Pojištění auta⁠ online

 • Okamžité porovnání cen povinného ručení
 • Sjednání pojištění auta online
 • Slevy až 50 % oproti vyřízení v pojišťovně
 • S kalkulačkou ušetři 86 % řidičů

Sjednání povinného ručení online – ihned a bez námahy

Prioritou webu 123ruceni.cz je poskytovat autopojištění na míru individuálním potřebám. Nabídka pojišťoven je široká a hledání toho nejvýhodnějšího produktu tak vyžaduje spoustu času. Proto je v tomto článku připraveno řešení, které umožní sjednat pojištění auta online, ihned a s minimem starostí.

Řidiči, kteří se rozhodnou sjednat povinného ručení online, ušetří peníze. Aktuálně nabízíme slevy až 50 % oproti cenám v pojišťovnách. Ušetří s námi 86 % řidičů. Cena nejlevnějšího zákonného pojištění auta na 123ruceni.cz činí pouhých 968 Kč.

Další výhodou sjednání zákonného pojištění vozidla online je úspora času. Někdy se může stát, že zájemce o sjednání pojištění prosedí v konkrétní pojišťovně několik hodin a ve výsledku smlouvu ani nemusí podepsat. 

Online pojištění nabízí širokou škálu nejrůznějších nabídek nejen od jedné pojišťovny. Po úspěšném sjednání pojištění přijde novému klientovi na emailovou adresu zelená karta.

K online sjednání zákonného pojištění auta slouží kalkulačka povinného ručení. Celý proces se dá vyřídit z pohodlí domova, zapotřebí je pouze technický a občanský průkaz a znalost spz.

Díky online sjednání povinného ručení lze ušetřit až 50 % z ceny. Vyzkoušejte kalkulačku povinného ručení a prohlédněte si aktuálně nejvýhodnější nabídky zákonného pojištění.

Spočítat povinné ručení >

Povinné ručení online – nabídky pojišťoven na jednom místě

V České republice působí desítky pojišťoven, nespočet různých ceníků a tabulek povinného ručení, proto může být opravdu obtížné najít perfektní pojistku. Díky kalkulačce povinného ručení není nutné obcházet jednotlivé pobočky nebo hledat informace z ceníků, tabulek a internetových stránek. Kalkulačka porovná aktuálně dostupné nabídky povinného ručení, z nichž si pak stačí jen vybrat.

Online kalkulačka je určená k nezávaznému srovnání cen povinného ručení. Po vyplnění nezávazného formuláře je možné prohlížet nabídky pojištění auta včetně výše pojistného. Jedná se o mnohem pohodlnější alternativu zdlouhavého porovnávání jednotlivých nabídek ve formátu ceník a tabulka povinného ručení.

Vedle toho, že je v kalkulačce možné sjednat povinné ručení online, lze také porovnat nabídky na základě dalších parametrů –⁠ výše limitů pojistného plnění, doplňkových pojištění a podobně. Kalkulačka tedy poskytuje dokonalý přehled o povinném ručení online z pohodlí domova.

Povinné ručení lze získat také v rámci flotilového pojištění. Tento typ pojištění je určen pro vozové parky či majitele tří a více aut. Řidiči pak nemusí pojišťovat každé auto zvlášť, pojištění flotily je totiž vedeno pod jednou smlouvou.

Zákonné pojištění lze sjednat online s pomocí několika základních údajů.
Zákonné pojištění lze sjednat online s pomocí několika základních údajů.

Jak funguje kalkulačka pro online sjednání povinného ručení?

Kalkulačka pracuje se všemi parametry, které jsou důležité pro výpočet ceny povinného ručení. Data pro výpočet poskytuje detailní ceník a tabulka povinného ručení a uživateli kalkulačky se zobrazí výsledek na míru jeho vozidlu a parametrům. Ke sjednání povinného ručení online jsou potřeba konkrétně tyto informace:

 • druh vozidla (osobní, užitkové, motocykl apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba apod.)
 • značka vozidla
 • druh subjektu, který je uveden jako vlastník vozidla (fyzická osoba, OSVČ, právnická osoba)
 • věk vlastníka
 • osobní a kontaktní údaje

V některých případech fungují kalkulačky na principu zadání pouze registrační značky. To je pro některé uživatele příjemnější, jelikož nemusí ručně vyplňovat všechny údaje. Systém je dokáže na základě SPZ vyplnit sám. 

