Půjčka na auto – srovnání, kalkulačka, kdo nabízí nejvýhodnější půjčku?

Auto je pro mnohé každodenním nezbytným pomocníkem pro cesty do práce, k výkonu své práce nebo pro jiné nezbytné záležitosti. Pořízení auta je stále velmi nákladnou záležitostí a pro mnohé až nedosažitelnou možností. Pro tyto případy je tu půjčka na auto, kdy je ovšem nutné dbát na to, že i tato půjčka na auto je dlouhodobým závazkem a určitou zátěží do finančního rozpočtu. Před sjednáním půjčky na auto se doporučuje porovnat různé nabídky na trhu. Kdo tedy všechno nabízí půjčku na auto a kdo nabízí nejvýhodnější půjčku na auto?

Prostřednictvím půjčky na auto je možné zakoupit nejen zcela nový vůz, také i ojetý automobil. Vlastní auto je pro mnohé již zcela naprostou samozřejmostí a součástí života, ať už se jedná o cestování z místa na místo, přesun z domova do práce nebo za různými aktivitami. Někteří považují vlastnit auto jako nutnost.

Ne každý si může dovolit financovat auto z vlastních prostředků, a pořízení nového auta není nejlevnější záležitostí. Jedním ze způsobů, jak financovat koupi nového auta je půjčka na auto.

Slyšeli jste o pronájmu Beast? Můžete si pronajmout Teslu přímo na ulici. Neváhejte použít slevový kód RU1RW5CPUU a stáhnout aplikaci zde >

Srovnání půjček na auto

U pořízení nového auta v případě půjčky na auto, lze pořízení vozu financovat několika způsoby:

Spotřebitelské úvěry na auto je možné získat nejen u bankovních společností, nýbrž také i u nebankovních společností.

Platí zde ovšem pravidlo stejné jako je u klasických spotřebitelských úvěrů, kdy bankovní společnosti kladou větší důraz na pravidla, za kterých lze úvěr získat, za to většinou disponují výhodnějšími podmínkami. Oproti tomu nebankovní půjčka na auto může vyjít dráže.

Pro mnohé lidi je nejlepší variantou pro pořízení nového auta koupě auta z bazaru, kdy i v tomto případě je možné využít financování půjčkou na auto.

Spotřebitelský úvěr na auto

U těchto úvěrů není nutné dokládat, za jakým účelem si peníze daná osoba půjčuje, účel půjčky není nijak omezen a lze tak tento úvěr využít na cokoliv. V případě této varianty půjčky na auto se stává vlastníkem vozidla kupující, který je zároveň uveden i jako majitel vozu.

U některých společností je možné získat úvěr již za 15 minut díky předschválenému úvěru na základě příjmů a výdajů svého klienta, což se pak řadí mezi nejvýhodnější půjčky na auto.

U spotřebitelského úvěru na auto je ovšem nutná i kontrola registru dlužníků.

U této půjčky na auto je možné ji kdykoliv splatit jednorázově před vypršením smlouvy. Ovšem, pokud by došlo ke krádeži auta nebo se stala nehoda, která je označená za totální, neznamená to, že by se rušila povinnost dále splácet půjčku na auto.

V případě, že se člověk o své nové auto bojí, je doporučeno si sjednat havarijní pojištění.

Pro žádost o financování koupě vozu přes spotřebitelský úvěr je nutné doložit:

 • platný občanský průkaz prokazující věk minimálně 18 let
 • druhý doklad totožnosti
 • občan ČR, české telefonní číslo
 • pravidelný, dostatečný a především stálý zdroj příjmu, jímž může být i příjem z důchodu či z rodičovského příspěvku

U žadatelů, kteří jsou cizinci, je vyžadován doklad o trvalém pobytu na území ČR, rodné číslo a cestovní pas. Každá instituce má na žadatele cizince jiné nároky, proto je důležité se řídit vždy dle jednotlivé bankovní či nebankovní společnosti.

U úvěrů se také nasazuje maximální úroková sazba při volbě nejnižší možné půjčené částky. Je ovlivňována také i důvěryhodností klienta a po dobu trvání půjčky na auto bývá neměnná a pevná.

V případě, že chce žadatel získat nejlepší půjčku na auto, vyplatí se udělat vlastní průzkum či dát na rady finančního poradce, který pomůže najít tu nejvýhodnější půjčku na auto.

Spotřebitelský úvěr na auto, stejně jako jiné úvěry, je vždy nějakým zásahem do finančních možností, a proto je nutné si úvěr řádně rozmyslet.

Finanční leasing na auto

Jedná se o dlouhodobý druh leasingu na auto, kdy po celou dobu trvání leasingu je majitelem vozu leasingová společnost, tedy poskytovatel půjčky na auto. Ovšem v technickém průkazu je uveden jako provozovatel příjemce úvěru, tedy žadatel půjčky na auto.

