Nejlevnější povinné ručení – cena 2020

 • Porovnejte nabídky zákonného pojištění online
 • Sjednejte si zákonné pojištění auta nebo motocyklu na míru
 • Ceny nejlevnějšího povinného ručení vozidel začínají již na 968 Kč

Nejlevnější povinné ručení pro vaše vozidlo

Potřebujete si zařídit nové nebo výhodnější povinné ručení? S naší kalkulačkou povinného ručení si zákonné pojištění vozidla sjednáte během několika minut z pohodlí domova. Potřebovat budete pouze technický průkaz, ze kterého doplníte požadované údaje do online formuláře, a připojení k internetu.

Naším cílem je nabídnout vám co nejlevnější povinné ručení. Díky kalkulačce získáte přehled o aktuálních cenách a nabídkách pojišťoven, z nichž si jednoduše vyberete tu, která odpovídá vašim představám a požadavkům.

Vyplnění formuláře je nezávazné –⁠ díky kalkulačce jednoduše naleznete cenu nejlevnějšího povinného ručení a pokud vás nabídka osloví, můžete si pojištění rovnou sjednat.

Proč si sjednat povinné ručení u 123ruceni.cz?

 • vše probíhá z pohodlí vašeho domova
 • ceny povinného ručení již od 968 Kč
 • zelenou kartu zašleme e-mailem
 • vyberete si doplňková pojištění
 • do kalkulace zahrneme bonusy za jízdu bez nehod
 • sjednání pojištění trvá jen pár minut

Porovnání povinného ručení v kalkulačce probíhá online a srovnání stovek nabídek pojištění vozidel díky tomu zabere jen minutku. Ceny nejlevnějšího povinného ručení začínají již na 968 Kč.

Ceník povinného ručení –⁠ nejlevnější nabídku vyhledá srovnávač

Cena zákonného pojištění vozidel se stanovuje na základě velkého množství kritérií, proto není možné poskytnout jednotný ceník.

Hledáte ideální variantu zákonného pojištění pro váš vůz? Vyzkoušejte naši kalkulačku a sjednejte si nejlevnější povinné ručení online.

Srovnat ceny povinného ručení >

Nejlevnější povinné ručení však snadno vyhledáte prostřednictvím zmíněné kalkulačky, která slouží zároveň jako srovnávač povinného ručení. Stačí vyplnit základní údaje o vozidle a jeho vlastníkovi a během pár vteřin máte jasno o nejvýhodnější nabídce.

Srovnávač během chvíle vyhledá co nejlevnější povinné ručení na míru vám i vašemu vozidlu.
Srovnávač během chvíle vyhledá co nejlevnější povinné ručení na míru vám i vašemu vozidlu.

Jak jsme již zmínili, vyplnění formuláře je zcela nezávazné a zdarma. V případě, že najdete nabídku odpovídající vašim požadavkům, si autopojištění můžete rovnou sjednat. Nejlevnější povinné ručení 2020 si díky kalkulačce vyhledáte a případně i vyřídíte online, aniž byste museli navštěvovat pobočky pojišťoven.

Online sjednání povinného ručení šetří čas i peníze. Srovnávač jednotlivé nabídky řadí vzestupně dle ceny a výběr té nejvýhodnější je proto otázkou pár okamžiků. Jedná se o mnohem pohodlnější alternativu porovnávání jednotlivých ceníků povinného ručení –⁠ nejlevnější nabídku najdete rychle, bez námahy a od vlastního stolu.

Povinné ručení –⁠ cena 2020

Na čem závisí výše pojistného u povinného ručení? Ceny zákonného pojištění se do značné míry odvíjí od cenové strategie příslušné pojišťovny. Parametry, které určují cenu povinného ručení, se tedy u různých pojišťoven mohou nepatrně lišit.

Obvykle se cena povinného ručení stanovuje na základě typu vozidla, způsobu jeho využití, objemu válců, výkonu vozidla, roku výroby, značce a modelu vozidla. Důležité jsou rovněž parametry související s osobou pojistníka. Ty nejčastěji zahrnují věk, místo trvalého bydliště, bonusy a malusy.

Najdeme pro vás nabídku nejlevnějšího povinného ručení. Stačí vyplnit několik základních parametrů o vás a vašem vozidle.

Srovnat ceny povinného ručení >

Dalším důležitým faktorem je nabízený rozsah služeb a výše pojistných limitů. Zde pochopitelně platí, že čím větší rozsah služeb a vyšší limity, tím vyšší cena povinného ručení.

Naše kalkulačka povinného ručení pracuje se všemi zmíněnými parametry a nabídne vám proto několik variant zákonného pojištění na míru. Jednotlivé nabídky jsou ve výsledcích srovnání seřazeny dle ceny a nejlevnější povinné ručení se vždy zobrazuje na prvním místě.

Spočítáme ceny povinného ručení pro váš vůz

Každý motorista je úplně jiný a má jiné požadavky. Kalkulačka pro nejlevnější povinné ručení 2020 tuto skutečnost zohledňuje a pracuje proto s konkrétními údaji o vás a vašem vozidle. Na nich bude také záviset cena, kterou za zákonné pojištění zaplatíte.

