Cestovní pojištění pro extrémní sporty

Spočítat ceny

Tip: Chystáte-li se na lyže, prostudujte si brožuru od ČAP, kde zjistíte, co dělat v případě nenadálých problémů.

Většina lidí tráví v cizině běžnou a poklidnou dovolenou. Přibývá ale nadšených sportovců, kteří chtějí něco více, než jen válení se u moře nebo prohlížení památek. Ti pak provozují během nejen letních prázdnin rozličné druhy sportovních činností, včetně těch náročných. Snadno se ale při nich zraní a kvůli tomu speciální cestovní pojištění pro extrémní sporty je nutností.

Záleží na druhu sportu

Výhodou, sjednání cestovního pojištění, je zejména pokrytí všech zdravotních zákroků, zásahů nebo převozů spjatých se zraněním. Proto by cestovní pojištění mělo být vždy sjednáváno s ohledem na konkrétní typ sportu, jenž se pojištěnec chystá realizovat. Pokud by k tomu nedošlo, pojišťovna by mohla odmítnout případnou léčbu financovat.

Stačí jedno pojištění

Hlavním pozitivem je zejména to, že cestovní pojištění rizikových sportů kryje i ošetření nebo hospitalizaci v důsledku běžných úrazů či onemocnění. Klient si pak již díky tomu nemusí další cestovní pojištění sjednávat.

Jaké sporty jsou rizikové?

zimní sporty – skialpinismus, akrobatické lyžování, freeride lyžování

vodní sporty– rafting, vodní lyžování, jízda na skútru, sjíždění divokých řek, potápění

vysokohorské – turistika ve výšce nad 3 000 m.n.m., horolezectví

ostatní – bojové sporty, sportovní létání, bungee jumping

Výhody online sjednání

Uzavřít cestovní pojištění zaměřené na extrémní sporty není nijak složité. Úplně nejjednodušší a nejrychlejší možností je použití online porovnání na našich stránkách. Po vyplnění jednoduchého formuláře na kalkulačce cestovního pojištění se ukáží všechny nejvýhodnější nabídky cestovního pojištění od jednotlivých pojišťoven. Ty jsou seřazeny od těch nejlevnějších až po nejdražší pro náročné.

Zájemcům o extrémní sporty se vyplatí i sjednání připojištění zavazadel či storno pojištění v případě dovolené s cestovní kanceláří. V případě cesty autem, například do Alp, by měli řidiči myslet i na online sjednání havarijního pojištění . Přitom jeho objednání je u nás taktéž velmi jednoduché a levné.