Pojištění auta⁠ online

 • Okamžité porovnání cen povinného ručení
 • Sjednání pojištění auta online
 • Slevy až 70 % oproti vyřízení v pojišťovně
 • S kalkulačkou ušetři 86 % řidičů

Sjednání povinného ručení online – ihned a bez námahy

Prioritou webu 123ruceni.cz je poskytovat autopojištění na míru individuálním potřebám. Nabídka pojišťoven je široká a hledání toho nejvýhodnějšího produktu tak vyžaduje spoustu času. Proto je v tomto článku připraveno řešení, které umožní sjednat pojištění auta online, ihned a s minimem starostí.

Řidiči, kteří se rozhodnou sjednat povinného ručení online, ušetří jak čas, tak peníze. Aktuálně nabízíme slevy až 70 % oproti cenám v pojišťovnách. Ušetří s námi 86 % řidičů. Cena nejlevnějšího zákonného pojištění auta na 123ruceni.cz činí pouhých 968 Kč.

K online sjednání zákonného pojištění auta slouží kalkulačka povinného ručení. Celý proces se dá vyřídit z pohodlí domova, zapotřebí je pouze technický a občanský průkaz.

Díky online sjednání povinného ručení lze ušetřit až 70 % z ceny. Vyzkoušejte kalkulačku povinného ručení a prohlédněte si aktuálně nejvýhodnější nabídky zákonného pojištění.

Spočítat povinné ručení >

Povinné ručení online – nabídky pojišťoven na jednom místě

V České republice působí desítky pojišťoven, nespočet různých ceníků a tabulek povinného ručení, proto může být opravdu obtížné najít perfektní pojistku. Díky kalkulačce povinného ručení není nutné obcházet jednotlivé pobočky nebo hledat informace z ceníků, tabulek a internetových stránek. Kalkulačka porovná aktuálně dostupné nabídky povinného ručení, z nichž si pak stačí jen vybrat.

Online kalkulačka je určená k nezávaznému srovnání cen povinného ručení. Po vyplnění nezávazného formuláře je možné prohlížet nabídky pojištění auta včetně výše pojistného. Jedná se o mnohem pohodlnější alternativu zdlouhavého porovnávání jednotlivých nabídek ve formátu ceník a tabulka povinného ručení.

Zákonné pojištění lze sjednat online s pomocí několika základních údajů.
Zákonné pojištění lze sjednat online s pomocí několika základních údajů.

Vedle toho, že je v kalkulačce možné sjednat povinné ručení online, lze také porovnat nabídky na základě dalších parametrů –⁠ výše limitů pojistného plnění, doplňkových pojištění a podobně. Kalkulačka tedy poskytuje dokonalý přehled o povinném ručení online z pohodlí domova.

TIP: Povinné ručení lze získat také v rámci flotilového pojištění. Tento typ pojištění je určen pro vozové parky či majitele tří a více aut. Řidiči pak nemusí pojišťovat každé auto zvlášť, pojištění flotily je totiž vedeno pod jednou smlouvou.

Jak funguje kalkulačka pro online sjednání povinného ručení?

Kalkulačka pracuje se všemi parametry, které jsou důležité pro výpočet ceny povinného ručení. Data pro výpočet poskytuje detailní ceník a tabulka povinného ručení a uživateli kalkulačky se zobrazí výsledek na míru jeho vozidlu a parametrům. Ke sjednání povinného ručení online jsou potřeba konkrétně tyto informace:

 • druh vozidla (osobní, užitkové, motocykl apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba apod.)
 • značka vozidla
 • druh subjektu, který je uveden jako vlastník vozidla (fyzická osoba, OSVČ, právnická osoba)
 • věk vlastníka
 • osobní a kontaktní údaje

Důležitým faktorem pro výpočet ceny povinného ručení je také délka trvání předchozího pojištění a délka bezeškodního období. Tyto informace slouží k výpočtu bonusu (procentuální slevy na pojištění) či naopak malusu.

Po vyplnění požadovaných údajů stačí kliknout na tlačítko „Spočítat cenu“. Zobrazí se aktuální nabídky povinného ručení od různých pojišťoven, seřazené dle ceny. Díky tomu je ihned zřejmé, které povinné ručení je nejlevnější.

Sjednejte si pojištění auta online ihned a vyhněte se tak zdlouhavému vyřizování na pobočce.

Sjednat povinné ručení online >

Jak již bylo řečeno, srovnání pojištění vozidel prostřednictvím kalkulačky je nezávazné a pouze v případě zájmu lze povinné ručení ihned sjednat online. Uživateli se ozve poskytovatel pojištění s informacemi, jak povinné ručení zaplatit a jak a kde podepsat smlouvu.

O zprostředkování povinného ručení se postaráme my. Zelenou kartu a pojistnou smlouvu zašleme na e-mail vyplněný v online formuláři. Pojistka bude uzavřena ve chvíli, kdy obdržíme jednu kopii podepsané smlouvy.

Povinné ručení pro motocykly

Nabízeno je zákonné pojištění jak pro automobily, tak pro motocykly. Cena povinného ručení pro motocykl je znatelně nižší a začíná již na 108 Kč ročně. Podobně jako u automobilu se výše pojistného odvíjí zejména od obsahu motoru, stáří motocyklu a věku a bydliště pojistníka.

Přesné ceny povinného ručení motocyklů vypočítá kalkulačka povinného ručení. Poté je již možné zvolit jednu z nabídek a sjednat povinné ručení ihned online.

Proč sjednat pojištění auta online u 123ruceni?

