Pojišťovna PVZP

 • Pojištění majetku, rodiny i podnikání
 • Úrazové pojištění řidiče k povinnému ručení zdarma
 • Dceřiná společnost největší české zdravotní pojišťovny

PVZP – povinné ručení, úrazové pojištění a kontakty

Pojišťovna VZP, a.s. je dceřinou společností VZP, která však od roku 2004 působí samostatně. Momentálně se PVZP řadí mezi největší retailové prodejce cestovního pojištění a je jedničkou na trhu zdravotního pojištění cizinců.

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) na trhu působí již přes 25 let a momentálně její služby, tedy i služby PVZP, využívá téměř 6 milionů klientů.

PVZP disponuje velmi rozsáhlou nabídkou pojistných produktů a krom již výše zmiňovaných se jedná o:

 • cestovní pojištění
 • pojištění občanů
 • úrazové pojištění
 • pojištění podnikatelů
 • pojištění vozidel
 • zdravotní pojištění Patron
 • pojištění Fénix

Většina těchto pojistných produktů nabízí jednotlivé podkategorie, například u pojištění podnikatelů mají klienti PVZP, a.s. možnost sjednat pojištění majetku a odpovědnosti.

Veškerá pojištění lze sjednat elektronickou formou z pohodlí domova a uhradit kartou.

Ačkoliv se jedná o akciovou společnost, jediným akcionářem je právě mateřská Všeobecná zdravotní pojišťovna.

Se složitým výběrem povinného ručení jednoduše pomůže kalkulačka.

Spočítat nejvýhodnější povinné ručení >

PVZP – povinné ručení

Pojištění vozidel je u PVZP samozřejmostí a mimo povinné ručení lze u společnosti sjednat i havarijní pojištění. Komplexní balíček pojištění auta nese název Jízda a jedná se o jedinou variantu pojišťovny.

Zákonné pojištění vozidla představuje naprostý základ, bez kterého nesmí řidiči na pozemní komunikaci vstoupit. Ačkoliv pojišťovna PVZP povinné ručení nabízí pouze pod jednou variantou, i zde řidiči mohou sjednat pojištění v různých výších limitů.

PVZP nabízí nejlevnější tarify pojištění na trhu a pojistné limity vypadají následovně:

Škody na majetkuŠkody na zdravíÚrazové pojištění řidiče
45 mil.45 mil.ne
70 mil. 70 mil. ano (zdarma)
140 mil. 140 mil. ano (zdarma)

Povinné ručení Jízda společnost nabízí teprve od roku 2018, nicméně pro příznivé ceny si ho za dobu své existence oblíbila značná část řidičů. Výhodou pojištění auta u PVZP jsou asistenční služby zdarma.

Při balíčku komplexního pojištění Jízda pojišťovna navíc zajistí odtah až do 300 kilometrů vzdáleného smluvního servisu. Se základním povinným ručením se jedná o 150 kilometrů.

Kalkulačka povinného ručení umožňuje porovnat ty nejvýhodnější nabídky na pojistném trhu.

S povinným ručením PVZP lze získat úrazové pojištění řidiče zdarma.

PVZP – asistenční služby a možnosti připojištění

U povinného ručení jsou ve svém základu asistenční služby zdarma, a to do limitu 3000 Kč. Ať už se jedná o poruchu či vandalismus, asistence obsahuje práci mechanika v délce jedné hodiny, dále pak odtah do nejbližšího smluvního servisu, maximálně však do 150 kilometrů.

Součástí služeb u povinného ručení jízda je i dotankování, dobití baterie, výměna pneumatik a v neposlední řadě přistavení náhradního vozidla v případě nehody.

Klienti PVZP mají rovněž možnost výběru hned několika připojištění, která vyobrazuje následující tabulka:

Připojištění skelmax. 100 000 Kč
Pojištění nájmu náhradního vozidlanejvýše na 30 dní
Pojištění zavazadelano
Úrazové pojištěníano
Živelné škody a střet se zvěřímin. 5 000 Kč
Odcizení vozidlamin. 5 000 Kč
Ošetření psů a kočekmax. 30 000 Kč
Pojištění GAPano

Pro náročnější klienty pojišťovna nabízí variantu s rozšířenými asistenčními službami. S tímto balíčkem řidič získá možnost odtahu až do 400 km nebo do 8 000 Kč.

Spoluúčast u pojišťovny PVZP dosahuje výše 5 %, minimálně pak 5 000 Kč. Pro získání nejlepší nabídky pojištění je možné využít kalkulačku povinného ručení.

Bonus za průběh bez nehod může dosáhnout až 60 %, a to po 120 měsících ježdění bez rozhodných událostí. Malus, jinými slovy pojistná přirážka, s každou událostí zkracuje bezškodné období o přesně vypočtenou dobu, maximálně však 24 měsíců.

Kalkulačka havarijního pojištění srovná ty nejlepší nabídky na trhu.

Srovnat havarijní pojištění >

PVZP – havarijní pojištění

Kompletní asistenční služby lze očekávat rovněž u havarijního pojištění u PVZP, a.s. Pokud řidič nezvolí komplexní balíček Jízda včetně povinného ručení, má možnost výběru ze 2 balíčků havarijního pojištění.

