Cena povinného ručení

 • Porovnání cen povinného ručení online
 • Přehledný ceník a tabulka povinného ručení
 • Nejlevnější povinné ručení již od 968 Kč

Povinné ručení – tabulka

Najít cenu nejlevnějšího povinného ručení může být vzhledem k velkému množství nabídek obtížné. Mnohem jednodušší než porovnávání jednotlivých ceníků povinného ručení je vyhledat nejlevnější autopojištění pomocí kalkulačky pojištění auta.

Kalkulačka na základě vyplněných informací vyhledá a doporučí vhodné varianty zákonného pojištění. Aktuální nabídky pojišťoven porovná a přehledně seřadí od nejnižší ceny.

Využijte kalkulačku a porovnejte ceny povinného ručení. Pokud si sjednáte zákonné pojištění vozidla online, ušetříte až 70 % oproti vyřízení na pobočce.

Porovnat ceny povinného ručení >

Rychlý přehled lze získat také díky níže uvedené tabulce povinného ručení, která uvádí vybrané dostupné varianty zákonného pojištění vozidel. Přesnější výpočet ceny poskytne již zmíněná kalkulačka, s jejíž pomocí je možné povinné ručení sjednat online.

Pojištění auta – cena v kalkulačce

Využití kalkulačky povinného ručení je jedním z nejsnazších způsobů, jak najít nejvýhodnější ceny pojištění auta vzhledem k nabídce a rozsahu služeb. Jedná se o mnohem pohodlnější alternativu, jak sjednat povinné ručení, než jsou jednotlivé nabídky na stránkách pojišťoven, jelikož jednotlivé nabídky a ceny pojištění auta se přehledně zobrazí na jednom místě.

Online kalkulačka pracuje s mnoha dostupnými ceníky povinného ručení, díky čemuž dokáže porovnat dostupné nabídky a doporučit tu nejvýhodnější.
Online kalkulačka pracuje s mnoha dostupnými ceníky povinného ručení, díky čemuž dokáže porovnat dostupné nabídky a doporučit tu nejvýhodnější.

Díky srovnání ceny pojištění auta lze ihned zjistit, jaký produkt je pro dané vozidlo nejvhodnější. Řidiči, kteří zvolí nabídku nejlevnějšího povinného ručení, mohou ušetřit až několik tisíc korun ročně.

K vyplnění formuláře je potřeba jen technický průkaz a internetové připojení. Srovnávač cen povinného ručení ihned doporučí vhodné nabídky, ze kterých si stačí jen vybrat.

Využití kalkulačky je nezávazné a zdarma. Lze si tedy pouze prohlédnout nabídky, které jsou na trhu aktuálně dostupné, nebo povinné ručení rovnou uzavřít.

V případě online sjednání pojištění auta se pojistník nemusí prakticky o nic starat. Veškerá dokumentace včetně pojistné smlouvy mu bude zprostředkována e-mailem.

Na čem závisí cena povinného ručení

Výše pojistného se u pojištění auta stanovuje na základně specifických údajů o vozidle a pojistníkovi, proto jsou ceny a tabulky povinného ručení pouze orientační.

Mezi důležitá kritéria pro výpočet ceny povinného ručení patří:

 • objem a výkon motoru vozidla
 • druh vozidla (osobní automobil, motocykl, nákladní automobil apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba, autoškola apod.)
 • věk vlastníka vozidla
 • lokalita bydliště vlastníka vozidla
 • typ subjektu, který je vedený jako vlastník (fyzická osoba, OSVČ, právnická osoba)
 • délka bezeškodního průběhu

Existuje velké množství parametrů, které mají na cenu autopojištění vliv. Z tohoto důvodu není možné stanovit obecné ceny povinného ručení. Výši pojistného lze vypočítat pouze s ohledem na konkrétní automobil a konkrétního pojistníka.

Zajímají vás ceny povinného ručení pro váš vůz? Pak využijte online kalkulačku a prohlédněte si aktuální nabídky pojišťoven.

Spočítat ceny povinného ručení >

Nejsnazší a nejrychlejší cestou, jak ceny povinného ručení zjistit, je použití bezplatné kalkulačky, která všechna zmíněná kritéria zohledňuje. Do formuláře stačí vyplnit údaje o řidiči a vozidle a poté je již možné prohlížet aktuálně dostupné nabídky pojišťoven.

Běžné ceny zákonného pojištění lze zjistit v tabulce povinného ručení uvedené níže.

