Havarijní pojištění – nejlevnější cena

 • Nejlevnější havarijní pojištění All Risk – cena od 2 153 Kč
 • Kalkulačka online a uzavření bez nutnosti prohlídky v servisu
 • Kalkulačka online také pro havarijní pojištění motocyklu

Co je havarijní pojištění?

Co je havarijní pojištění? Havarijní pojištění, jindy nazývané kasko pojištění, je dobrovolné smluvní pojištění, které se sjednává za účelem pokrytí škod na vozidle. Kryje škody způsobené havárií, odcizením, vandalismem a podobně. Nejlevnější havarijní pojištění lze sjednat online z pohodlí domova nebo na kterékoliv pobočce pojišťoven.

Pokud má majitel automobilu uzavřené havarijní pojištění, pojišťovna v případě nehody z níže uvedených případů vyplatí náhradu škody na vozidle, kterou utrpí.

Slyšeli jste o pronájmu Beast? Můžete si pronajmout Teslu přímo na ulici. Neváhejte použít slevový kód RU1RW5CPUU a stáhnout aplikaci zde >

Na rozdíl od povinného ručení pojišťovna v případě havárie, kterou zaviní pojistník, uhradí škodu na automobilu toho, kdo má sjednané havarijní pojištění. Je tak ideálním doplněním povinného ručení, které kryje škody na cizím nabouraném vozidle.

V posledních letech získává pojištění stále více na popularitě. Mezi hlavní důvod patří možnost sjednání online a široká škála pojišťoven, které ho nabízí.

Havarijní pojištění kryje na rozdíl od povinného ručení škody způsobené klientem.
Spočítat cenu havarijního pojištění >

Havarijní pojištění all risk

Nabídka obsahuje více variant, díky čemuž je možné zvolit, jaké události bude pojistka pokrývat. Existuje i havarijní pojištění, které pokrývá veškeré události – nazývá se All Risk a je nutné počítat s příplatkem. Nejlevnější havarijní pojištění All Risk začíná na 1667 Kč. Do tohoto pojištění spadá:

 • havárie – autonehoda zaviněná klientem
 • živelné hrozby – škody vzniklé vlivem živelné události, patří sem např. povodeň, požár, zásah bleskem, pád větve na kapotu, krupobití
 • srážka se zvěří
 • krádežkrádeže aut se bohužel nevyhýbají ani České republice, díky havarijnímu pojištění je možné v důsledku krádeže auta dostat kapitál na nový vůz.
 • vandalismus

Některá havarijní pojištění platí i po celé Evropě s výjimkou určitých oblastí. Před cestováním se doporučuje zkontrolovat aktuální podmínky.

Havarijní pojištění kryje škody na vozidle, které nezpůsobil jen řidič, ale například zvíře nebo vandal.

Povinné a havarijní pojištění

Na rozdíl od povinného ručení si majitel vozidla může vybrat, zda chce havarijní pojištění sjednat. Rozdíl těchto pojištění je i v událostech, které kryjí. Povinné ručení v případě havárie proplatí pouze způsobené cizí škody.

Povinné a havarijní pojištění se dají sjednat v jednom balíčku, což může mít za důsledek mnoho výhod jako slevy, bonusy apod. Havarijní pojištění může být zakoupeno i pouze jako doplněk. Obě varianty lze navíc sjednat z pohodlí domova pomocí online kalkulačky.

Mnohé z pojišťoven nabízí sjednat rovnou obě možnosti, jak povinné ručení, tak havarijní. Výjimkou není ani pojišťovna VZP nebo Allianz, která poskytuje pojištění na základě ujetých kilometrů.

TIP: Havarijní pojištění lze sjednat také v rámci tzv. flotilového pojištění. Jedná se o cenově výhodné pojištění pro tři a více aut.

Jak se počítá cena havarijního pojištění?

Pojistná částka určuje cenu havarijního pojištění. Musí odpovídat obvyklé ceně vozidla, tu ovšem není jednoduché určit, protože je u každého automobilu individuální. Cena havarijního pojištění auta tedy není jednotná.

Obvyklá cena vozidla ovšem průběžně klesá. Proto je možné v průběhu let snížit pojistnou částku, čímž klesne i cena havarijního pojištění.

