Ceník povinného ručení

 • Porovnejte ceny povinného ručení online
 • Přehledný ceník a tabulka povinného ručení
 • Nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč

Srovnáme ceny povinného ručení

Pokoušíte se najít cenu nejlevnějšího povinného ručení a nemůžete se ve stovkách nabídek zorientovat? V tom případě vyzkoušejte naši kalkulačku povinného ručení, která na základě vámi zadaných údajů zobrazí aktuální nabídky pojišťoven.

Rychlý přehled můžete rovněž získat díky níže uvedené tabulce cen povinného ručení, která uvádí vybrané dostupné varianty zákonného pojištění vozidel. Přesnější výpočet ceny poskytne již zmíněná kalkulačka, s jejíž pomocí si povinné ručení můžete rovnou sjednat.

Jak funguje naše kalkulačka?

Využití kalkulačky povinného ručení je jedním z nejsnazších způsobů, jak najít nejvýhodnější zákonné pojištění vzhledem k jeho ceně i rozsahu služeb. Jedná se o mnohem pohodlnější alternativu porovnávání ceníků povinného ručení na stránkách pojišťoven, jelikož se jednotlivé nabídky přehledně zobrazí na jednom místě.

Díky srovnání cen povinného ručení zkrátka bez námahy zjistíte, jaký produkt jsou pro vaše vozidlo nejvhodnější. Pokud zvolíte nabídku nejlevnějšího povinného ručení, můžete ušetřit až tisíce korun ročně.

Využijte naši kalkulačku a porovnejte ceny povinného ručení. Pokud si sjednáte zákonné pojištění vozidla online, ušetříte až 70 % oproti vyřízení na pobočce.

Porovnat ceny povinného ručení >

Vyplnění požadovaných údajů do kalkulačky zabere jen minutku a nepotřebujete k němu více než technický průkaz. Následně zobrazené nabídky zákonného pojištění jsou seřazeny od nejnižší ceny a je už jen na vás, zda zvolíte nejlevnější či dražší variantu povinného ručení.

Využití kalkulačky je nezávazné a zdarma. Můžete si jednoduše prohlédnout nabídky, které jsou na trhu aktuálně dostupné, nebo si pojištění rovnou sjednat, pokud vás některá z nich osloví.

Pokud se rozhodnete povinné ručení sjednat online, vyřídíme vše potřebné my. Povinné ručení zprostředkujeme a veškerou dokumentaci včetně zelené karty vám zašleme na e-mail.

Ceník povinného ručení nehledejte

Výše pojistného se u pojištění auta stanovuje na základně specifických údajů o vozidle a pojistníkovi. Mezi důležitá kritéria patří:

 • objem a výkon motoru vozidla
 • druh vozidla (osobní automobil, motocykl, nákladní automobil apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba, autoškola apod.)
 • věk vlastníka vozidla
 • lokalita bydliště
 • typ subjektu, který je vedený jako vlastník (fyzická osoba, OSVČ, právnická osoba)
 • délka bezeškodního průběhu

Existuje zkrátka obrovské množství parametrů, které mají na cenu pojištění vliv. Z tohoto důvodu není možné stanovit obecný ceník povinného ručení. Výši pojistného lze vypočítat pouze s ohledem na konkrétní automobil a konkrétního pojistníka.

Zajímají vás ceny povinného ručení pro váš vůz? Pak využijte naši kalkulačku a prohlédněte si aktuální nabídky pojišťoven.

Spočítat ceny povinného ručení >

Nejsnazší a nejrychlejší cestou, jak ceny povinného ručení zjistit, je použití naší bezplatné kalkulačky, která všechna zmíněná kritéria zohledňuje. Ve formuláři jednoduše vyplníte údaje o vás a vašem vozidle a poté již můžete prohlížet aktuálně dostupné nabídky pojišťoven.

Jak se stanovuje cena povinného ručení?

Záleží na každé pojišťovně, jakým způsobem ceník povinného ručení stanoví. Parametry důležité pro výpočet ceny se tedy mohou nepatrně lišit, nicméně s ohledem na konkurenceschopnost jsou v praxi téměř totožné.

Pojišťovny však mohou jednotlivým parametrům přičítat jinou váhu. V důsledku toho se jeden a ten samý řidič v různých pojišťovnách setká s různými ceníky povinného ručení.

Jak jsme již zmínili, mezi hlavní kritéria pro stanovení ceníku povinného ručení patří:

 • objem motoru automobilu

V tomto případě vždy platí přímá úměra –⁠ čím vyšší objem motoru má dané vozidlo, tím vyšší bude také cena povinného ručení.

 • výše limitů

Podle platné legislativy je minimální limit pojištění odpovědnosti z provozu vozidla částka 35 milionů korun. Pojišťovny běžně nabízejí vyšší pojistné limity, a to až do výše 200 milionů korun. A opět platí, že čím vyšší je pojistný limit, tím více si klient za pojištění připlatí.

 • lokalita bydliště pojistníka

I zde si vystačíme s jednoduchým pravidlem –⁠ čím větší obec, tím vyšší cena za povinné ručení. Důvodem jsou výsledky statistik, které dokazují, že větší riziko nehody hrozí v obcích a městech s více obyvateli. Pojišťovny tyto statistiky monitorují a ceníky povinného ručení jim přizpůsobují.

 • délka bezeškodního období

Řidiči, kteří jezdí bezpečně, plynule a bez nehod, mají vystaráno. Delší bezeškodní období neboli období, během něhož pojistník nezpůsobil žádnou autonehodu, znamená i vyšší bonusy a srážky z ceny ze strany pojistitele.

 • typ vozidla

Na cenu zákonného pojištění má vliv také typ vozidla. Řidič osobního automobilu obdrží jiný ceník povinného ručení než například řidič nákladního vozu nebo motocyklu.

Sjednejte si povinné ručení online a ušetřete tak čas, peníze i starosti. Pojištění zprostředkujeme a veškerou dokumentaci vám zašleme na e-mail.

Sjednat povinné ručení >

Jak již bylo řečeno, vzhledem ke všem výše zmíněným cenotvorným faktorům je nemožné stanovit jednotný ceník povinného ručení. Tabulky cen povinného ručení je proto vždy nutné považovat spíše za orientační.

Přesnější výpočet ceny pojištění konkrétně pro váš automobil poskytne kalkulačka povinného ručení, která se všemi důležitými údaji o vás i vašem vozidle pracuje.

Povinné ručení –⁠ ceník, tabulka

 • povinné ručení allianz ceník
 • povinné ručení kooperativa ceník
 • čpp povinné ručení ceník
 • povinné ručení generali ceník