Nejlevnější zákonné pojištění auta

 • Kalkulačka pojištění auta
 • Nejlevnější zákonné pojištění auta již od 968 Kč
 • Ušetřete až 70 % oproti vyřízení pojištění na pobočce

Pojistěte si automobil co nejlevněji

Potřebujete si zařídit pojištění automobilu a nevíte, u které pojišťovny je nejvýhodnější? V tom případě využijte našich služeb a sjednejte si zákonné pojištění auta tak, aby vyhovovalo vašim potřebám.

Jak na nejlevnější pojištění automobilu? Stačí si jen vybrat, v jakém rozsahu a kvalitě chcete auto pojistit pro krytí případných rizik. Pomocí naší online kalkulačky pro porovnání pojištění automobilu si snadno spočítáte, na kolik vás pojištění vyjde. Cena nejlevnějšího pojištění auta začíná již na 968 Kč.

Online pojištění na míru

Ještě něž naší kalkulačku pro online srovnání pojištění auta vyzkoušíte, měli byste si rozmyslet, o jaký typ pojištění vozidla máte zájem. Vedle zákonného pojištění auta si můžete sjednat také havarijní pojištění.

Do kalkulačky pojištění auta stačí zadat základní údaje o vašem vozidle. Potřebujete pouze připojení k internetu, popřípadě technický průkaz, ze kterého do online porovnání pojištění auta doplníte požadované informace. Poté již můžete vybírat z množství zobrazených nabídek.

Vyplňte nezávazný formulář a podívejte se na nejvýhodnější nabídky povinného ručení pro váš vůz.

Srovnat ceny povinného ručení >

Velkou výhodou při sjednávání pojištění auta pomocí online porovnání je, že celý proces nezabere ani pět minut vašeho času. Kromě toho vše probíhá z domova a není tedy třeba nikam chodit.

Pojištění auta si u nás sjednáte z pohodlí domova.
Pojištění auta si u nás sjednáte z pohodlí domova.

Poté, co si ze srovnání cen pojištění auta nějakou nabídku vyberete a objednáte, již vše zařizujeme my. Pojistnou smlouvu vám pak jednoduše zašleme e-mailem.

Proč využít naši kalkulačku pojištění auta?

Naším cílem je poskytovat co nejlevnější autopojištění, které bude vyhovovat vašim potřebám. Kalkulačka pojištění auta po vyplnění údajů o vás a vašem vozidle zobrazí aktuální nabídky pojišťoven, seřazené vzestupně dle ceny. Výběr nejlevnějšího pojištění auta, ať už se má jednat o povinné ručení nebo havarijní pojištění, poté zabere jen okamžik.

V kalkulačce pojištění je třeba vyplnit základní údaje o vás a vašem vozidle. Konkrétně se jedná o:

 • druh vozidla (osobní automobil, motocykl, užitkový automobil apod.)
 • užití vozidla (běžný provoz, taxislužba, půjčování apod.)
 • značka vozidla
 • modelová řada
 • motorizace
 • rok výroby vozidla (povinný údaj pouze pro výpočet havarijního pojištění)
 • cena vozidla (povinný údaj pouze pro výpočet havarijního pojištění)

Dále je v kalkulačce pojištění auta možné vyplnit SPZ vozidla, tento údaj však není povinný.

V neposlední řadě mají na cenu autopojištění vliv některé informace o vlastníkovi, zejména věk a lokalita bydliště. Z tohoto důvodu se v kalkulačce pojištění dotazujeme na základní osobní údaje.

Chystáte se změnit pojišťovnu nebo zařídit úplně nové pojištění? Využijte naši kalkulačku pojištění auta a podívejte se na aktuální nabídky.

Spočítat cenu povinného ručení >

Naše kalkulačka pojištění vedle výše zmíněného zohledňuje délku předešlého pojištění a počet způsobených pojistných událostí. Tyto informace slouží k výpočtu bonusu neboli procentuální slevy na pojištění vozidla. Pokud již ve své historii nějaké způsobené pojistné události máte, může být aplikován malus, který cenu pojištění auta naopak navýší.

Proč pojištění vozidla u 123ruceni.cz?

 • porovnání pojištění vozidel online
 • nejlevnější pojištění auta od 968 Kč
 • vše probíhá z tepla vašeho domova
 • zelenou kartu zašleme e-mailem
 • nabízíme množství bonusů a akčních slev
 • vyberete si další doplňky (pojištění zavazadel, úrazové připojištění)
 • sjednání pojištění v řádu několika minut

Jaké typy pojištění aut nabízíme?

Vyberte si pojištění auta dle svých potřeb a požadavků. Nabízíme srovnání a online vyřízení povinného ručení a havarijního pojištění včetně doplňkových připojištění. Ceny jednotlivých produktů se dozvíte ihned díky kalkulačce pojištění.