Díky online kalkulačce havarijního pojištění je možné porovnat základní i doplňkové nabídky pojišťoven. Mezi další body, které ovlivňují cenu havarijního pojištění patří:

 • rok výroby vozidla
 • výbava vozidla
 • cena vozidla
 • věk pojistníka/vlastníka
 • bydliště pojistníka/vlastníka
 • předchozí doba pojištění

Při volbě havarijního pojištění auta se doporučuje také dívat na podmínky dané pojišťovnou. Ty se mohou mezi sebou lišit a pojistník tak může najít nejvhodnější variantu.

Jak se počítá havarijní pojištění – bonusy a malusy

Pojišťovny své klienty, kteří za uplynulé pojistné období nebourali, odmění. Beznehodovou jízdou získává řidič bonus, který se promění do výše slevy na pojistném, a to jak havarijním, tak povinném. Bonus se zvyšuje v návaznosti na délce trvání pojistné smlouvy. 

Na druhé straně existují takzvané malusy. Ty nejsou pozitivní jako bonusy. Jsou pravým opakem. Pokud řidič způsobí dopravní nehodu, pak se mu pojistka na další období prodraží. Jedná se o přirážku k pojistnému za způsobenou škodu.

To, jak se počítá havarijní pojištění po započtení bonusů a malusů, závisí na každé z pojišťoven. Některé jim dávají větší váhu, některé nikoliv. Každopádně je na dlouhotrvajících bonusech možné ušetřit až 60 % z ceny

Spoluúčast – havarijní pojištění

Výše pojistného se opírá o pojem spoluúčast. Ten značí , jakou částkou nebo mírou je pojistník odpovědný v pojistné události – tedy kolik zaplatí v případě spoluúčasti sám ze svého.

Spoluúčast u havarijního pojištění si volí každý pojistník sám a může být určeno v konkrétní částce či procentech. Čím vyšší spoluúčast, tím nižší pojistné.

Jak na levné havarijní pojištění?

Pro nejlevnější havarijní pojištění vozidla se vyplatí zvolit nejméně obsáhlou možnost. Tou je mini casco a vztahuje se pouze na jedno konkrétní riziko.

Vyplatí se tedy, pokud je auto užíváno jen za konkrétními účely. Ve městě se radí pojistit proti krádežím, v přírodě naopak proti střetu se zvěří. Ceny tohoto pojištění jsou velmi skromné.

Pro poskytnutí slevy ze všech druhů havarijního pojištění se doporučuje jej sjednat u stejné pojišťovny jako povinné ručení. V tomto případě poskytuje většina pojišťoven velmi výhodnou cenu. 

Některé pojišťovny nabízí slevy z havarijního pojištění, pokud je vozidlo zabezpečené. Týká se to např. satelitního vyhledávání nebo mechanického zabezpečení. Tyto slevy se týkají pouze pojištění na krádež. 

Dále se dá ušetřit na stávajícím pojištění díky aktualizaci hodnoty vozidla, jak jsme již zmiňovali výše. Stejně tak se doporučuje zvolení vyšší spoluúčasti, pokud chce zákazník ušetřit.

V neposlední řadě je dobré zvážit míru rizika. Některé vady se nepromítnou na starších automobilech ve stejné míře jako na novém voze. Majitelé novějších tedy většinou investují do havarijního pojištění více než majitelé těch starších.

U zcela nových vozů lze také sjednat pojištění GAP. To se vztahuje na totální škody na automobilu a díky němu by pojišťovna měla vyplatit cenu vozu. Ta se však stále mění (u novějších vozů ještě rychleji) a pojištění GAP tak garantuje vyplacení pořizovací ceny vozu.

Havarijní pojištění online

Naším cílem je sjednat nejvýhodnější havarijní pojištění vozidla, tedy kasko pojištění. Připravili jsme online kalkulačku havarijního pojištění, která pomáhá najít nejlevnější havarijní pojištění i nabídky s řadou doplňkových služeb a připojištění.

