Srovnání pojištění vozidel

 • Pojištění vozidla rychle, levně a jednoduše
 • Sjednání pojištění vozidla online
 • Nejlevnější pojištění vozidel od 968 Kč

Kalkulačka pojištění auta – nezávazná

Hledání ideální nabídky povinného ručení nebo havarijního pojištění může být časově náročné. Proto je snazší využít kalkulačku pojištění auta, která během pár okamžiků vyhledá nejlevnější povinné ručení či havarijní pojištění tak, aby splňovalo veškeré požadavky řidiče.

Povinné ručení si musí sjednat každý majitel motorového vozidla zapsaného v registru. Srovnání cen pojištění vozidel je nejsnazším způsobem, jak vyhledat nejvýhodnější nabídku. Pojištění lze prostřednictvím kalkulačky pojištění auta rovnou sjednat – není nutné obcházet pobočky pojišťoven, vše probíhá z pohodlí domova.

Online sjednání povinného ručení šetří peníze, čas i starosti. Vyřízení pojištění vozu probíhá online, veškerá dokumentace dorazí e-mailem.

Potřebujete si zařídit povinné ručení a hledáte nejvýhodnější nabídku? Pak využijte kalkulačku pojištění vozidel, která ihned vyhledá komplexní pojištění vozidla na míru.
Srovnat ceny povinného ručení >

Havarijní pojištění není na rozdíl od zákonného pojištění povinné, v mnoha případech však přijde vhod. Zahrnuje mimo jiné pojištění poruchy vozidla, k níž může dojít v důsledku živelné události nebo střetu se zvěří.

Online kalkulačka pojištění vozidel snadno vypočítá cenu nejlevnějšího havarijního pojištění a srovná aktuální nabídky pojišťoven. Stejně jako povinné ručení lze i havarijní pojištění rovnou sjednat z pohodlí domova.

Nejlevnější pojištění vozidla lze najít během pár okamžiků. Stačí si vybrat, v jakém rozsahu a kvalitě má být auto pojištěno, a vyplnit několik základních údajů o vozidle a jeho vlastníkovi. Pomocí kalkulačky pojištění vozidel je pak možné ihned zjistit, na kolik pojištění auta vyjde.

Hledáte levné havarijní pojištění? vyzkoušejte online kalkulačku pojištění vozidel a prohlédněte si nejvýhodnější nabídky různých pojišťoven.
Spočítat ceny havarijního pojištění >

Porovnání pojištění auta

Při porovnání pojištění auta je na místě myslet nejen na cenu, která je pro většinu řidičů primárním parametrem, nýbrž i na obsah pojištění. V některých případech může dojít k tomu, že pojištění, které je třeba o 100 Kč dražší v sobě obsahuje různé druhy připojištění v ceně.

Ke srovnání pojištění vozidel a výpočtu ceny je potřeba jen několik základních informací. Řidiči, kteří si pojištění auta prostřednictvím kalkulačky sjednají, poté obdrží veškeré potřebné dokumenty elektronickou cestou.

Jednou z variant pojištění vozidel je také flotilové pojištění. Tento speciální typ pojistky je určen pro tři a více aut, které dohromady tvoří tzv. flotilu. Součástí flotilového pojištění je jak povinné ručení, tak havarijní pojištění.

Komplexní pojištění vozidla na míru

Komplexní pojištění vozidla na míru umožňuje klientovi dle svého uvážení kombinovat různé typy pojištění. Mezi takové typy patří povinné ručení, které je povinné ze zákona, havarijní pojištění i různé doplňkové služby.

Doplňkové služby komplexního pojištění

 • Živelné pojištění – základní doplňkovou službou je živelné pojištění. Dojde-li k požáru nebo povodni, pojištění pokryje vzniklé škody na automobilu. 
 • Pojištění na poškození vozidla zvířetem ocení ti, kteří se pohybují po silnicích v lesích a polích. Zvíře může poškodit vozidlo výlučným kontaktem (střet) nebo může auto poškodit při parkování jako je překousání kabelů.
 • Úrazové pojištění se vztahuje na úmrtí nebo jakékoliv poškození na zdraví vzniklé bouračkou. Za takové situace kryje nejen řidiče, ale všechny cestující ve vozidle.
 • Pojištění zavazadel se hodí zejména pro případ poničení nebo dokonce odcizení. V některých balíčcích komplexního pojištění není třeba odcizení – havárie, přírodní katastrofy. 
 • Značně využívanou variantou je pojištění skel vozidla. Velmi často dochází k poškození předního skla kamínkem. 
 • Poslední neméně důležité je pojištění právní ochrany pro případ zastupování právních zájmů klienta nebo nutnost právního poradenství. 