Důležitým faktorem pro výpočet ceny povinného ručení je také délka trvání předchozího pojištění a délka bezeškodního období. Tyto informace slouží k výpočtu bonusu (procentuální slevy na pojištění) či naopak malusu.

Po vyplnění požadovaných údajů stačí kliknout na tlačítko „Spočítat cenu“. Zobrazí se aktuální nabídky povinného ručení od různých pojišťoven, seřazené dle ceny. Díky tomu je ihned zřejmé, které povinné ručení je nejlevnější.

Někteří upřednostňují telefonování s operátorem namísto vyplňování pouze v počítači. I to je možné. Stačí na sebe zanechat telefonní číslo nebo vybrat tlačítko zavolat/kontaktovat, a zaměstnanec zprostředkovatele potencionálnímu klientovi zavolá a poradí mu. 

Sjednejte si pojištění auta online ihned a vyhněte se tak zdlouhavému vyřizování na pobočce.

Sjednat povinné ručení online >

Výpočet ceny povinného ručení na základě obsahu

Kalkulačka na základě zadaných parametrů vypočítá výši ceny za uzavření povinného ručení. Jak bylo uvedeno výše, při výpočtu se hledí na věk řidiče a jeho adresu trvalého pobytu. Je tomu tak z důvodu oblastí, kde se auto bude pohybovat. 

Pokud by si auto chtěl pojistit pan Jan z Prahy, bude cena za zákonné pojištění vozidla vyšší než pojištění pana Ludvíka, který bydlí v Jihočeském kraji. Praha patří mezi oblasti s vyšší pravděpodobností vzniku dopravní nehody než kdekoliv jinde. Obdobně jsou na tom další velká města. 

Další zvýšení ceny nastane ve chvíli, kdy je zájemci o pojištění do 25 let věku. Patří totiž do takzvané rizikové skupiny, která nemá s řízením auta letité zkušenosti, a tak hrozí škoda na majetku nebo na zdraví. Jak ušetřit na povinném ručení jako student? Do rizikové skupiny patří i senioři. 

Jak již bylo řečeno, srovnání pojištění vozidel prostřednictvím kalkulačky je nezávazné a pouze v případě zájmu lze povinné ručení ihned sjednat online. Uživateli se ozve poskytovatel pojištění s informacemi, jak povinné ručení zaplatit a jak a kde podepsat smlouvu.

O zprostředkování povinného ručení se postaráme my. Zelenou kartu a pojistnou smlouvu zašleme na e-mail vyplněný v online formuláři. Pojistka bude uzavřena ve chvíli, kdy obdržíme jednu kopii podepsané smlouvy.

Cena za povinné ručení se liší na základě několika parametrů včetně věku a trvalého bydliště pojistníka vozidla.

Povinné ručení pro motocykly

Nabízeno je zákonné pojištění jak pro automobily, tak pro motocykly. Cena povinného ručení pro motocykl je znatelně nižší a začíná již na 108 Kč ročně. Podobně jako u automobilu se výše pojistného odvíjí zejména od obsahu motoru, stáří motocyklu a věku a bydliště pojistníka.

Od povinného ručení na vozidla se zásadně neliší. I zde je možnost využít asistenčních služeb stejně jako řidiči vozidel se čtyřmi koly. Do kategorie motocyklů patří vedle motorek například trojkolky nebo čtyřkolky

V případě namátkové kontroly Policií České republiky hrozí řidiči s nepojištěným motocyklem pokuta až do výše 40 tisíc korun. Mnohem horší je to však v okamžiku vzniku dopravní nehody, kdy řidič musí škodu na majetku a zdraví platit z vlastní kapsy.

Řada pojišťoven si uvědomuje, že využívání motocyklů jako dopravních prostředků je sezónní. Řidiči si tak mohou zvolit variantu uzavření povinného ručení na motocykl jen na krátkou dobu.

