Allianz pojišťovna

 • Jedna z nejznámějších světových pojišťoven
 • Povinné ručení nabízí již od roku 1999
 • Pojištění auta přehledně ve čtyřech balíčcích

Allianz pojišťovna – povinné ručení, cestovní pojištění

Pojišťovna Allianz patří mezi tři největší pojišťovací společnosti v České republice. Její výhodou jsou bohaté zkušenosti z mezinárodních trhů. Více než 60 milionům klientů po celém světě poskytuje již dlouhá léta životní i neživotní pojištění. Povinné ručení Allianz nabídla jako jedna z prvních pojišťoven na českém trhu. 

První pojišťovna skupiny Allianz byla založena již roku 1890 v Berlíně. Svým klientům nejprve nabízela možnost sjednání požárního a životního pojištění. V průběhu let se však vypracovala na jednou z nejznámějších světových pojišťoven a v dnešní době působí ve více než 70 zemích po celém světě.

Na český trh vstoupila pojišťovna Allianz v roce 1993. Tehdy nabízela pouze životní pojištění. O několik let později se začala specializovat také na sjednání Allianz cestovního pojištění, povinného ručení či cenově výhodného pojištění havarijního.

V roce 2016 Allianz dokonce odkoupila pojišťovací část Wüstenrot pojišťovny a v České republice tak již nefunguje. Nicméně Allianz v té době vzrostla o více jak 200 tisíc klientů.

Která pojišťovna nabízí nejvýhodnější povinné ručení?

Použít kalkulačku pro srovnání cen >

Díky Allianz penzijnímu fondu lze snadno spořit na svou budoucnost a důstojnou penzi.

Allianz – povinné ručení 

Povinné ručení musí mít sjednané každý majitel motorového vozidla. Tato povinnost je dána zákonem a za její porušení hrozí vysoké pokuty. Povinné ručení totiž kryje škody na majetku a zdraví způsobené během silničního provozu vozidlem. 

Allianz pojištění aut má dlouholetou tradici. Povinné ručení nabízela Allianz jako jedna z prvních již v roce 1999. Havarijní pojištění poskytuje dokonce již od roku 1995. 

Allianz povinné ručení je k dispozici jako součást balíčku autopojištění, které má čtyři různé varianty. Z těchto dostupných variant si vyberou jak nároční klienti, tak i ti, kteří hledají levné povinné ručení.

Součástí každého balíčků je: 

 • asistence zdarma
 • povinné ručení
 • právní poradenství 
 • základní úrazové pojištění Allianz

Celý systém pojištění vozidel u Allianz je velmi přehledný a stačí si jednoduše zvolit jednu z variant. Povinné ručení Allianz lze navíc sjednat online přímo na webových stránkách pojišťovny.

Povinné ručení Allianz je součástí všech balíčků autopojištění.

Cena povinného ručení se odvíjí od počtu najetých kilometrů. Tím je dodrženo férové pravidlo, že kdo jezdí méně, také méně platí

Proces vyřízení škody je u Allianz pojištění aut velmi snadný. Stačí pojišťovnu informovat telefonicky či online o vzniku škody. Asistenční služba pomůže s odtahem či likvidací vozidla. Celý proces vyřízení škody je navíc možné sledovat online v mobilní aplikaci.

Allianz pojištění auta – balíčky 

Autopojištění u Allianz funguje na odlišném principu než v konkurenčních pojišťovnách. Vybírá se ze čtyř balíčků, které se liší rozsahem pojištění. Každý klient si tak může jednoduše zvolit takovou variantu, která mu nejvíce vyhovuje. 

Nejjednodušší balíček s názvem KOMFORT je vhodný pro klienty, kteří shání levné povinné ručení. Balíček kromě ručení zahrnuje také asistenční služby, právní poradenství a základní úrazové pojištění Allianz. 