Povinné ručení

Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla neboli povinné ručení je ze zákona povinné pro všechny majitele vozidel zapsaných v registru. Ten, kdo své motorové vozidlo nepojistí, se vystavuje riziku pokuty ve výši od 5 000 do 40 000 Kč.

Zákonné pojištění auta se vztahuje na škody vzniklé v důsledku nehody, kterou zaviníte. Jinak řečeno, jste-li viníkem dopravní nehody, pojišťovna proplatí vámi způsobené škody na jiných vozech, majetku či zdraví, a oprostí vás tak od možných finančních problémů.

Povinné ručení v základním balíčku kryje/zahrnuje:

 • škodu na majetku
 • škodu na zdraví
 • základní asistenční služby

Běžně lze ve formě připojištění sjednat:

 • rozšířené asistenční služby
 • úrazové pojištění
 • pojištění zavazadel
 • pojištění skel
 • pojištění střetu se zvěří
 • pojištění náhradního vozidla
 • pojištění proti živlům
 • pojištění právní ochrany

Mezi tzv. výluky z povinného ručení, tedy situace, kdy pojišťovna odmítne škody uhradit, patří prohřešky typu jízdy pod vlivem návykových látek, bez řidičského oprávnění, bez platného technického průkazu a podobně.

K povinnému ručení si lze sjednat řadu doplňkových pojištění. Například připojištění náhradního vozidla přijde vhod v situacích, kdy je vaše vozidlo z různých důvodů nepojízdné.
K povinnému ručení si lze sjednat řadu doplňkových pojištění. Například připojištění náhradního vozidla přijde vhod v situacích, kdy je vaše vozidlo z různých důvodů nepojízdné.

Při výběru nejlepšího povinného pojištění auta je třeba zvážit, jaká výše pojistného limitu vás dostatečně ochrání v případě pojistné události. Měla by se odvíjet například i od toho, po jakých trasách a jak často jezdíte.

Pojišťovny nabízejí několik variant povinného ručení, které kryjí různá rizika a zahrnují odlišný rozsah služeb. Náš srovnávač zákonného pojištění auta na základě zadaných údajů bleskově vybere tu nejvýhodnější nabídku.

Kolik zaplatíte za zákonné pojištění vozidla? Využijte naši kalkulačku povinného ručení a prohlédněte si nejvýhodnější nabídky. Pokud vás nějaká z nich osloví, můžete si pojištění rovnou sjednat.

Srovnat ceny povinného ručení >

Srovnání pomocí kalkulačky pojištění auta zabere jen pár minut a pokud vám nějaká ze zobrazených nabídek padne do oka, můžete si u nás povinné ručení sjednat online.

Povinné ručení kryje škody, které způsobíte jiné osobě. A to jak škody na majetku, tak případnou újmu na zdraví. Naopak škody na vlastním vozidle povinné ručení nekryje –⁠ k tomuto účelu slouží havarijní pojištění.

Havarijní pojištění

Z havarijního pojištění jsou hrazeny škody způsobené na vašem vlastním vozidle, ať už v důsledku dopravní nehody, vandalismu, přírodních katastrof nebo krádeže. Havarijní pojištění není povinné, avšak doporučuje se, a to zejména pro nová a drahá auta.

Havarijní pojištění v základní variantě kryje škody způsobené:

 • živelnou událostí
 • střetem se zvěří
 • vandalizmem
 • odcizením vozidla

Běžně lze ve formě připojištění sjednat:

 • rozšířené asistenční služby
 • úrazové pojištění
 • pojištění zavazadel
 • pojištění skel
 • pojištění náhradního vozidla
 • pojištění právní ochrany
 • pojištění GAP

Jestliže je škoda na vozidle prokazatelně způsobena jiným řidičem, bude vyplacena z povinného ručení tohoto řidiče. V situacích, kdy viník není známý nebo jste si škodu na autě způsobili vy sami, přijde vhod právě havarijní pojištění.

Havarijní pojištění se vyplatí v případě škod způsobených na vašem vlastním vozidle.
Havarijní pojištění se vyplatí v případě škod způsobených na vašem vlastním vozidle.

Stejně jako v případě povinného ručení se havarijní pojištění nevztahuje na škody, které byly způsobeny pod vlivem omamných látek, při jízdě bez platného technického průkazu, bez platného řidičáku a podobně.

Havarijní pojištění auta je možné sjednat pouze pro určitá rizika dle vlastního výběru nebo v plném rozsahu. Varianta, který kryje veškerá možná rizika, se běžně nazývá all-risk. Ceny jednotlivých variant si snadno spočítáte v kalkulačce pojištění.

Havarijní pojištění si u nás sjednáte online s pomocí základních údajů o automobilu. Vyplnění online formuláře je zcela nezávazné.

