Cestovní pojištění ke kartě

  • Cestovní pojištění placené z karty
  • Krátkodobé cestovní pojištění
  • Předem stanovený balíček služeb

Cestovní pojištění ke kartě

Ne vždy je nutné přímo uzavírat cestovní pojištění. V poslední době nabízí v rámci svých služeb mnoho bank cestovní pojištění placené z karty.

Pokud má klient správně nastavenou – ať už kreditní nebo debetní – platební kartu, nemusí nic dalšího řešit a může jet rovnou do zahraničí. I tak je ale před cestou vhodné zjistit, co cestovní pojištění placené kartou vlastně zahrnuje. V opačném případě může být cestovatel nepříjemně překvapen.

Jaké jsou výhody?

Pojištění ke kartě může být výhodné zejména v případě, že klient chce krátkodobé cestovní pojištění. To znamená, že v zahraničí nechce být delší dobu, ale jede třeba jen na krátkou služební cestu. Pro dlouhodobější pobyty je určeno dlouhodobé cestovní pojištění nebo například cestovní pojištění na rok.

Hlavní výhodou je, že zájemce nemusí pojištění sjednávat, a také, že jeho platnost se automaticky prodlužuje až do konce platnosti karty. Kromě toho by měl mít každý pojištěnec nárok na asistenční služby bez nutnosti sjednávání.

Pojištění ke kartě má i zápory

Při použití tohoto typu pojištění je především nutné mít vlastní účet s platební kartou. Dalším problémem je také často nedostatečný výběr nebo předem stanovený balíček služeb, který lze těžko ovlivnit. Nemusí se proto jednat o komplexní cestovní pojištění.

Další připojištění je možné samozřejmě dokoupit, cena se tím však zvyšuje. Často také pojištění hrazené z karty neumožňuje pojistit zavazadla.

Cestovní pojištění ke kartě vám nevyhovuje? Pak využijte naši kalkulačku a sjednejte si cestovní pojištění u jedné z pojišťoven.

Spočítat ceny cestovního pojištění >

Mimo to si banky velmi často účtují větší spoluúčast svých zákazníků na pojistné události a základní pojištění má jen obecné limity pojistného plnění.

V některých případech proto může být výhodnější sjednat klasické krátkodobé cestovní pojištění. V nabídkách pojištění lze najít i cestovní pojištění na týden, popřípadě rodinné cestovní pojištění.

Nezapomeňte na online srovnání

I když se domníváte, že pojištění ke kartě, je výhodné, nezapomeňte vyzkoušet naše porovnání cestovního pojištění. Díky němu se dozvíte běžné ceny pojištění do zahraničí a pravděpodobně naleznete i výhodnější nabídky. Ty pak u nás můžete uzavřít ještě rychleji, než pojištění pomocí karty.