Porovnání pojištění vozidla v kalkulačce je zcela zdarma a zabere jen chvilku. Kalkulačka havarijního pojištění bez osobních údajů zatím bohužel neexistuje, i ony totiž mají vliv na výslednou cenu.

Z pohodlí domova lze sjednat také online povinné ručení.

Vyzkoušejte sjednání havarijního pojištění online a z pohodlí domova.
Spočítat cenu havarijního pojištění je možné zde >

TIP: Havarijní pojištění online nabízí také pojišťovna Pillow, která funguje digitálně. Všechny úkony lze vyřešit pomocí přehledné mobilní aplikace.

Výhody sjednání online havarijního pojištění

Dnes již není nutné chodit na pobočky pojišťoven, vše lze sjednat z pohodlí domova. Jaké jsou další výhody sjednání havarijního pojištění online?

 • vyplnění formuláře trvá méně než 2 minuty
 • smlouva je odesílána mailem i poštou
 • veškeré právní zastoupení nemusí pojistník řešit
 • srovnání havarijního pojištění během pár vteřin

Navíc srovnání lze zvládnout pomocí údajů z hlavy nebo za použití malého a velkého technického průkazu. Některé pojišťovny dokonce nabízí kalkulaci online havarijního pojištění bez osobních údajů.

Na jaká vozidla havarijní pojištění lze zařídit?

Havarijní pojištění se netýká pouze osobních automobilů. Pojistit lze také například obytné vozy, dále dodávky, nákladní či montážní vozidla do celkové hmotnosti 3,5 t. Lze pořídit i havarijní pojištění motocyklu.

Mnohé pojišťovny také nabízí havarijní pojištění přímo na míru starým automobilům. To znamená, že cena havarijního pojištění auta za starší model není příliš vysoká, jako tomu bylo v minulosti, a je možné sehnat i výhodné pojistné balíčky.

Havarijním pojištěním lze pojistit i starší vozy. Některé pojišťovny mají nabídku přímo uzpůsobenou starým vozidlům.

Havarijní pojištění motocyklu

Podobně jako jiná vozidla i motocykly jsou denně vystavovány nebezpečím, na které se nevztahuje povinné ručení.

Podmínky pro zařízení havarijního pojištění motocyklu jsou stejné jako u jiných vozidel, cena se vypočítává z údajů o motocyklu, majiteli a dalších faktorů. Nehody na motocyklu mnohdy mohou mít za důsledek vysoké ceny oprav, které převyšují samotnou cenu motocyklu, havarijní pojištění takové události pokrývá.

Rozdílem může být zvolení sezónního havarijního pojištění motocyklu. V zimě totiž často motocykly zůstávají v garáži, avšak i v tuto dobu jej lze pojistit alespoň proti krádeži či vandalismu.

Proč mít sjednané havarijní pojištění auta?

Na rozdíl od zákonného pojištění automobilu není pro řidiče v České republice povinné havarijní pojištění. Podle řady statistik se rozhodně vyplatí zvážit sjednání havarijního pojištění. Už jen proto, že zhruba každou hodinu dojde v tuzemsku k deseti nehodám. Pominout nelze ani počet odcizených automobilů, který dlouhodobě neklesá.

V případě, že nehodu nezpůsobí pojistník jsou výdaje na poškozené vozidlo zaplaceny z povinného ručení viníka. Pokud ale nehodu zaviní sám, povinné ručení škodu na autě krýt nebude.

Podobné to je, když je automobil odcizen. V případě, že není sjednáno pojištění, pojišťovna nic neuhradí. Dalším rizikem je také poškození vozu v důsledku přírodních katastrof či srážce se zvířetem.

V případě, že není klient s nabídkou pojišťovny spokojeni a toužíte po nejlevnějším havarijním pojištění, je možné vypovědět smlouvu. Většinou se ale uvádí cena havarijního pojištění na rok. Je to z toho důvodu, že smlouvy jsou podepisovány na takto dlouhé pojistné období. Krátkodobé havarijní pojištění existuje, ale není moc výhodné.

Díky kalkulačce havarijního pojištění lze vybrat to nejvýhodnější – a to přímo z domova.
Spočítat havarijní pojištění je možné zde >

Co havarijní pojištění vozidla tedy kryje?

