Kalkulačka povinného ručení a pojištění auta

 • Úspora až 70 % oproti vyřízení v pojišťovně
 • Nejlevnější povinné ručení vozidel již od 968 Kč
 • Nejvýhodnější pojištění auta do 5 minut

Online kalkulačka pojištění auta

Kalkulačku pojistky na auto ocení ti, kteří si potřebují zařídit úplně nové či výhodnější zákonné pojištění vozidla. Kalkulačka pojištění auta funguje také jako srovnávač, což znamená, že aktuálně dostupné nabídky porovná, zobrazí jejich ceny a zároveň doporučí tu nejvýhodnější.

Stačí vyplnit základní informace o vozidle a jeho vlastníkovi a poté už je možné vybírat z množství zobrazených variant pojištění auta. Jedná se o snadný způsob, jak si vybrat povinné ručení 2022.

Online kalkulačka povinného ručení přináší výraznou finanční i časovou úsporu. Oproti osobnímu sjednání povinného ručení v pojišťovně lze ušetřit až 70 %, navíc není třeba nikam chodit. Jedná se o nejlevnější a nejrychlejší způsob, jak uzavřít povinné ručení.

Vyplňte nezávazný formulář a prohlédněte si aktuální nabídky povinného ručení. Pokud se vám některá z nich zalíbí, můžete pojištění rovnou vyřídit online.

Spočítat povinné ručení >

Srovnání, výběr i sjednání povinného ručení online probíhá od začátku do konce z pohodlí domova. Celý proces je administrativně nenáročný a rychlý, zelená karta dorazí na e-mail.

Kalkulačka pro povinné ručení – online výpočet

Vyplnění formuláře online kalkulačky povinného ručení je zcela nezávazné a zdarma. V případě zájmu je samozřejmě možné vyhovující povinné ručení rovnou sjednat, a to pomocí pár kliknutí. Vybírat lze z desítek nabídek vypočítaných z více než 500 variant pojištění.

Každý řidič je jiný a má také specifické požadavky. Protože není online kalkulačka povinného ručení anonymní, pracuje s konkrétními údaji o vozidle a jeho majiteli. Vyplnění formuláře je jednoduché, stačí znát základní informace o vozidle, popřípadě si nachystat technický průkaz.

Konkrétní cenové nabídky pojištění jsou garantovány. Pojistník jejich shrnutí zdarma obdrží na e-mail, kde si jej můžete kdykoliv dohledat.

Pojištění auta – kalkulačka zdarma

Jak bylo zmíněno, kalkulačky pojištění auta jsou zdarma – to platí jak u kalkulačky povinného ručení, tak i u kalkulačky havarijního pojištění. Bezplatný je celý proces vyplnění formuláře i následného zobrazení výsledků, platí se až při případném sjednání produktu.

Pro využití kalkulačky pojištění auta zdarma není potřeba nic jiného než zadat osobní údaje a informace o vozidle. Následně si klient může libovolně prohlížet nabízená pojištění porovnávat a během pár minut si pro sebe vybrat to nejvhodnější.

Nejlevnější pojistka díky kalkulačce pojištění vozidel

Pro začátek stačí vyplnit formulář a kliknout na tlačítko „Spočítat cenu“. Poté se zobrazí přehledného porovnání, sestávající z nabídek a ceny povinného ručení jednotlivých pojišťoven.

Nabídky pojištění jsou vždy přehledně seřazené od nejlevnějších až po ty nejdražší, které preferují nároční řidiči. Online kalkulačka povinného ručení usnadňuje orientaci v aktuálně nabízených produktech –⁠ není nutné se prodírat hromadou ceníků a dokumentů od pojišťoven.

Využijte zdarma kalkulačku povinného ručení a vyberte si zákonné pojištění vozidla dle vlastních požadavků.

Spočítat povinné ručení >

Online kalkulátor povinného ručení je efektivnější než porovnávání ceníků jednotlivých pojišťoven. Při vyplňování formuláře stačí znát základní informace o vozidle, popřípadě si na pomoc vzít technický průkaz.

