Nejlepší cestovní pojištění

 • Sjednání online do 2 minut
 • Pojištění do ciziny od 7 Kč za den
 • Sleva za online vyřízení až 50 %

Nejlevnější cestovní pojištění na trhu

Cestovní pojištění je nezbytností pro každou cestu za hranice. Kryje léčebné výlohy a nečekané komplikace, které mohou v cizině kohokoliv potkat. Je přirozené, že chce každý získat to nejlevnější cestovní pojištění pro svůj výjezd.

Jak se však vyznat v široké nabídce nejrůznějších pojišťoven? Není jednoduší cesta, než zadat několik málo údajů o dovolené do online kalkulačky a vybrat si to nejlepší cestovní pojištění.

Online kalkulačka pomůže s nalezením nejlevnějšího cestovní pojištění pro dovolenou i služební cestu. Ceny pojištění na cesty se pohybují již od 7 Kč za den.

Získat lze navíc až 50% slevy za sjednání cestovního pojištění online. Pro takovou částku nemá cenu riskovat a sjednání nejlepšího pojištění na cesty se rozhodně vyplatí.

Jednoduchá online kalkulačka cestovního pojištění porovná ceny pro jakékoliv cesty do zahraničí, ať už se jedná o dovolenou, pracovní cestu nebo cestovní pojištění pro sportování v zahraničí. Pro výsledek stačí pouze zadat svůj věk, počet pojišťovaných lidí, cíl cesty, datum odjezdu a návratu.

Pojištění na dovolenou

Pojištění na dovolenou by nemělo být opomíjeno stejně jako zdravotní pojištění. Některé pojišťovny přistoupily k nabídce takzvané dovolené autem, která kryje i veškeré nepříjemnosti na cestách jako je odtah do České republiky při jakékoliv poruše vozidla. 

Důležité je zohlednit také volbu pojistného krytí, od kterého se odvíjí výše maximálního krytí škody pojišťovnou a možnosti připojištění – např. připojištění zavazadel, případné zrušení letu nebo dovolené nebo storno poplatky. A také se nabízí zkontrolovat stav, jak jsou na tom cestovní pojišťovny po koronaviru.

Jak se vyznat v široké nabídce cestovního pojištění?
Srovnat ceny na online kalkulačce >

Je tedy možné si nabídky cestovního pojištění srovnat a na základě vlastních preferencí a cílové destinace vybrat to nejlepší cestovní pojištění dle svého uvážení.

Cestovní pojištění lze sjednat velmi jednoduše online z pohodlí domova.

Nejlepší cestovní pojištění online

Jak najít to nejlepší cestovní pojištění? Postup je velmi jednoduchý. Po zadání údajů o své cestě do zahraničí a spočítání cen stačí jen zvolit cestovní pojištění online z názorného a srozumitelného přehledu nabídek pojišťoven. Porovnáno je více než 500 variant cestovního pojištění od spolehlivých pojišťoven. Nabízí se možnost využití online kalkulačky cestovního pojištění.

Online cestovní pojištění do zahraničí kryje náklady a rizika při cestách v Evropě, USA i exotických destinacích. Člověk nikdy neví, jak se může při cestování změnit jeho zdravotní stav a co ho na cestách může potkat.

TIP: Online lze vyřídit také zrušení povinného ručení.

Cestovního pojištění online je možné sjednat rychle a levně.
Sjednat cestovní pojištění >

Online cestovní pojištění

Přes internet je možné uzavřít online cestovní pojištění do zahraničí na poslední chvíli. Takové cestovní pojištění je platné od následujícího dne.

To znamená, že pojištění na cesty online je vhodné také pro nečekané cesty do zahraničí a stále populárnější nákupy zájezdů v akčních last-minute nabídkách.

Při cestách do zahraničí cestovní zdravotní pojištění není ze zákona povinné, přesto je rozhodně doporučované cestovateli i ministerstvem zahraničí. Při cestách do zahraničí je potřeba mít u sebe číslo pojištění s kontaktem na danou pojišťovnu a samozřejmě kartičku pojištěnce.

Cestovní pojištění je stejně důležité pro jednodenní cesty nebo dlouhé dovolené.

Cestovní pojištění vyřízené přes internet je plnohodnotné a zcela identické s tím, které nabízí pojišťovny nebo cestovní kanceláře při sjednání osobně. Rozdíl je pouze v ceně, protože srovnáním nabídek jsou pojišťovny tlačeny k lepším cenám a nabídkám pro své zákazníky.

Levné cestovní pojištění

Dalším důvodem, proč se dlouhodobě daří nabízet nejlevnější cestovní pojištění jsou nízké náklady při porovnání a prodeji pojištění přes internet. Ve výsledku jsou nabízeny nejlepší cestovní pojištění online a nejlevnější ceny pro zákazníky.

Levné cestovní pojištění je v případě, pokud zkušený cestovatel uzavře dlouhodobé cestovní pojištění. Pokud je pojistitel po delší čas v zahraničí, vyplatí se mu sjednat roční pojištění. Není-li jasné, kam bude cestovat, stačí se pojistit pouze na určité pásmo, tedy Evropa, Amerika, Afrika, Asie…

Co všechno pokryje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění online pokryje veškeré zdravotní potíže a jiná rizika mimo území ČR. Záleží také na druhu balíčku.

