Srovnání cestovního pojištění přes internet

  • Nejlevnější cestovní pojištění – slevy až 50 %
  • Pojištění na cesty lze vyřídit kompletně online
  • Lze sjednat i v den odjezdu

Co je to cestovní pojištění?

Cestovní pojištění lze definovat jako finanční ochranu, která v případě nutnosti pokryje veškeré náklady za poskytnutou zdravotní péči. Nejen to, pojišťovna uhradí ztrátu zavazadel nebo způsobení újmy třetí osobě, pokud tak bylo sjednáno v pojistné smlouvě.

Mezi nejčastěji proplácené náklady za zdravotní péči patří hospitalizace, léky, převoz do nemocnice, případný převoz do české nemocnice a operace. Zemře-li člověk mimo hranice České republiky, pojišťovna uhradí vzniklé náklady za převoz ostatků do rodné země. 

Každý občan České republiky musí mít Evropský průkaz zdravotního pojištění. Po předložení průkazu musí každá nemocnice v Evropské unii pacienta ošetřit. Zdravotní pojišťovna proplatí pouze do takové výše nákladů jako kdyby tomu bylo v ČR. To se vztahuje i na další země, které nejsou součástí EU, ale uzavřely smlouvu. Jedná se o Lichtenštejnsko, Island, Švýcarsko a Norsko

V ČR se cena za ošetření v nemocnicích pohybuje na nižší hranici, než je tomu u ostatních států na světě. V jiných zemí je ošetření lékařem velmi nákladnou záležitostí. V Americe si mnohdy občané musí brát finanční půjčky, jinak by si operaci ze svého nemohli dovolit.

Cestovní pojištění k platební kartě

Cestovní pojištění lze sjednat též k platební kartě klienta. Například Komerční banka a.s. poskytuje zájemcům pojištění do zahraničí od 30 Kč na měsíc. Pojištění se vztahuje nejen na klienta, nýbrž na děti do věku 21 let, které jsou s majitelem platební karty v rodinném vztahu. 

Po sjednání cestovní pojištění přes srovnávač cestovního pojištění dorazí na emailovou adresu pojistné smlouva včetně kontaktu na asistenční službu, která je k dispozici nonstop. Doporučuje se vozit vytištěné kartičky s údaji o cestovním pojištění na všechny výlety s sebou v listinné podobě.

Srovnání cestovního pojištění do ciziny

Cestování do zahraničí je plné zážitků, současně však i nebezpečí. Aby měl člověk jistotu, doporučuje se sjednat cestovní pojištění. To je pro cestování do některých zemí dokonce povinné.

Nově výhodné cestovní pojištění lze vyřídit přes internet. Není třeba nikam chodit a vypisovat složité dokumenty na přepážce pojišťovny nebo cestovní kanceláře.

Jako bonus při sjednání cestovního pojištění online lze získáte výrazně lepší cenu, než od cestovní kanceláře nebo na přepážce pojišťovny. Navíc online srovnání cen cestovního pojištění také šetří čas, nezávazná cenová nabídka je k dispozici během pár minut. Poté již stačí vybrat to nejvýhodnější a nejlevnější cestovní pojištění.

Online srovnání cestovního pojištění během pár minut najde ty nejvýhodnější nabídky.

Využít kalkulačku cestovního pojištění >

Stačí využít kalkulačku cestovního pojištění, která nabízí porovnání cestovního pojištění do zahraničí. Využití online srovnání cestovního pojištění je zcela nezávazné a zdarma. Pokud žádná z nabídek klientovi nebude vyhovovat, není jeho povinností smlouvu uzavírat.

Cestovní pojištění srovnání 

Srovnání cestovního pojištění je velmi jednoduché a procházení celým procesem je intuitivní. Řada uživatelů má kalkulačky pro srovnání v oblibě, a to zejména díky její přehlednosti. Řadí se dle ceny od nejnižší k nejvyšší nebo podle limitů plnění, kterým by měl člověk věnovat velkou pozornost. 

Výše limitů by měla být při výběru cestovního pojištění klíčová. Jedná se totiž o parametr, který je znát zejména při vzniku pojistné události. Pokud škoda na majetku nebo na zdraví přesáhne limit, je na jednotlivci, aby škodu doplatil ze svých finančních prostředků. 

Cestovní pojištění – srovnání během minutky online

V České republice je na trhu více než 10 pojišťoven, které nabízí cestovní pojištění mezi svými produkty. K tomu pojišťovny dále umožňují zakoupit doplňková připojištění.

