Havarijní pojištění kalkulace a srovnání ceny

 • Nejlevnější havarijní pojištění All Risk – cena od 2 153 Kč
 • Kalkulačka online a uzavření bez nutnosti prohlídky v servisu

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění je dobrovolné smluvní pojištění, které se sjednává za účelem pokrytí škod na vozidle. Kryje škody způsobené havárií, odcizením, vandalismem a podobně. Nejlevnější havarijní pojištění si můžete sjednat online z pohodlí domova nebo na kterékoliv pobočce pojišťoven.

Pokud budete mít uzavřeno havarijní pojištění, pojišťovna vám v případě nehody z níže uvedených případů vyplatí náhradu škody na vozidle, kterou utrpíte.

Na rozdíl od povinného ručení pojišťovna v případě havárie, kterou zaviníte, uhradí škodu na vašem automobilu. Je tak ideálním doplněním povinného ručení, které kryje škody na vámi nabouraném vozidle.

Mnohé z pojišťoven nabízí sjednat rovnou obě možnosti. jak povinné ručení, tak havarijní. Výjimkou není například ani pojišťovna VZP nebo Allianz, která poskytuje pojištění na základě ujetých kilometrů.

K havarijnímu pojištění se sjednává též tzv. spoluúčast. Což je předem určená částka, kterou se pojištěný podílí na pojistné události. Spoluúčast je předem dohodnutá v rámci pojistné smlouvy.

TIP: Při kontrole havarijního pojištění auta je nutné dbát pozornosti především v oblasti ceny za pojištění. Může se stát, že mohl koronavirus ovlivnit nabídky pojišťoven.

Havarijní pojištění kryje škody na vozidle, které nezpůsobil jen řidič, ale například zvíře nebo vandal.

Co určuje pojistná částka?

Pojistná částka určuje cenu havarijního pojištění.  Musí odpovídat obvyklé ceně vozidla, tu ovšem není jednoduché určit, protože je u každého automobilu individuální.

Obvyklá cena vozidla ovšem průběžně klesá. Proto je možné v průběhu let snížit pojistnou částku, čímž klesne i cena havarijního pojištění.

Vyzkoušejte online sjednání havarijního pojištění

Naším cílem je sjednat vám nejvýhodnější havarijní pojištění vozidla. Připravili jsme pro vás online kalkulačku havarijního pojištění, která vám pomůže srovnat nejlevnější nabídky i nabídky s řadou doplňkových služeb a připojištění. Porovnání pojištění vozidla v kalkulačce je zcela zdarma a zabere jen chvilku.

Z pohodlí domova lze sjednat také online povinné ručení. Jaká jsou nejčastější kritéria pro výběr povinného ručení se dočtete zde >

Vyzkoušejte sjednání havarijního pojištění online a z pohodlí vašeho domova.

Spočítat cenu havarijního pojištění je možné zde >

Výhody online sjednaného havarijního pojištění u nás

 • vyplnění formuláře vám zabere 2 minuty
 • smlouvu zašleme e-mailem a také poštou
 • vše lze zařídit z domova, nikam nemusíte
 • poskytneme vám veškeré právní zastoupení

Jaká vozidla lze pojistit?

Havarijní pojištění se netýká pouze osobních automobilů. Pojistit lze také například obytné vozy, dále dodávky, nákladní či montážní vozidla do celkové hmotnosti 3,5 t.

Mnohé pojišťovny také nabízí havarijní pojištění přímo na míru starým automobilům. To znamená, že cena havarijního pojištění za starší model není příliš vysoká, jako tomu bylo v minulosti, a je možné sehnat i výhodné pojistné balíčky.

Havarijním pojištěním lze pojistit i starší vozy. Některé pojišťovny mají nabídku přímo uzpůsobenou starým vozidlům.

Proč mít sjednané havarijní pojištění?

Na rozdíl od zákonného pojištění vozidla nemají v České republice řidiči povinnost zřizovat si havarijní pojištění. Podle řady statistik se rozhodně vyplatí zvážit sjednání havarijního pojištění. Už jen proto, že zhruba každou hodinu dojde v tuzemsku k deseti nehodám. Pominout nelze ani počet odcizených automobilů, který dlouhodobě neklesá.

V případě, že nehodu nezpůsobíte vy, jsou výdaje na poškozené vozidlo zaplaceny z povinného ručení viníka. Pokud ale nehodu zaviníte sám, povinné ručení škodu krýt na vašem autě nebude. Podobné to je, když je automobil odcizen. V případě, že není sjednáno pojištění, pojišťovna nic neuhradí. Dalším rizikem je také poškození vozu v důsledku přírodních katastrof, a tak dále.

V případě, že nejste s výběrem pojišťovny spokojeni a toužíte po levnějším havarijním pojištění, je možné vypovědět smlouvu.

Díky naší kalkulačce havarijního pojištění můžete vybrat to nejvýhodnější – a to přímo z domova.

Spočítat havarijní pojištění je možné zde >

Co havarijní pojištění tedy kryje?