Při srovnání havarijních pojištění je důležité vybrat i události, které bude pojištění pokrývat. Na co se může vztahovat havarijní pojištění?

 • havárii – klientem zaviněná autonehoda
 • odcizení, tedy krádež vozidla
 • poškození nebo úplné zničení vozidla živelnými pohromami
 • vandalismus nebo škodu způsobenou zásahem cizí osoby
 • pád předmětu na vůz
 • střet se zvěří

Havarijní pojištění vozidla lze u každé pojišťovny sjednat v několika variantách. Většinou je nabízeno v podobě různých balíčků, popřípadě si sám klient může vybrat krytí rizik dle vlastní potřeby.

Varianta havarijního pojištění, která kryje veškerá možná pojistitelná rizika, se nazývá havarijní pojištění All Risk.

Dnešní doba umožňuje také online likvidaci škod, nabízí to například Kooperativa havarijní pojištění.

Na čem závisí cena a výpočet havarijního pojištění?

Hledat nejlevnější havarijní pojištění může být obtížné, protože na jeho cenu má vliv mnoho faktorů. Mezi hlavní faktory pro výpočet havarijního pojištění lze řadit:

 • pojistná rizika – tedy vámi zvolená rizika, která bude havarijní pojištění vozidla krýt. V případě zvolení balíčku All Risk se zaplatí více než při výběru jednoho či dvou zmíněných rizik
 • účel vozidla – při ceně havarijního pojištění se zohledňuje také užití vozidla a účel, jakým bude užíváno
 • druh vozidla – jinou částku zaplatí majitel osobního automobilu, jinou vlastník dodávky apod.
 • spoluúčast – obecně platí, že čím vyšší je spoluúčast, tím nižší je pak cena havarijního pojištění
 • značka vozidla – značky vozidel se při určování výše ceny pojistného zohledňují hlavně z toho důvodu, že náhradní díly automobilů určitých značek jsou lákavější pro zloděje
 • stáří a cena vozidla – čím starší a levnější vůz, tím nižší výše ročního pojistného
Výši havarijního pojištění určuje hned několik faktorů – například užití vozidla, jeho stáří nebo stav.

Do kalkulačky havarijního pojištění je třeba zadat všechny údaje, aby byla zjištěná částka ve výpočtu havarijního pojištění správně. K vyplnění technických údajů pomůže malý nebo velký technický průkaz.

Havarijní pojištění srovnání

Existuje samozřejmě hned několik možností, jak a kde uzavřít havarijní pojištění. Pojišťoven nabízejících havarijní pojištění auta je celá řada a v nabídkách může být složité se zorientovat. Havarijní pojištění motocyklu nabízí naopak jen některé. Srovnání havarijního pojištění může být snadné a hotové za pár minut díky online kalkulačce havarijního pojištění.

Srovnání havarijních pojištění je však individuální záležitostí. Nelze objektivně říct, která pojišťovna nabízí nejvýhodnější nabídku. Ta se liší dle údajů o vozu i řidiči. Záleží i na dalších faktorech, které mohou cenu havarijního pojištění snížit či naopak zvýšit.

Jak vybrat to nejlepší havarijní pojištění?

S výběrem nejvýhodnější nabídky mohou pomoci různé online srovnávače havarijního pojištění. Rozhodujícím kritériem by neměla být pouze cena havarijního pojištění, pro výběr nejlepšího havarijního pojištění je dobré se zaměřit také na kvalitu asistenčních služeb a rychlost likvidace.

Cena havarijního pojištění se odvíjí od parametrů vozidla, charakteristik řidiče, zvolených rizik a spoluúčasti. Cena za nejlepší havarijní pojištění tedy nelze jednoznačně určit.

Při výběru balíčku se doporučuje zohlednit osobní situaci a míru rizika. Například majitele starších vozů nebudou tolik trápit odřeniny a škrábance jako majitele nového auta. Podobně vzniká větší riziko krádeže u aut zaparkovaných na ulici než v garáži.

Některé pojišťovny nabízí také slevu, pokud pojistník zařizuje u stejné pojišťovny havarijní pojištění a povinné ručení.