Pro běžného člověka je však často zdlouhavé nebo až skoro nemožné se zorientovat v tomto množství pojišťoven a jejich nabídek. Proto je dobré využít srovnávač cestovního pojištění. Celkem existuje přes 250 různých variant nabídek pro porovnání cestovního pojištění.

S cestovním pojištěním se dá na možných výdajích ušetřit tisíce korun. Navíc cestovní pojištění může stát pár korun a jeho sjednání trvá pár minut.

Nejhorší rozhodnutí je vyrazit na cestu bez pojištění a v případě zdravotního problému se v cizině dostat do složité situace. To je riziko, které by nikdo neměl podstupovat. Cena za takové riziko můžete být až moc vysoká.

Podle statistik pojišťoven se mohou náklady za léčení nebo transport nemocného ze zahraničí vyšplhat do stovek tisíc korun, v horských podmínkách nebo odlehlejších destinacích může jít až o miliony korun.

Srovnávač cestovního pojištění zvládne používat každý

Pro začátek postačí pečlivě vyplnit formulář a kliknout na tlačítko „Vybrat cestovní pojištění“. Pak už stačí jen zvolit ve srovnání pojištění takovou nabídku, která je pro cestu nejvýhodnější v poměru cena vs. nabízené služby a krytí.

Posledním krokem je uzavření pojistné smlouvy online. Cenové relace při srovnání cestovního pojištění, které se nacházejí v tabulce, jsou vždy odstupňované. Od těch nejlevnějších až po nejdražší pro náročné cestovatele.

Na cenu cestovního pojištění má vliv mnoho faktorů – např. délka cesty, turistická oblast či věk turisty.

Najít nejvýhodnější cestovní pojištění >

Možnosti připojištění

Při sjednávání cestovního pojištění dost záleží na tom, do jaké země klient cestuje, a jaký způsob dopravy k tomu využívá. Od toho se odvíjí, jak se při porovnávání cen a nabídek pojištění rozhodnout. Při cestě letadlem nebo vlakem se doporučuje k pojištění zahrnout připojištění zavazadel.

Připojištění zavazadel se vztahuje zejména na osobní věci, kam patří oblečení, obuv, toaletní potřeby, hodinky a dokonce fotoaparát. Po doložení účtenek se do pojištění počítají věci zakoupené v průběhu dovolené. Podrobnější seznam je uvedený v pojistných podmínkách.

Při provozování adrenalinových sportů v cílové destinaci je důležité sjednat doplňkové připojištění pro rizikové sporty. Srovnání cestovních připojištění je také možné v kalkulačce. Úrazové pojištění se uzavírá zejména těm, kdo chtějí na své dovolené podniknout bungee jumping nebo snowboarding.

Neméně důležitým připojištěním je storno zájezdu. Onemocní-li jeden z cestujících, je možné zrušit celý zájezd pro všechny zúčastněné osoby. Storno zájezdu pokrývá poplatky, které si stanovuje cestovní kancelář nebo ubytovací zařízení. 

Při provozování adrenalinových sportů v cílové destinaci je důležité sjednat doplňkové připojištění pro rizikové sporty. Vybírat lze z celé řady připojištění, určitě je dobré se podívat, zda zrovna klient některé nepotřebuje.

Velké části cestovatelů se vyplatí asistenční služby. Ty zahrnují tlumočení u lékaře či v nemocnici a také například repatriaci zpět do vlasti. Všechny tyto údaje a přehled nabídek se nachází v našem online srovnání cestovního pojištění, kde lze vybrat to nejlepší pojištění.

Cestuje-li rodina na dovolenou společně se svými chlupatými miláčky, měla by myslet na sjednání pojištění také pro ně. Pojištění mazlíčků pokryje náklady za veterinární péči v zahraničí. Zdravotní péče pro zvířata je v zahraničí též velmi drahá. Některé pojišťovny mají výhodný balíček, kdy se pojištění vztahuje nejen na páníčka, nýbrž i na samotné zvířátko. 

Online srovnání pojištění do zahraničí

Klienti mají s online porovnáním cestovního pojištění jen pozitivní zkušenosti. Díky srovnání cestovního pojištění lze vybrat z velkého množství slev, akčních nabídek a různých bonusů.

Mezi dva hlavní důvody pro využití těchto služeb uvádí klienti skvělé ceny a přehledné srovnání cen cestovního pojištění a nabídek. Tyto dva důvody dlouhodobě převažují ve statistikách, proč si klienti vybírají 123ruceni.cz.

Cestovní pojištění na míru

Srovnání cestovních pojištění nemusí být vždy přesné, protože pro určité kategorie platí různé výhody nebo podmínky. Sem patří:

U každého druhu pojištění je naprostou nutností přečíst si jeho podmínky. Pokud už však klient do cestovního pojištění investuje, je dobré si před srovnáním cestovních pojištění zjistit, zda nevyužije některý speciální druh.