Celý proces zabere jen pár minut a probíhá z pohodlí domova. Řidiči, kteří se přes službu kalkulačka pojištění auta rozhodnou povinné ručení sjednat, obdrží pojistnou smlouvu a zelenou kartu e-mailem.

Kalkulátor povinného ručení – stovky nabídek na jednom místě

Mezi nejznámější tuzemské pojišťovny patří Allianz, Česká pojišťovna, AXA, Direct, ČPP a ČSOB. Celkem u nás působí více než 30 pojišťoven a zvolit tu nejlepší může být obtížné. Webové prezentace jsou často rozsáhlé a nepříliš přehledné, tudíž se v nich běžný návštěvník může ztratit.

Protože se výše pojistného vypočítává z velkého množství nejrůznějších kritérií, není navíc možné nalézt objektivní ceník povinného ručení.

Kalkulačka povinného ručení doporučí variantu zákonného pojištění na míru. Potřeba je pouze technický průkaz a připojením k internetu.
Kalkulačka povinného ručení doporučí variantu zákonného pojištění na míru. Potřeba je pouze technický průkaz a připojením k internetu.

Nejrychlejším a nejsnazším způsobem srovnání cen povinného ručení je online kalkulačka. Ocení ji zejména řidiči, kteří nemají čas se na podmínky zákonného pojištění auta dotazovat na pobočkách pojišťoven.

Kalkulačka pojištění vozidel šetří čas, peníze i starosti. Umožňuje vyřízení povinného ručení online, a to až o 70 % levněji.

Spočítat povinné ručení >

Pomocí internetové kalkulačky pojištění automobilu lze porovnat nabídky pojišťoven online. Na základě zadaných údajů se ihned zobrazí ceny povinného ručení pro daný automobil. Poté už je na každém, zda si povinné ručení rovnou sjedná.

Co má vliv na výpočet povinného ručení?

V kalkulačce pojistky na auto jsou zpracovávány údaje o vozidle proto, že většina pojišťoven má sazby povinného ručení odstupňované podle objemu motoru vozidla v kubických centimetrech.

Cena pojištění vozidla pro auto s dvoulitrovým (2000 cm3) motorem bude výrazně vyšší než pro auto s motorem litrovým (1000 cm3). Některé pojišťovny k výpočtu ceny povinného ručení využívají výkon motoru v kW. I zde platí rovnice, že čím vyšší výkon, tím vyšší cena.

Ve formuláři je tedy třeba vybrat typ vozidla (osobní automobil, užitkový automobil, motocykl apod.), užití vozidla (běžný provoz, vozidlo taxislužby, rozvoz zboží apod.), značku, modelovou řadu a motorizaci. Pro přesnější výpočet povinného ručení lze vyplnit také rok výroby, orientační cenu a SPZ vozidla.

Na výpočet povinného ručení mají vliv také základní informace o vlastníkovi. Vedle kontaktních informací je proto nutné vyplnit také věk vlastníka a vybrat subjekt, který je jako vlastník uvedený (fyzická osoba, podnikatel, právnická osoba).

Výše pojistného závisí na mnoha faktorech. Online kalkulačka povinného ručení pracuje s údaji o konkrétním vozidle i jeho majiteli, díky čemuž poskytne nabídky pojištění auta na míru.

Spočítat povinné ručení >

Ke kritériím, dle nichž se stanovuje cena povinného ručení, se řadí také lokalita bydliště vlastníka. Platí, že čím větší obec, tím vyšší cena povinného ručení. Důvodem je vyšší nehodovost ve větších obcích. Pojišťovny tyto statistiky monitorují a promítají je do své strategie cenotvorby.

Do online kalkulačky pojistky na auto je možné vyplnit také údaje o délce předešlého pojištění a počtu způsobených pojistných událostí. Tyto informace slouží k výpočtu bonusu neboli procentuální slevy na pojistném, nebo naopak malusu za rizikový styl jízdy.

