Maxima pojišťovna – recenze, pojištění

 • Česká firma s online přístupem
 • Životní pojištění a pojištění majetku
 • Lídr v oblasti zdravotního pojištění cizinců

Maxima pojišťovna, a.s.

Maxima pojišťovna, a.s. je česká společnost se sídlem v Praze, působící na trhu od roku 1994. Svým klientům poskytuje produkty v oblasti životního a majetkového pojištění a pojištění podnikatelů a průmyslu. Nabízí nadstandartní služby v oblasti zdravotního pojištění cizinců, založené zejména na jazykové a odborné vybavenosti.

Maxima pojišťovna spolupracuje s O2, Air Bank nebo Zonky. V roce 2017 se s produktem O2 Chytré cestovní pojištění umístila na třetí příčce v kategorii Inovátor roku v anketě Nejlepší pojišťovna roku, kterou tradičně pořádají Hospodářské noviny.

TIP: Maxima pojišťovna stáhla v roce 2017 cestovní pojištění ze své nabídky. Férové cestovní pojištění do zahraničí však poskytuje i řada dalších českých společností, například Colonnade pojišťovna, ČSOB pojišťovna nebo Česká pojišťovna.

O tom, že se této univerzální pojišťovně v posledních letech daří, svědčí i předepsané pojistné za rok 2018 ve výši 622 milionů Kč, což představuje meziroční růst o 42 %. Největším akcionářem je Mella Holdings B.V.

Maxima zdravotní pojištění cizinců

Zdravotní pojištění MaxMedical zajišťuje kvalitní lékařskou péči cizincům žijícím v České republice s pojistným krytím až 150 tisíc eur. Tento produkt splňuje podmínky stanovené zákonem o pobytu cizinců v ČR a je možné ho sjednat online už během pěti minut.

Maxima zdravotní pojištění cizinců je mezi produkty svého druhu českým lídrem. Pojištěncům přináší možnost využívat 140 lékařských zařízení a také servisní pobočku v centru Prahy s jazykově vybaveným personálem. Vybírat lze ze 4 různých alternativ podle výše pojistných limitů a podle rozsahu služeb:

 • komplexní zdravotní pojištění cizinců STANDARD
 • komplexní zdravotní pojištění cizinců EXCLUSIVE
 • pojištění nutné a neodkladné péče STANDARD
 • pojištění nutné a nedokladné péče PREMIUM

Pojištění nutné a neodkladné péče je vhodné zejména pro krátkodobé pobyty v České republice, neboť se vztahuje pouze na nutnou a neodkladnou lékařskou péči. Pokrývá:

 • akutní lékařské ošetření
 • repatriaci
 • léky předepsané lékařem v rozsahu veřejného pojištění
 • asistenční služby
 • akutní zubní ošetření

Komplexní pojištění je vhodné zejména pro dlouhodobější pobyt cizinců a chrání je v České republice i v celém Schengenském prostoru. Kromě všech výše uvedených služeb Pojištění nutné a neodkladné péče zajišťuje navíc:

 • komplexní zdravotní péči
 • pojištění odpovědnosti (pro roční a delší kontrakt)
 • pojištění v zemích Schengenu
 • úhradu preventivních prohlídek
 • úhradu povinného očkování v rozsahu veřejného pojištění
 • službu TeleMedic (pro roční a delší kontrakt)

Přivolání zdravotní záchranné služby pojištění pokrývá tehdy, když dojde k bezprostřednímu ohrožení života (kolaps, epileptický záchvat, úraz, porod).

Maxima rizikové životní pojištění

Rizikové životní pojištění MaxEfekt své klienty finančně chrání při složitých životních situacích, jako je smrt, úraz s trvalými následky či hospitalizace, kdy jsou odstaveni od svých pravidelných příjmů.

Taková životní pojištění na tuzemském trhu nabízí také NN pojišťovna, Generali pojišťovna či pojišťovna Kooperativa.

Maxima zdravotní pojištění nutné a neodkladné péče začíná již na 700 Kč za měsíc.