 • havárii – vámi zaviněnou autonehodu
 • odcizení, tedy krádež vozidla
 • poškození nebo úplné zničení vozidla živelnými pohromami
 • vandalismus nebo škodu způsobenou zásahem cizí osoby
 • pád předmětu na vůz
 • střet se zvěří

Havarijní pojištění lze u každé pojišťovny sjednat v několika variantách. Většinou je nabízeno v podobě různých balíčků, popřípadě si sám klient může vybrat krytí rizik dle vlastní potřeby.

Varianta havarijního pojištění, která kryje veškerá možná pojistitelná rizika, se nazývá havarijní pojištění all-risk.

Dnešní doba umožňuje také online likvidaci škod, nabízí to například Kooperativa.

Na čem závisí cena havarijního pojištění?

 • pojistná rizika – tedy vámi zvolená rizika, která bude havarijní pojištění krýt. V případě zvolení balíčku all-risk se zaplatí více než při výběru jednoho či dvou zmíněných rizik
 • účel vozidla – při ceně havarijního pojištění se zohledňuje také užití vozidla a účel, jakým bude užíváno
 • druh vozidla – jinou částku zaplatí majitel osobního automobilu, jinou vlastník dodávky apod.
 • spoluúčast – obecně platí, že čím vyšší je spoluúčast, tím nižší je pak cena havarijního pojištění
 • značka vozidla – značky vozidel se při určování výše ceny pojistného zohledňují hlavně z toho důvodu, že náhradní díly automobilů určitých značek jsou lákavější pro zloděje
 • stáří a cena vozidla – čím starší a levnější vůz, tím nižší výše ročního pojistného
Výši havarijního pojištění určuje hned několik faktorů – například užití vozidla, jeho stáří nebo stav.

Využijte naše online porovnání cen

Existuje samozřejmě hned několik možností, jak a kde uzavřít havarijní pojištění. Pojišťoven nabízejících havarijní pojištění je celá řada a v nabídkách může být složité se zorientovat.

Nejsložitější a časově nejnáročnější je chodit osobně po pobočkách pojišťoven. Pokud nechcete zbytečně plýtvat svým časem, vyzkoušejte online srovnání havarijního pojištění, které vám umožní prostřednictvím kalkulačky havarijního pojištění nabídky přes internet spolehlivě porovnat.

Jak vybrat to nejlepší havarijní pojištění?

S výběrem nejvýhodnější nabídky mohou pomoci různé online srovnávače havarijního pojištění. Rozhodujícím kritériem by neměla být pouze cena havarijního pojištění, je dobré se zaměřit také na kvalitu asistenčních služeb a rychlost likvidace.

TIP: Česká podnikatelská pojišťovna nabízí asistenční služby k povinnému ručení zdarma.

Cena havarijního pojištění se odvíjí od parametrů vozidla, charakteristik řidiče, zvolených rizik a spoluúčasti.

Při výběru balíčku se doporučuje zohlednit vaši osobní situaci a míru rizika. Například majitele starších vozů nebudou tolik trápit odřeniny a škrábance jako majitele nového auta. Podobně vzniká větší riziko krádeže u aut zaparkovaných na ulici než v garáži.

V případě častého pohybu na komunikacích, kde hrozí zvýšené riziko srážky se zvěří, by se nemělo zapomínat také na fakt, že nehody se zvěří způsobují i ranní mlhy.

Ke srážkám vozu se zvěří nejčastěji dochází za mlhavého počasí. Havarijní pojištění pomáhá s řidičům v řešení následných škod.

Online kalkulačku zvládne používat každý

Pro začátek stačí doplnit několik údajů do online kalkulačky havarijního pojištění, to vám zabere jen malou chvilku. V případě kalkulačky havarijního pojištění nás budou zajímat podobně jako u výpočtu povinného ručení zejména základní údaje o vašem vozidle. Dále se vás kalkulačka havarijního pojištění zeptá například na zabezpečení vozidla.

Důležitou věcí, kterou si musíte při online sjednávání havarijního pojištění rozmyslet, je spoluúčast. Jde o částku, kterou v případě pojistné události zaplatíte ze svého. Samozřejmě platí, že čím vyšší je spoluúčast, tím nižší bude cena havarijního pojištění.

Poté, co údaje vložíte, vám kalkulačka ukáže porovnání nabídek havarijního pojištění od těch nejlevnějších až po nejdražší pro náročné řidiče. Po výběru některé z nabídek stačí jen pojistku objednat. Samozřejmě nemusíte nikam chodit, vše vyřídíte přes internet, doklady vám zašleme e-mailem a poté ještě poštou na vaši adresu.

Kalkulačky pojištění – online, z pohodlí domova

Kalkulačka havarijního pojištění není jediným pomocníkem srovnávače ručení 123ruceni.cz, který vám může usnadnit cestování a každodenní užívání vozu.

Na těchto stránkách lze najít také kalkulačku povinného ručení, které je na rozdíl od havarijního pojištění povinné. Zákonné pojištění znamená pojištění odpovědnosti a kryje škody, které způsobíte jiné osobě na zdraví, životě, majetku, nebo škodu ve formě ušlého zisku.

Při cestě do zahraničí může přijít vhod cestovní pojištění. Ke zjištění jeho ceny může posloužit kalkulačka cestovního pojištění.

Máte zájem o sjednání havarijního pojištění, ale zajímají vás další podrobnosti? V tom případě se nás nebojte kontaktovat a my rádi zodpovíme vaše dotazy.