Pojišťovna VZP přichází na trh s novinkou: Řidičům začne nabízet povinné ručení a havarijní pojištění

Se zajímavým krokem přichází Všeobecná zdravotní pojišťovna. Českou národní banku požádala o udělení licence na poskytování zákonného pojištění vozidla. S prodejem havarijního pojištění i povinného ručení tak nejspíš začne ještě letos.

Na už tak vysoce konkurenční trh s pojištěním odpovědnosti vozidla přichází další silný hráč. Řadu z nás však překvapí především to, že jím není nikdo jiný než Pojišťovna VZP.

PVZP, dceřiná společnost největší české zdravotní pojišťovny VZP, totiž právě požádala ČNB o licenci na prodej povinného ručení. Nejspíš tak na pojistném trhu opět trochu přituhne.

TIP: Pro nejvýhodnější nabídku povinného ručení na trhu se vyplatí využití srovnávače povinného ručení.

Větší konkurence pomůže zákazníkům

Podle ČAP je český trh s pojistnými produkty velmi vyspělý, a zároveň se díky velké konkurenci pohybují cenové nabídky ve spodní třetině ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi. Nástup nové společnosti, která se začne sjednáváním zákonného pojištění auta zabývat, tak ocení především zákazníci.

Na druhou stranu, jak nedávno ukázala pojišťovna Allianz se svým výpočtem výše povinného ručení podle počtu najetých kilometrů, nejnižší ceny nejsou vše. Pojišťovna VZP v současné době patří mezi menší ryby na trhu a poskytuje různé druhy pojistek, od srovnání a sjednání cestovního pojištění, přes pojištění odpovědnosti, až po úrazové připojištění.

To neznamená, že bude mít oproti větším konkurentům, jako je Česká pojišťovna nebo Kooperativa, výrazně horší postavení. Právě naopak má tento nováček dobré předpoklady k tomu, aby se na trhu s autopojištěním dobře uchytil.

V případě, že chcete změnit pojišťovnu a s tím povinné ručení, je důležité vědět, kdy je vhodná doba podat výpověď povinného ručení.

Díky našemu srovnávači můžete mít nejlevnější povinné ručení na trhu.
Sjednat nejlevnější povinné ručení >

VZP nemůže mít lepší podmínky

Za prvé, mateřská společnost VZP má množství poboček po celé zemi, kam jsou lidé zvyklí chodit. Tyto pobočky tak kromě sjednávání zdravotního pojištění či pojištění do ciziny mohou plynně začít nabízet i havarijko nebo povinné ručení. Dalším plusem je přes pět milionů klientů, kteří jsou u VZP pojištěni, a pro které bude výhodné si své auto ke svému stávajícímu klientskému účtu jednoduše připojistit. A za třetí, mateřská společnost zajišťuje většině nemocnic pojištění odpovědnosti za škodu. VZP proto nic nezabrání, aby vytvořila výhodné balíčky pro nemocnice, jejichž součástí bude i levné pojištění vozidel.

Pravděpodobně ještě letos si tak budou moci první klienti u VZP kompletně pojistit své auto za velmi výhodných podmínek. Ti, kdo však nechtějí čekat, než bude celý projekt spouštěn, mohou již nyní vyzkoušet online srovnání cen povinného ručení a sjednat si tak nejlevnější zákonné pojištění i nejlevnější havarijní pojištění na trhu.