Cestovní pojištění pro extrémní sporty

  • Kalkulačka cestovního pojištění pro extrémní sporty online
  • Cena cestovního pojištění již od 7 Kč za den
  • Při sjednání online sleva až 50 %

Jak najít levné cestovní pojištění pro extrémní sporty

Většina lidí tráví v cizině běžnou a poklidnou dovolenou. Přibývá však nadšených sportovců, kteří chtějí více, než se jen válet u moře či prohlížet památky.

Ti pak provozují během prázdnin rozličné druhy sportovních činností, včetně těch rizikových. Při takových činnostech dochází však často ke úrazům. Proto je v takovém případě nutností mít sjednáno speciální cestovní pojištění pro extrémní sporty.

Tip: Chystá-li se někdo na lyže, měl by si prostudovat brožuru od ČAP, kde zjistí, co dělat v případě nenadálých problémů.

Najít to nejvýhodnější cestovní pojištění bývá často oříšek. Srovnat ceny však dokáže online kalkulačka.

Srovnat ceny cestovního pojištění >

Záleží na druhu sportu

Výhodou sjednání cestovního pojištění je zejména pokrytí všech zdravotních zákroků, zásahů nebo převozů spjatých se zraněním. Proto by cestovní pojištění mělo být vždy sjednáno s ohledem na konkrétní typ sportu, jenž se pojištěnec chystá realizovat. Pokud by k tomu nedošlo, pojišťovna by mohla odmítnout případnou léčbu financovat.

TIP: Na co si dát pozor při sjednávání pojištění na hory a co si ohlídat je k dispozici zde.

Cestovní pojištění rizikových sportů

Pojišťovna obvykle neposkytne kompenzaci za úraz vzniklý při praktikování rizikových sportů v zahraničí, nemá-li klient cestovní pojištění rizikových sportů sjednané.

Cestovní pojištění musí být sjednané vždy s ohledem na konkrétní typ sportu.

Hlavním pozitivem je zejména to, že cestovní pojištění rizikových sportů kryje i ošetření nebo hospitalizaci v důsledku běžných úrazů či onemocnění. Klient si pak již díky tomu nemusí další cestovní pojištění sjednávat.

Jaké sporty jsou rizikové?

  • zimní sporty – skialpinismus, akrobatické lyžování, freeride lyžování
  • vodní sporty – rafting, vodní lyžování, jízda na skútru, sjíždění divokých řek, potápění
  • vysokohorské – turistika ve výšce nad 3 000 m.n.m., horolezectví
  • ostatní – bojové sporty, sportovní létání, bungee jumping

Některé instituce nabízí balíčky cestovního pojištění pokrývající vše potřebné na adrenalinové dovolené. Jednou takovou je ERV Evropská pojišťovna s balíčkem Sbaleno Na Maximum, který zahrnuje pojištění zimních i extrémních sportů ve vysokých nadmořských výškách.

Výhody online sjednání

Uzavřít cestovní pojištění zaměřené na extrémní sporty není nijak složité. Úplně nejjednodušší a nejrychlejší možností je použití online porovnání.

Po vyplnění jednoduchého formuláře na kalkulačce cestovního pojištění se ukáží nejvýhodnější nabídky cestovního pojištění od jednotlivých pojišťoven. Ty jsou seřazeny od nabídek nejlevnějšího cestovního pojištění po to nejdražší.

Zájemcům o extrémní sporty se vyplatí i sjednání připojištění zavazadel či storno pojištění v případě dovolené s cestovní kanceláří. V případě cesty autem pro klidnou jízdu, bezpečí na cestách a komfort by měli řidiči zvážit také online výpočet havarijního pojištění a následné vyřízení havarijního pojištění přes internet.