Nejlevnější cestovní pojištění 2022 – online, srovnání, kalkulačka

  • Snadné a rychlé online sjednání cestovního pojištění
  • Nejlevnější cestovní pojištění pro rok 2022
  • Pojištění od 7 Kč na den

Nejlevnější cestovní pojištění do zahraničí

Na cestovní pojištění by před cestou do zahraničí neměl nikdo zapomínat. Člověk nikdy neví, co se může v cizině přihodit a platit léčebné výlohy či následky trvalého úrazu ze svého by vyšlo velmi draho. Přitom cestovní pojištění 2022 není nijak nákladnou záležitostí. Jak získat to nejlevnější cestovní pojištění 2022?

Lékařská péče bývá v některých zemích velmi nákladná, správné cestovní pojištění však tyto výlohy bez problému uhradí za své klienty. Veškeré škody však hradí jen do výše pojistného limitu. Proto je potřeba volit výši pojistných limitů dle cílové destinace. Cestovní pojištění do USA si například vyplatí sjednat s vyššími limity než cestovní pojištění na Slovensko.

Díky online kalkulačce lze snadno najít to nejlevnější cestovní pojištění.

Sjednat si cestovní pojištění levně >

Cestovní pojištění sice není povinné ze zákona, jeho sjednání však doporučuje ministerstvo zahraničních věcí i cestovatelé. Cestovní pojištění navíc navíc ani nebývá drahou záležitostí, ceny nejlevnějšího cestovního pojištění se pohybují od 7 Kč na den.

Nejlevnější cestovní pojištění online

Nabídka pojišťoven je opravdu rozsáhlá, proto může být těžké najít mezi nimi to nejlepší cestovní pojištění. Samotné hledání by navíc zabralo spoustu času, který člověk může věnovat třeba plánování výletů. Dnes je již snadné najít to nejlevnější cestovní pojištění do několika málo minut.

Díky online sjednání lze zařídit cestovní pojištění na poslední chvíli.

Díky srovnávačům cestovního pojištění je možné zobrazit vedle sebe jednotlivé nabídky a zvolit si mezi nimi tu nejvýhodnější pro svou dovolenou či pracovní cestu.

Srovnání cestovního pojištění zároveň není nijak závazné, zobrazením cenové nabídky si dotyčný žádné pojištění ještě nesjednává. Pokud se mu žádná nabídka líbit nebude, může bez postihu kalkulačku opustit.

Nejlevnější cestovní pojištění srovnání

Kalkulačka cestovního pojištění funguje navíc jednoduše, stačí zadat údaje o své cestě, konkrétně cíl cesty, počet osob a datum výjezdu a návratu. Po vyplnění krátkého formuláře se zobrazí nabídka cestovního pojištění na míru. Poté už je snadné zvolit si nejlevnější cestovní pojištění.

Využít kalkulačku cestovního pojištění >

Nespornou výhodou srovnání nejlevnějšího cestovního pojištění je, že si ho lze online také rovnou sjednat. Není ani třeba chodit na pobočky či se složitě registrovat. Sjednání cestovního pojištění do zahraničí dnes opravdu zabere jen několik málo minut a lze ho tak zařídit i na poslední chvíli před odjezdem.

Co vše kryje cestovní pojištění?

Cestovní pojištění zpravidla kryje nepříjemné události, které se klientům za hranicemi přihodí. Co přesně a do jaké výše pojišťovna hradí, vždy záleží na konkrétním balíčku.

I to nejlevnější cestovní pojištění však kryje následující:

  • léčebné výlohy, náklady na ošetření a hospitalizaci
  • léky pro léčbu nečekaných zdravotních potíží
  • pojištění odpovědnosti
  • veškeré transporty

Nicméně, každý klient si může sám zvolit balíček pojištění podle typu své cesty a činností, které plánuje v cizině provozovat. Jiné pojištění je potřeba na lyžování a jiné na studium.

S cestovním pojištěním je možné obdivovat nejen evropské krásy bez obav.

Studenti během školy často vyráží na studijní pobyty. Tento výjezd by si měli vždy řádně pojistit. Studentské cestovní pojištění lze navíc získat mnohem levněji, například až se slevou 50 %.

