Carvago – prodej aut online, zkušenosti a recenze uživatelů

Carvago je online tržiště pro nákup a prodej ojetých vozů působící v sedmi evropských zemích. Obdoba booking.com pro ojeté vozy – Carvago propojuje nabídku s poptávkou a vše balí do jedinečné služby. Trh s ojetými vozy v Evropě má hodnotu přibližně 600 miliard eur a ročně se na něm prodá 36 milionů vozů. Pouze méně než 1 % transakcí se uskutečňuje online, a to je příležitost pro Carvago.

SHRNUTÍ ČLÁNKU

Carvago prodává české i zahraniční ojeté vozy online, ověřené jak z hlediska dat, tak z hlediska fyzických kontrol.

Celý proces od připsání platby, vykoupení automobilu, dovoz a předání konečnému majiteli trvá přibližně 20 pracovních dnů.

Zkušenosti s Carvago jsou záviděníhodné. Carvago recenze na Google přiznávají firmě 4,5 hvězdiček z pěti možných.

Carvago je jedinečný start-up, který si dal za cíl zpříjemnit proces nákupu ojetého vozu. Stojí za ním Filip Malík, Product and Project Leader. Zakladatel Carvago vysvětluje, co stálo za vznikem jeho podnikatelského záměru.

Celé automobilové odvětví je komplikované, a to je zřejmě důvod, proč do něj ostatní společnosti v Evropě nevstupují s takovým odhodláním. Stačí se podívat na to, jak to funguje v praxi. Zákazník si obyčejně vybírá z nabídky vozů, které jsou v průměrné dojezdové vzdálenosti do 100 km, takže často musí dělat kompromisy.

Zároveň s sebou samotný prodej nese negativní aspekty. Jedním z nejčastějších je zatajování informací. Stále se lze běžně setkat se změněnými údaji tachometru, lží o skutečném stavu vozidla nebo s nátlakem na zákazníka.

Posláním Carvago je překonat nedůvěru na trhu a dokázat, že tento druh transakce – nákup automobilu – lze uskutečnit i online. Carvago hledá auta na integrovaném mezinárodním trhu, nikoliv pouze v České republice. Auta fyzicky nevlastní, což je obrovská výhoda.

Nezáleží na tom, u kterého prodejce nebo v jaké zemi si zákazník vůz vybere. Důležité je budování značky a získání důvěry. Jediný způsob, jak toho lze dosáhnout, je být kupujícímu partnerem a pomoci mu vybrat nejlepší možný vůz na trhu. 

Na Carvago lze zakoupit ojetá vozidla z ČR i ze zahraničních zemí.

Jak funguje Carvago

Carvago.cz potažmo Carvago.com prodává ověřené vozy jak z hlediska dat, tak z hlediska fyzických kontrol. Na jednom místě lze získat pojištění, financování, prodlouženou záruku, dopravu a další volitelné služby. V praxi celý proces probíhá stejně jako v reklamách – stačí si pomocí telefonu nebo přes internet objednat vůz, financovat ho a do 14 dnů jej mít zaparkovaný před domem, a to vše z pohodlí gauče.

Jak funguje Carvago? Zákazník si vybere vůz, Carvago ho prověří a provede detailní kontrolu technického stavu čítající 270 inspekčních položek, podle níž se zákazník může rozhodnout, zda chce auto koupit. Pokud klient souhlasí, Carvago následně auto vykoupí, zařídí veškerou administrativu a vůz doručí až domů. Platba probíhá v českých korunách, smlouva i veškerá komunikace probíhá v češtině.

Nový majitel Carvago auta se nemusí starat o žádné papírování. Všechny náležitosti s vykoupením, převozem a přihlášením zařídí Carvago za své klienty. Samozřejmostí je i přepis auta a není potřeba vyplňovat plnou moc k přepisu.

Carvago auta

Pokud má zákazník možnost vozy do 14 dnů vrátit, je třeba je pečlivě vybírat. Na začátku procesu je přibližně 7,5 milionu inzerátů na prodej aut. Díky know-how a propracovanému systému s až 300 kritérii se do nabídky Carvago dostane přibližně 10 % z nich.

Pro lepší představu – jedná se o základní kritéria od počtu najetých kilometrů přes stáří až po sledování hodnocení prodejců na Google a jiných recenzních platformách. Navíc po objednání vozu zákazníkem vždy následuje kontrola Cebia a fyzická kontrola mechanikem. Vozidla, která se dostanou do nabídky, splňují vysoké standardy.

Když si zákazník vybere vůz, provede Carvago fyzickou a datovou kontrolu a výsledek zašle spolu s doporučením. Výsledek může být špatný, a v takovém případě vůz Carvago.com jednoduše neprodá. Pokud jsou však Carvago i zákazník s výsledkem kontroly spokojeni, klient si vybere místo dodání, možnost prodloužené záruky, financování, pojištění auta online a další doplňkové služby.

Mezi ně patří servis, zimní pneumatiky, ochranné fólie, či leštění karoserie. Carvago auta nabízejí prodlouženou záruku až na 42 měsíců, tedy stejnou jako u tovární záruky. Díky této službě se také podařilo eliminovat běžnou praxi prodejců, kteří velmi znepříjemňují projednávání závad zjištěných později po koupi. Navíc Carvago.cz vždy poskytuje minimálně 6 měsíců prodloužené záruky zdarma. 

Carvago auta jsou součástí nejobsáhlejší nabídky na českém území. Zákazníkům se tak otevřely dveře k autobazarům zatím sedmi zemí Evropy (Německo, Slovensko, Belgie, Francie, Polsko, Nizozemsko, Lucembursko), což zvyšuje šance najít přesně takové auto, o jaké má řidič zájem. Celá řada stejných modelů je z evropských zemí navíc dostupná za nižší cenu a ve vyšší kvalitě.