V případě častého pohybu na komunikacích, kde hrozí zvýšené riziko srážky se zvěří, by se nemělo zapomínat také na fakt, že nehody se zvěří způsobují i ranní mlhy.

Ke srážkám vozu se zvěří nejčastěji dochází za mlhavého počasí. Havarijní pojištění pomáhá s řidičům v řešení následných škod.

Kalkulačka havarijního pojištění

Pro výpočet havarijního pojištění stačí pro začátek doplnit několik údajů do online kalkulačky havarijního pojištění, to zabere jen malou chvilku. V případě kalkulačky havarijního pojištění se vkládají podobně jako u výpočtu povinného ručení zejména základní údaje o vozidle.

Kalkulačka havarijního pojištění pracuje s údaji o vozidle, pojistníkovi, výběru rizik a již zmiňované spoluúčasti. Ohledně vozidla se zadává:

 • tovární značka a model vozidla
 • výkon
 • objem motoru
 • hmotnost
 • zabezpečení

U pojistníka se uvádí trvalé bydliště, datum narození či škodní průběh. Po zadání výše spoluúčasti a výběru rizik se objeví nejvýhodnější nabídky havarijního pojištění. Vyzkoušet kalkulačku havarijního pojištění >

Dále se kalkulačka havarijního pojištění zeptá například na zabezpečení vozidla. Kalkulačka havarijního pojištění bez osobních údajů nedokáže posoudit přesnou cenu, která se následně může diametrálně lišit.

Důležitou věcí, kterou by si měl klient při online sjednávání havarijního pojištění rozmyslet, je spoluúčast. Jde o částku, kterou v případě pojistné události zaplatí ze svého. Samozřejmě platí, že čím vyšší je spoluúčast, tím nižší bude cena havarijního pojištění.

Pro vyplnění kalkulačky poslouží malý a velký technický průkaz, ve kterých lze najít údaje o vozidle potřebné k sjednání havarijního pojištění u některých pojišťoven.

TIP: Jak postupovat při výměně řidičského průkazu a jaké jsou potřeba doklady?

Poté, co jsou údaje vloženy do kalkulačky, ukáže se porovnání nabídek havarijního pojištění od těch nejlevnějších až po nejdražší pro náročné řidiče. U nabídek se většinou objevuje cena havarijního pojištění za rok. Po výběru některé z nabídek stačí jen pojistku objednat.

Havarijní pojištění chrání klienta před škodami způsobenými krádeží, vandalismem i srážkou se zvířetem.
Vypočítat výši havarijního pojištění >

Havarijní pojištění – kalkulačka bez osobních údajů

Někteří uživatelé jsou vůči online kalkulačkám skeptičtí, neboť se bojí zadávat své osobní údaje. Pokud si však vyberou správnou kalkulačku na ověřeném webu, nemusí mít strach, že by došlo ke zneužití údajů.

Kalkulačka havarijního pojištění bez osobních údajů nedokáže vygenerovat přesnou cenu. Pro její správné fungování jsou proto informace o pojistníkovi/vlastníkovi nezbytné.

Obzvlášť důležité jsou v kalkulačce havarijního pojištění kontaktní údaje, jako telefon a e-mail, díky nimž se poskytovatel pojištění může se žadatelem spojit, aby mu poskytl více informací a domluvil případnou spolupráci. Bez osobních údajů by kalkulačky havarijního pojištění byly zbytečné.

Pokud si klient svůj zájem rozmyslí, stačí o tom poskytovatele informovat a ten ho nebude dále kontaktovat.

Kalkulace havarijního pojištění – online, z pohodlí domova

Kalkulačka havarijního pojištění není jediným pomocníkem srovnávače ručení 123ruceni.cz, který pomůže usnadnit cestování a každodenní užívání vozu.

Na těchto stránkách lze najít také kalkulačku povinného ručení, které je na rozdíl od havarijního pojištění povinné. Prostřednictvím kalkulačky lze vyhledat nejvýhodnější nabídku, aniž by bylo nutné složitě porovnávat jednotlivé ceníky a ceny povinného ručení. Zákonné pojištění znamená pojištění odpovědnosti a kryje škody, které způsobíte jiné osobě na zdraví, životě, majetku, nebo škodu ve formě ušlého zisku.

