Cestovní pojištění ke kartě

Spočítat ceny

Ne vždy je nutné přímo uzavírat cestovní pojištění. V poslední době nabízí v rámci svých služeb mnoho bank cestovní pojištění placené z karty. Pokud má klient správně nastavenou – ať už kreditní nebo debetní – platební kartu, nemusí nic dalšího řešit a může jet rovnou do zahraničí. I tak je ale před cestou vhodné zjistit, co cestovní pojištění placené kartou vlastně zahrnuje. V případě, že tak neučiní, může být cestovatel v případě problému nepříjemně překvapen.

Jaké jsou výhody?

Pojištění ke kartě může být výhodné zejména v případě, že klient chce krátkodobé cestovní pojištění. To znamená, že v zahraničí nechce být delší dobu, ale jede třeba jen na krátkou služební cestu.

Hlavní výhodou je, že zájemce nemusí pojištění sjednávat, a také, že jeho platnost se automaticky prodlužuje až do konce platnosti karty. Kromě toho by měl mít každý pojištěnec nárok na asistenční služby bez nutnosti sjednávání.

Pojištění ke kartě má ale i zápory

Při použití tohoto typu pojištění je především nutné mít vlastní účet s platební kartou. Dalším problémem je také často nedostatečný výběr nebo předem stanovený balíček služeb, který lze těžko ovlivnit. Další připojištění je možné samozřejmě dokoupit, ale tím se cena zvyšuje. Často také pojištění hrazené z karty neumožňuje pojistit zavazadla.

Mimo to si banky velmi často účtují větší spoluúčast svých zákazníků na pojistné události a základní pojištění má jen obecné limity pojistného plnění.

Nezapomeňte na online srovnání

I když se domníváte, že pojištění ke kartě, je výhodné, nezapomeňte vyzkoušet naše porovnání cestovního pojištění. Díky němu se dozvíte běžné ceny pojištění do zahraničí a pravděpodobně naleznete i výhodnější nabídky. Ty pak u nás můžete uzavřít ještě rychleji, než pojištění pomocí karty.