Cestovní pojištění v těhotenství

  • Cena již od 7 korun za den
  • Vysoká kvalita léčebných výloh v těhotenství
  • Široká nabídka cestovního pojištění

Při cestě do zahraničí by se měl pojistit asi každý člověk. Těhotné ženy by si ale měly sjednat přímo cestovní pojištění pro těhotné.

Pozor na výběr pojišťovny

Při výběru cestovního pojištění v těhotenství by nastávající maminky měly být obzvlášť obezřetné. Ne každá pojišťovna ho totiž nabízí a někteří pojistitelé jsou ho ochotni uzavřít pouze do určitého týdne těhotenství. Podobný problém může nastat i v případě rizikového těhotenství. I zde může být pojištění pro těhotné problém sjednat. Taktéž je třeba dát pozor na množství podvodníků, jenž nabízejí pojištění, které ve skutečnosti nikoho krýt nebude.

Důležité je poradit se s lékařem

Množství českých pojistitelů po těhotných ženách dnes požaduje potvrzení od ošetřujícího lékaře pro cestování v těhotenství. Před sjednáním cestovního pojištění se vyplatí svého lékaře navštívit a příslušné potvrzení si vyžádat. To pak dokazuje, že výjezdu do zahraničí z lékařského hlediska nic nebránilo, a pokud dojde k problému, může žena pojištění pro těhotné využít.

Kromě vydání příslušného potvrzení také lékář ženu prohlédne, zjistí její aktuální zdravotní stav a podle toho sdělí případná doporučení. Lékaře je vhodné navštívit také při cestě do exotických zemí. V tomto případě podá nezbytné informace a popřípadě zařídí i povinná očkování.

Výhody srovnání cestovního pojištění v těhotenství

Nastávající maminky proto mohou využít naše online porovnání cestovního pojištění v těhotenství. Po zadání několika nezbytných údajů do naší online kalkulačky, dostane zájemce přehledné srovnání nabídek jednotlivých pojišťoven. Zde jsou tyto nabídky seřazeny od těch nejlevnějších až po nejdražší pro náročné maminky.

Důležité je koukat nejen na cenu, ale také na služby, které příslušné pojištění přináší. Jde zejména o výši pojistného krytí, neboť čím vyšší krytí, tím lépe. V případě nedostatečného krytí hrozí, že matka bude muset zbytek péče doplatit ze svého.

Na co se cestovní pojištění pro těhotné vztahuje?

Cestovní pojištění v těhotenství nejen, že zahrnuje zdravotní rizika nastávající maminky, ale i rizika ještě nenarozeného dítěte. To znamená, že v případě úrazu či jakéhokoliv nutného zákroku se pojistné krytí vztahuje i na péči o dítě. Díky tomu pak všechny zákroky budou pojišťovnou proplaceny.

Vyplatí se i další služby

Kromě toho ale dobré pojištění zahrnuje i služby jako je repatriace matky zpět do ČR. A to zejména v případě, že je to pro ni nebo pro dítě ze zdravotního hlediska nezbytné. Na druhou stranu není od věci cestovní pojištění v těhotenství rozšířit o další služby, jenž jsou v případě zahraničních cest nabízeny. Jedná se třeba o asistenční služby, o storno pojištění nebo připojištění zavazadel.

Chystáte se sjednat cestovní pojištění a něčemu nerozumíte, nebo se chcete zeptat na podrobnosti? V tom případě se na nás neváhejte obrátit, rádi Vám se vším pomůžeme.