Union pojišťovna

 • Cestovní pojištění se slevou 30 % pro osoby mladší 17 let
 • Léčebné výlohy bez limitu
 • Přední poskytovatel cestovního pojištění

Union pojišťovna – cestovní pojištění, recenze

Union pojišťovna je českou pobočkou slovenské Union poisťovny, a.s., jež byla založena již v roce 1992. Právě na slovenském trhu se řadí mezi přední poskytovatele cestovního pojištění, zdravotního pojištění i autopojištění.

Momentálně je pojišťovna součástí nizozemské skupiny Achmea, která patří mezi největší finanční poskytovatele na tamním trhu. I proto může Union získávat inovativní řešení z předních evropských společností.

Na slovenském trhu nabízí společnost svým klientům komplexní pojistné služby, a to včetně spolupráce s Union zdravotní pojišťovnou. V České republice se Union zaměřuje pouze na cestovní pojištění.

Povinné ručení Union pojišťovna nabízí rovněž pouze na Slovensku. U nás však existuje celá řada alternativ, kde si pojištění vozidel, tedy i včetně havarijního pojištění, sjednat.

Union pojišťovna však pojištění auta umožňuje při zahraničních cestách, jakožto součást pojistného balíčku.

Union povinné ručení nenabízí, přesto si lze na českém trhu vybrat z mnoha společností.

Spočítat nejlepší povinné ručení >

Union pojišťovna – produkty

Union svým klientům nabízí hned několik produktů zabývajících se cestovním pojištěním, nicméně pojišťovna nabízí pojistné krytí také pro firmy.

Jedná se o komplexní pojištění pro cestovní kanceláře, které mají na výběr z následujících služeb:

 • pojištění odpovědnosti z provozu cestovní kanceláře
 • pojištění pro cestovní kancelář

TIP: Velice rozsáhlým sortimentem pojištění pro firmy disponuje centrum pojištění INSIA.

Většinu zákazníků však nejspíš bude zajímat pojištění pro občany. U pojišťovny Union si lze sjednat pojištění až na 1 rok a pojištění účastníků zájezdu je rovněž jedním z pojistných produktů. Kompletní nabídka cestovního pojištění pak vypadá takto:

 • cestovní pojištění na Slovensko
 • cestovní pojištění do České republiky
 • cestovní pojištění do světa
 • celoroční cestovní pojištění
 • cestovní pojištění pro držitele karet EYCA
 • pojištění účastníků zájezdu

Na oficiálních stránkách Union pojišťovny mají případní zájemci možnost získat seznam doporučení a nedoporučení lékaři v konkrétních turistických destinacích, což se může zejména v dnešní době hodit.

Veškeré pojistné produkty lze sjednat online z pohodlí domova.

Union pojišťovna patří mezi přední hráče na trhu s cestovním pojištěním.

Union cestovní pojištění v ČR

Union pojišťovna cestovní pojištění nabízí i v tuzemsku. Tuto službu poskytuje pro své klienty pro cestování do horských oblastí, pro cyklistickou dovolenou či při lyžovaní.

Zimní sporty lze sjednat navíc bez jakýchkoliv příplatků. Rizikové sporty lze u pojišťovny Union rovněž připojistit a zákazníci mají na výběr i z široké nabídky doplňkových připojištění.

Cestovní pojištění pro Českou republiku lze sjednat ve 3 různých balíčcích, které jsou vyobrazeny v tabulce.

Druh pojištěníHoryRelaxKomplet
Technická pomoc při záchranné akci1 mil. Kčne1 mil. Kč
Pojištění odpovědnostine2,5 mil. Kč2,5 mil. Kč
Pojištění zavazadelne40 tis. Kč40 tis. Kč
Úrazové pojištěníne 600 tis. Kč600 tis. Kč

Pojištění je nutné hradit každý den, nicméně právě denní sazba začíná se pohybuje od 2 Kč do 7 Kč, což představuje poměrně přijatelnou částku.

Při sjednání lze navíc uplatnit hned několik slev, ať už pro studenty či celé rodiny. Osoby mladší 17 let mají nárok až na 30% slevu a pro rodiny s dětmi sleva dosahuje 20 %.

Při volbě pojištění je vhodné využít srovnávače nabídek.

Srovnat ceny cestovního pojištění >

Cestovní pojištění do světa

Mezi hlavní produkty cestovního pojištění Union pojišťovny patří právě varianta do celého světa. Tento typ lze nakonfigurovat jak pro celý rok, tak pro jednotlivé cesty.