Mezi důležitá kritéria pro stanovení ceny povinného ručení patří:

 • objem nebo výkon motoru vozidla
 • typ, značka, modelová řada, motorizace a případně další charakteristiky
 • užití vozidla
 • věk a lokalita bydliště vlastníka
 • typ subjektu, který je vedený jako vlastník
 • délka bezeškodného období

Důležitý je především první bod, jelikož právě na základě těchto parametrů je do značné míry vyčísleno povinné ručení –⁠ cena pojištění bude vyšší u automobilů s větším výkonem nebo objemem motoru.

Vyplnění formuláře pro výpočet povinného ručení je snadné. Stačí zadat typ vozidla (osobní automobil, užitkový automobil, motocykl apod.), užití vozidla (běžný provoz, vozidlo taxislužby, rozvoz zboží apod.), značkumodelovou řadu a motorizaci. Dle svého uvážení můžete vyplnit také rok výrobyorientační cenu a SPZ vozidla.

Mezi další požadované informace patří základní údaje o vlastníkovi vozidla, konkrétně věk, bydliště a typ subjektu (fyzická osoba, právnická osoba, podnikatel). Obvykle platí, že čím menší obec, tím levnější povinné ručení. Důvodem jsou statistiky nehodovosti, které ukazují, že k více autonehodám dlouhodobě dochází ve větších obcích.

Kalkulačka povinného ručení zohledňuje také bonusy za jízdu bez nehod. O své výhody tak nepřijdete. Jestliže již máte na kontě nějaké způsobené pojistné události, může pojišťovna aplikovat malus a cenu povinného ručení navýšit.

Po vyplnění potřebných údajů už můžete jednoduše vybírat ze zobrazených nabídek povinného ručení –⁠ ceny jsou seřazeny od nejnižší po nejvyšší a výběr nejlevnějšího autopojištění proto zabere jen několik sekund. Pokud se vám některá z nabídek zalíbí, můžete si povinné ručení ihned sjednat.

Vyplňte nezávazný formulář a prohlédněte si nejvýhodnější nabídky povinného ručení.

Srovnat ceny povinného ručení >

Pokud využijete našeho doporučení a zvolíte nejlevnější nabídku, snadno poté sjednáte nejlevnější povinné ručení online. Používání online kalkulačky, porovnání pojištění i jeho následné sjednání je rychlé a snadné.

Zelenou kartu získáte ihned

Po sjednání povinného ručení online obdržíte doklad o jeho uzavření ihned na e-mail. Tzv. zelenou kartu získáte okamžitě od pojišťoven Allianz, Axa, ČPP, ČSOB, Generali, Kooperativa, Triglav a Slavia pojišťovna.

Zelená karta představuje mezinárodně platný doklad o uzavření zákonného pojištění vozidla. Tento doklad by měl mít každý řidič neustále u sebe, jinak se vystavuje riziku pokuty v rozmezí 1 500 Kč až 3 000 Kč. Povinnost předložit zelenou kartu při silniční kontrole platí také na území cizích států.

Kalkulačka pro nejlevnější povinné ručení motocyklů

Povinné ručení vozidla se ze zákona vztahuje také na dvoustopá vozidla. To znamená, že pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motocyklu se nevyhne žádný majitel motorky, který chce vyrazit na české nebo zahraniční silnice.

Cena nejlevnějšího povinného ručení motocyklu je výrazně nižší než nejlevnějšího povinného ručení na auto. Nejlevnější pojištění motocyklu stojí od 108 Kč za rok. Cenu ovlivňuje podobně jako u automobilu především obsah motoru motocyklu a jeho stáří, dále také věk a bydliště pojistníka.

Zákonné pojištění se vztahuje i na dvoustopá vozidla. Nejlevnější povinné ručení pro motocykl najdete díky naší kalkulačce pojištění.
Zákonné pojištění se vztahuje i na dvoustopá vozidla. Nejlevnější povinné ručení pro motocykl najdete díky naší kalkulačce pojištění.

Cenu povinného ručení pro váš motocykl si rovněž snadno spočítáte v naší kalkulačce. Pakliže vás některá z nabídek osloví, můžete si zákonné pojištění rovnou sjednat.

Sezónní povinné ručení motocyklu

Jízda na motorce bývá sezónní záležitostí, čemuž se přizpůsobily také pojišťovny. Mezi nabízenými pojistkami lze proto nalézt sezónní pojištění motocyklu, u kterého se platí za pojištění pouze v období, kdy je motocykl využívaný.

Z pojistného jsou vyloučeny zimní měsíce, během kterých motocykl není využíván, protože je například zazimovaný v garáži. Během této doby není povinnost odevzdávat do depozita registrační značky a Osvědčení motocyklu o registraci.

Ke snadnému online sjednání nejlevnějšího povinného ručení motocyklu stačí velký technický průkaz motocyklu. Smlouvu a zelenou kartou zasíláme po sjednání pojištění na e-mail.