Spočítat ceny havarijního pojištění >

Cena havarijního pojištění závisí na parametrech vozidla, charakteristikách řidiče, zvolených rizikách a spoluúčasti neboli částky, kterou pojištěný v případě pojistné události hradí ze svého. S výběrem nejlevnějšího pojištění auta na míru pomůže náš kalkulátor a srovnávač autopojištění v jednom.

Asistenční služby

Asistenčních služeb využijete zejména tehdy, když se svým autem z nějakého důvodu nebudete moct odjet. Mnohé pojišťovny dříve asistenci poskytovaly jen v případě poruchy vozidla, nikoliv při pochybení řidiče. Dnes však běžně nabízejí pomoc například i při zabouchnutí nebo ztrátě klíčů.

V případě povinného pojištění auta a havarijního pojištění asistenční služby zahrnují odtah vozidla, jeho vyproštění, opravu na místě, zapůjčení náhradního vozidla a podobně. Některé pojišťovny v rámci asistenčních služeb k povinnému ručení nabízejí také zajištění tlumočníka při jednání se zahraničními úřady, výměnu kola nebo odemknutí vozu v případě již zmíněné ztráty klíčů.

U cestovního pojištění pak asistence zajišťuje například pomoc s výběrem lékaře a tlumočení. Kromě toho hradí i léky a lékařský materiál nebo repatriaci zpět do Česka. Proškolení operátoři jsou k dispozici 24 hodin denně a v případě úrazu či onemocnění se na ně můžete kdykoliv obrátit.

Základní asistenční služby jsou součástí každé varianty povinného ručení a havarijního pojištění. Jejich rozsah si můžete rozšířit ve formě připojištění, což se hodí zejména při cestě do zahraničí.

Úrazové pojištění

Úrazové pojištění je vhodné objednat jako připojištění zejména při cestě do zahraničí. Pokud se zraníte a budete delší dobu v pracovní neschopnosti, toto pojištění vás bude krýt. Pojištění léčebných výloh je základem každého cestovního pojištění, úrazové pojištění se pak vztahuje i na další možná rizika.

Úrazové pojištění se sjednává pro případ smrti nebo trvalých následků úrazu. Pokud je součástí balíčku cestovního pojištění, vztahuje se pouze na úrazy, které se vám přihodí v zahraničí. Pojistné plnění se vyplácí zpětně po návratu do Česka.

Hledáte co nejlevnější cestovní pojištění? Pomocí naší kalkulačky cestovního pojištění snadno porovnáte jednotlivé nabídky a vyberete tu nejvýhodnější. Stejně jako u pojištění auta vše probíhá online a vyplnění žádosti je nezávazné.

Úrazové pojištění si můžete objednat také k povinnému ručení a havarijnímu pojištění. Vztahuje se na trvalé zdravotní následky, pobyt v nemocnici, tělesné poškození a smrt následkem úrazu. Některé pojišťovny úrazové pojištění nabízejí pouze pro řidiče, jiné pro celou posádku auta.

Pojištění zavazadel

Tento typ připojištění se rovněž hodí zejména při cestě do ciziny, kdy může snadno dojít ke ztrátě věcí uložených v kufrech a příručních taškách. Pojištění zavazadel můžete uzavřít společně s havarijním či povinným pojištěním auta i jako doplněk k cestovnímu pojištění.

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Pak je namístě uvažovat o pojištění zavazadel, které lze sjednat k povinnému ručení i havarijnímu pojištění.
Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Pak je namístě uvažovat o pojištění zavazadel, které lze sjednat k povinnému ručení i havarijnímu pojištění.

Je-li sjednáno jako součást pojištění auta, pak se vztahuje na poškození, odcizení nebo zničení zavazadel ve vozidle. Obvykle platí také pro věci osobní potřeby, sportovní výbavu, střešní boxy a vnitřní i vnější nosiče.

Pakliže je pojištění zavazadel sjednáno jako doplněk cestovního pojištění, vztahuje se na věci osobní potřeby, které jsou obsahem zavazadla. Krytá rizika zpravidla zahrnují krádež a loupež zavazadel, poškození živlem a ztrátu při přepravě.

Pojištění skel

Nejeden řidič ví, že i drobný kamínek dokáže napáchat velké škody. Oprava malého defektu možná vyjde na pár korun, ovšem výměna celého čelního skla se už celkem prodraží. Poškození skel vozidla není ničím neobvyklým, proto se jejich pojištění může vyplatit.

Některé pojišťovny nabízejí pojištění čelního skla, bočního skla, zadních skel, střešního okna i prosklené střechy, u jiných lze pojistit pouze čelní sklo. Škody vám budou proplaceny, jestliže byly způsobeny přírodní událostí, havárií, krádeží, požárem či výbuchem, střetem se zvěří nebo vandalizmem.