Základní balíček cestovního pojištění obsahuje:

 • veškeré náklady na lékařské ošetření a případnou hospitalizaci
 • veškeré léky pro léčbu
 • nezbytné převozy či převoz tělesných ostatků

Nabízí se i možnost upravit si cestovní pojištění přímo na míru a přidat další služby hrazené pojišťovnou. Vše záleží na tom, o jakou cestu se jedná. V takových případech již existují i balíčky, podle toho, kam se klient chystá nebo pro koho je určeno:

 • cestovní pojištění na hory nebo vyloženě pouze na lyže
 • krátkodobé cestovní pojištění (nejvíce využíváno při pracovních cestách)
 • roční cestovní pojištění
 • cestovní pojištění pro studování v cizině
 • cestovní pojištění pro cestování s dětmi

K základním balíčkům se navíc lze i připojistit na další rizika. Velmi oblíbené je například pojištění zavazadel proti krádeži či ztrátě. Pojistit lze jak příruční zavazadla, tak zavazadla určená k odbavení.

Co vše může ovlivnit cenu cestovního pojištění?

Vliv na pojištění na cesty má především věk osoby – čím starší osoba, tím dražší cestovní pojištění. Dále také cenu ovlivňuje i počet pojišťovaných osob a délka pobytu. Dalším faktorem je samozřejmě i cílová destinace.

Je taky velmi důležité, o jakou cestu se jedná – zda je to pracovní cesta, obyčejná dovolená, turistika či sportovní dovolená.
Sjednat cestovní pojištění online >

Proč je důležité mít nejlepší cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je důležité především z hlediska jakýchkoliv zdravotních potíží či úrazů, protože jakmile taková situace nastane, zaplatí pojišťovna veškeré léčebné výlohy a další nutné náklady až do výše sjednaného cestovního pojištění.

Pojištění díky své ceně nijak výrazně nezvýší celkovou cenu dovolené. Nehledě na to, že kdyby se cokoliv stalo, tak zaplacení léčby a dalších nákladů vyjde mnohem víc, než sjednat si cestovní pojištění. Léčba v zahraničí bývá totiž velmi drahá.

Roční cestovní pojištění

Výhodou ročního cestovního pojištění je skutečnost, že bývá poskytováno s výraznou slevou. Například Kooperativa cestovní pojištění na rok nabízí se slevou 40 %. Pokud člověk cestuje poměrně často a dlouhodobě, určitě se vyplatí sjednat si roční cestovní pojištění. Většině lidí však postačí to klasické.

Dlouhodobé cestovní pojištění

Roční cestovní pojištění je tak vhodné pro studijní či pracovní pobyty. Výhodou také je, že počet výjezdů není nijak omezen, klient se tak může kdykoliv rozhodnout vyjet za hranice. Každý, kdo plánuje trávit v cizině více než 90 dní za rok, by měl možnost ročního cestovního pojištění rozhodně zvážit.

Dlouhodobé cestovní pojištění se nejčastěji uzavírá do Asie, kde cestovatelé stráví i několik měsíců. Každý si musí před uzavřením pojištění pročíst pečlivě podmínky o tom, jak dlouho je možné zůstat v zahraničí v kuse. Někdy se vyžaduje návrat do České republiky alespoň na pár dnů.

TIP: Pro studijní pobyty lze využít slev v rámci cestovního pojištění pro studenty.

Cestovní pojištění a koronavirus

Aktuálně je cestování složitější díky epidemii Covid-19. Je nutné sledovat, do kterých zemích je bezpečné cestovat, případně, jaká je jejich aktuální epidemiologická situace.

Řada pojišťoven nabízí balíčky, které zahrnují léčebné výlohy spojené s onemocněním koronavirem při nákaze v dané zemi. Některá pojištění do zahraničí covid pokrývají automaticky, u jiných institucích je třeba si připlatit.

Zájem o cestovní pojištění proti covidu roste. Toto pojištění se řídí především vládními nařízeními a doporučeními a také tzv. vládním semaforem, který určuje bezpečnost jednotlivých zemí. Veškeré potřebné informace jsou k dostání u Ministerstva zdravotnictví.

Při epidemii je důležité sledovat, jaká je současná situace pro vycestování a zda zvolená pojišťovna nabízí při cestovním pojištění i léčebné výlohy při onemocnění Covidem-19.

Cestovní pojištění a asistenční služby

Takové služby zajišťují pomoc a servis v ČR a právě také v zahraničí. Pro využívání asistenčních služeb v zahraničí je důležité, aby takové služby byly součástí balíčku cestovního pojištění.

Asistenční služby jsou dostupné 24 hodin denně i v českém jazyce. Jedná se vždy o nouzovou situaci, kdy je třeba vyhledat zdravotní zařízení nebo zajistit převoz do zdravotního zařízení.