KOMFORTPLUSEXTRAMAX
Povinné ručení
Asistenční služby + právní ochrana
Základní úrazové pojištění
AnoAnoAnoAno
Přírodní události
Poškození zvířetem
Rozšířená asistence
NeAnoAnoAno
Krádež, skla, vandalismusNeNeAnoAno
Havárie, pojištění GAPNeNeNeAno

Součástí balíčků PLUS a EXTRA je i havarijní pojištění Allianz v určitém rozsahu. PLUS obsahuje navíc pojištění proti přírodní události, zvířatům či požáru. Varianta EXTRA je zase k dispozici pro ty, kteří mají obavy z krádeže či vandalismu. Obě tyto varianty disponují také rozšířeným úrazovým pojištěním Allianz

Poslední variantou je MAX, která uspokojí i ty nejnáročnější klienty. Navíc je v ní zahrnuta ochrana majetku při havárii a pojištění GAP

Pro nalezení nejlevnějšího ručení lze využít kalkulačku povinného ručení.

Srovnat ceny je možné zde >

Allianz pojišťovna – bonusy, malusy, slevy a doplňkové služby

Bonusy a malusy v praxi používají všechny pojišťovny. Fungují na principu odměny pro opatrné řidiče a penalizace pro ty nezodpovědné. 

Výše pojištění na auto od Allianz se odvíjí od toho, jak často klient jezdí. Z tohoto důvodu je možné získat slevu až 35 % za nízký nájezd kilometrů. Pro získání této slevy stačí pouze nahrát fotografii tachometru.

Další výhodnou nabídkou je možnost získat slevu, pokud si zákazník sjedná k pojištění majetku i životní či penzijní pojištění. V celkové slevě v hodnotě 21 % lze získat Allianz DOMOV – tedy pojištění auta, života a penze.

Informace o slevách a výši bonusu a malusu jsou uvedeny v následující tabulce. 

Maximální bonus50 % + 5 % Bonus Plus
Maximální malus150 % (za 49 měsíců do mínusu)
Segmentaceobjem motoru, bydliště, věk, IČO
Sleva 5 %klienti s pojištěním majetku, klienti s životním pojištěním, klienti s penzijním připojištěním, při současném sjednání povinného a havarijního ručení
Sleva 10 %klienti s dětmi, klienti nad 40 let, věrnostní program
Sleva 11 %při sjednání spoluúčasti pojistníka
Sleva 55 %beznehodovost a Bonus Plus
Doplňkové službyzdarma základní asistenční služby, zdarma povinné ručení k přípojnému vozíku a motocyklu, zdarma úrazové pojištění dětí ve vozidle

Allianz pojišťovna – asistenční služby a možnosti připojištění

Allianz poskytuje ke všem variantám autopojištění asistenční služby zdarma, které lze využívat nonstop. Součástí balíčku je vždy také právní poradenství.

V nabídce nechybí ani možnost přímé likvidace škod. Je-li klientovi způsobena škoda na autě, pojišťovna Allianz vše vyřeší za něj. 

Možnosti připojištění u pojišťovny Allianz jsou vypsány v následující tabulce:

Platnost pro všechny státy „Zelené karty“ano
Země, kde neplatí toto povinné ručení
Možnosti připojištění
Čelní sklo5 000 Kč, 10 000 Kč, 20 000 Kč, 30 000 Kč, 50 000 Kč, 100 000 Kč
Všechna skla5 000 Kč, 10 000 Kč, 20 000 Kč, 30 000 Kč, 50 000 Kč, 100 000 Kč
Úrazové připojištění přepravovaných osob100 000 Kč – smrt, 200 000 Kč – trvalé následky, 50 Kč/den – pobyt v nemocnici, 50 Kč/den – nezbytné léčení
Úrazové pojištění řidiče100 000 Kč – smrt, 200 000 Kč – trvalé následky, 50 Kč/den – pobyt v nemocnici, 50 Kč/den – nezbytné léčení
Pojištění zavazadelano
Pojištění právní ochranyne
Půjčovné náhradního vozidlane
Rozšířené asistenční službyano
Základní asistenční služby
Práce automechanika v ČR2 500 Kč
Práce automechanika v zahraničí3 000 Kč
Odtah vozidla v ČR2 500 Kč
Odtah vozidla v zahraničí3 000 Kč
Úschovna nepojízdného vozidla v ČRne
Úschovna nepojízdného vozidla v zahraničíne
Zapůjčení automobilune
Jízdenka na autobus nebo vlakne
Letenka turistické třídyne
Rozšířené asistenční služby
Práce automechanika v ČR5 000 Kč
Práce automechanika v zahraničí10 000 Kč
Odtah vozidla v ČR5 000 Kč
Odtah vozidla v zahraničí10 000 Kč
Úschovna nepojízdného vozidla v ČR9 420 Kč
Úschovna nepojízdného vozidla v zahraničí500 Kč/den
Zapůjčení automobilune
Jízdenka na autobus nebo vlakano (při nehodě, poruše, krádeži)
Letenka turistické třídyano (při nehodě, poruše, krádeži)