Pojišťovny také nabízejí pojištění na míru pro seniory. I seniorům jsou zároveň nabízeny příznivější ceny, aby si i navzdory ne příliš vysokému důchodu mohli dovolit vycestovat za hranice.

Mnoho lidí jezdí do ciziny právě za rizikovými sporty. Ty však zvyšují pravděpodobnost úrazu, a tak je potřeba si je připojistit. V opačném případě by se mohlo stát, že pojišťovna takový úraz neuhradí. Tento produkt nabízí například Colonnade pojišťovna.

Připojištění do zahraničí

K základním balíčkům, které pojišťovny nabízejí, se lze také z vlastního uvážení připojistit. Připojištění jsou různá a umožňují si cestovní pojištění upravit na míru zahraniční cestě.

Mezi nejčastější typy připojištění patří pojištění zavazadel v případě ztráty či krádeže, storno dovolené, odpovědnosti nebo také veterinární služby pro domácí mazlíčky, kteří jedou na dovolenou společně s rodinou. Srovnat ceny cestovního pojištění lze na tomto odkaze.

Nejlevnější cestovní pojištění autem

Dnes je zvykem jezdit do zahraničí vlastním autem. V takovém případě je vhodné zaměřit se také na pojištění vozidel. Nezbytností je povinné ručení, které obvykle platí i ve většině evropských zemích. Kde v cizině je povinné ručení z ČR platné lze snadno zjistit na zelené kartě.

Havarijní pojištění lze také sjednat online, snadno a rychle.

Prohlédnout nabídky havarijního pojištění >

Rozhodně se také doporučuje nezapomínat na havarijní pojištění, které na rozdíl od povinného ručení kryje i škody na vlastním autě. Zároveň hradí i škody způsobené vandalismem, přírodními vlivy či v důsledku krádeže.

Nejlevnější cestovní pojištění autem by se tak mělo zkombinovat také s pojištění auta. Klienti mohou vyzkoušet například nejlevnější cestovní pojištění AXA, která také mimo jiné nabízí pojištění právě pro dovolenou autem.

TIP: Nejlevnější pojištění AXA lze navíc získat ještě o 10 % levněji při sjednání online.

Nejlevnější cestovní pojištění na Slovensko

Na Slovensko míří během roku mnoho Čechů, ať už za zimními sporty, turistikou či návštěvou příbuzných. Je potřeba cestovní pojištění na Slovensko?

Turisté se často mylně domnívají, že na Slovensko není cestovní pojištění nutné. Faktem však je, že ani u našich nejbližších sousedů se člověk neobejde bez cestovního pojištění. Evropský průkaz zdravotního pojištění bohužel nestačí.

Pro vysokohorskou turistiku ve slovenských Tatrách se vyplatí mít sjednané cestovní pojištění.

Obzvlášť pečlivě by se měli pojistit ti, kteří jednou na Slovensko za zimními či extrémními sporty. Pro takový případ stačí pouze v kalkulačce cestovního pojištění zvolit Slovensko jako cílovou destinaci a zaškrtnout políčka Zimní sporty či Rizikové sporty. Poté již není problém zvolit si to nejlevnější cestovní pojištění na Slovensko.

Cestovní pojištění a koronavirus

Cestování za dob pandemie není již tak snadné jako dříve. Dnes se každý musí pečlivě seznámit s podmínkami, za kterých může vycestovat. Rozhodně se tak vyplatí vědět, jak jsou na tom cestovní cestovní pojišťovny po koronaviru.

Cestovatelům bude v roce 2022 velmi nápomocná také mapa cestovatele dostupná na webových stránkách MZV. Některé země totiž vyžadují po vstupu karanténu či negativní test, do jiných je vstup cizinců zamezen úplně.

Pojišťovny kvůli pandemii také rozšířili své služby, lze se například pojistit konkrétně proti nákaze koronavirem. Pokud se pojištěný nakazí ještě před odjezdem a nemůže na zahraniční cestu vyrazit, pojišťovny kryjí tuto pojistnou událost z pojištění storna cesty.