Jaké jsou hlavní výhody sjednání povinného ručení přes 123ručení? Lze mezi ně řadit např.:

 • sjednání pojištění auta online ihned s pomocí technického průkazu, občanského průkazu a internetového připojení
 • pojištění auta, které splňuje individuální požadavky řidiče
 • online sjednání povinného ručení šetřící čas i peníze
 • zelenou kartu a další dokumenty jsou zaslány e-mailem

Vše navíc zdarma.

O povinném ručení

V České republice má každé motorové vozidlo provozované na pozemní komunikaci ze zákona povinnost mít sjednané povinné ručení. Co kryje povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla? Povinné ručení chrání řidiče v případě, že při provozu vozidla způsobí nehodu, při níž dojde k majetkové nebo zdravotní újmě třetích osob.

Povinné ručení pokryje náklady vynaložené na zaplacení škody způsobené na cizím vozidle i na případné léčebné výlohy. Škody mohou dosahovat závratných částek, proto je minimální výše pojistných limitů stanovena na 35 milionech korun.

Potřebujete si sjednat povinné ručení a nevíte, u které pojišťovny je nejlevnější? Využijte kalkulačku a jednoduše si vyberte tu nejvýhodnější nabídku.

Spočítat ceny povinného ručení >

Řidiči, kteří zákonné pojištění automobilu vyřízené nemají, se dopouštějí přestupku. V případě nehody pak navíc budou muset hradit plnou škodu, která se může pohybovat v řádu stovek tisíc až miliónů korun. To se týká jak škody na nabouraném vozidle, tak výloh spojených s újmou na zdraví.

Je rovněž třeba myslet na to, že smrtí majitele auta povinné ručení nekončí. Povinné ručení je vázáno na automobil, nikoliv na vlastníka, proto se o jeho uhrazení musejí postarat pozůstalí.

A podle čeho povinné ručení vybírat? Pro většinu řidičů je nejdůležitější cena. Z tohoto důvodu jsou jednotlivé nabídky v kalkulačce seřazeny od nejlevnější po nejdražší. V potaz se vyplatí vzít také výši pojistných limitů, což je částka, kterou pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.

Povinné ručení musí mít každé vozidlo zapsané v registru. Online sjednání povinného ručení šetří peníze, čas i starosti.
Povinné ručení musí mít každé vozidlo zapsané v registru. Online sjednání povinného ručení šetří peníze, čas i starosti.

Jak z výše zmíněného vyplývá, řídit bez zákonného pojištění vozidla je skutečně velmi riskantní. Odpověď na otázku, kdy uzavřít povinné ručení, tedy zní: okamžitě po koupi nového vozu.

Nabízena je možnost sjednat povinné ručení online, ihned a bez zbytečných starostí. Pojistná smlouva i zelená karta bude zaslána e-mailem.

Povinné ručení a asistenční služby

Všechny pojišťovny, se kterými probíhá spolupráce, k povinnému ručení nabízejí základní asistenční služby. Ty obvykle zahrnují:

 • vyproštění vozidla
 • odtah vozidla
 • úschovu nepojízdného vozidla
 • poskytnutí náhradního vozidla
 • proplacení ubytování všech osob
 • úhradu nákladů na pokračování v cestě

Každá zmíněná služba je blíže specifikována v pojistné smlouvě. Jednotlivé podmínky a limity plnění se liší při poruše vozidla na území České republiky a v zahraničí.

V případě zájmu si lze u každé pojišťovny připlatit za nadstandardní, rozšířené asistenční služby. Ty ocení především řidiči, kteří často jezdí do zahraničí (v rámci Evropy).

Rozšířené asistenční služby mohou navíc zahrnovat například nonstop pomoc na telefonu, právní poradenství, úhradu nákladů na delší pronájem náhradního vozidla a podobně.

Jak změnit pojišťovnu

Pokud je stávající pojistka nevýhodná, je namístě změnit pojišťovnu. Připraven proto byl jednoduchý návod na to, jak vypovědět smlouvu o povinném ručení. Způsobů existuje několik, nicméně nejsnazší je výpověď na konci pojistného období.

Kdy ukončit smlouvu o pojištění auta:

 • na konci pojistného období
 • do dvou měsíců od uzavření pojistky
 • v případě změny vlastníka vozidla
 • v případě vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců od data oznámení pojistné události

Díky změně pojišťovny lze ušetřit stovky až tisíce korun ročně. V případě, že je nové povinné ručení sjednáno online, je celý proces vyřízení rychlý a administrativně nenáročný.

Havarijní pojištění

Z povinného ručení jsou hrazeny škody způsobené cizím osobám, nikoliv škody na vlastním vozidle. K ochraně vlastního automobilu slouží havarijní pojištění, které lze stejně jako povinné ručení sjednat online v kalkulačce havarijního pojištění.

Přejete si jezdit bez starostí? Pak využijte kalkulačku a vyberte si výhodné havarijní pojištění, které vaše vozidlo ochrání v případě dopravní nehody.

Spočítat havarijní pojištění >

Havarijní pojištění přijde vhod ve chvíli, kdy dojde k poškození vlastního automobilu v důsledku dopravní nehody, živelné události nebo vandalismu. Kromě toho se havarijní pojištění vztahuje také na odcizení vozidla.

Pro toto pojištění je rovněž připravena bezplatná kalkulačka havarijního pojištění, která okamžitě vyhledá nejvýhodnější nabídky na trhu. V případě zájmu je možné havarijní pojištění rovnou sjednat. Proces vyřízení probíhá stejně jako u online sjednání povinného ručení.