Velkou výhodou komplexního pojištění vozidla na míru je spojení vybraných produktů pojištění do jedné smlouvy. Plusem je platba za všechny produkty najednou. Komplexní pojištění vozidla je možné sjednat pro všechny kategorie vozidel.

Proč pojištění aut u 123ruceni.cz?

Jaké výhody nabízí vyřízení pojištění aut přes portál 123ručení?

 • kalkulačka vyhledá nejlevnější pojištění vozidla online
 • ceny pojištění aut jsou až o 50 % nižší než na pobočkách pojišťoven
 • online srovnání pojištění vozidel porovná aktuálně dostupné nabídky
 • možnost sjednání levného pojištění vozu ihned
 • zelená karta dorazí e-mailem

Tohle vše navíc zcela zdarma.

Jaké typy pojištění motorových vozidel lze sjednat online?

Zájemci o autopojištění mají možnost porovnat a vyřídit povinné ručení a havarijní pojištění. Cena pojištění motorového vozidla se zobrazí ihned po vyplnění požadovaných údajů.

Těm, kteří plánují cestu do zahraničí, přijde vhod také cestovní pojištění. Možnost sjednání cestovního pojištění online je dnes již samozřejmostí.

Povinné ručení a pojištění vozidel podle SPZ

Povinné ručení, přesněji pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, je ze zákona povinné. Ten, kdo své motorové vozidlo nepojistí, se vystavuje riziku pokuty v rozmezí od 5 000 Kč do 40 000 Kč.

Co vše kryje povinné ručení? Účelem zákonného autopojištění je náhrada škod, které jsou při autonehodě způsobeny jiným osobám. A to jak škod na vozidle a majetku, tak případné újmy na zdraví. Naopak škody, které vzniknou na vlastním vozidle, povinné ručení nekryje. K tomu slouží havarijní pojištění.

Využijte kalkulačku povinného ručení a ušetřete na zákonném pojištění motorového vozidla stovky až tisíce korun ročně.
Spočítat ceny povinného ručení >

Jednotlivé pojišťovny nabízejí různé varianty povinného ručení a různé bonusy podle SPZ a historie pojištění konkrétního řidiče. Pro ověření nabídky bonusů se využívá pojištění vozidel podle SPZ a údajů konkrétního řidiče. Jednotlivá pojištění se také liší co do rozsahu služeb a výše pojistných limitů. Základní varianta se vždy vztahuje na škody na majetku a zdraví a zahrnuje základní asistenční služby.

Nejnižší zákonem stanovená hranice pojistných limitů je 35 milionů Kč, nejvyšší limity dosahují i 200 milionů Kč. Je na každém, jakou výši limitů shledá za dostatečnou pro případ zavinění pojistné události.

Povinnost zákonného pojištění se vztahuje na veškerá auta zapsaná v registru. Kalkulačka umožňuje sjednání levného pojištění vozidla online z pohodlí domova.
Povinnost zákonného pojištění se vztahuje na veškerá auta zapsaná v registru. Kalkulačka umožňuje sjednání levného pojištění vozidla online z pohodlí domova.

Cena povinného ručení závisí na parametrech vozidla a některých charakteristikách pojistníka. Každá pojišťovna může ceny určovat dle vlastních pravidel, v praxi se však strategie cenotvorby nijak významně neliší.

Díky kalkulačce pojištění vozidel lze porovnat ceny pojištění online a zdarma. Kalkulace a srovnání pojištění vozidla je nezávazná – je jen na vás se rozhodnout pro některou z nabídek.
Porovnat ceny pojištění vozu >

Výše pojistného u zákonného pojištění vozidla se odvíjí především od:

 • objemu motoru vozidla
 • typu, značky a modelové řady vozidla
 • účelu využití vozidla
 • věku a lokalitě bydliště vlastníka vozidla
 • délky bezeškodního období

Online kalkulačka srovnání pojištění vozidel na základě výše zmíněných údajů doporučí nejvhodnější varianty povinného ručení. Nejlevnější pojištění vozidla je nabízeno již od 968 Kč ročně.

