NN pojišťovna

 • Přední poskytovatel životního pojištění v ČR
 • Penzijní připojištění se státním příspěvkem
 • První zahraniční pojišťovna v ČR

NN pojišťovna – recenze, zkušenosti

NN pojišťovna navazuje na tradici nizozemské pojišťovny De Nederlanden, která na tamním trhu vznikla již v roce 1845 se specializací na pojištění proti požárům.

V roce 1863 pak vznikla společnost Nationale Levensverzekering‑Bank a následnou fúzí o sto let později vznikla dnes již známá pojišťovna NN. Zkratka NN zde stojí pro Nationale-Nederlanden a společnost se může pyšnit již více než 50letou historií.

Mimo Českou republiku operuje společnost ve většině evropských zemích, dále pak i v Asii, zejména v Japonsku. Své produkty v České republice zaměřuje převážně na oblast životního pojištění, penzijního pojištění a správy investičního majetku.

NN pojišťovna byla vůbec první zahraniční pojišťovnou, která na tuzemský trh po pádu komunismu vstoupila. Na českém pojišťovacím trhu však fungovala ve skupině společnosti ING Bank, po více jak 10 letech se však NN pojišťovna navrátila ke svým kořenům.

Na autopojištění lze s kalkulačkou ušetřit až 50 % oproti vyřizování na pobočce.

Spočítat cenu povinného ručení >

NN Životní pojišťovna – pojištění

Jak již bylo uvedeno výše, v České republice se NN pojišťovna soustředí na 3 hlavní pojišťovací služby, z nichž jedna náleží právě životnímu pojištění. V této oblasti patří NN Životní pojišťovna na českém trhu mezi ty největší hráče.

NN Životní pojišťovna také tvoří hlavní část byznysu ve střední Evropě. Zájemci o neživotní pojištění však nemusí zoufat, jelikož NN pojišťovna ve spolupráci s Direct pojišťovnou již od roku 2016 nabízí svým klientům také některé služby právě z této oblasti, a to:

Své pole působnosti tak NN pojišťovna rozšířila téměř do všech oblastí pojištění. NN Životní pojišťovna však stále disponuje největší klientskou základnou a klient NN pojišťovny si zde může vybrat z široké škály pojistných produktů. Jedná se o:

 • NN Orange Risk
 • NN Orange Bonus
 • NN Život
 • NN Smart
 • NN Blue

Jednotlivé pojistné produkty NN životní pojišťovny se liší a každý je vhodný pro někoho jiného. Ve své podstatě však všechny slouží pro zajištění pojištěné osoby a jejích blízkých v případě nějaké nenadálé životní situace.

V životním pojištění NN Orange Bonus lze navíc připojistit i děti. Pro dospělé osoby lze napříč všemi produkty sjednat například připojištění pro případ smrti, připojištění pro případ invalidity, úrazu, připojištění dlouhodobé péče nebo pro případ hospitalizace.

Produkty z řad NN životní pojišťovny jsou zde pro každého, kdo chce zajistit jak sebe, tak své blízké.

Pro produkty charakteru neživotního pojištění je vhodné navštívit i jiné pojišťovny, kupříkladu Allianz, pojišťovnu Kooperativa, Generali pojišťovnu nebo Českou podnikatelskou pojišťovnu.

S výběrem nejlevnějšího povinného ručení může pomoct kalkulačka povinného ručení. Naopak nejlevnější havarijní pojištění, které sice není povinné, avšak stejně podstatné, lze najít pomocí kalkulačky havarijního pojištění.

S pojištěním NN Život si lze poskládat rizikové životní pojištění podle sebe.

NN Životní pojišťovna – fondy

Poměrně oblíbenými produkty mnoha životních pojišťoven jsou finanční fondy životního pojištění. NN Životní pojišťovna jich ve svém portfoliu disponuje hned několika.

Před samotným začátkem investování si klient může veškeré dostupné fondy zobrazit na stránkách NN životní pojišťovny. V každém případě je nutné brát v potaz, že historické výnosy nejsou zárukou výnosů budoucích.