Nákup auta na Carvago včetně platby, přepisu v registru silničních vozidel a předání netrvá déle než kalendářní měsíc.

Carvago – prodej aut

Jaká je dodací lhůta Carvago? Prodej aut by neměl přesáhnout jeden měsíc. Celý proces od připsání platby, vykoupení automobilu, dovoz a předání konečnému majiteli trvá přibližně 20 pracovních dnů. Dodání se může nepatrně zpozdit v závislosti na délce trvání administrativních úkonů v různých zemích Evropy.

Carvago Česko – historie

Společnost Carvago vznikla jako start-up říjnu 2020. Díky rychlému růstu napříč firmou panovala nepřehlednost a nedostatek interních kapacit. Nebylo snadné zjistit, v jaké fázi se objednávka nachází nebo jaké jsou další kroky. Chyběla kultura a procesy v interní i externí komunikaci a byl zde prostor pro provozní rizika.

Na začátku projektu se zakladatelé bavili o očekáváních a potřebách – vybudovat od nuly obchodní proces B2C, včetně prodeje a péče o zákazníky, technických kontrol, nákupu, logistiky, kompletní komunikace a klientského 360. Nakonec se to podařilo.

Za čtyři měsíce vybudovali zaměstnanci Carvago Česko procesy, integrovali jednotlivé toky a aplikace, zautomatizovali transakční a marketingovou komunikaci, nastavili operativní reporting pro všechny a měli jeden systém, kde bylo vše propojeno bez jakýchkoli doplňků a podpůrných nástrojů. 

V současné době spouští v Carvago Česko zcela novou vertikálu, kterou je online prodej aut od zákazníků prodejcům prostřednictvím aukcí. Není také tajemstvím, že Carvago zajímají další trhy, chce expandovat na západ i na východ.

Carvago zkušenosti

Zkušenosti s Carvago jsou velmi pozitivní. Sama společnost na svých webových stránkách uvádí bezpočet kladných hodnocení, namátkou:

„Jsem rád, že jsem zvolil tento způsob koupě auta. Přišlo mi divné kupovat něco, co nemohu sám ohmatat a otestovat, ale na Carvago jsem neslyšel jen chválu, tak jsem do toho nakonec šel a nelituji. Celé to proběhlo velmi dobře. S autem jsem spokojený, navíc na něj mám ještě záruku, takže i kdyby se něco stalo, jsem pojištěn.“

Další ze spokojených zákazníků sdílí Carvago zkušenosti a popisuje, jak funguje Carvago v praxi:

„První auto neprošlo kontrolou, druhé opravdu nebylo v mých poplatcích, ale poslali mi zajímavé alternativy, tak jsem to zkusil znovu a tentokrát to šlo v pohodě. Auto bylo v pořádku a bylo doručeno domů podle plánu. S odstupem času jsem rád, že to dopadlo tak, jak to dopadlo u první volby. Díky Carvagu a jeho poctivé kontrole jsem si nekoupil auto, které mi v konečném důsledku přineslo více problémů než spokojenosti. Takže celkově vše dobré, pozitivní zkušenost, kterou všem doporučuji.“

Zkušenosti s Carvago jsou záviděníhodné. Carvago recenze na Google přiznávají firmě 4,5 hvězdiček z pěti možných.

„Rád bych touto cestou poděkoval celému týmu Carvaga, za zprostředkování nákupu vozu. Stačí vybrat auto z jejich nabídky, které se Vám líbí a Carvago se postará o technickou prohlídku vozu, na základě které Vám buď doporučí, nebo nedoporučí jeho koupi. Mou první volbu mi nedoporučili, jelikož tam shledali závažné nedostatky, za což jsem velmi rád. Pochybuji, že bych je všechny jako laik dokázal odhalit. Investované peníze do první technické prohlídky převedli na druhou, kde mi již koupi doporučili. Pak už se to celé rozjelo a asi za měsíc jsem měl vůz doma. Plní co slibují, také komunikace probíhala ideálně. Neustále jsem byl informován o stavu objednávky (včetně aktuálních fotek vozu) jak přes mail, SMS tak i telefonicky. Za mě mohu Carvago jen doporučit. PS: Stejný vůz zde v ČR dražší o 20 %, to asi mluví za vše.“

Carvago recenze jsou však i negativní, což dokazuje jeden příklad za všechny:

„Tři týdny jsem jednal s touto firmou. Jak se ukázalo, že každá mnou vybraná dodávka je prodaná, špatně naceněná nebo ještě není k dispozici, prodejce ztratil zájem se mnou komunikovat a když jsem ho vyzval, zda skutečně stojí o můj obchod, raději zrušil mé objednávky a poslal mi peníze zpět, než aby se mi snažil pomoci. Hodně štěstí při rozvíjení obchodu s takovým zákaznickým servisem. Jaké plýtvání mým časem a energií. Měl jsem u vás 2 miliony v hotovosti a dostalo se mi jen nezájmu, drzosti a žádné pomoci.“

Carvago kontakt

Carvago se i přes relativně mladou historii rychle a úspěšně rozrůstá. V současné době má zastoupení už na sedmi pobočkách, přičemž hlavní Carvago kontakt je na webových stránkách firmy uváděn na adrese:

  • Astrid Offices, Dělnická 1628/9, Praha 7
  • E-MAIL: prodej@carvago.com
  • TELEFON: +420 246 034 700

Další informace lze nalézt také na webových stránkách www.carvago.com.