Allianz – havarijní pojištění 

K povinnému ručení se vždy hodí mít sjednané také havarijní pojištění. Povinné ručení je totiž určeno pouze na náhradu škod, které klient způsobí ostatním účastníkům provozu. Na škody na vlastním vozidle se bohužel nevztahuje, k tomu slouží právě pojištění havarijní. 

Spočítat to nejlevnější havarijní pojištění pomůže kalkulačka havarijního pojištění.

Allianz havarijní pojištění je součástí výhodných balíčků, které se liší dle stupně ochrany. Vybírat je možné z balíčků Plus, Extra a Max. Podle zvolené varianty se odvíjí i druh škody, kterou havarijní pojištění od Allianz pokryje. Nahrazeny mohou být škody vzniklé v důsledku:

 • havárie
 • přírodních vlivů
 • požáru
 • vandalismu
 • krádeže

Předem se také sjednává výše spoluúčasti, která je dostupná ve dvou limitech. Nechybí ani možnost pojištění GAP. Pojišťovna obvykle vyplatí hodnotu automobilu těsně před nehodou. S pojištěním GAP však bude uhrazena hodnota automobilu, kterou zákazník zaplatil při jeho koupi.

Allianz – cestovní pojištění

U Allianz nechybí ani cestovní pojištění. Samozřejmostí je snadné sjednání online a za několik málo minut. Cestovní pojištění je nezbytností při krátkých i dlouhých výjezdech do zahraničí. 

Vybírat je možné ze tří balíčků cestovního pojištění Allianz. Nejdůležitější položkou, která je součástí všech variant, jsou léčebné výlohy. Ty se vztahují na pobyt v nemocnici, léky, zásahy záchranných sborů, operace či akutní zubní ošetření. Bez sjednaného cestovního pojištění Allianz by se případné náhlé zdravotní potíže mohly v cizině velmi prodražit

Cestovní pojištění je nezbytností při výjezdech do zahraničí.

Sjednat je možné pojištění na krátké i dlouhé výjezdy. Pro klienty, které vyjíždí do zahraničí často, bude ideální využít varianty uzavření cestovního pojištění na celý rok.

Součástí variant Optimal a Exkluziv je také úrazové pojištění Allianz. Toto pojištění zajistí úhradu trvalých následků či smrti v důsledku úrazu v zahraničí. 

Pro ty, kteří nechtějí cestovat příliš daleko a raději objevovat krásy Čech a Slovenska, má Allianz cestovní pojištění speciální balíček Optimal. Ten kryje léčebné výlohy až do výše 1 milionu korun. Nezapomíná ani na pojištění odpovědnosti či zavazadel. Tuzemské cestovní pojištění nabízí také pojišťovna Vitalitas.

Ceny cestovního pojištění umí snadno vypočítat naše kalkulačka.

Najít nejvýhodnější cestovní pojištění >

Allianz – životní pojištění

Životní pojištění Allianz poskytne plnohodnotnou ochranu pro celou rodinu. Každý klient si může pojistit ta rizika, která se mu zdají nejpravděpodobnější a kterých se nejvíce obává. 

Životní pojištění Allianz je možné domluvit přímo na míru na pobočce se zkušenými poradci, kteří jsou garancí profesionálního poradenství. Nově lze životní pojištění u Allianz sjednat také na dálku, pomocí telefonu a webových stránek. 

Životní pojištění chrání celou rodinu proti rizikům úrazu, nemoci či invalidity.