Rozsah pojistného krytí se odvíjí od jednotlivých balíčku, přičemž klienti zde mají na výběr ze 3 předpřipravených variant. Vytvoření vlastního balíčku však Union nabízí taktéž, což u jiných společností nebývá zvykem.

Cestovní pojištění do světa lze sjednat ve variantách Basic, Standard a Optimum. Jaké pojistné krytí tyto balíčky nabízejí zobrazuje následující přehled:

Pojistné krytíBasicStandardOptimum
Léčebné výlohybez limitubez limitubez limitu
Úrazové pojištěníanoanoano
Pojištění odpovědnostineanoano
Asistenční službyanoanoano
Pojištění zavazadelneneano

U cestovního pojištění je možné sjednat i další připojištění. Union pojišťovna nabízí jedno z nejvýhodnějších cestovních pojištění do zahraničí a patří mezi nejoblíbenější poskytovatele tohoto typu pojištění.

Pojišťovna Union v současné době poskytuje léčebné výlohy bez limitů, což může představovat velkou výhodu.

Při jakékoliv zahraniční cestě by volbu cestovního pojištění měl zvážit opravdu každý. Léčebné výlohy se mnohdy mohou vyšplhat do závratných výšin, přesto stačí již malá částka a člověk si může ušetřit spoustu trápení.

Online kalkulačka cestovního pojištění pak může pomoci s výběrem případných alternativ pojištění do zahraničí.

U pojišťovny Union lze sjednat pojištění auta pro cestu na dovolenou.

Pojištění auta na dovolenou

Jak již bylo uvedeno výše, Union pojišťovna povinné ručení nabízí pouze na slovenském trhu. I přesto lze u této společnosti získat autopojištění. Tento druh pojištění se vztahuje na zahraniční cesty a doplňuje tak balíček cestovního pojištění.

Asistenční služby spadají do kompetence společnosti Eurocross Assistance, se kterou Union pojišťovna spolupracuje.

Pojistné limity a služby, které do tohoto pojištění spadají, jsou následující:

Oprava auta na místědo 6 500 Kč
Odtah vozidla do značkového servisubez omezení vzdálenosti
Náhradní vozidlo až na 10 dní
Náhradní doprava do destinacedo 40 600 Kč
Ubytování max. 5 lidí na 3 noci
Tankování, vybitá baterie, defektdo 6 500 Kč

Nemělo by zůstat opomenuto, že se jedná pouze o připojištění, v žádném případě tak nejde o 100% náhradu klasického pojištění auta.

Toto připojištění lze sjednat již od 50 Kč na den, a to pohodlně v rámci cestovního pojištění. V případě jakékoliv poruchy by klienti vždy měli dojet do cílové destinace nebo zpět domů.

Kalkulačka pojištění auta pak může posloužit jako pomocník při hledání ideálního zákonného pojištění vozidel, které Union v České republice naneštěstí nenabízí.

Pro zájemce o autopojištění lze využít stovek nabídek havarijního pojištění.

Spočítat nejvýhodnější havarijní pojištění >

Union pojišťovna – kontakty

Sjednání pojistných produktů lze sjednat vždy prostřednictvím internetu. Pro písemnou formu můžou klienti zvolit kontaktní formulář na oficiálních stránkách společnosti nebo e-mailovou adresu.

Důležité kontakty:

 • e-mailová adresa: union@unionpojistovna.cz
 • telefon: 844 11 12 11
 • linka ze zahraničí: +421 2 2081 1811

Asistenční služby Eurocross Assistance:

+ 420 296 339 644
+ 317 1364 1212

Pobočka pojišťovny Union Praha:

Španělská 2
120 00 Praha 2 – Vinohrady

Česká republika

Union pojišťovna pobočku v Ostravě, ani dalších větších městech, bohužel nemá. Značně vyhledávaná je například i Union pojišťovna Havířov. Přesto je pražská pobočka jediným kontaktním místem společnosti. V současné době je však tato kamenná pobočka uzavřena.

Recenze pojišťovny Union

Ačkoliv patří Union mezi přední specialisty na cestovní pojištění, lze se setkat i s negativními recenzemi pojišťovny Union. Spoustu klientů si stěžuje například na nekvalitní zákaznický servis.

Samozřejmě lze narazit rovněž na pozitivní názory, které se týkají zejména online vyřizování žádostí. Společnost na svém oficiálním webu navíc přikládá reference předchozích zákazníků.

Z necelých 1 200 recenzentů a jejich názorů si pojišťovna připisuje 4,8 z celkových 5 hvězdiček.

V případě, že se klienti chtějí rozhodnout pro jinou pojišťovnu, cestovní pojištění nabízí například i Allianz pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna, Colonnade pojišťovna nebo PVZP.