Cenu povinného ručení tedy ovlivňuje:

 • objem nebo výkon motoru vozidla
 • typ, značka, modelová řada, motorizace a případně další charakteristiky
 • užití vozidla
 • věk a lokalita bydliště vlastníka
 • typ subjektu, který je vedený jako vlastník
 • délka bezeškodního období

Vzhledem k výše zmíněnému není možné říci, která nabídka povinného ručení je nejvýhodnější –⁠ vše závisí na mnoha kritériích. Online kalkulačka povinného ručení zpracovává všechny potřebné údaje, díky čemuž poskytne srovnání povinného ručení na míru konkrétnímu vozidlu.

Proč využít kalkulačku povinného ručení?

Veškeré nabídky, které kalkulačka pro výpočet povinného ručení zobrazí, jsou aktuální, platné a seřazené od nejnižší ceny. Zároveň si lze vybrat z velkého množství slev, akčních nabídek a různých bonusů.

Podstatnou výhodu představuje skutečnost, že je využití kalkulačky povinného ručení zdarma. Uživatel tak může klidně hodiny pročítat informace o produktech a najít pojištění sobě přímo na míru zcela bezplatně.

Skutečnost, že se aktuální nabídky povinného ručení přehledně zobrazí na jednom místě, přináší výraznou úsporu času. Není nutné se dotazovat osobně či telefonicky nebo procházet webové stránky pojišťoven –⁠ o nejvýhodnějším povinném ručení má řidič jasno během několika málo minut.

Jak probíhá sjednání povinného ručení v online kalkulačce?

Kalkulátor povinného ručení řidičům pomáhá vyhledat nejvýhodnější nabídky autopojištění. Poskytne online srovnání povinného ručení s možností své auto rovnou pojistit. Kalkulačka pojistky na auto zároveň k ničemu nezavazuje, a tak ji lze využít například jen k získání lepšího přehledu o aktuálních nabídkách pojišťoven.

 • Jak funguje online výpočet povinného ručení?

Kalkulačka pojištění auta na základě vyplněných údajů o vozidle a jeho majiteli vyhledá relevantní nabídky pojišťoven a seřadí je dle ceny. Výběr nejlevnějšího povinného ručení je poté otázkou pár okamžiků. Kalkulačku povinného ručení zdarma může využít každý, kdykoliv a odkudkoliv.

Autopojištění je v případě sjednání online nabízeno za výhodnější ceny než na pobočkách pojišťoven. Při sjednání povinného ručení prostřednictvím kalkulačky lze ušetřit až 70 % na pojistném.

 • Je kalkulačka povinného ručení anonymní?

Kalkulačka povinného ručení anonymní není, protože pracuje s konkrétními údaji o voze a jeho vlastníkovi. Jedině tak dokáže doporučit nejvýhodnější autopojištění na míru.

Ve formuláře je třeba vyplnit kontaktní a identifikační údaje jako věk a adresu vlastníka vozidla, protože i od těchto údajů se odvíjí výpočet povinného ručení.

Mezi další požadované údaje patří např. jméno a příjmení, telefonní číslo a e-mailová adresa. Tyto informace jsou potřebné, aby bylo možné zájemce kontaktovat v případě, že se rozhodne pojištění sjednat (např. za účelem zjištění dodatečných informací, které jsou potřeba k uzavření smlouvy).

Veškeré dokumenty týkající se pojištění jsou poté pojistníkovi zaslány na e-mail a následně i poštou.

Protože povinné ručení bez osobních údajů vypočítat nelze, kalkulačka není anonymní. Osobní údaje nejsou sdíleny s jinými správci osobních údajů.

 • Co je potřeba k uzavření pojistné smlouvy?

K uzavření smlouvy online postačí technický průkaz, který obsahuje všechny důležité informace o vozidle, a občanský průkaz pro doplnění údajů o vlastníkovi vozidla.