Jak vypovědět smlouvu o povinném ručení?

Našli jste nabídku levnějšího povinného ručení, než máte aktuálně sjednané, a nevíte, co obnáší změna pojišťovny? Pak se podívejte na jednoduchý návod na ukončení smlouvy o povinném ručení.

Existuje několik situací, kdy je možné smlouvu o povinném ručení vypovědět. Nejsnazší je výpověď smlouvy před koncem pojistného období.

Výpověď smlouvy o povinném ručení je možná:

 • v reakci na změnu ceny pojistného
 • do dvou měsíců od podpisu smlouvy
 • v případě změny vlastníka vozidla
 • v případě vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců od data oznámení pojistné události

Vypovědět smlouvu lze také bez udání důvodu, a to do dvou měsíců od jejího uzavření. Vždy je nutné pamatovat na lhůtu pro doručení žádosti o ukončení zákonného pojištění na adresu příslušné pojišťovny.

K čemu slouží povinné ručení?

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu vozidla je ze zákona povinné pro majitele vozidel zapsaných v registru. Bez povinného ručení by automobil vůbec neměl vyjíždět na veřejnou komunikaci, jelikož se tím řidič dopouští přestupku. Pokuta za jízdu bez povinného ručení činí 5 000 Kč až 40 000 Kč.

Smyslem povinného ručení je ochrana pojistníka v případě, že při provozu vozidla způsobí škody jiné osobě. Nezáleží na tom, zda se jedná o škodu na majetku nebo újmu na zdraví, povinné ručení se vztahuje na obě situace.

Jinými slovy, způsobíte-li dopravní nehodu, pojišťovna za vás zaplatí škody na jiných vozidlech, majetku a zdraví. Povinné ručení nekryje škody vzniklé na vašem vozidle, k tomuto účelu slouží havarijní pojištění.

Havarijní pojištění není povinné, nicméně mohou nastat situace, kdy se jej vyplatí mít. Porovnejte nabídky havarijního pojištění a v případě zájmu si jej rovnou sjednejte online.

Srovnat ceny havarijního pojištění >

Povinné ručení je nabízeno v různých variantách, které se vzájemně liší rozsahem služeb a výší pojistných limitů. Základní balíček povinného ručení kryje škody na majetku a zdraví a zahrnuje základní asistenční služby.

V případě zájmu je možné připojistit také další rizika. Ve formě doplňkového pojištění je běžně nabízeno:

 • úrazové pojištění
 • rozšířené asistenční služby
 • pojištění zavazadel
 • pojištění skel
 • pojištění střetu se zvěří
 • pojištění náhradního vozidla
 • pojištění proti živlům
 • pojištění právní ochrany

Zvýšenou pozornost je třeba věnovat tzv. výlukám z povinného ručení, což jsou případy, kdy pojišťovna škody nehradí. Jedná se například o škody způsobené pod vlivem návykových látek, bez řidičského oprávnění nebo bez platného technického průkazu.

Zákonem stanovené výluky z povinného ručení zahrnují například také:

 • škody, k nimž došlo mezi vozidly jedné jízdní soupravy tvořené motorovým vozidlem a přípojným vozidlem
 • škody způsobené manipulací s nákladem stojícího vozidla
 • škody, které je pojištěný povinen nahradit svému manželu nebo osobám, které s pojištěným žijí v jedné domácnosti, s výjimkou újmy mající povahu ušlého zisku, pakliže tato újma souvisí s újmou na zdraví nebo usmrcením
 • škody k nimž došlo při střetu vozidel, která jsou ve vlastnictví jedné osoby
 • škody vzniklé při provozu vozidla během jeho účasti na organizovaném motoristickém závodu nebo soutěži
 • škody způsobené provozem vozidla při teroristické či válečné události

Existují také tzv. nestandardní výluky, které si stanovují samy pojišťovny. Seznam všech situací, na které se povinné ručení nevztahuje, naleznete v pojistné smlouvě.

Mezi výluky z povinného ručení patří například škody, k nimž došlo při jízdě pod vlivem návykových látek, bez řidičského oprávnění nebo bez platné technické kontroly.
Mezi výluky z povinného ručení patří například škody, k nimž došlo při jízdě pod vlivem návykových látek, bez řidičského oprávnění nebo bez platné technické kontroly.

Při výběru nejvhodnější varianty zákonného pojištění je třeba zvážit zejména výši pojistných limitů. Minimální výše limitů je ze zákona stanovena na 35 milionech korun, existují však varianty pojištění s limity až 200 milionů korun. Pojistný limit představuje nejvyšší hranici pojistného plnění ze strany pojišťovny při pojistné události.

Vyznat se v nabídkách pojišťoven není vždy snadné a porovnávání jednotlivých ceníků pojištění vyžaduje spoustu času. Naše kalkulačka a zároveň srovnávač zákonného pojištění pomůže s volbou ideální varianty s ohledem na cenu povinného ručení i vaše specifické požadavky.

Nevíte si s něčím rady nebo máte další dotazy? Nebojte se na nás obrátit!