Příjemce úvěru je v podstatě pouze nájemcem vozu a má právo jej pouze používat, kdy bez plné moci nesmí s vozem nijak operovat.

V případě, že je auto odcizeno nebo byla způsobena nehoda, je uživatel povinen toto neprodleně nahlásit Policii ČR a příslušné pojišťovně, u které má sjednané povinné ručení a především havarijní pojištění.

Při splacení veškerých pravidelných částek a uhrazení zůstatkové hodnoty automobilu dochází u pronajatého automobilu k jeho odkupu. Nabízí se samozřejmě i možnost předčasného splacení vozu, u tohoto případu je ovšem nutné počítat se zaplacením také nákladů, které souvisejí s předčasným splacením u leasingové společnosti.

Při koupi nového či ojetého vozu je důležité dbát na správný postup přihlášení vozidla.

Operativní leasing

Pokud je žadatel typ člověka, který chce svůj vůz měnit každé 3 roky nebo každý rok, nabízí se využití operativního leasingu. Tento typ leasingu bývá označován také jako provozní leasing, kdy základem je krátkodobý pronájem auta. Po skončení doby pronájmu vrací nájemce vůz majiteli, tedy leasingové společnosti.

Smlouvy u tohoto typu leasingu bývají velmi variabilní, kdy součástí mohou být i asistenční služby, náhradní vůz v případě opravy, pravidelný servis a výměna pneumatik i včetně povinných zimních pneu nebo tankovací karta.

Je ovšem nutné podotknout, že operativní leasing je nejdražší variantou ze všech uvedených možností, navíc jsou u něj omezené i počty najetých kilometrů, které si musí nájemce hlídat. Veškerá ustanovení jsou specifikována ve smlouvě o operativním leasingu.

U operativního leasingu se také zpravidla sjednává vinkulace pojistného plnění. To znamená, že pokud se něco stane s pojištěným autem, dostane peníze od pojišťovny ten, na koho je vinkulace napsána (zde leasingová společnost).

Při koupi nového vozu, ať už přes půjčku na auto, nebo klasicky, je vždy nutné sjednat si pojištění na auto.

Půjčka na auto bez registru

V případě poruchy vozu nebo pořízení nového vozu čistě jen kvůli lepšímu pocitu a touze po novém modelu, kdy žadatel má problémovou úvěrovou historii, můžou tyto faktory znepříjemnit čerpání půjčky na auto. Ovšem na současném trhu se najde mnoho poskytovatelů půjček na auto bez registru, které nepředstavují žádný problém.

U některých společností jsou pro získání půjčky na auto bez registru přísnější podmínky, zatímco u jiných je možné získat úvěr, i když aktuálně člověk čerpá i jiný úvěr u jiné společnosti.

Samotná půjčka na auto bez registru je dostupná pro ty, kteří nejsou v exekuci, nemají nesplacený úvěr u firmy, u níž o půjčku žádají a firma je na základě toho vyhodnotí jako platebně schopné.

Půjčka na auto bez registru je vhodná pro ty, kteří mají svou úvěrovou historii nějakým způsobem problémovou.

Půjčka na auto kalkulačka

Kolik si může žadatel půjčit, na jak dlouho a jak vysoké budou splátky u půjčky na auto? S těmito otázky může pomoci půjčka na auto kalkulačka, kterou nabízí veškeré společnosti, které nabízejí i půjčku na auto. Díky půjčce na auto kalkulačce tak nalezne žadatel nejvýhodnější půjčku na auto.

Cena půjčky na auto je ovlivňována nejen délkou splácení, nýbrž také výší splátky. Obecně známé je, že dlouhodobější půjčky s nižšími úvěry jsou vždy dražší. Přičemž ani druhá varianta nastavení příliš vysokých splátek není ideální, především z důvodu ohrožení finanční stabilitity žadatele.

Kde tedy najít kompromis a získat tak nejvýhodnější půjčku na auto na trhu? Řešením je právě zmiňovaná úvěrová kalkulačka a srovnání půjček na auto na trhu.

Kalkulačku lze využít i v jiných případech, a to zejména, pokud se jedná o kalkulačku povinného ručení bez osobních údajů.

ČSOB půjčka na auto

ČSOB půjčka na auto je možná jak pro nové, tak i pro ojeté vozy. Výhodou této půjčky na auto je její fixní úrok po celou dobu půjčky na auto, splátky si žadatel zvolí sám dle svých finančních možností, od 2 do 7 let. K ČSOB půjčce na auto je nabízeno také tzv. pojištění součástek splátek, přímo na míru klienta.

Na stránkách ČSOB je možnost vyzkoušení půjčka na auto kalkulačky, kdy si žadatel zadá veškeré údaje a spočítá si tak své splátky půjčky na auto, aby tak měl co nejvýhodnější půjčku na auto.