Pojišťovna v případě poškození skel vozidla hradí náklady na opravu nebo jejich výměnu, pokud opravu nelze provést.

Pojištění střetu se zvěří

Střet se zvěří patří mezi časté důvody dopravních nehod, zejména v jarních a podzimních měsících. Do jisté míry mu lze předcházet zvýšenou opatrností, nicméně ani ta stoprocentně nezaručí, že ke střetu nedojde.

Zvažte proto pojištění střetu se zvěří, které lze sjednat jako doplněk zákonného pojištění auta. Pokud máte havarijní pojištění, pak nic zařizovat nemusíte –⁠ pojištění střetu se zvěří je zahrnuto i v základních balíčcích.

Pojištění střetu se zvěří se obvykle vztahuje také na okus částí zaparkovaného automobilu zvířetem. Pokud vám tedy zvíře poškodí například elektroinstalaci nebo chladící soustavu, ušetříte díky tomuto připojištění na nákladech za opravu.

Je dobré vědět, že pojišťovny rozlišují mezi pojmy zvěř a zvíře. Zatímco za zvíře jsou označováni všichni obratlovci kromě člověka, pojem zvěř zahrnuje pouze některé obratlovce. Živočichy, které pod tento užší pojem spadají, specifikuje zákon č. 449/2001 Sb. Jako příklad zástupce zvěře lze zmínit jelena, lišku, divoké prase, srnku, bažanta nebo kunu.

Pojištění náhradního vozidla

K havarijnímu i povinnému pojištění auta lze dále sjednat také připojištění, v rámci něhož pojišťovna proplatí náklady na zapůjčení náhradního vozidla. To se může hodit v situacích, kdy je vozidlo nepojízdné v důsledku poškození živelnou událostí, vandalem, havárií, nebo ho někdo odcizil.

Některé pojišťovny toto pojištění nabízejí jako samostatný produkt, u jiných se jedná o součást asistenčních služeb již v základní variantě autopojištění.

Pojištění náhradního vozidla přijde vhod například při havárii.
Pojištění náhradního vozidla přijde vhod například při havárii.

Pokud máte u zákonného pojištění auta či havarijního pojištění náhradní vozidlo sjednané, máte za určitých podmínek nárok na proplacení pronájmu automobilu ve stejné či nižší kategorii. Finanční limit nebo počet dnů se u jednotlivých pojišťoven liší.

Pojištění proti živlům

Přírodní pohromy přicházejí bez ohlášení a často za sebou zanechají velké škody. Aby taková událost negativně neovlivnila váš finanční rozpočet, je dobré myslet na tzv. pojištění proti živlům.

V rámci pojištění proti živelné události pojišťovna uhradí škody, jestliže váš automobil poničí přírodní živel. Může jím být například požár, výbuch, úder blesku, pád stromu, povodeň, vichřice, kroupy, sesuv půdy, sesuv laviny a podobně. Toto pojištění je běžnou součástí havarijního pojištění, nicméně sjednat jej lze i jako připojištění k povinnému ručení.

Pojištění právní ochrany

Pojištění právní ochrany slouží k zajištění právního poradenství a úhrady soudních výloh souvisejících s ochranou vašich právních zájmů, které se týkají pojištěného automobilu. Vztahuje se na vlastníka, řidiče, provozovatele a často i zbytek posádky vozidla.

Toto připojištění oceníte například v situaci, kdy se stanete účastníkem dopravní nehody a viník odmítne přiznat zavinění a uhradit škody. Cílem je ochrana před nepříznivými následky právních sporů, především výdajů s nimi spojených.

Pojištění GAP

Pojištění finanční ztráty neboli pojištění GAP můžete uzavřít jako doplněk k havarijnímu pojištění.

Obvykle se havarijní pojistka sjednává za cenu, jež odpovídá ceně automobilu bezprostředně před havárií (tzv. cenu obvyklou). V případě autopojištění GAP vám však pojišťovna při totálním zničení nebo odcizení vyplatí pojistné plnění v hodnotě, za kterou jste vozidlo pořídili.

Rozdíl mezi cenou obvyklou a cenou pořizovací (tzv. vstupní cenou do pojištění) může dosahovat i stovek tisíců korun. Důvodem je velmi rychle klesající hodnota automobilu, která se v prvních třech letech může snížit i na polovinu původní pořizovací ceny. S tímto připojištěním auto svou hodnotu „neztrácí“.

Pojištění GAP se vyplatí sjednat především pro auta nová a pro auta pořízená na leasing nebo úvěr. Uzavírá se na dobu určitou a jeho cena se odvíjí od pořizovací ceny auta a zvolené varianty pojištění.

Nevíte si s něčím rady nebo máte další dotazy? Nebojte se na nás obrátit!