Výhodou online srovnání pojištění vozidla je hlavně finanční a časová úspora. Není třeba zdlouhavého porovnávání složitých ceníků ve formě složité tabulky povinného ručení, cena pojištění je navíc až o 50 % nižší než na pobočkách pojišťoven.

Jak zjistit, že je vozidlo pojištěno?

A jak zjistit, že je vozidlo pojištěno? V případě majitele vozidla, který si chce platnost ověřit pro své auto, se stačí podívat na zelenou kartu, kde je tato informace uvedena. 

Pokud dojde k autonehodě a člověk si chce na místě ověřit, že viník bouračky má sjednané zákonné pojištění, nejrychlejší variantou, jak zjistit, že je vozidlo pojištěno, je v registru pojištění vozidel. To spravuje Česká kancelář pojistitelů

K vyhledání je třeba znát pouze SPZ vozidla a datum, ke kterému chce dotyčný zjistit, že povinné ručení vozidla je platné. Ve výsledku systém vyhledá i konkrétní pojišťovnu vozidla.

Registr pojištění vozidel

Chce-li si pojistitel zkontrolovat dle své spz na přání, zda je opravdu jeho vozidlo pojištěné a zapsané v registru pojištění vozidel, vyplní patřičné údaje zmíněné výše. Pokud není vůz v databázi k nalezení i po opětovné kontrole zadaných údajů, pak se může jednat o nepojištěné vozidlo.

V takovém případě se doporučuje překontrolovat údaje, které jsou uvedeny v pojistné smlouvě. Může se stát, že došlo ke špatnému vyplnění registrační značky nebo pojišťovna nezaslala pojistnou smlouvu na ČKP

Byť je to povinností pojišťovny, mohla se stát chyba při přenosu dat. Pokud vlastní člověk fyzicky platnou zelenou kartu, je velmi pravděpodobné, že chyba je na straně pojišťovny, nikoliv pojistitele.

Havarijní pojištění

Z havarijního pojištění jsou hrazeny škody na vlastním vozidle. Vztahuje se na škody, které vznikly v důsledku dopravní nehody, vandalismu nebo přírodních katastrof. Součástí je také pojištění vozidla proti krádeži.

Havarijní pojištění motorových vozidel není ze zákona povinné, v mnoha případech se však může vyplatit. Jeho uzavření je doporučováno především majitelům nových a drahých automobilů.

Havarijní pojištění v základní variantě kryje škody způsobené:

 • živelnou událostí
 • střetem se zvěří
 • vandalizmem
 • odcizením vozidla

Havarijní pojištění motorových vozidel si lze sjednat pouze pro vybraná rizika nebo v plném rozsahu (tzv. all-risk). Záleží na každém řidiči, zda dá přednost levnému pojištění vozu, nebo zvolí jednu z dražších variant.

Kalkulačka pojištění vozidel ihned vyhledá nejvýhodnější nabídky havarijního pojištění na trhu.
Spočítat ceny havarijního pojištění >

Důležitým pojmem souvisejícím s havarijním pojištěním vozidla je tzv. spoluúčast. Jedná se o předem určenou částku (vyjádřenou procentem či konkrétní sumou), kterou je nutné uhradit v případě pojistné události. Tato částka je vždy dohodnuta před podpisem pojistné smlouvy.

Podobně jako u povinného ručení nelze stanovit jednotnou cenu havarijního pojištění. Cena se odvíjí od:

 • značky, stáří, ceny a typu vozidla
 • typu zabezpečení vozidla
 • výše spoluúčasti
 • účelu využití vozidla
 • vašeho věku a lokality bydliště
 • délky bezeškodního období

Cenu havarijního pojištění lze během několika minut zjistit díky kalkulačce pojištění vozidel. Online výpočet ceny autopojištění ocení všichni, kterým se nechce procházet nabídky jednotlivých pojišťoven. Kalkulačka, která funguje zároveň jako srovnávač pojištění vozidel, zobrazí všechny ceny na jednom místě.