Zde je demonstrativní příklad ČSOB půjčky na auto dle výpočtu kalkulačky na stránkách bankovní společnosti ČSOB.

Benefity ČSOB půjčky na auto:

 • lákavá úroková sazba a veškeré sjednání půjčky na auto bez poplatku, a to i včetně dalšího zvýhodnění pro ekologické pohony aut
 • půjčka na auto jak pro nové, tak i pro ojeté vozy, osobní i užitkové, a to i včetně motocyklů
 • výhodné pojištění na míru klientovi zahrnuto již ve splátkách

Pro vyřízení ČSOB půjčky na auto je nutné doložit vyplněnou a podepsanou žádost o financování, potvrzení o příjmu od zaměstnavatele, které nesmí být starší 30 dnů, u podnikatelů je to pak poslední daňové přiznání včetně příloh s doložením jeho podání a kopii občanského průkazu.

ČSOB půjčku na auto lze vyřídit buď z pohodlí domova online či telefonicky nebo osobně na pobočce.

KB půjčka na auto

Komerční banka nabízí půjčka na auto jako tzv. osobní půjčku, kdy lze využít půjčku na cokoliv, tedy nejen na auto. KB půjčka na auto je možná až do 2,5 milionu KČ s úrokem od 3,8 % a dobou splatnosti až 8 let. Výši a datum splátky si žadatel nastaví sám dle svých finančních možností. Nabízí se také možnost předčasného splacení kdykoliv a bez poplatků. KB půjčku na auto lze sjednat rychle nejen online, nýbrž také na pobočce.

Na stránkách Komerční banky je k dispozici i půjčka na auto kalkulačka, kdy si žadatel nastaví veškeré parametry dle jeho možností a tím si vypočte výši splátek. Podmínkou pro získání úvěru je založený běžný účet u Komerční banky.

Zde je demonstrativní příklad výpočtu KB půjčky na auto přes úvěrovou kalkulačku.

O KB půjčku na auto si může zažádat každá osoba, která je občanem ČR, má zde trvalý pobyt nebo povolení k pobytu v ČR. K získání KB půjčky na auto je nutné doložit:

 • 2 doklady totožnosti
 • potvrzení o příjmu nebo daňové přiznání, a to i včetně dokladu o zaplacení daně

Veškeré doklady, které žadatel předkládá musí být samozřejmě platné a údaje v nich obsažené musí být pravdivé.

Essox půjčka na auto

Essox nabízí půjčku na auto na nové i ojeté vozy, čímž si může každý splnit svůj sen o vlastním voze. Ovšem u ojetých vozů je podmínka maximálního stáří vozu, nejvýše 15 let. Díky Essox půjčce na auto lze financovat až 100 % ceny vozu dle typu a stáří.

U financování ojetých vozů je třeba dbát na výši ceny. Ceny ojetých vozů v loňském roce stouply, a to v průměru o 5 %.

Žadatel o Essox půjčku na auto si může sám zvolit délku splácení, a to od 12 do 84 měsíců. Při sjednávání úvěru lze také získat i výhodné pojištění automobilu a také pevnou úrokovou sazbu po celou dobu čerpání úvěru. Samotný úvěr lze kdykoliv předčasně splatit.

K uzavření smlouvy o Essox půjčku na auto je třeba splnit následující podmínky:

 • občan starší 18 let
 • občanský a řidičský průkaz
 • doložení příjmu z hlavního pracovního poměru
 • u podnikatelů živnostenský list, koncesní listinu nebo výpis z obchodního rejstříku
 • u podnikatelů také doložení aktivního podnikání (3 měsíce u OSVČ, 1 rok u firem)

I zde platí pravidlo, že veškeré předkládané dokumenty a doklady musí být platné a údaje v nich obsažené musí být pravdivé.

Alternativa k půjčce na auto

V případě, že si žadatel chce půjčit auto bez nahlížení do registrů a dokládání svých příjmů, nabízí se možnost využití tzv. sdílení automobilů. Výhoda je spatřována především pro ty, kteří nepotřebují často auto, nicméně jezdí pouze nárazově nebo rádi zkouší nová vozidla.

Co znamená sdílení automobilů? Jedná se o tzv. car sharing, kdy si u různých společností žadatel zapůjčí vozidlo např. pouze na týden za poměrnou částku, kdy se může jednat např. o 2 500 Kč za týden. Výhodou je, že v těchto vozech např. v Praze je možné parkovat i na modrých zónách bez jakýchkoliv starostí.

Ať už je zajímavá jakákoliv forma financování vozu či půjčení vozu, je důležité vždy myslet na to, aby měl žadatel dostatek finančních možností půjčku na auto včas splácet, protože každá půjčka s sebou přináší i svá rizika. Důležité je také dbát na různá pojištění, a to jak vozidel, tak např. pojištění schopnosti splácet.