Kompetence asistenčních služeb se také vztahuje i na další služby, např. v případě krádeže. V takovém případě asistenční služby pomohou s vyřízením i náhradních dokladů.

Cestovní pojištění poskytuje ochranu života i majetku za hranicemi.
Sjednat pojištění online za pár minut >

Pojištění na cesty – nabídka

Níže jsou přehledně vypsány dostupná cestovní pojištění od významných pojišťoven na českém trhu, které nabízejí nejlepší cestovní pojištění pro cesty do zahraničí.

Cestovní pojištění AXA Assistance

Cestovní pojištění od AXA Assistance je aktuálně nabízeno s 50% slevou. Cestovní pojištění AXA Assistance ochrání i v případě onemocnění koronavirem do výše léčebných výloh. Volit lze mezi třemi variantami – Reference, Komfort a Excelent. Pojištění léčebných výloh se pohybuje v rozmezí od 2 500 000 Kč do 500 000 000 Kč.

Sjednat cestovní pojištění AXA Assistance >

Cestovní pojištění Kooperativa

Cestovní pojištění Kooperativa je nabízeno ve 2 variantách, buď jako jednorázové pojištění pro plánové cesty nebo roční cestovní pojištění, které je aktuálně nabízeno se 40% slevou.

Kooperativa cestovní pojištění poskytuje dětem do 6 let zcela zdarma. Na výběr je ze 2 variant – Klasik a Plus. Léčebné výlohy cestovního pojištění Kooperativy jsou buď 5 000 000 Kč nebo 10 000 000 Kč.

Sjednat cestovní pojištění Kooperativa >

Cestovní pojištění Allianz

Allianz cestovní pojištění je k dispozici ve třech balíčkách. Jedná se o Základ, Optimal a Exkluziv. Léčebné výlohy jsou nabízeny buď ve výši 3 000 000 Kč, nebo jsou neomezené. Nabízena je také možnost připojištění rizikové sporty. Výhodou je, že při zrušení dovolené jde 80 % za cestovním pojištěním Allianz.

Sjednat cestovní pojištění Allianz >

Cestovní pojištění VZP

Cestovní pojištění VZP nabízí 3 druhy balíčků – Mini, Optimal a Elite. Dále jsou také k dispozici varianty VZP cestovního pojištění dle druhu dovolené a také VZP pojištění do zahraničí. Ke každému cestovnímu pojištění VZP je možné přikoupit ještě různá doplňková připojištění.

VZP pojištění do zahraničí lze sjednat bez problémů online a za pár minut. Není tak problém pojistit se do ciziny těsně před odjezdem z pohodlí domova.

Sjednat cestovní pojištění VZP >

Cestovní pojištění ČSOB

Cestovní pojištění nabízí ČSOB již od 44 Kč za den pro celou rodinu. Při sjednání cestovního pojištění online nabízí ČSOB ještě 10 % slevu na pojištění na cesty. K cestovnímu pojištění ČSOB se lze samozřejmě také připojistit.

Pojištění na cesty ČSOB zahrnuje také pojištění proti úrazu, pojištění odpovědnosti nebo ochranu při krádeži a poškození majetku. Sjednat lze i cestovní pojištění do tuzemska.

Sjednat cestovní pojištění ČSOB >

Cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna

Cestovní pojištění od Generali Česká pojišťovna je nabízeno ve 3 dostupných variantách – Start, Standard a Exclusive. Generali Česká pojišťovna nabízí pojistné krytí až 100 000 000 Kč a nonstop asistenční službu v češtině.

Cestovní pojištění od Generali Česká pojišťovna kryje přes 77 sportů bez jakýchkoliv příplatků. V případě sjednání cestovního pojištění online nabízí ČP 20 % slevu.

Sjednat cestovní pojištění Generali Česká pojišťovna>

Cestovní pojištění Direct

Pojištění na cesty od Direct pojišťovny, která dříve fungovala pod názvem Triglav, lze sjednat i na poslední chvíli, tedy v samotný den odjezdu. Díky online platbě a jednoduchému formuláři celá akce zabere pouhé 2 minuty.

Mimo jiné lze sjednat pojištění na rizikové sporty pouze na ty dny, ve kterých bude člověk skutečně sportovat.

Sjednat cestovní pojištění Direct >

Cestovní pojištění Slavia

Slavia pojišťovna nabízí cestovního pojištění dlouhodobé i krátkodobé. Vše lze sjednat online i či na pobočce. U Slavie je možné pojistit i psy a kočky. Mimo jiné lze pojišťovat osoby již od samotného narození.

Sjednat cestovní pojištění Slavia >

Cestovní pojištění Vitalitas

Pojišťovna Vitalitas patří mezi poskytovatele cestovního pojištění v ČR již od roku 2003. Pojištění lze zde snadno sjednat online. Zájemci mohou vybírat ze čtyř různých balíčků, případně si sestavit pojištění na míru. Samozřejmostí je také dlouhodobé cestovní pojištění či roční pojištění opakovaných výjezdů.

Sjednat cestovní pojištění Vitalitas >

Pojištění všech těchto pojišťoven je nabízeno v online kalkulačce cestovního pojištění.