Kalkulačka povinného ručení

 • Ušetřete až 70 % oproti vyřízení v pojišťovně
 • Nejlevnější povinné ručení vozidel již od 968 Kč
 • Vyhledejte nejvýhodnější povinné ručení do 5 minut

Vybírejte ze stovek výhodných nabídek

Potřebujete si zařídit úplně nové zákonné pojištění vozidla? Nebo uvažujete o změně pojišťovny z důvodu nevýhodných podmínek? Využijte naši kalkulačku povinného ručení a sjednejte si zákonné pojištění auta dle vlastních potřeb a požadavků.

Stačí vyplnit základní informace o vašem vozidle a poté už můžete vybírat z množství zobrazených nabídek. Kalkulačka povinného ručení přináší výraznou finanční i časovou úsporu. Oproti osobnímu sjednání povinného ručení v pojišťovně ušetříte až 70 %, navíc nemusíte nikam chodit.

Vyplňte nezávazný formulář a prohlédněte si aktuální nabídky povinného ručení. Pokud se vám některá z nich zalíbí, pojištění si snadno rovnou vyřídíte.

Srovnat ceny povinného ručení >

Srovnání, výběr i sjednání pojištění probíhá od začátku do konce online. Celý proces je administrativně nenáročný a rychlý, zelenou kartu od nás obdržíte e-mailem.

Vyplňte nezávaznou žádost zdarma

Vyplnění formuláře online kalkulačky povinného ručení je zcela nezávazné a zdarma. Najdete-li nabídku odpovídající vašim představám, můžete si zákonné pojištění auta pomocí pár kliknutí rovnou sjednat. Vybírat můžete z desítek nabídek vypočítaných z více než 500 variant pojištění.

Každý řidič je jiný a má také specifické požadavky. Kalkulačka povinného ručení tuto skutečnost zohledňuje a pracuje proto s konkrétními údaji o vozidle a jeho majiteli. Vyplnění formuláře je jednoduché, stačí znát základní informace o vozidle, popřípadě si nachystat technický průkaz.

Konkrétní cenové nabídky pojištění vypočítané v kalkulačce na základě informací o voze a pojistníkovi garantujeme, proto vám jejich shrnutí kalkulačka zdarma odešle na e-mail, kde si je můžete kdykoliv dohledat.

Nejlevnější povinné ručení díky online kalkulačce

Pro začátek stačí, když vyplníte formulář a kliknete na tlačítko „spočítat cenu“. Poté si vyberete z přehledného porovnání, do kterého jsme přetavili ceník povinného ručení pojišťoven.

Cenové relace v porovnání, které se vám zobrazí, jsou vždy přehledně seřazené od nejlevnějších nabídek až po ty nejdražší, které preferují nároční klienti. Online kalkulačka usnadňuje orientaci v aktuálně nabízených produktech –⁠ nemusíte se prodírat hromadou ceníků a papírů od pojišťoven.

Využijte naši kalkulačku povinného ručení a vyberte si zákonné pojištění vozidla dle vlastních požadavků.

Spočítat cenu povinného ručení >

Online kalkulačka povinného ručení je z mnoha důvodů lepší než porovnání formou papírových ceníků povinného ručení. Při vyplňování formuláře si vystačíte se základními údaji o vozidle a technickým průkazem.

Celý proces zabere jen pár minut a probíhá z pohodlí vašeho domova. Pokud se na základě srovnání nabídek rozhodnete povinné ručení sjednat, zašleme vám pojistnou smlouvu e-mailem.

Jak se dozvím, která pojišťovna je nejlepší?

V České republice působí více než 30 pojišťoven a zvolit tu nejlepší může být obtížné. Webové prezentace pojišťoven jsou často rozsáhlé a nepříliš přehledné, tudíž se v nich běžný návštěvník může ztratit.

Protože se výše pojistného vypočítává z velkého množství nejrůznějších kritérií, není navíc možné nalézt objektivní ceník povinného ručení.

Spočítejte si povinné ručení na míru. Vystačíte si s technickým průkazem a připojením k internetu.
Spočítejte si povinné ručení na míru. Vystačíte si s technickým průkazem a připojením k internetu.

Nejrychlejším a nejsnazším způsobem srovnání cen povinného ručení je online kalkulačka. Pokud nemáte čas se na zákonné pojištění auta dotazovat na pobočkách pojišťoven, je pro vás kalkulačka povinného ručení to pravé.

S využitím naší kalkulačky zákonného pojištění porovnáte nabídky pojišťoven online. Na základě vámi zadaných údajů se do 5 minut dozvíte, která varianta povinného ručení je pro vás nejvýhodnější. Poté už záleží jen na vás, zda si povinné ručení rovnou sjednáte.

