Parkuj v klidu – aplikace, mapa, registrace

Parkování v Praze může být často pořádným oříškem. Web Parkuj v klidu však může s parkováním pomoci. Tento web obsahuje zejména informace o parkovacích úsecích a odkazuje na další důležité stránky. Co všechno je možné na Parkuj v klidu.cz najít?

Kromě základních informací o parkovacích zónách jsou zde k nalezení podrobné informace o ZPS v jednotlivých MČ Prahy, ceník parkovacích oprávnění, virtuální parkovací hodiny a aplikace pro zaplacení krátkodobého parkovacího oprávnění.

Neplaťte zbytečně drahé povinné ručení. Využijte online kalkulačce a sjednejte si tu nejlevnější nabídku.
Mám zájem o výhodné povinné ručení >

Parkuj v klidu – mapa

Mapa na Parkuj v klidu zobrazuje údaje o zónách placeného stání a komerčních parkovištích v Praze. Stačí jen do příslušné kolonky zadat parkovací úsek, ulici nebo adresu a vybrat si, zda si uživatel přeje v mapě zvýraznit městskou část, rezidentní oblast, parkovací oblast nebo cenové pásmo.

Mapa na Parkuj v klidu zobrazuje údaje o zónách placeného stání v Praze.
Mapa na Parkuj v klidu zobrazuje údaje o zónách placeného stání v Praze.

Parkuj v klidu – registrace

Pro registraci na Parkuj v klidu je třeba přihlásit se pomocí eIdentity, čímž dojde k automatickému vytvoření registrace do osobních stránek uživatele. Pro přihlášení tímto způsobem je doporučeno použít eObčanku, NIA ID či bankovní identitu.

Registraci je dále možné provést i na tel. +420 388 901 185 ve všední dny od 9:00 do 15:00. Po vytvoření Osobních stránek uživatele je možné jednoduše se přihlašovat pomocí uživatelského jména a hesla.

Pozor nejen na platné parkovací oprávnění. Povinné ručení je také nezbytností.
Spočítat si povinné ručení na míru >

Zóny na Parkuj v klidu.cz

Jak je to tedy s parkovacími zónami? Modrá zóna je určena pouze pro rezidentní parkování. Bez omezení zde mohou tedy parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním. Ostatní zde mohou parkovat s časovým omezením a pouze po platbě parkovného.

Fialová zóna je určena pro tzv. smíšené parkování. I pro tuto zónu platí, že bez omezení zde mohou parkovat pouze lidé s platným parkovacím oprávněním. Ostatní mohou na fialové zóně po platbě parkovat maximálně 24 hodin.

Oranžová zóna slouží pro tzv. krátkodobé parkování. Motoristé zde mohou parkovat pouze s časovým omezením. Dále existují odstavná parkoviště P+R pro stání na okrajích města s dobrou návazností na MHD.

Jedná se o parkoviště „zaparkuj a jeď“, která jsou umístěna v okrajových částech Prahy. Dála pak existují místa pro krátkodobé zastavení K+R, neboli „kiss and ride“ (polib a jeď). Tato místa se nachází u některých stanic metra a železnice.

Za špatné parkování hrozí pokuty. Parkuj v klidu se svým webem a aplikacemi proto může motoristům pomoci udělat si lepší přehled v parkovacích zónách v Praze.
Za špatné parkování hrozí pokuty. Parkuj v klidu se svým webem a aplikacemi proto může motoristům pomoci udělat si lepší přehled v parkovacích zónách v Praze.

Parkuj v klidu – podrobné informace o zónách placeného stání v jednotlivých MČ Prahy

Webová stránka Parkuj v klidu Praha přináší podrobné informace o ZPS městských částí Prahy. V příslušných sekcích se motoristé dozví, zda je daná ZPS realizována jako jediná parkovací oblast či nikoliv.

Dále jsou zde k nalezení informace o výdeji parkovacích oprávnění a spojení na výdejnu, provozní doba a případné aktuality týkající se různých změn. ParkujvKlidu.cz také nabízí relevantní dokumenty ke stažení, jako např. formuláře či ceníky.

Parkuj v klidu – Praha 1Parkuj v klidu – Praha 8
Parkuj v klidu – Praha 2Parkuj v klidu – Praha 9
Parkuj v klidu – Praha 3Parkuj v klidu – Praha 10
Parkuj v klidu – Praha 4Parkuj v klidu – Praha 13
Parkuj v klidu – Praha 5Parkuj v klidu – Praha 16
Parkuj v klidu – Praha 6Parkuj v klidu – Praha 18
Parkuj v klidu – Praha 7Parkuj v klidu – Praha 22

Parkuj v klidu – aplikace

Na webu je k nalezení výběr aplikací, které motoristé mohou použít pro zaplacení krátkodobého parkovacího oprávnění. O jaké aplikace se jedná?

  • MPLA
  • mojePraha
  • Citymove

S aplikací MPLA stačí jen několik kliknutí a motorista bude mít parkovací automat v mobilu i počítači. Tato aplikace umožňuje celou řadu platebních možností, mezi než patří VISA, Mastercard, Google Pay či Twisto.

Aplikace Moje Praha kromě možnosti pohodlného placení parkování nabízí i celou řadu dalších užitečných informací. Sem patří např. přehled parkovišť P+R a dopravních kamer nebo nabídku kulturních akcí.

Chraňte své zaparkované auto proti krádežím a vandalismu.
Sjednat havarijní pojištění >

S aplikací Citymove lze parkování zaplatit či prodloužit. Hlavním zaměřením aplikace je dojíždění a doprava po Praze, kde je možné najít různé varianty cest do požadovaného cíle. 

Za špatné parkování hrozí pokuty. Parkuj v klidu se svým webem a aplikacemi proto může motoristům pomoci udělat si lepší přehled v parkovacích zónách v Praze a pohodlně za parkování zaplatit.

Na co si dát pozor kromě parkování

Ať už se motorista rozhodne pro jakoukoliv parkovací zónu, bez povinného ručení se neobejde. Pojištění vozidla je totiž povinné pro všechny. Toto pojištění je možné sjednat prostřednictvím některé z pojišťoven. Sem patří například známé pojišťovny jako:

Toto zákonné pojištění vozidel je naštěstí možné sjednat také z pohodlí domova. Stejným způsobem je možné sjednat také další pojištění, jako havarijního pojištění nebo cestovní pojištění.

Jak sjednat nejlevnější povinné ručení 2023? Jednoduše online pomocí webu 123ruceni.cz. Díky chytrému srovnání povinného ručení je možné ušetřit až 50 % proti vyřízení na pobočce.

Velkou výhodou těchto srovnávačů a kalkulaček povinného ručení je také to, že slučující velké množství pojišťoven. Ty často nabízí spoluúčastpojistné limity či připojištění, a proto může být výběr bez srovnávače složitý.

Další výhodou je, že vyřízení povinného ručení je administrativně velmi jednoduchéZelená karta, kterou každý motorista potřebuje, přijde pojištěnému e-mailem. Sjednání povinného ručení online tak šetří peníze i čas.