Klient NN pojišťovny má na výběr ze 3 různých strategií:

 • investování do konkrétních fondů
 • investování do předpřipravených strategií
 • investování do strategie životního cyklu

Každá strategie se liší a každá má také jiný vývoj, proto je vhodné danou oblasti před sjednáním důkladně prostudovat a seznámit se s veškerými podmínkami. Pokud však člověk hledá, kam investovat nebo jak na zhodnocení peněz, fondy životního pojištění můžou být to pravé.

Havarijní pojištění tvoří nedílnou součást výbavy každého auta, s jeho výběrem pomůže srovnávač.

Srovnat nabídky havarijního pojištění >

NN Penzijní společnost

Druhou rozšířenou oblastí pojišťovny je i NN Penzijní společnost. Ta se zaměřuje na doplňkové penzijní spoření a penzijní připojištění. Výhodou penzijního spoření je státní příspěvek a rovněž případný odečet základu daně.

NN Penzijní společnost na svých stránkách disponuje kalkulačkou, na které si lze pomocí posuvníků navolit vlastní situaci, ze které pak člověk vidí, kolik peněz je možné za dobu spoření nastřádat.

Vstupní věkbez minimální věkové hranice
Minimální měsíční částka100 Kč
Maximální měsíční částkanení stanovena
Nárok na státní příspěvěkaž 2760 Kč
daňový odpočet až 24 000 Kč
Možnost přerušení platbyano
Možnost příspěvku zaměstnavateleano

Tím, že od roku 2016 není stanovena minimální věková hranice, lze u NN Penzijní společnosti začít spořit již od útlého věku. V případě, že začne klient svému dítěti spořit před 9. narozeninami, po dovršení 18 let je možné část prostředků vybrat a pokrýt tak například náklady na studium.

NN Penzijní společnosti svým klientům nabízí několik fondů, do kterých lze peněžní prostředky investovat pro vyšší zhodnocení. Výběru adekvátního fondu by však mělo předcházet jednání s finančním poradcem.

Klienti NN pojišťovny mají možnost v rámci penzijního spoření investovat do těchto fondů:

 • Konzervativní fond
 • Vyvážený fond
 • Růstový fond

U konzervativního investování nelze čekat žádné zázraky, jelikož tato strategie tkví převážně v bezrizikovosti. Očekává míra zhodnocení tak dosahuje pouhého 1 %. U vyváženého fondu lze meziročně očekávat zhodnocení 3 %.

Růstový fond je zaměřen na rizikovější investice, a proto je zde uváděno zhodnocení až 6 %. Způsob investování v podobných fondech je však kolísavý, proto každý rok může dosahovat odlišné výnosnosti. Člověk by pak rovněž neměl zapomínat na poměrně vysoké poplatky v podobě 1 %.

NN Penzijní společnost nabízí svým klientům spoření již od dětství.

NN pojišťovna – penzijní připojištění

NN pojišťovna penzijní připojištění nabízí jako službu k doplňkovému spoření. Tento typ připojištění funguje jako dobrovolné spoření na důchod, na které přispívá jak stát, tak zaměstnavatel.

U penzijního připojištění NN pojišťovny, stejně jako u jiných pojišťoven, funguje tzv. garance nezáporného zhodnocení, tudíž zde člověk nemůže jít svými vklady do záporných hodnot. Výhodou nejen penzijního připojištění NN pojišťovny jsou právě již zmíněné státní příspěvky.

Původní penzijní připojištění NN pojišťovna nahradila doplňkovým spořením, na které soustřeďuje většinu svých aktivit v rámci NN Penzijní společnosti.

A kdy je možné získat výplatu penze? Následující přehled vyobrazuje případy a podmínky, kdy lze naspořený důchod čerpat.

Starobní penze na určenou dobuDoživotní výplata každému, kdo spořil alespoň 60 měsíců a je starší 60 let.
Výsluhová penzeMusí být sjednaná ve smlouvě a nárok na ni vzniká až po 15 letech pravidelných plateb.
Pozůstalostní penzePokud účastník platil alespoň po dobu 36 měsíců a nebyla vyplacena některá z penzí.
Invalidní penzeMusí byt sjednaná ve smlouvě a umožňuje čerpání po 36 měsících placení příspěvků.
Jednorázové vyrovnáníPokud vznikl nárok na některou z penzí, veškeré příspěvky včetně těch státních mohou být vyplaceny.
OdbytnéPokud člověk nesplnil podmínky pro výplatu penze, avšak platil příspěvky alespoň po 12 měsíců, má nárok na odbytné.

