobností rizika.

Cena havarijního pojištění se určuje dle několika kritérií. Mezi ně patří např. parametry vozidla, údaje o majiteli či výše spoluúčasti.

Velmi důležitým údajem pro výpočet ceny havarijního pojištění je spoluúčast. Tento pojem určuje, jaká částka nebo míra (v procentech) bude v případě pojistné události zaplaceno samotným pojistníkem. Každý klient si ji určuje individuálně, je však možné, že některé pojišťovny mají určenou minimální částku či míru. 

U spoluúčastí platí, že čím vyšší klient má, tím nižší je cena jeho havarijního pojištění.

Jak na nejlevnější havarijní pojištění?

Na výši havarijního pojištění má vliv dalších několik faktorů. Po zadání údajů, které se těžko mění, lze pro získání té nejlepší nabídky použít další tipy. Největší dopad na cenu má počet pojistných událostí, které jsou pojištěním pokrývané. Pokud klient chce ušetřit a je si jistý, že mu například ve městě nehrozí srážka se zvířetem, může ušetřit na pojištění mini casco, které pokrývá pouze konkrétní událost.

Havarijní pojištění se vztahuje na škody způsobené krádeží, vandalismem i srážkou se zvířetem.

Získat nejvýhodnější nabídku havarijního pojištění>

Další cestou, jak získat to nejlevnější havarijní pojištění, je zvolení správné pojišťovny. Některé totiž nabízí slevy, pokud zde klient má již uzavřené povinné ručení. Podobně tak se dá ušetřit i s cestovním pojištěním. Najít nejvýhodnější cestovní pojištění >

Povinné ručení je však zákonné pojištění vozidla, a tak se opravdu vyplatí uzavřít ho u stejné pojišťovny jako havarijní pojištění a naopak. U povinného ručení probíhá výpočet také na bázi údajů. Havarijní kalkulačku je možné vyzkoušet zde.

Každý rok se také mění hodnota vozidla. Čím mladší automobil je, tím rychleji jeho cena klesá. Aktualizací této hodnoty se dá každým rokem snížit také cena havarijního pojištění.  

Jak bylo již několikrát zmíněno cena pojistného se určuje dle specifických parametrů a každý klient dostává individuální nabídku. Nedá se tedy přesně určit, které havarijní pojištění je nejvýhodnější. Přesně proto může být skvělým pomocníkem kalkulačka. Vyzkoušet online kalkulačku havarijního pojištění >

Výpověď havarijního pojištění

Může se stát, že klient objeví výhodnější nabídku havarijního pojištění, i přestože ho má již uzavřené u jiné pojišťovny. V tomto případě je velmi složité vypovědět smlouvu dříve než po konci pojistného období. To se uzavírá na dobu určitou, která se napříč pojišťovnami liší, většinou se však jedná o jeden rok. Podmínky bývají dost podobné jako u výpovědi povinného ručení.

Tyto smlouvy jsou tvořeny tak, že pokud klient neurčí jinak, automaticky se prodlužují. Pro odstoupení od smlouvy je nutné poslat výpověď 6 týdnů před koncem pojistného období. Některé události umožňují odstoupit i dříve, patří sem např. prodej automobilu či jeho vyřazení z registru.

Ve všech případech se musí klient řídit aktuálními podmínkami dané pojišťovny.