Typickou sezónní dobou pro pojištění je jaro, léto a podzim. Uzavírá se pouze na stanovený počet měsíců a není třeba motorku v zimě odhlašovat z registru vozidel

Důležité je věnovat pozornost cenám ve srovnání za sezónu a za celý rok. V některých případech to vychází cenově stejně, a tak je lepší zvolit variantu na celý rok a vyrazit klidně na jeden jediný výlet v hezkém slunečném zimním dni.

Přesné ceny povinného ručení motocyklů vypočítá kalkulačka povinného ručení. Poté je již možné zvolit jednu z nabídek a sjednat povinné ručení ihned online.

Proč sjednat pojištění auta online u 123ruceni?

Jaké jsou hlavní výhody sjednání povinného ručení přes 123ručení? Lze mezi ně řadit např.:

 • sjednání pojištění auta online ihned s pomocí technického průkazu, občanského průkazu a internetového připojení
 • pojištění auta, které splňuje individuální požadavky řidiče
 • online sjednání povinného ručení šetřící čas i peníze
 • zelenou kartu a další dokumenty jsou zaslány e-mailem

Vše navíc zdarma.

O povinném ručení

V České republice má každé motorové vozidlo provozované na pozemní komunikaci ze zákona povinnost mít sjednané povinné ručení. Co kryje povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla? Povinné ručení chrání řidiče v případě, že při provozu vozidla způsobí nehodu, při níž dojde k majetkové nebo zdravotní újmě třetích osob.

Povinné ručení pokryje náklady vynaložené na zaplacení škody způsobené na cizím vozidle i na případné léčebné výlohy. Škody mohou dosahovat závratných částek, proto je minimální výše pojistných limitů stanovena na 35 milionech korun.

Potřebujete si sjednat povinné ručení a nevíte, u které pojišťovny je nejlevnější? Využijte kalkulačku a jednoduše si vyberte tu nejvýhodnější nabídku.

Spočítat ceny povinného ručení >

Řidiči, kteří zákonné pojištění automobilu vyřízené nemají, se dopouštějí přestupku. V případě nehody pak navíc budou muset hradit plnou škodu, která se může pohybovat v řádu stovek tisíc až miliónů korun. To se týká jak škody na nabouraném vozidle, tak výloh spojených s újmou na zdraví.

Je rovněž třeba myslet na to, že smrtí majitele auta povinné ručení nekončí. Povinné ručení je vázáno na automobil, nikoliv na vlastníka, proto se o jeho uhrazení musejí postarat pozůstalí.

A podle čeho povinné ručení vybírat? Pro většinu řidičů je nejdůležitější cena. Z tohoto důvodu jsou jednotlivé nabídky v kalkulačce seřazeny od nejlevnější po nejdražší. V potaz se vyplatí vzít také výši pojistných limitů, což je částka, kterou pojišťovna vyplatí v případě pojistné události.

Jak z výše zmíněného vyplývá, řídit bez zákonného pojištění vozidla je skutečně velmi riskantní. Odpověď na otázku, kdy uzavřít povinné ručení, tedy zní: okamžitě po koupi nového vozu.

Nabízena je možnost sjednat povinné ručení online, ihned a bez zbytečných starostí. Pojistná smlouva i zelená karta bude zaslána e-mailem.

Povinné ručení musí mít každé vozidlo zapsané v registru. Online sjednání povinného ručení šetří peníze, čas i starosti.
Povinné ručení musí mít každé vozidlo zapsané v registru. Online sjednání povinného ručení šetří peníze, čas i starosti.

Povinné ručení a asistenční služby

Všechny pojišťovny, se kterými probíhá spolupráce, k povinnému ručení nabízejí základní asistenční služby. Ty obvykle zahrnují:

 • vyproštění vozidla
 • odtah vozidla
 • úschovu nepojízdného vozidla
 • poskytnutí náhradního vozidla
 • proplacení ubytování všech osob
 • úhradu nákladů na pokračování v cestě

Pojištěný se nemusí bát ani toho, že do cílového místa nedojede. Pokud dojde vozidlu v půlce cesty palivo, stačí zavolat asistenční službě, která palivo doveze na domluvené místo. Hodí se i drobné opravy na automobilu, které nejsou v silách člověka. Ocení to zejména ženy při vybité autobaterii.