Při cestě do zahraničí může přijít vhod cestovní pojištění. Ke zjištění jeho ceny může posloužit kalkulačka cestovního pojištění.

Havarijní pojištění cena za rok

Pokud si klient nesjednává krátkodobé havarijní pojištění, většinou se počítá cena havarijního pojištění za rok. Na takto dlouhou dobu se uzavírají i smlouvy, které se ale následně prodlužují, pokud ji klient nevypoví.

Cena havarijního pojištění na rok je individuální, průměrně se havarijní pojištění All Risk pohybuje okolo 8 tisíc korun ročně, avšak tato částka nemůže být pro majitele novějších vozů moc směrodatná.

Navíc se ceny liší i mezi pojišťovnami, a tak se nedá ani jednoznačně určit, která nabízí nejlevnější havarijní pojištění.

Krátkodobé havarijní pojištění

Pro jednorázové delší cesty např. na dovolenou lze sjednat i krátkodobé havarijní pojištění. Nabízí ho však jen některé pojišťovny a jeho minimální doba trvání je většinou stanovena na 1 měsíc, některé pojišťovny však nabízí i na 14 dní.

Povinné ručení lze také sjednat na kratší dobu, minimálně 15 dní. Některé pojišťovny dokonce nabízí i sezónní pojištění. Vždy je nutné zkontrolovat aktuální nabídku pojišťovny.

Kasko pojištění

Při hledání vhodného havarijního pojištění se dá u některých pojišťoven narazit na pojem kasko pojištění. Kasko pojištění znamená to samé jako havarijní pojištění. Slovo pochází ze španělštiny a svůj původ má v lodním průmyslu. Casco ve španělštině označuje trup lodi. Během renesance se začaly tvořit počátky moderního pojišťovnictví – původně zaměřeného primárně na obchodní lodě.

Kasko pojištění tedy funguje úplně stejně, kryje škody způsobené klientem, vandalismem, srážkou se zvířetem apod.

Výpověď havarijního pojištění

Při uzavření havarijního pojištění se musí myslet také na možnost její výpovědi. Smlouva se uzavírá na určité období, které většina pojišťoven stanovuje na jeden rok a mimo něj není téměř možné smlouvu vypovědět.

Pojištění, která jsou placena za určitý úsek (měsíc, půl rok), lze vypovědět také pouze po roce. Stejně tak se musí počítat s automatickým prodloužením smlouvy, pokud klient nepodá její výpověď.

Pro výpověď havarijního pojištění na konci období je nutné zaslat výpověď nejméně šest týdnů před jeho koncem. Doporučuje se však řešit výpověď již dříve, aby se předešlo možnému prodloužení.

Existují i možnosti, jak vypovědět havarijní pojištění před uplynutím pojistné doby. Většinou se týkají spíše prodeje automobilu nebo jeho vyřazení z evidence.

Některé pojišťovny umožňují smlouvu vypovědět v určitém časovém úseku po pojistné události. Poté záleží na individuální domluvě, běžně pojišťovny vrací přeplatek z pojistného.

Povinné ručení

Na rozdíl od havarijního pojištění musí ze zákona každý majitel auta uzavřít povinné ručení. Povinné ručení se vztahuje na škody způsobené na cizích vozidlech.

Při jízdě bez povinného ručení hrozí pokuty či smazání z registru automobilů. Navíc při způsobení autonehody bez povinného ručení musí majitel uhradit veškeré náklady s tím spojené, které mohou vyšplhat až na miliony korun. Naštěstí dnes lze uzavřít povinné ručení online a z pohodlí domova.

Povinné ručení se prokazuje zelenou kartou, která by měla ve vozidle být při každé jízdě. Ceny povinného ručení se stejně jako u havarijního pojištění tvoří dle parametrů automobilu, údajů o řidiči apod. Srovnání povinného ručení tedy probíhá individuálně a dle kalkulačky povinného ručení.

Výpověď povinného ručení probíhá obdobně jako u havarijního pojištění a je dobré si pečlivě nastudovat její podmínky. Zároveň už v dobu výpovědi mít zařízené jiné zákonné pojištění vozidla.