 • Odkdy bude vozidlo pojištěno?

Počátek pojištění se sjednává před podpisem smlouvy. Konkrétní datum je vždy uvedeno na pojistné smlouvě a zelené kartě.

 • Jak probíhají platby pojistného?

Způsob, jak povinné ručení zaplatit, závisí na podmínkách, které byly při sjednávání povinného ručení dohodnuty. Pojistné se hradí měsíčně, čtvrtletně, půlročně nebo ročně, a to bankovním převodem, složenkou nebo na pobočce pojišťovny.

Kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů

Někteří uživatelé jsou vůči online kalkulačkám skeptičtí, neboť se bojí zadávat své osobní údaje. Pokud si však vyberou správnou kalkulačku na ověřeném webu, nemusí mít strach, že by došlo ke zneužití údajů nebo žy by byly šířeny dál.

Kalkulačka povinného ručení bez osobních údajů není schopna vygenerovat 100% přesnou cenu, proto jsou tyto informace pro její správné fungování nezbytné. Jak bylo zmíněno výše, cenu povinného ručení výrazně ovlivňuje i věk a trvalé bydliště pojistníka. Ve větších obcích bývá povinné ručení dražší.

Anonymní kalkulačka povinné ručení nedokáže objektivně vypočítat. U poskytovatele 123ruceni.cz jsou však tyto informace v bezpečí a klienti se nemusí bát, že by byly šířeny dál.

Online kalkulačka – povinné ručení bez telefonu

Jak bylo řečeno výše, v případě sjednávání povinného ručení online bude vlastník vozidla kontaktován pojišťovacím specialistou, který se doptá na další informace potřebné k uzavření pojistky. Proto povinné ručení v kalkulačce bez telefonu sjednat nelze.

Do formuláře kalkulačky povinného ručení je kromě telefonního čísla nutné zadat také e-mailovou adresu, na kterou dorazí potřebná dokumentace, pokud se řidič rozhodne uzavřít povinné ručení online.

Výpověď smlouvy o povinném ručení

Objeví-li se výhodnější nabídka, je namístě uvažovat o výpovědi současné smlouvy o povinném ručení. Jistě je vhodné nejprve vyzkoušet kalkulačku pro výpočet povinného ručení a zjistit, zda a případně jak moc je současná pojistná smlouva nevýhodná.

Je stávající pojistka nevýhodná? Vyzkoušejte kalkulátor povinného ručení a prohlédněte si nejvýhodnější nabídky pojištění auta na trhu.

Spočítat povinné ručení >

Pomocí kalkulátoru povinného ručení se řidič dozví, jak vypadá optimální pojistka pro jeho vůz, jaká cenová relace je nejvýhodnější a jakých připojištění je dále možné využít.

Je na čase změnit pojišťovnu? V kalkulačce povinného ručení lze snadno vyhledat aktuálně nejvýhodnější nabídky autopojištění.
Je na čase změnit pojišťovnu? V kalkulačce povinného ručení lze snadno vyhledat aktuálně nejvýhodnější nabídky autopojištění.

Zájemci mohou využít návodu na zrušení povinného ručení. Existuje několik způsobů, jak pojišťovně smlouvu vypovědět. Nejsnazší je výpověď pojistné smlouvy před koncem pojistného období.

Vypovědět smlouvu o povinném ručení lze:

 • v případě zdražení pojistného
 • do dvou měsíců od uzavření smlouvy
 • v případě změny vlastníka vozidla
 • při vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců ode dne oznámení pojistné události

Mezi možné důvody pro ukončení smlouvy o zákonném pojištění auta patří nesouhlas s novou výší pojistného, prodej vozidla a vyřazení vozidla z evidence.

Odstoupit od smlouvy lze také bez udání důvodu, a to do dvou měsíců od jejího uzavření. Další možností je vypovězení smlouvy do tří měsíců od nahlášení pojistné události.

