AXA Assistance

  • Součást koncernu UNIQA Österreich Versicherungen AG
  • Spoření a životní i neživotní pojištění za výhodných podmínek
  • Při sjednání pojištění online sleva 10 %

AXA životní pojišťovna a.s., AXA pojišťovna a.s. a UNIQA poisťovňa, a.s., ke dni 31. 8. 2021 jako takové zanikly. V důsledku sloučení se jejich nástupnickou společností stala UNIQA pojišťovna, a.s. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky staly klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem.

Tato změna pojistitele neměla žádný vliv na trvání pojistných smluv, pojistné podmínky ani na kvalitu pojištění. Veškeré pojistné smlouvy zůstaly a zůstávají v platnosti tak, jak si je klienti sjednali. V případě pojistné události bude událost řádně vyřešena nástupnickou společností UNIQA pojišťovna, a.s. plně v souladu s platnou pojistnou smlouvou.  

AXA Assistance

Skupina AXA Assistance se stará o pojištění a investice svých klientů. Pod její záštitou funguje na českém trhu 6 individuálních společností, každá s jinými službami. Je součástí koncernu řízeného akciovou společností UNIQA Österreich Versicherungen AG.

Mezi nejžádanější služby společností AXA Assistance patří cestovní pojištění a pojištění autoasistence.

AXA Assistance cestovní pojištění

AXA Assistance cestovní pojištění svým klientů poskytuje finanční jistotu a bezpečí při cestách do zahraničí i po Česku, a to každému na míru dle jeho požadavků a potřeb. Je možné jej uzavřít jednorázově na jeden až 365 dní, a nebo na pravidelné až 90 denní výjezdy v rámci jednoho roku.

Zdravotnická zařízení, která mají smlouvu s AXA Assistance pojišťovnou, se nacházejí po celém světě. Operátoři asistenční služby jsou tak non stop připraveni na telefonu komunikovat v češtině, slovenštině i ve více než desítce světových jazyků.

Dle rozsahu služeb má AXA Assistance v nabídce 3 varianty cestovního pojištění:

REFERENCEKOMFORT EXCELENT
Pojištění léčebných výloh2,5 milionů10 milionů500 milionů
Pojištění osobní asistentneneano
Úrazové pojištěníneanoano
Pojištění odpovědnosti za škoduneanoano
Pojištění zavazadelneanoano
Pojištění cestování letadlemneneano
Pojištění domácích mazlíčkůneneano

Možnost Reference obsahuje pouze základní pojištění léčebných výloh, tzn. že se postará o náklady na ošetření, léčbu, léky a případné převozy mezi zařízeními i zpět do Česka. Je na každém, které cestovní pojištění si po srovnání zvolí.

Pojištění Reference je určeno jen na krátké výlety do sousedních zemí (např. návštěva rodiny, výlet za nákupy). V ceně pojištění nejsou další důležitá rizika jako například pojištění odpovědnosti.

U pojištění Komfort je v ceně i pojištění zavazadel, právní asistence nebo odpovědnost za škodu na majetku.

Balíček Excelent pokrývá i pojištění zavazadel, právní asistence, odpovědnost za škodu na majetku, či pojištění cesty letadlem, i domácí mazlíčky. Součástí Excelent pojištění je Doktor na telefonu – konzultace zdravotního stavu s českým lékařem telefonicky nebo online, popřípadě i vyšetření pomocí videohovoru.

Ceny cestovního pojištění u českých pojišťoven se výrazně liší, přestože podmínky jsou podobné.
Najít to nejlevnější cestovní pojištění >

Dle zaměření cesty, je pro ještě větší pocit bezpečí možné k základním službám přikoupit konkrétní připojištění:

  • pojištění Rizikové sporty
  • pojištění Manuální práce
  • pojištění Drink povolen
  • pojištění Storno cesty
  • pojištění Půjčené vozidlo
  • pojištění Autoasistence

Další výhodné podmínky pojišťoven pomáhá najít kalkulačka cestovního pojištění.

AXA Assistance – pojištění Autoasistence

Varianty pojištění autoasistence Česká republika a Evropa:

PREMIUMKOMFORT STANDARD
Oprava vozidlaanoanoano
Odtah vozidlaNeomezený50 kmDo nejbližšího servisu
Přeprava posádky do cíle odtahu vozidla nebo do místa ubytování (pokud nelze opravu uskutečnit týž den)anoanoano
Zapůjčení náhradního vozidla7 dní5 dníne
Odcizení vozidlaanoanoano
Odtah vozidla ze zahraničí do vlastianoanone
Vyslání náhradního řidiče (při hospitalizaci řidiče po nehodě/poruše)anoanone

Pro krátký výlet do sousedních zemí je určeno pojištění Standard. Zahrnuje limit pro odtah vozidla do nejbližšího servisu, až 10 dní úschovy pojištěného vozidla, opravu na místě nehody či poruchy a náhradní vozidlo na dobu 5 dní. Součástí pojištění je také přeprava pojištěného do cíle cesty, výměna kol, pomoc v případě nedostatku pohonných hmot a pomoc v případě finanční tísně pojištěného.

Balíček Komfort zajistí cestu k moři do Chorvatska, Itálie či do jiných evropských zemí. Limit pro odtah je do 50 km, až 7 dní úschovy pojištěného vozidla, oprava na místě nehody či poruchy, a náhradní auto na dobu 5 dní. Součástí pojištění je také doprava pojištěného do vlasti, výměna kol, pomoc v případě nedostatku pohonných hmot, vybití baterie, či likvidace vraku vozidla.

Pro dlouhé cesty napříč Evropou je optimální balíček Premium. Zahrnuje neomezený limit pro odtah vozidla do servisu, až 20 dní úschovy pojištěného vozidla, až 7 dní ubytování pojištěného a náhradní auto až na 7 dní v případě pojistné události. Součástí pojištění jsou opravy na místě, přeprava pojištěného zpět do vlasti, výměna kol, pomoc v případě nedostatku pohonných hmot i pomoc tlumočníka.

AXA Assistance – kontakt

První pomoc pro klienty. Asistenti jsou dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Telefon: 272 099 911
E-mail: info@axa-assistance.cz
Webové stránky: www.axa-assistance.cz

Zákaznická podpora

Dotaz k produktům? Pomoc při sjednávání pojištění? Lze volat nebo psát na zákaznickou podporu.

+420 272 099 990

Po – Pá: 08:00 – 17:00

zakaznickalinka@axa-assistance.cz