Pojištění vozidla do zahraničí

Mnozí řidiči tápou v tom, zda je nutné sjednávat speciální pojištění vozidla na dovolenou. Zařizovat pojištění vozidla do zahraničí není nutné při cestě do států EHP a států ze seznamu prováděcí vyhlášky Ministerstva financí. Seznam zemí, do nichž lze vyrazit bez pojištění auta do zahraničí, je uvedený na zelené kartě.

Při cestách do ostatních zemí je nutné vyřídit tzv. hraniční pojištění. Hraniční pojištění funguje jako krátkodobé pojištění auta do zahraničí a sjednává se na pobočkách pojišťovny Kooperativa, popřípadě přímo na hranicích.

Před cestou je vhodné uvažovat nad sjednáním havarijního pojištění, pokud jej řidič ještě nemá. Dlouhé cesty s sebou nesou vyšší riziko autonehody a povinné ručení kryje pouze škody způsobené třetím osobám, nikoliv škody na vlastním vozidle.

Pokud řidič havarijní pojištění má, je dobré si ověřit, s jakými podmínkami bylo sjednáno – například s jakými asistenčními službami lze při nehodě v zahraničí počítat.

Pojištění odpovědnosti pro OSVČ – srovnání

Podnikatelé, kteří někomu způsobí škodu na majetku či zdraví, jsou povinni uhradit odškodné. Náhrada škod v plné výši může osoby samostatně výdělečně činné dovést až k bankrotu, proto se v těchto případech vyplatí kvalitní pojištění odpovědnosti. Výběr vhodného produktu usnadní srovnání pojištění vozidel a odpovědnosti pro OSVČ.

Pojištění odpovědnosti pro OSVČ kryje škody, které jsou v souvislosti s provozem činnosti způsobeny jiným osobám. Konkrétně se vztahuje na:

 • škody na zdraví či usmrcení
 • škody na hmotných věcech
 • škody způsobené vadným výrobkem
 • finanční škody
 • škody z výkonu vlastnických, nájemních apod. vztahů
 • náklady na právní zastoupení

K pojištění odpovědnosti lze sjednat řadu připojištění, jejichž nabídka se může u jednotlivých pojišťoven lišit. Nejčastěji se jedná o doplňkové pojištění, které kryje škody způsobené na životním prostředí či na věcech užívaných, vnesených a odložených.

Mezi klíčové aspekty patří rozsah pojištění a výše pojistných limitů. Orientaci v aktuálních nabídkách usnadní srovnání pojištění odpovědnosti pro OSVČ, na základě něhož lze vybrat produkt vhodný pro konkrétního podnikatele.

Pojištění vozidel –⁠ kalkulačka, srovnání

Jelikož se cena pojištění vozidel odvíjí od mnoha parametrů, není možné poskytnout obecný ceník. Výpočet cen autopojištění poskytne online kalkulačka, která nabídky pojištění vozidel porovná a seřadí od nejlevnější po nejdražší.

Spočítejte si ceny povinného pojištění vozidla online a vyberte nejvýhodnější nabídku. Pojištění vozu si pak snadno sjednáte z pohodlí domova.
Srovnat ceny povinného ručení >

Prostřednictvím srovnávače pojištění vozidel lze autopojištění rovnou sjednat. K vyřízení online pojištění vozidla je potřeba pouze občanský a technický průkaz.

Srovnání pojištění auta 

Při srovnání pojištění auta je vhodné se věnovat nejen ceně, nýbrž obsahu jednotlivých nabízených pojištění. Levnější pojištění nemusí mít zdarma asistenční služby nebo pojištění skel, byť se liší cenou od ostatních o pár stovek, které tyto služby mají v ceně.

Všechny pojistné smlouvy u různých pojišťoven při srovnání pojištění auta spojují stanovené výluky. Výluky z povinného ručení jsou stanoveny zákonem. U havarijního pojištění to záleží na každé pojišťovně, jaké podmínky si stanoví pro své klienty. 