Ať už je důvod jakýkoliv, vždy je třeba dodržet lhůtu pro doručení žádosti o ukončení povinného ručení na adresu pojišťovny.

O povinném ručení

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla definuje zákon č. 168/1999 Sb. Jedná se o ze zákona povinné pojištění pro každého majitele auta, které je zapsané v registru vozidel.

Za jízdu bez povinného ručení hrozí pokuta ve výši 5 000 až 40 000 Kč a v případě, že je automobil nepojištěn déle než 14 dní, také vyřazení z registru. Způsobí-li řidič dopravní nehodu, bude muset uhradit plnou škodu (škodu na nabouraném vozidle, popřípadě i veškeré léčebné výlohy včetně hospitalizace), která může dosahovat i stovek tisíc až milionů korun.

Rovněž je třeba vědět, že povinné ručení nekončí smrtí majitele vozidla. Zákonné pojištění se vždy váže k danému automobilu, nikoliv k jeho vlastníkovi, proto se o jeho úhradu musí postarat případní dědicové.

Přehled o aktuálně nejvýhodnějších nabídkách povinného ručení poskytne kalkulačka autopojištění.

Spočítat povinné ručení >

Platnost povinného ručení se prokazuje zelenou kartou. Jedná se o mezinárodní osvědčení, bez kterého by vozidlo vůbec nemělo vyjíždět na veřejnou komunikaci.

Zelenou kartu je třeba mít neustále u sebe, a to i při cestě do zahraničí. Seznam států, ve kterých povinné ručení platí, je na zelené kartě uveden. Je-li stát přeškrtnutý, znamená to, že je nutné si před překročením hranice obstarat tzv. hraniční pojištění, případně si povinné ručení sjednat u pojišťovny, která tento stát nemá ve výlukách.

Blíží se cesta autem do zahraničí? Pak je třeba pamatovat na zelenou kartu, popřípadě hraniční pojištění.
Blíží se cesta autem do zahraničí? Pak je třeba pamatovat na zelenou kartu, popřípadě hraniční pojištění.

Na rozdíl od havarijního pojištění se povinné ručení vztahuje na škody, které jsou způsobeny někomu jinému (škody na majetku, popř. újmu na zdraví). Nabídky pojišťoven zahrnují různé varianty povinného ručení, které se vzájemně liší rozsahem služeb a množstvím krytých rizik.

Některá rizika si lze připojistit formou doplňkového pojištění. Nejčastěji se jedná o:

 • úrazové pojištění
 • pojištění zavazadel
 • pojištění skel
 • pojištění střetu se zvěří
 • pojištění náhradního vozidla
 • pojištění proti živlům
 • pojištění právní ochrany
 • rozšířené asistenční služby

Jak jsme již zmínili, povinné ručení neslouží k náhradě majetkové škody pojistníka, který nehodu zavinil. K tomuto účelu slouží havarijní pojištění.

Chystáte se zařídit havarijní pojištění? Podívejte se na nejvýhodnější nabídky pro konkrétní vůz.

Porovnat ceny havarijního pojištění >

Mezi tzv. výluky z povinného ručení, což jsou situace, kdy má pojišťovna právo škody neuhradit, patří například jízda pod vlivem návykových látek, bez řidičského oprávnění, bez platné technické kontroly a podobně. Je-li škoda způsobena za takových podmínek, nelze od pojišťovny očekávat pojistné plnění.

Minimální limit pojistného plnění je u povinného ručení zákonem stanoven na 35 milionů Kč. Limit pojistného plnění představuje částku, kterou pojišťovna vyplatí v případě pojistné události, tedy při zavinění majetkové či zdravotní újmy provozem vozidla.

Při vybírání nejvhodnější varianty povinného ručení je třeba zvažovat mimo jiné i to, jaká výše pojistného limitu bude dostatečná. S kalkulačkou pojištění vozidel je pak možné během několika minut najít to nejlevnější zákonné pojištění, které bude splňovat veškeré individuální požadavky.