Produkt nezahrnuje spořící složku ani další poplatky a jeho pojistná ochrana trvá až do 75 let. Klienti, kteří vedou zdravý životní styl, mohou na produkt obdržet slevu.

Možnosti připojištění:

 • hospitalizace z důvodu nemoci, úrazu, těhotenství nebo porodu
 • invalidita 1., 2. a 3. stupně (pojistná částka až do 4 milionů korun)
 • velmi vážné nemoci a úrazy (např. rakovina, transplantace, hluchota, slepota a další)

Zdravotní pojišťovna Maxima nabízí také připojištění dětí. Každý si svůj balíček může poskládat z libovolných služeb dle vlastních potřeb a možností. Produkt je možné sjednat na pobočce nebo u partnerů Maxima pojišťovny.

Maxima pojištění majetku a odpovědnosti

Pojištění majetku MaxDomov zahrnuje pojištění nemovitosti, pojištění domácnosti a pojištění odpovědnosti. Dle rozsahu krytí a výše pojistných limitů dává Maxima pojišťovna svým klientům na výběr ze tří balíčků pojištění MaxDomov:

IDEALEXCELENTVIP
Živel, požár, výbuch, katastrofy
Doprava
Voda – základ
Voda – rozšířenámax. 30 tis. Kčmax. 50 tis. Kčmax 50 tis. Kč
Povodeň a záplava××
Odcizení a vandalismus×max. 50 % z PČ
Elektřinamax. 30 tis. Kčmax. 50 tis. Kčmax 100 tis. Kč
Elektronikamax. 35 % z PČmax. 35 % z PČmax. 35 % z PČ
Náhrada ubytovánímax.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč
Domácí zvířatamax.
20 tis. Kč
max.
20 tis. Kč
max.
20 tis. Kč
Skla a sanitární zařízenímax.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč
Škody na věcech mimo domácnost max.
10 tis. Kč
max.
10 tis. Kč
max.
10 tis. Kč
Peníze a platební kartymax.
20 tis. Kč
max.
20 tis. Kč
max.
20 tis. Kč
Cennosti a zvláštní potřebymax.
20 % z PČ
max.
20 % z PČ
max.
20 % z PČ
Vandalismus – stavbymax.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč
Odcizení – stavbymax. 50 tis. Kčmax. 150 tis. Kčmax. 200 tis. Kč
Fasáda – stavbymax.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč
max.
30 tis. Kč

Všechny tři typy pojištění majetku lze sjednat i zvlášť nebo zkombinovat pouze dva z nich (např. Maxima pojištění domácnosti + Maxima pojištění odpovědnosti). V rámci všech tří typů Maxima pojišťovna nabízí varianty Ideal, Excelent a VIP, které se liší rozsahem služeb a výší pojistných limitů.

TIP: Možností libovolně kombinovat pojištění nemovitosti, domácnosti a odpovědnosti disponují i další tuzemské společnosti, například pojišťovna AXA a pojišťovna UNIQA.

Cena za pojištění nemovitosti začíná již na 342 Kč za rok a kromě domů, bytů, chat a garáží chrání také ploty, bazény, pergoly a podobně, a to již od zahájení stavby. Pokrývá samotnou stavbu, tedy stěny, příčky, okna, elektrické rozvody a podobně. Pojistné krytí si klient nastavuje sám dle vlastního uvážení.

Pojištění majetku od Maxima pojišťovny je možné sjednat online se slevou až 40 %.

Cena za Maxima pojištění domácnosti začíná již na 161 Kč za rok a finančně chrání před škodami, které mohou vzniknout na movitých věcech domácnosti, tedy na nábytku, elektronice a podobně. V jeho rámci si klienti mohou připojistit také cennosti, peníze a domácí mazlíčky.

Maxima pojištění odpovědnosti dle zvolené varianty kryje škody, které klient neúmyslně způsobí někomu jinému sám nebo z odpovědnosti vlastníka nemovitosti.