Povinné ručení nekryje škody vzniklé při řízení pod vlivem omamných látek a alkoholu, střetem vozidel, které mají stejného majitele nebo při řízení vozidla, které sice je pojištěné, zato nesplňuje STK normy. Nevhodné používání vozidla jinak, než je uvedeno při uzavírání pojistné smlouvy, vedoucí k poškození vozidla zaručeně u pojišťovny neprojde. 

Jak sjednat pojištění vozidla online?

Vyřízení pojištění motorového vozidla skrze online kalkulačku je snadné. Stačí vyplnit základní údaje o automobilu a jeho vlastníkovi a kliknout na tlačítko „Spočítat ceny. Informace, které je do formuláře nutné vyplnit, jsou k nalezení v technickém průkazu.

Pro výpočet ceny povinného ručení jsou potřeba následující informace:

 • druh vozidla (osobní, užitkové, motocykl apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba apod.)
 • značka vozidla
 • druh subjektu, který je uveden jako vlastník vozidla (fyzická osoba, OSVČ, právnická osoba)
 • věk vlastníka
 • osobní a kontaktní údaje

Pro co nejpřesnější výpočet lze rovněž uvést rok výroby, orientační cenu a SPZ automobilu. Srovnávač pojištění vozidel zohledňuje i bonusy a malusy, proto je dobré doplnit také délku předchozích pojištění a počet pojistných událostí.

Kalkulačka autopojištění umožňuje sjednání pojištění vozidla online a s minimem námahy. Na základě vyplněných údajů vyhledá aktuálně dostupné nabídky a přehledně je seřadí dle ceny.
Kalkulačka autopojištění umožňuje sjednání pojištění vozu online a s minimem námahy. Na základě vyplněných údajů vyhledá aktuálně dostupné nabídky a přehledně je seřadí dle ceny.

Pro porovnání cen havarijního pojištění je třeba uvést následující:

 • druh vozidla (osobní, užitkové, motocykl apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba apod.)
 • značka vozidla
 • rok výroby vozidla
 • cena vozidla
 • druh zabezpečení vozidla (mechanické, aktivní GPS apod.)
 • druh subjektu, který je uveden jako vlastník vozidla (fyzická osoba, OSVČ, právnická osoba)
 • věk vlastníka
 • osobní a kontaktní údaje

I do kalkulačky havarijního pojištění lze zadat délku trvání předchozího pojištění a počet pojistných událostí. Tyto informace slouží k výpočtu bonusu (slevy na pojistném) či naopak malusu.

Do kalkulace pojištění vozidel jsou zahrnuty bonusy za bezeškodní průběh. O své výhody proto nepřijdete.
Vyzkoušet kalkulačku pojištění vozidel >

Po vyplnění všech požadovaných údajů se zobrazí aktuální nabídky pojišťoven. Kalkulačka je jednoduše seřadí dle ceny a výběr toho nejlevnějšího pojištění vozidla je tak otázkou pár okamžiků.

Proč využít srovnávač pojištění vozidel?

Kalkulačka neboli srovnávač pojištění vozidel šetří jak čas, tak peníze. Umožňuje porovnání a případně i sjednání pojištění online, aniž by bylo nutné obcházet pobočky jednotlivých pojišťoven.

Porovnáváme nabídky autopojištění těchto pojišťoven:

Prostřednictvím kalkulačky pojištění vozidel lze snadno vyhledat nejvýhodnější nabídku. Vše probíhá online, čímž odpadají starosti s vyřizováním na pobočce.

Kalkulace pojištění vozidla – povinné ručení, havarijní pojištění

Kalkulace pojištění vozidla k ničemu nezavazuje – kalkulačka porovná ceny autopojištění a doporučí vhodné nabídky pro konkrétní vůz. Poté je v případě zájmu možné pojištění vozidla rovnou sjednat, a to pomocí pár kliknutí.

Celý proces je velmi intuitivní a administrativně nenáročný. Do srovnávače pojištění vozidel stačí zadat požadované informace a poté je již možné vybírat z relevantních nabídek.

Dokončení a odeslání žádosti rovněž probíhá online. Jak jsme již zmínili – veškeré důležité dokumenty včetně pojistné smlouvy budou odeslány elektronicky. Jakmile jedna kopie podepsané smlouvy dorazí zpět, je pojistka uzavřena.