Povinné ručení –⁠ online sjednání

 • Okamžité porovnání cen povinného ručení
 • Sjednání povinného ručení online
 • Slevy až 70 % oproti vyřízení v pojišťovně
 • Ušetří s námi 86 % řidičů

Online sjednání povinného ručení

Vaše pohodlí a spokojenost je pro nás na prvním místě. Proto jsme připravili řešení, které vám umožní sjednat povinné ručení online. Pokud povinné ručení sjednáte online, nemusíte v podstatě vůbec opustit svůj pokoj nebo kancelář.

Chcete-li ušetřit čas i peníze, vyzkoušejte naši kalkulačku povinného ručení a sjednejte si zákonné pojištění auta online s pomocí občanského a technického průkazu. Aktuálně nabízíme slevy až 70 % oproti cenám v pojišťovnách. Ušetří s námi 86 % řidičů.

Díky online sjednání povinného ručení ušetříte až 70 % z ceny. Vyzkoušejte naši kalkulačku a prohlédněte si aktuálně nejvýhodnější nabídky zákonného pojištění.

Spočítat povinné ručení >

Poté, co prostřednictvím formuláře odešlete poptávku, se o celý proces vyřízení povinného ručení staráme my. Dokumentaci týkající se pojistky od nás obdržíte na zadanou e-mailovou adresu.

Povinné ručení sjednáte online z pohodlí domova

V České republice působí desítky pojišťoven, proto může být obtížné najít tu pravou. Díky naší kalkulačce povinného ručení nemusíte obcházet jejich pobočky nebo brouzdat jednotlivými internetovými stránkami. Kalkulačka porovná aktuální nabídky vhodné pro váš vůz a vy si vyberete tu, která se vám zamlouvá nejvíce.

Online kalkulačka je určená k nezávaznému srovnání cen povinného ručení. Do formuláře zadáte základní informace o vás a vašem vozidle a poté již vidíte, na kolik vás pojištění auta vyjde. Jedná se o mnohem pohodlnější alternativu ke zdlouhavému porovnávání jednotlivých ceníků povinného ručení.

Zákonné pojištění pro své vozidlo sjednáte online s pomocí několika základních údajů.
Zákonné pojištění pro své vozidlo sjednáte online s pomocí několika základních údajů.

Vedle toho, že je v kalkulačce možné sjednat povinné ručení online, lze také porovnat nabídky na základě dalších parametrů –⁠ výše limitů pojistného plnění, doplňkových pojištění a podobně. Díky tomu získáte dokonalý přehled o povinném ručení online z pohodlí domova.

Jak funguje kalkulačka pro online sjednání povinného ručení?

Naše kalkulačka pracuje se všemi parametry automobilu a osoby pojistníka, které jsou důležité pro výpočet ceny povinného ručení. Abychom pro vás mohli sjednat povinné ručení online, budeme potřebovat následující informace:

 • druh vozidla (osobní, užitkové, motocykl apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba apod.)
 • značka vozidla
 • druh subjektu, který je uveden jako vlastník vozidla (fyzická osoba, OSVČ, právnická osoba)
 • věk vlastníka
 • osobní a kontaktní údaje

Znáte-li délku trvání předchozího pojištění a délku bezeškodního období, vyplňte je do formuláře také. Tyto informace slouží k výpočtu bonusu (procentuální slevy na pojištění) či naopak malusu.

Jakmile tyto informace zadáte a kliknete na tlačítko “Spočítat cenu“, zobrazí se aktuální nabídky povinného ručení od různých pojišťoven. Jsou přehledně seřazeny dle ceny, a tak hned uvidíte, které povinné ručení vás vyjde nejlevněji.

Sjednejte si povinné ručení online a vyhněte se tak zdlouhavému vyřizování na pobočce. Po odeslání formuláře se již o vše staráme my.

Sjednat povinné ručení online >

Jak již bylo řečeno, srovnání pojištění vozidel prostřednictvím kalkulačky je nezávazné a pouze v případě zájmu si povinné ručení sjednáte online.

Celý proces je velmi jednoduchý. Jelikož povinné ručení zprostředkováváme my, nemusíte si s jeho vyřizováním dělat žádné starosti. Zelenou kartu a pojistnou smlouvu obdržíte e-mailem. Pojistka bude uzavřena ve chvíli, kdy nám od vás přijde jedna kopie podepsané smlouvy.

Povinné ručení pro motocykly

Nabízíme zákonné pojištění jak pro automobily, tak pro motocykly. Cena povinného ručení pro motocykl je znatelně nižší a začíná na 108 Kč ročně. Podobně jako u automobilu se výše pojistného odvíjí zejména od obsahu motoru, stáří motocyklu a věku a bydliště pojistníka.

Cenu povinného ručení motocyklu si rovněž snadno spočítáte v naší kalkulačce povinného ručení.

Proč sjednat povinné ručení online u 123ruceni?

 • povinné ručení vyřídíte s pomocí technického průkazu, občanského průkazu a internetového připojení
 • vyberete si takové povinné ručení, které splňuje všechny vaše požadavky
 • díky možnosti sjednat povinné ručení online ušetříte čas i peníze
 • zelenou kartu a další dokumenty obdržíte e-mailem

O povinném ručení

V České republice má každé motorové vozidlo provozované na pozemní komunikaci ze zákona povinnost mít sjednané povinné ručení. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, jak se také povinné ručení nazývá, vás kryje případě, že při provozu vozidla způsobíte nehodu.

