Cestovní pojištění pro studenty

  • Cena již od 7 Kč na den
  • Roční výhodné cestovní pojištění pro studenty
  • Sleva až 50 % za vyřízení online

Jak najít levné cestovní pojištění pro studenty?

V dnešní době není cestování žádný problém a nejen studenti toho rádi využijí. Mezi jejich hlavní aktivity patří nejen poznávání cizích zemí a hlavně cestování do zahraničí za studiem. Nicméně ani mladí lidé by před cestou neměli zapomínat na sjednání cestovního pojištění.

Výhody pojištění pro studenty

České pojišťovny na studenty samozřejmě myslí. Z toho důvodu nabízejí nejen klasické cestovní pojištění, vhodné ke krátkému pobytu i dlouhodobé pojištění pro studenty. Kromě toho tento typ pojištění vždy zahrnuje krytí při úrazu nebo onemocnění.

Nabídka cestovní pojištění pro studenty je široká a může být těžké se v ní vyznat.

Srovnat studentské ceny cestovního pojištění >

Důraz na výhodnou cenu

Studenti většinou nemají dostatek prostředků pro drahá cestovní pojištění. Proto je vždy kladen důraz na výhodnou cenu. Mladí lidé mohou při sjednání cestovního pojištění využít zejména slevové studentské kartičky, jako je ISIC a další.

Studenti mohou získat slevy až 50 % v případě sjednání cestovního pojištění online. K tomu lze navíc získat další studentskou slevu, která obvykle dosahuje další 15% snížení koncové ceny.

ISIC pojištění

Ať už se studenti chystají během roku na kratší výjezdy, nebo je čeká studium v zahraničí, mohou si sjednat ISIC pojištění na cesty velmi výhodně.

Pro studijní pobyty v Evropě i ve světě jsou zde připravené balíčky cestovního pojištění, které kryjí léčebné výlohy, trvalé následky úrazu či repatriaci. S ISIC pojištěním lze také za drobný poplatek vybírat z možností právní pomoci v zahraničí či jiných asistenčních služeb.

TIP: Pro studium v zahraničí je možné u některých pojišťoven získat cestovní pojištění zdarma.

ISIC cestovní pojištění je velmi výhodné pro studium v zahraničí.

Srovnání se vyplatí

I přes množství studentských slev se však cenové nabídky jednotlivých pojišťoven značně liší. Ne každý student má však čas se jimi prokousávat, a tak najít to nejlepší cestovní pojištění může být obtížné.

Ti chytří proto rádi využijí online kalkulačku cestovního pojištění, která šetří spoustu času. Stačí jen zadat několik několik nezbytných údajů a poté si již mohou vybrat z pestré nabídky jednotlivých služeb.

Kromě základního balíčku cestovního pojištění se lze také připojistit. Oblíbeným doplňkovým pojištěním je pojištění zavazadel. Studenti mohou cestovat buď pouze s příručním zavazadlem do letadla či mít také větší zavazadlo určené k odbavení. Příruční kufr ušetří peníze i čas strávený při odbavení na letišti.

Rozšiřující služby

Mladí lidé by se před cestou do zahraničí měli vždy informovat o dané zemi. Je potřeba vědět, zda není potřeba vstupní vízum, případně jak dlouho lze bez něj v dané destinaci pobývat. Na portálu 123ruceni.cz jsou k dostání přehledné informace o jednotlivých zemích.