Porovnání cestovních pojištění podle jejich doby platnosti

Cena cestovního pojištění se odvíjí také od doby, po kterou platí. Samozřejmě levnější jsou krátkodobá cestovní pojištění, ta mohou být platná i pouze na 1 den.

Využít se tedy dají na rychlé cesty do zahraničí. Na dovolené se kvůli jejich delšímu trvání doporučuje sjednat cestovní pojištění na týden. Déle trvající cestovní pojištění s vyplatí zejména z důvodu množstevní slevy (někdy dokonce nabízí i výhody navíc).

Naopak klient musí počítat s vyšší cenou, pokud potřebuje dlouhodobé cestovní pojištění, i zde existuje více druhů a jejich cena se následně liší. Sem se řadí např. cestovní pojištění na rok. Roční cestovní pojištění je většinou nabízeno s velkou slevou a jeho sjednání se tedy určitě vyplatí. Kooperativa dokonce nabízí cestovní pojištění na rok se slevou 40 %.

Porovnání cestovních pojištění podle typu cesty

Cesty se rozlišují na organizované sportem, rizikové, turistické a pracovní. Turistická cesta má za účel poznat cílovou destinaci případně si oddechnout od všedních starostí. Na druhé straně je pracovní cesta uskutečněna pro zaměstnance, kteří jsou vysíláni na sjednané místo mimo svou obvyklou kancelář. 

V rámci cesty organizované sportem se uskutečňuje provozování sportovních aktivit. Pojištění neplatí pouze pro profesionály, nýbrž i pro začátečníky-amatéry. Základní pojištění obsahuje ne všechny sportovní aktivity. Každá z pojišťoven vede na svých webových stránkách seznam se sporty. Ty, které na seznamu nejsou, musí člověk připojistit samostatně. 

Sporty rozlišujeme na základní, které jsou uvedeny výše, a rizikové. Rizikové sporty jsou adrenalinové jako je horolezectví, kaskadérství, krotitelství zvířat. Patří sem vysokohorská turistika, která je rozdělena do nadmořských výšek. Do 3000 metrů postačuje základní pojištění. Čím výš, tím vyšší je cena za připojištění. Nad 5000 metrů nad mořem se musí najít specializovaná pojišťovna, která takové horolezce pojistí. 

Pojistná smlouva – cestovní pojištění

K tomu, aby byla osoba pojištěná na cestu mimo domov, je potřeba podepsat pojistnou smlouvu o cestovním pojištění. Pojištění se uzavírá mezi pojistitelem a pojišťovnou a vymezuje se na konkrétní dobu, a to krátkodobé, dlouhodobé s jednorázovým výjezdem nebo dlouhodobé s několika výjezdy. Aby byla pojistná smlouva úspěšně uzavřena, musí se uvést oblast pro pojištění. 

V dnešní době je jednodušší uzavřít pojištění online přes srovnávač cestovního pojištění. Proces uzavření pojistných smluv je rozdělený na několik etap. První z nich je návrh na uzavření smlouvy. Jedná se o nabídku. Po souhlasném projevu s nabídkou a zaplacením pojistného vznikne pojištění. 

Výluky z cestovního pojištění 

Značnou pozornost musí pojistitel věnovat výlukám z pojistného, které musí být vždy uvedeny v pojistných podmínkách. Pojišťovna si tím vyhrazuje právo neplnit. Pojišťovna nemusí vyplatit klientovi ani v případě, pokud škoda vznikne úmyslným jednáním nebo z jeho podnětu. 

Mezi všeobecné výluky patří válečné události, teroristické akty, úrazy a nemoci po požití alkoholu nebo návykových látek.  

Změna cestovního pojištění 

Změna cestovního pojištění se praktikuje nejčastěji v případě, kdy zaměstnavatel uzavře dlouhodobé pojištění pro své zaměstnance. To se stane v okamžiku, kdy pojištěný zaměstnanec podá výpověď. Zaměstnavatel může pojištění převést na nového, ale pouze jednou za pojistné období. Podmínkou je, aby byla doba cestovního pojištění beze škod. 

Zánik cestovního pojištění 

Cestovní pojištění, které je sjednáno na určitý počet dní, zaniká nejčastěji uplynutím doby. Zánik je možný po dohodě stran. Strany se musí dohodnout na následném vyrovnání. Nedohodnou-li se strany na konkrétním datu ukončení pojistného období, pak pojištění zanikne dnem, kdy nabyla dohoda stran účinnosti.