Povinné ručení pokryje náklady vynaložené na zaplacení škody způsobené na cizím vozidle i na případné léčebné výlohy. Škody se mohou vyšplhat k několika milionům korun, proto je minimální výše pojistných limitů stanovena na 35 milionech korun. Některé pojišťovny nabízejí limity až do výše 200 milion korun a je jen na vás, jakou výši limitů zvolíte.

Potřebujete si sjednat povinné ručení a nevíte, u které pojišťovny je nejvýhodnější? Využijte naši kalkulačku a jednoduše si vyberte tu nejvýhodnější nabídku.

Spočítat ceny povinného ručení >

Pokud zákonné pojištění motorových vozidel vyřízené nemáte, dopouštíte se přestupku. V případě nehody pak navíc budete muset uhradit plnou škodu, která se obvykle pohybuje v řadu stovek tisíc až miliónů korun. Týká se to jak škody na nabouraném vozidle, tak výloh spojených s újmou na zdraví.

A podle čeho povinné ručení vybírat? Pro většinu řidičů je nejdůležitější cena. Z tohoto důvodu jsou jednotlivé nabídky v naší kalkulačce seřazeny od nejlevnější po nejdražší. V potaz se vyplatí vzít také výši pojistných limitů neboli částky, kterou pojišťovna vyplatí v případě pojistné události, nebo rozsah asistenčních služeb.

Povinné ručení musí mít každé vozidlo zapsané v registru. Sjednejte si povinné ručení online a ušetřete peníze, čas i starosti.
Povinné ručení musí mít každé vozidlo zapsané v registru. Sjednejte si povinné ručení online a ušetřete peníze, čas i starosti.

Jak z výše zmíněného vyplývá, řídit bez zákonného pojištění vozidla je skutečně velmi riskantní, a s vyřízením pojistky se proto nevyplatí otálet. Porovnejte a sjednejte povinné ručení online bez zbytečných starostí. O vyřízení pojištění se postaráme a pojistnou smlouvu i zelenou kartu vám zašleme na e-mail.

Povinné ručení a asistenční služby

Všechny pojišťovny, se kterými spolupracujeme, k povinnému ručení nabízejí základní asistenční služby. Ty obvykle zahrnují:

 • vyproštění vozidla
 • odtah vozidla
 • úschovu nepojízdného vozidla
 • poskytnutí náhradního vozidla
 • proplacení ubytování všech osob
 • úhradu nákladů na pokračování v cestě

Každá zmíněná služba je blíže specifikována v pojistné smlouvě. Jednotlivé podmínky a limity plnění se liší v případě poruchy vozidla na území České republiky a v zahraničí.

V případě zájmu si lze u každé pojišťovny připlatit za nadstandardní, rozšířené asistenční služby. Ty oceníte především tehdy, když často jezdíte do zahraničí (v rámci Evropy).

Rozšířené asistenční služby mohou zahrnovat například také nonstop pomoc na telefonu, právní poradenství, úhradu nákladů na delší pronájem náhradního vozidla a podobně.

Jak změnit pojišťovnu

Pokud je vaše aktuální pojistka nevýhodná a rozhodnete se proto změnit pojišťovnu, bude se vám hodit jednoduchý návod na to, jak vypovědět smlouvu o povinném ručení. Způsobů existuje několik, nicméně nejsnazší je výpověď na konci pojistného období.

Kdy ukončit smlouvu o povinném ručení:

 • na konci pojistného období
 • do dvou měsíců od uzavření pojistky
 • v případě změny vlastníka vozidla
 • v případě vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců od data oznámení pojistné události

V případě změny pojišťovny nepřijdete o své bonusy a navíc můžete ušetřit stovky až tisíce korun ročně. Pokud si navíc nové povinné ručení sjednáte online, nemusíte si se zařizováním pojistky dělat žádné starosti.

Získejte něco navíc

Z povinného ručení jsou hrazeny škody způsobené cizím osobám, nikoliv škody na vašem vozidle. K ochraně vašeho automobilu slouží havarijní pojištění, které si stejně jako povinné ručení sjednáte online díky naší kalkulačce.

Přejete si jezdit bez starostí? Pak využijte naši kalkulačku a vyberte si výhodné havarijní pojištění, které vaše vozidlo ochrání v případě dopravní nehody.

Spočítat havarijní pojištění >

Havarijní pojištění oceníte ve chvíli, kdy dojde k poškození vašeho automobilu v důsledku dopravní nehody, živelné události nebo vandalismu, a také v případě odcizení vozidla.

Nabízíme bezplatnou kalkulačku havarijního pojištění, díky níž okamžitě vyhledáte nejvýhodnější nabídky na trhu. Pokud se vám některá z nich zalíbí, můžete si havarijní pojištění rovnou sjednat. Proces vyřízení probíhá stejně jako při online sjednání povinného ručení.

Nevíte si s něčím rady nebo máte další dotazy? Nebojte se na nás obrátit!