Varianta Trefa nabízí rozsah služeb jak pro nová auta, tak pro starší modely. Druhou variantou je balíček Klasik, jenž je určen výhradně pro auta starší 5 let.

Nabídka u PVZP patří k těm nejpříznivějším na trhu a nijak neomazuje ani mladé řidiče. Pro dosáhnutí toho nejlevnějšího havarijního pojištění stačí mít i kratší řidičkou praxi.

Výhodu sjednání havarijního pojištění u pojišťovny PVZP představuje nižší spoluúčast při opravě ve smluvním servisu.

Kombinace povinného ručení a havarijního pojištění je dokonalá ochrana proti škodám.

PVZP – úrazové pojištění

Úrazové pojištění PVZP zajišťuje komplexní finanční ochranu v případě nešťastného úrazu. Kromě standardní pojistky pro dospělé lze u PVZP úrazové pojištění sjednat i pro děti.

Řeč je o dětském úrazovém pojištění Medvídek, které lze v zákonném zastoupení sjednat pro děti mladší 15 let. Úrazové pojištění lze u společnosti sjednat až do 85 let.

Tento typ pojištění bývá mnohdy opomíjen, přesto se jedná o důležitou součást ochrany proti rizikům. Za výhodných podmínek ho nabízí například i Colonnade pojišťovna.

Pojištění u PVZP se vztahuje na:

 • smrt úrazem
 • smrt úrazem v motorovém vozidle
 • trvalé následky
 • invaliditu následkem úrazu
 • tělesné poškození způsobené úrazem
 • denní odškodné za dobu nezbytného léčení
 • hospitalizace následkem úrazu

I úrazové pojištění lze bezproblémově sjednat online, avšak návštěva některé z poboček pojišťovny není problém. Nicméně za sjednání po internetu obdrží klient 10% slevu. Stejnou slevu obdrží jakýkoliv dosavadní klient VZP.

Pojišťovna PVZP ve svém programu nabízí i další slevy. Při roční frekvenci placení pojištění lze získat 1 měsíc zcela zdarma. V jiných případech mohou klienti platit měsíčně, pololetně nebo čtvrtletně.

Dále lze u společnosti uplatnit i věrnostní sleva, a to v případech, kdy nově sjednaná smlouva navazuje na předchozí dětskou smlouvu. V neposlední řadě PVZP nabízí i skupinovou slevu, kterou lze uplatnit již od počtu 2 osob.

Pro získání nejvýhodnějšího pojištění do zahraniční lze využít kalkulačku cestovního pojištění.

Mezi výhody pojištění u PVZP, a.s. patří možnost připojištění rizikových sportů, platnost v ČR i ve světě, dále pak fakt, že při sjednání není nutné podstoupit zdravotní prohlídku. Pojištění se rovněž vztahuje na pracovní úraz.

Srovnávače pojištění umožňují vyhledat i to nejvýhodnější pojištění na cesty.

Srovnat ceny cestovního pojištění >

PVZP – cestovní pojištění

Jedná se o další typ pojištění, který lze u PVZP sjednat již během několika minut. Klienti mají na výběr ze 4 variant:

 • pojištění na jednorázové cesty
 • pojištění na roční pobyt s opakovanými návraty do ČR
 • pojištění MiniTrip pro jednodenní cesty do sousedních zemí
 • pojištění Český turista

Ke jednotlivým balíčkům lze navíc sjednat připojištění formou balíčku Bezstarostná jízda. Cestovní pojištění by nemělo zůstat opomenuto při každé zahraniční cestě, ať už kratší či delší.

Léčebné výlohy mohou mnohdy vystoupat do nepředstavitelných výšin, přitom již od nízkých částek, které klienti na pojištění vynaloží, mohou být dokonale chráněni.

Pokud si člověk neví rady, jaké cestovní pojištění je nejvýhodnější, může využít kalkulačku cestovního pojištění, která během několika okamžiků vyhodnotí tu nejlepší nabídku.

V koronavirové době spoustu klientů jistě ocení, že na balíčky MiniTrip, jednorázové cesty a pojištění na rok s opakovanými návraty se vztahuje pojištění výloh spojených s COVID-19.

Cestovní pojištění by mělo být nezbytností při každé zahraniční cestě.

PVZP – kontakty

Pojišťovna PVZP umožňuje veškeré záležitosti řešit zcela internetovou formou. Spoustu klientů však stále upřednostňuje osobní kontakt. Právě proto je po celé České republice k dispozici hned několik PVZP poboček.

Mezi nejvyhledávanější obchodní místa patří pobočky PVZP Praha. Ty jsou v hlavním městě k nalezení na následujících adresách:

Na Perštýně 6
110 00
Praha 1
Lazarská 3
110 00
Praha 1
Škrétova 12
120 00
Praha 2

Pobočky pojišťovny je však možné navštívit v jakémkoliv dalším kraji a větších městech.

PVZP lze kontaktovat hned několika cestami:

 • telefonicky na čísle +420 233 006 311
 • na e-mailovou adresu info@pvzp.cz

Centrála PVZP se pak nachází na adrese:

Ke Štvanici 656/3
186 00 Praha 8
Tel: +420 233 006 311