Co má vliv na výpočet povinného ručení?

V kalkulačce pojištění zpracováváme údaje o vozidle proto, že většina pojišťoven má sazby povinného ručení odstupňované podle objemu motoru vozidla v kubických centimetrech.

Dvoulitrový (2000 cm3) motor platí za pojištění vozidla výrazně vyšší sazbu než motor litrový (1000 cm3). Některé pojišťovny k výpočtu povinného ručení využívají výkon motoru v kW. U těchto pojišťoven platí rovnice, že čím vyšší výkon, tím vyšší cena.

Ve formuláři je tedy třeba vybrat typ vozidla (osobní automobil, užitkový automobil, motocykl apod.), užití vozidla (běžný provoz, vozidlo taxislužby, rozvoz zboží apod.), značku, modelovou řadu a motorizaci. Pro přesnější určení ceny doporučujeme vyplnit také rok výroby, orientační cenu a SPZ vozidla.

Na výpočet ceny povinného ručení mají vliv také základní informace o vlastníkovi. Vedle kontaktních informací je proto nutné vyplnit také věk vlastníka a vybrat subjekt, který je jako vlastník uvedený (fyzická osoba, podnikatel, právnická osoba).

Výše pojistného závisí na mnoha faktorech. Kalkulačka povinného ručení pracuje s parametry konkrétního vozidla i jeho majitele, díky čemuž poskytne nabídky autopojištění na míru.

Spočítat cenu povinného ručení >

Mezi kritéria, dle nichž se stanovuje cena povinného ručení, dále patří lokalita bydliště vlastníka. Platí, že čím větší obec, tím vyšší cena povinného ručení. S většími obcemi se totiž dle statistik pojí vyšší nehodovost. Pojišťovny nehodovost sledují jak v závislosti na velikosti obce, ve které vlastník bydlí, tak dle konkrétních obcí a měst.

Další důležité údaje pro výpočet povinného ručení v online kalkulačce zdarma jsou údaje o délce předešlého pojištění a počtu způsobených pojistných událostí. Tyto údaje slouží k výpočtu výše bonusu, to znamená procentuální slevy na pojištění vozu. Tato sleva se připočítá k našim až 70% slevám, které máme vyjednané u pojišťoven.

Pokud naopak váš škodní průběh není dobrý a máte ve své historii způsobené pojistné události, může pojišťovna aplikovat malus, kterým zohlední váš rizikový styl jízdy a pojištění navýší.

Cenu, kterou za povinné ručení zaplatíte, tedy ovlivňuje:

 • objem nebo výkon motoru vozidla
 • typ, značka, modelová řada, motorizace a případně další charakteristiky
 • užití vozidla
 • věk a lokalita bydliště vlastníka
 • typ subjektu, který je vedený jako vlastník
 • délka bezeškodného období

Vzhledem k výše zmíněnému ani není možné jednoznačně říci, která nabídka povinného ručení je nejvýhodnější –⁠ vše závisí na mnoha kritériích. Díky tomu, že naše kalkulačka povinného ručení zpracovává všechny potřebné údaje, vám připraví srovnání povinného ručení přesně na míru.

Proč využít právě naši kalkulačku povinného ručení?

Protože díky naší efektivní spolupráci s českými pojišťovnami jsou nabídky, které po vyplnění údajů kalkulačka pro výpočet povinného ručení zobrazí, aktuální, platné a seřazené od nejnižší ceny. Také si u nás můžete vybrat z velkého množství slev, akčních nabídek a různých bonusů.

Skutečnost, že se aktuální nabídky povinného ručení přehledně zobrazí na jednom místě, přináší výraznou úsporu času. Není nutné se dotazovat osobně či telefonicky nebo procházet webové stránky pojišťoven –⁠ o nejvýhodnějším povinném ručení můžete mít jasno během několika málo minut.

Jak odstoupit od smlouvy

Uvažujete už nyní o odstoupení od smlouvy o povinném ručení s vaší současnou pojišťovnou? Doporučujeme vám v první řadě vyzkoušet naši kalkulačku pro výpočet povinného ručení. Díky tomu zjistíte, zda a případně jak moc je vaše současná pojistná smlouva nevýhodná.

Použitím kalkulačky povinného ručení na našich stránkách se také dozvíte, jaká cenová relace pro vás bude tou nejvhodnější, jak vypadá optimální pojistka pro váš vůz a jakých připojištění je možné využít.

Přemýšlíte o změně pojišťovny? V kalkulačce povinného ručení snadno vyhledáte aktuálně nejvýhodnější nabídku pro váš vůz.
Přemýšlíte o změně pojišťovny? V kalkulačce povinného ručení snadno vyhledáte aktuálně nejvýhodnější nabídku pro váš vůz.