Jak se stanovují ceníky povinného ručení

Záleží na každé pojišťovně, jakým způsobem ceník povinného ručení stanoví, proto se kritéria důležitá pro výpočet ceny mohou nepatrně lišit. Pojišťovny mohou také jednotlivým parametrům vozidla přičítat jinou váhu. V důsledku toho se jeden a ten samý řidič v různých pojišťovnách setká s různými ceníky povinného ručení.

Cena povinného ručení se odvíjí v neposlední řadě od parametrů vozidla a věku a místa bydliště pojistníka.
Cena povinného ručení se odvíjí v neposlední řadě od parametrů vozidla a věku a místa bydliště pojistníka.

Cena povinného ručení se stanovuje na základě následujících kritérií:

 • objem motoru automobilu

V tomto případě vždy platí přímá úměra –⁠ čím vyšší objem motoru dané vozidlo má, tím vyšší bude také cena povinného ručení.

 • výše limitů

Podle platné legislativy je minimální limit pojištění odpovědnosti z provozu vozidla částka 35 milionů korun. Pojišťovny běžně nabízejí vyšší pojistné limity, a to až do výše 200 milionů korun. A opět platí, že čím vyšší je pojistný limit, tím více si klient za pojištění připlatí.

TIP: U České podnikatelské pojišťovny má každý řidič na výběr až ze 3 různých balíčků povinného ručení.

 • lokalita bydliště pojistníka

I zde lze uplatnit jednoduché pravidlo –⁠ čím větší obec, tím vyšší cena za povinné ručení. Důvodem jsou výsledky statistik, které dokazují, že větší riziko nehody hrozí v obcích a městech s více obyvateli. Pojišťovny tyto statistiky monitorují a ceníky povinného ručení jim přizpůsobují.

 • délka bezeškodního období

Řidiči, kteří jezdí bezpečně, plynule a bez nehod, mají vystaráno. Delší bezeškodní období neboli období, během něhož pojistník nezpůsobil žádnou autonehodu, znamená i vyšší bonusy a srážky z ceny ze strany pojistitele. Například Česká pojišťovna nabízí bonus až 55 %.

 • typ vozidla

Na cenu zákonného pojištění má vliv také typ vozidla. Řidič osobního automobilu obdrží jiné ceny povinného ručení než například řidič nákladního vozu nebo motocyklu.

Sjednejte si povinné ručení online a ušetřete tak čas, peníze i starosti. Pojistnou smlouvu a zelenou kartu obdržíte e-mailem.

Sjednat povinné ručení >

Vzhledem ke všem zmíněným cenotvorným faktorům je nemožné stanovit jednotnou tabulku povinného ručení. Tabulky cen povinného ručení je proto vždy nutné považovat spíše za orientační.

Přesnější výpočet ceny pojištění poskytne kalkulačka povinného ručení, která se všemi důležitými údaji o dotyčném řidiči a jeho vozidle pracuje.

Srovnání cen povinného ručení

Online kalkulačka porovná nabídky povinného ručení tuzemských pojišťoven. Pracuje mimo jiné s:

 • ceníky povinného ručení Allianz
 • ceníky povinného ručení Kooperativa
 • ceníky povinného ručení ČPP
 • ceníky povinného ručení Generali

V případě zájmu lze využít také kalkulačky havarijního pojištění či cestovního pojištění, které rovněž doporučí aktuálně nejvýhodnější nabídky českých pojišťoven.

Povinné ručení Allianz – ceny

Pojišťovna Allianz nabízí celkem 4 balíčky povinného ručení – KOMFORT, PLUS, EXTRA a MAX. Vedle povinného ručení automobilu je možné sjednat například povinné ručení pro motocykl nebo čtyřkolku. Nejvyšší možný limit u povinného ručení Allianz je 200/200 mil. Kč.

Povinné ručení Allianz zahrnuje asistenci na telefonu 24 hodin denně a také možnost přímé likvidace škod.

Výpočet ceny povinného ručení pro řidiče ve věku 40 let s bydlištěm v Praze na pět let staré vozidlo s motorizací 1.2 77 kW:

Povinné ručení AllianzLimity pojistného plněníCena (bez bonusu)
COMFORT35/35 mil. Kčod 2 392 Kč ročně (199 Kč měsíčně)
PLUS70/70 mil. Kčod 3 289 Kč ročně (274 Kč měsíčně)
EXTRA150/150 mil. Kčod 5 340 Kč ročně (304 Kč měsíčně)
MAX200/200 mil. Kčod 6 077 Kč ročně (506 Kč měsíčně)

Ceny povinného ručení Allianz lze spočítat prostřednictvím online kalkulačky autopojištění.