V rámci životního pojištění Allianz je možné se pojistit proti: 

 • úrazu 
 • závažné nemoci
 • hospitalizaci
 • pracovní neschopnosti
 • invalidity
 • úmrtí

Není problém pojistit na život také své děti. V takovém případě platí dětské sazby až do 25 let nezávisle na tom, zda dítě pracuje či nikoliv. V průběhu pojištění je poté možné připojistit rizika pro dospělé

Součástí životního pojištění je také úrazové pojištění Allianz. Pojistit lze méně závažné úrazy, stejně jako úrazy s trvalými následky. Stejnou možností disponuje také životní pojištění od Maxima pojišťovny.

Allianz – pojištění odpovědnosti

Každému se někdy může stát, že zaviní nějakou nehodu či škodu na něčím majetku, v horším případě zdraví. Pro takové případy je vhodné mít sjednané pojištění odpovědnosti Allianz, které hradí způsobenou škodu. Pojištění občanské odpovědnosti se sjednává vždy společně s pojištěním majetku

Sjednat je možné také Allianz pojištění odpovědnosti vůči zaměstnavateli. Ne každý ví, že za poškození majetku firmy z nedbalosti může být požadované vysoké odškodné. Proto se vyplatí být proti těmto případům pojištěný. 

Pojištění odpovědnosti lze u Allianz spočítat za pár minut a online. Součástí ceny jsou i asistenční služby a právní poradenství. Má-li klient zájem, lze pojištění odpovědnosti a majetku rozšířit na platnost po celé Evropě

Allianz – penzijní spoření 

V budoucnu bude stále ubývat počet pracujících, kteří budou moci zajišťovat financování důchodů. Je tedy na místě spoléhat se raději sám na sebe a začít šetřit prostřednictvím Allianz penzijního fondu

Penzijní spoření s Allianz je navíc podporováno státním příspěvkem, který ročně dosahuje až 2 760 Kč. Pro získání příspěvku stačí naspořit pouze 300 Kč měsíčně. Každý, kdo si spoří na penzi, si navíc může snížit daňový základ až o 24 000 Kč

Pojišťovna Allianz nabízí tři typy penzijního spoření, které se liší svou rizikovostí. Dostupné varianty tak uspokojí jak opatrné klienty, tak ty, kteří se nebojí vyššího rizika v zájmu vyšších výnosů. Rizikovost spoření je tak zcela závislá na klientovi, stejně jako investiční strategie. 

Allianz – pobočky v ČR

Allianz je snadno dostupná klientům po celé České republice. Zřídit si pojištění či vyřešit jiné záležitosti lze na jedné z více než 500 poboček. Na každé z nich navíc čekají renomovaní odborníci s dlouholetými zkušenostmi v oblasti pojištění, kteří jsou ochotni poradit s volbou té nejvýhodnější pojistné smlouvy na míru. 

Allianz pobočky se nacházejí jak ve velkých, tak v malých městech. Některé z těch nejnavštěvovanějších jsou uvedeny v tabulce společně s jejich adresami. 

Allianz
Praha 8
Allianz
Karlovy Vary
Allianz
Mladá Boleslav
Allianz
Valašské Meziříčí
Allianz Havířov
Ke Štvanici 6565. května 32U Stadionu 1234Křížkovského 103Svornosti 86

Allianz – kontakt 

V případě, kdy se klient potřebuje obrátit na klientský servis, může Allianz kontaktovat několika způsoby: 

 • telefonicky skrze call centrum +420 241 170 000 
 • přímo na pobočce 

Pro sjednání schůzky v klientském centru Allianz je možné využít některé z následujících telefonních čísel: 

Tel: +420 224 405 182

Tel: +420 224 405 286

Pracovní doba: Po – Pá 9.00 – 18.00

Sídlo firmy: Allianz, Ke Štvanici 656/3, 186 00 Praha 8

Na webových stránkách Allianz jsou ke stažení veškeré dokumenty a formuláře nezbytné k zařizování pojištění. Spravovat své smlouvy je po přihlášení ke svému účtu možné v klientské online zóně Moje Allianz.

Webové stránky: www.allianz.cz