I v oblasti penzijního připojištění NN pojišťovna nabízí na svém webu kalkulačku, která názorně vyobrazí částky, které je třeba pro stanovenou penzi pravidelně vkládat. Výhodou je zde opět i zmíněný daňový odpočet.

NN Životní pojišťovna patří mezi největší poskytovatele životního pojištění v zemi.

NN pojišťovna recenze a zkušenosti

Přihlédneme-li na zkušenosti některých reálných klientů, situace pro NN pojišťovnu nevypadá příliš pozitivně. Zejména v oblasti investic se lze setkat s negativními recenzemi.

Pro příklad může posloužit následující komentář, který svou podstatou vystihuje názory, které se k oblasti investičního spoření NN pojišťovny vážou:

Negativní recenze NN pojišťovny ze serveru Peníze.cz.

Samozřejmě lze narazit i na některé pozitivní komentáře, nicméně je zapotřebí uvést, že ty negativní na výše uvedeném serveru dominují. Další výtky se týkají vyřizování pojistné události a neosobitým přístupem pracovníků.

Postup dle tabulek bez přihlédnutí na konkrétní situace je pravděpodobně nejčastější výhradou všech klientů, kteří sepsání recenze NN pojišťovny věnovali svůj čas.

Další příklad recenze NN pojišťovny.

Téměř většina negativních recenzí NN pojišťovny se týkají právě životního pojištění a investičních strategií. I proto je vhodné zvážit, zda není rozumnější své prostředky investovat jinam.

Žhavým tématem jsou teď kryptoměny, nicméně obliba v investičním zlatu či investičním stříbru nadále stoupá. Podílové fondy a termínované vklady mohou také náležitě posloužit.

Vždy je však vhodné dané téma nastudovat, jinak člověk může vždy dosáhnout záporných výsledků.

NN pojišťovna – kontakty

Klient NN pojišťovny může využít následující kontakty pro řešení vzniklých pojistných událostí či jakýchkoliv nesrovnalostí.

Klientská linka: 244 090 800
Po – pá: 8.00 – 18.00
E-mailový kontakt: dotazy@nn.cz


Adresa pro doručování korespondence:
NN Životní pojišťovna a NN Penzijní společnost
Nádražní 344/25,
150 00 Praha 5

Kontakty NN pojišťovny jsou rozšířeny také o kontaktní formulář, který lze využít na adrese www.nn.cz/kontakty/.

NN Životní pojišťovna formuláře pro změny pojištění, při vzniku pojistné události nebo pro žádost o výplatu pojistného plnění lze stáhnout na adrese pojistovna.nn.cz/soubory-ke-stazeni/formulare/.

I další formuláře NN pojišťovna vystavuje na svých oficiálních stránkách, kde lze učinit jejich bezproblémové stažení během několika okamžiků. Pro formuláře NN pojišťovny stačí navštívit web pojistovna.nn.cz.

NN pojišťovna pobočky rozmisťuje po celé republice.

NN pojišťovna – pobočky

Jelikož se NN pojišťovna řadí mezi největší společnosti z oblasti životního pojištění na českém trhu, na její fyzické zastoupení ve formě obchodních míst lze narazit v každém kraji. Přehled poboček NN pojišťovny v největších městech vyobrazuje následující tabulka:

MěstoAdresa pobočky NN pojišťovny
NN pojišťovna PrahaKischova 5
140 00
Praha 4-Nusle
NN pojišťovna BrnoJánská 1/3
602 00
Brno-střed
NN pojišťovna OstravaNa Hradbách 120
702 00
Moravská Ostrava a Přívoz
NN pojišťovna Hradec KrálovéČeskoslovenské armády 329
500 02
Hradec Králové
NN pojišťovna OlomoucJeremenkova 1142, Hodolany
779 00
Olomouc

NN pojišťovna pobočky však rozmisťuje po celé republice a v každém kraji tak lze minimálně jedno z kontaktních míst navštívit i osobně. V pandemické době je však činnost těchto poboček značně omezena, tudíž je vhodné, aby klient NN pojišťovny nejprve vyhledal otevírací dobu.