Povinné ručení Kooperativa – ceny

Povinné ručení Kooperativa je dostupné ve 3 variantách s limity 35/35 mil. , 70/70 mil. Kč a 100/100 mil. Kč. K povinnému ručení lze uzavřít také pojištění NA100PRO, které hradí škody za nezaviněnou nehodu v plné výši a zajistí přímou likvidaci škod, rychlou opravu a zapůjčení náhradního vozidla.

Za bezeškodní průběh je klientům nabízen bonus až 50 % na pojistném, sleva až 74 % na cestovní pojištění online a mnoho dalších výhod.

Výpočet ceny povinného ručení pro řidiče ve věku 34 let s bydlištěm v Praze na pět let staré vozidlo s motorizací 1.6 75 kW:

Povinné ručení KooperativaLimity pojistného plněníCena (bez bonusu)
Varianta 35/3535/35 mil. Kčod 9 141 Kč ročně
Varianta 70/7070/70 mil. Kč od 9 423 Kč ročně
Varianta 100/100100/100 mil. Kčod 9 895 Kč ročně

Povinné ručení Kooperativa lze sjednat prostřednictvím online kalkulačky autopojištění.

Povinné ručení ČPP – ceny

Povinné ručení od České podnikatelské pojišťovny je nabízeno ve 3 variantách – SPOROPOV, SPECIÁLPOV a SUPERPOV. Součástí pojištění vozidla jsou asistenční služby při nehodě i poruše a bleskové vyřízení pojistné události.

Česká podnikatelská pojišťovna svým klientům nabízí řadu benefitů, například slevu 5 % na havarijní pojištění nebo slevu 15 % na pojištění majetku a odpovědnosti.

Výpočet ceny povinného ručení pro řidiče ve věku 40 let s bydlištěm v Praze na pět let staré vozidlo s motorizací 1.2 77 kW:

Povinné ručení ČPPLimity pojistného plněníCena (bez bonusu)
SPOROPOV45/45 mil. Kčod 2 804 Kč ročně (233 Kč měsíčně)
SPECÁLPOV100/100 mil. Kčod 3 055 Kč ročně (254 Kč měsíčně)
SUPERPOV200/200 mil. Kčod 3 970 Kč ročně (330 Kč měsíčně)

Ceny povinného ručení ČPP lze spočítat prostřednictvím online kalkulačky autopojištění.

Povinné ručení Generali – ceny

Povinné ručení Generali lze sjednat ve variantě Start, Standard, Exclusive nebo Comfort. Nejvyšší možný limit u povinného ručení Generali je 150/150 mil. Kč.

Pojišťovna Generali nabízí bonus až 55 % za jízdu bez nehod a garantuje výplatu pojistného plnění do 5 dní od doložení všech podkladů. Součástí povinného ručení je non-stop asistenční služba a přímá likvidace škod.

Povinné ručení vozidla od pojišťovny Generali se sjednává již od 5 Kč za den.

S cenami povinného ručení Generali v současnosti online kalkulačka nepracuje.

Povinné ručení –⁠ tabulka, ceny

Cena a tabulka povinného ručení slouží k lepší orientaci v jednotlivých nabídkách. Pro přesný výpočet povinného ručení je třeba zohlednit parametry daného vozidla a určité charakteristiky jeho vlastníka.

V níže uvedené tabulce cen povinného ručení lze vidět obvyklé ceny zákonného pojištění dle objemu motoru.

Objem motoruBěžná cena povinného ručení (bez bonusu)
do 1 000 ccm3 740 Kč ročně
1 001 – 1 350 ccm4 221 Kč ročně
1 351 – 1 650 ccm5 471 Kč ročně
1 651 – 1 850 ccm6 119 Kč ročně
1 851 – 2 500 ccm7 390 Kč ročně

Ceny povinného ručení jsou výrazně nižší po započítání bonusu za bezeškodní průběh a při sjednání online. Díky online vyřízení zákonného pojištění prostřednictvím kalkulačky je možné získat až 70% slevu na pojistném.

Proces sjednání povinného ručení je rychlý, intuitivní a probíhá z pohodlí domova. Pojistná smlouva a zelená karta budou zaslány na e-mail pojistníka a následně i poštou. V okamžiku, kdy jedna podepsaná kopie pojistné smlouvy dorazí zpět, bude pojistka uzavřena.