Rozsah pojištění odpovědnosti:

IDEALEXCELENTVIP
Újma na zdraví1 000 000 Kč5 000 000 Kč10 000 000 Kč
Újma na věci500 000 Kč2 500 000 Kč5 000 000 Kč
Následná finanční újma250 000 Kč1 250 000 Kč2 500 000 Kč
Nemajetková újma50 000 Kč100 000 Kč200 000 Kč

Cena pojištění odpovědnosti začíná na 283 Kč za rok. Na podobné ceny láká také Allianz pojišťovna.

Maxima pojištění pro podnikatele a firmy

Kromě osobního pojištění nabízí společnost Maxima pojištění pro podnikatele a firmy, a to ve dvou produktech:

 • pojištění živnostníků a drobných podnikatelů
 • pojištění podnikatelů a průmyslu

Pojištění živnostníků a drobných podnikatelů je určeno pro restaurace, penziony, hotely, obchody, fitcentra, bytové domy a další drobné podnikatele. V jeho rámci si lze sjednat pojištění souboru budov určených k podnikání, pojištění movitých věcí a pojištění odpovědnosti za škodu.

Pojištění podnikatelů a průmyslu je určeno pro malé, střední a velké podnikatele i korporace. Klient si smlouvu sestavuje sám dle vlastních možností a potřeb. V jejím rámci může vybírat z pojištění majetku a odpovědnosti za škodu podnikatele, pojištění kybernetických rizik a odpovědnosti a z profesní odpovědnosti.

Ještě širším výběrem produktů pro firmy disponuje pojišťovna INSIA. Lze si u ní sjednat třeba i pojištění plateb, zemědělské pojištění a spoustu dalšího.

Další pojistné produkty Maxima pojišťovny

Kromě výše uvedených možností Maxima pojišťovny poskytuje ve spolupráci se svými partnery i řadu specifických produktů:

 • pojištění osobních věcí a zneužití karty Home Credit
 • asistenční služby ke kartám Home Credit
 • pojištění chytrých zařízení O2
 • pojištění schopnosti splácet k úvěrům a kartám Home Credit
 • pojištění schopnosti splácet k úvěrům Zonky
 • pojištění United Healthcare Global (pojištění pro případ výkonu zaměstnání v zahraničí)

Maxima pojišťovna, a.s. nabízí velký výběr pojistného krytí, vysoké limity pojistného plnění, asistenční služby a příznivé ceny.

Maxima pojišťovna sice neposkytuje povinné ručení ani havarijní pojištění. Na zajímavé nabídky však láká řada jiných českých společností, třeba Česká podnikatelská pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna nebo Direct pojišťovna.

Recenze Maxima pojišťovny

Recenze Maxima pojišťovny, a.s. se těší velice kladným číslům, o čemž svědčí příspěvky na portálu Pojisteni.cz. Naprostá většina z celkového počtu 8 465 recenzí zde společnosti uděluje plný počet hvězdiček.

Celkem tak zdravotní pojišťovna Maxima disponuje průměrným hodnocením 4,78 z 5.

Záporné hodnocení dostává Maxima pojišťovna, a.s. jen velmi ojediněle.

Lidé si chválí přehledný web, možnost sjednání pojištění z domova a rychlost celého procesu. To potvrzuje i sama společnost, která na svých stránkách uvádí, že online sjednání zabere skutečně jen pár minut.

Dále recenzenti Maxima pojišťovny vyzdvihují příznivé ceny, bezproblémovou komunikaci a férové jednání. Oceňují, že se pojišťovna nesnaží lákat na jiné ceny, než ve výsledku skutečně účtuje, a že nemusí ze strany společnosti čelit nevyžádaným telefonátům.

Maxima pojišťovna –⁠ kontakt

Maxima pojišťovna, a.s. sídlí na adrese:

Italská 1583/24
120 00 Praha 2 Vinohrady

Pobočka Maxima pojišťovny Praha:

Po-Čt: 8:30-17:30
Pá: 8:30-16:30

Centrála Maxima pojišťovny Praha:

Po-Pá: 8:00-16:30

Jediná pobočka Maxima pojišťovny se nachází v Praze. Společnost je však možné a snadné kontaktovat také telefonicky nebo pomocí online formuláře.

Telefon: +420 273 190 400
Web: www.maximapojistovna.cz