Máme pro vás připravený návod na ukončení smlouvy o povinném ručení. Existuje několik způsobů, jak pojišťovně smlouvu vypovědět. Nejsnazší je výpověď pojistné smlouvy před koncem pojistného období.

Vypovědět smlouvu o povinném ručení lze:

 • v případě zdražení pojistného
 • do dvou měsíců od uzavření smlouvy
 • v případě změny vlastníka vozidla
 • při vyřazení vozidla z evidence
 • do tří měsíců ode dne oznámení pojistné události

Mezi možné důvody pro ukončení smlouvy o zákonném pojištění auta patří nesouhlas s novou výší pojistného, prodej vozidla a vyřazení vozidla z evidence.

Odstoupit od smlouvy lze také bez udání důvodu, a to do dvou měsíců od jejího uzavření. Další možností je vypovězení smlouvy do tří měsíců od nahlášení pojistné události.

Ať už je důvod jakýkoliv, vždy je třeba dodržet lhůtu pro doručení žádosti o ukončení povinného ručení na adresu pojišťovny.

O povinném ručení

Povinné ručení neboli pojištění odpovědnosti z provozu motorového vozidla definuje zákon č. 168/1999 Sb. Jedná se o ze zákona povinné pojištění pro každého majitele auta, které je zapsané v registru vozidel.

Za jízdu bez povinného ručení hrozí pokuta ve výši 5 000 až 40 000 Kč a v případě, že je automobil nepojištěn déle než 14 dní, také vyřazení z registru. Způsobíte-li navíc dopravní nehodu, budete muset uhradit plnou škodu (škodu na nabouraném vozidle, popřípadě i veškeré léčebné výlohy včetně hospitalizace), která se zpravidla pohybuje v řádu stovek tisíc až milionů korun.

Platnost povinného ručení se prokazuje zelenou kartou. Jedná se o mezinárodní osvědčení, bez kterého by vozidlo vůbec nemělo vyjíždět na veřejnou komunikaci.

Zelenou kartu je třeba mít neustále u sebe, a to i při cestě do zahraničí. Seznam států, ve kterých povinné ručení platí, je na zelené kartě uveden. Je-li stát přeškrtnutý, znamená to, že je nutné si před překročením hranice obstarat tzv. hraniční pojištění, případně si povinné ručení sjednat u pojišťovny, která tento stát nemá ve výlukách.

Chystáte se autem do zahraničí? Nezapomeňte na zelenou kartu, popřípadě hraniční pojištění.
Chystáte se autem do zahraničí? Nezapomeňte na zelenou kartu, popřípadě hraniční pojištění.

Na rozdíl od havarijního pojištění se povinné ručení vztahuje na škody, které způsobíte někomu jinému, přičemž kryje jak škody na majetku, tak případnou újmu na zdraví. Nabídky pojišťoven zahrnují různé varianty povinného ručení, které se vzájemně liší rozsahem služeb a množstvím krytých rizik.

Některá rizika si lze připojistit formou doplňkového pojištění. Nejčastěji se jedná o:

 • úrazové pojištění
 • pojištění zavazadel
 • pojištění skel
 • pojištění střetu se zvěří
 • pojištění náhradního vozidla
 • pojištění proti živlům
 • pojištění právní ochrany
 • rozšířené asistenční služby

Jak jsme již zmínili, povinné ručení neslouží k náhradě majetkové škody pojistníka, který nehodu zavinil. K tomuto účelu je určeno havarijní pojištění.

Chystáte se zařídit havarijní pojištění? Podívejte se na nejvýhodnější nabídky pro váš vůz.

Srovnat ceny havarijního pojištění >

Mezi tzv. výluky z povinného ručení, což jsou situace, kdy má pojišťovna právo škody neuhradit, patří například jízda pod vlivem návykových látek, bez řidičského oprávnění, bez platného technického průkazu a podobně. Způsobíte-li za takových podmínek nehodu, nelze od pojišťovny očekávat výplatu pojistného plnění.

Minimální limit pojistného plnění je u povinného ručení zákonem stanoven na 35 milionů Kč. Limit pojistného plnění představuje částku, kterou pojišťovna vyplatí v případě pojistné události, tedy při zavinění majetkové či zdravotní újmy provozem vozidla.

Během výběru nejvhodnějšího produktu je namístě zvážit, jaká výše pojistného limitu bude dostatečná, jestliže pojistné události dojde. S naší kalkulačkou povinného ručení během několika minut najdete nejlevnější zákonné pojištění, které bude odpovídat vašim potřebám.

Nevíte si s něčím rady nebo máte další dotazy? Nebojte se na nás obrátit!