Každá zmíněná služba je blíže specifikována v pojistné smlouvě. Jednotlivé podmínky a limity plnění se liší při poruše vozidla na území České republiky a v zahraničí.

V případě zájmu si lze u každé pojišťovny připlatit za nadstandardní, rozšířené asistenční služby. Ty ocení především řidiči, kteří často jezdí do zahraničí (v rámci Evropy).

Rozšířené asistenční služby mohou navíc zahrnovat například nonstop pomoc na telefonu, právní poradenství, úhradu nákladů na delší pronájem náhradního vozidla a podobně.

Jak změnit pojišťovnu

Pokud je stávající pojistka nevýhodná, je namístě změnit pojišťovnu. Připraven proto byl jednoduchý návod na to, jak vypovědět smlouvu o povinném ručení. Způsobů existuje několik, nicméně nejsnazší je výpověď na konci pojistného období.

Kdy ukončit smlouvu o pojištění auta:

 • na konci pojistného období
 • do dvou měsíců od uzavření pojistky
 • v případě změny vlastníka vozidla
 • v případě vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců od data oznámení pojistné události

Díky změně pojišťovny lze ušetřit stovky až tisíce korun ročně. V případě, že je nové povinné ručení sjednáno online, je celý proces vyřízení rychlý a administrativně nenáročný.

Havarijní pojištění

Z povinného ručení jsou hrazeny škody způsobené cizím osobám, nikoliv škody na vlastním vozidle. K ochraně vlastního automobilu slouží havarijní pojištění, které lze stejně jako povinné ručení sjednat online v kalkulačce havarijního pojištění.

Přejete si jezdit bez starostí? Pak využijte kalkulačku a vyberte si výhodné havarijní pojištění, které vaše vozidlo ochrání v případě dopravní nehody.

Spočítat havarijní pojištění >

Byť není havarijní pojištění ze zákona povinné, přijde vhod ve chvíli, kdy dojde k poškození vlastního automobilu v důsledku dopravní nehody, živelné události nebo vandalismu. Kromě toho se havarijní pojištění vztahuje také na odcizení vozidla.

V minulosti bylo zvykem sjednat havarijní pojištění jen na nová auta. Dnes se to vyplatí i u starších vozidel, pro které existují pojistky dělané na míru. Havarijní pojištění se rok od roku bude snižovat, a to z důvodu klesající hodnoty vozidla. 

V rámci havarijního pojištění si lze připlatit za doplňková pojištění. Mezi připojištění patří:

 • skla vozidla
 • úrazové pojištění osob sedících ve vozidle
 • pojištění zavazadel
 • pojištění nákladů za nájemné náhradního vozu  

Pro toto pojištění je rovněž připravena bezplatná kalkulačka havarijního pojištění, která okamžitě vyhledá nejvýhodnější nabídky na trhu. V případě zájmu je možné havarijní pojištění rovnou sjednat. Proces vyřízení probíhá stejně jako u online sjednání povinného ručení.

Havarijní pojištění – výluky

Pojišťovny si ve svých smluvních podmínkách určují případy, kdy nemusí vyplatit klientovi ani korunu. Výjimky neproplacení výdajů pro povinné ručení je stanoveno zákonem z roku 1999. Výluky z havarijního pojištění nejsou zákonem upraveny, a tak záleží na každé pojišťovně. 

Typickými příklady je jízda pod vlivem alkoholu nebo omamných látek, převážení výbušnin, úmyslné poškození vozidla, poškození vozidla při účasti na motoristických závodech nebo když se auto použije pro jiné účely než ty, které jsou uvedeny ve smlouvě jako je taxislužba.

Řada klientů spoléhá na proplacení vzniklých škod na vozidle, které vzniknou zkratem, poškozením přepravovaným materiálem nebo dojde-li k poškození pneumatik. Zde doporučujeme porovnat podmínky jednotlivých pojišťoven, které se mohou lišit.

Nestandardní výluky pojišťoven se vztahují na poškození vozidla při vyprošťování jiného vozidla nebo dokonce při vzájemném vlečení vozidel na laně. Pojišťovna nevyjde vstříc ani klientovi, který svým vozidlem vjede na místo postižené záplavou a způsobí si tím škodu.