Direct pojišťovna

 • Pojištění auta online během 10 minut
 • Asistence při nehodě zdarma
 • Cestovní pojištění i v den odjezdu

Direct pojišťovna – povinné ručení a další pojištění

Společnost Direct pojišťovna, a.s. vstoupila na trh v polovině roku 2007. Vznikla akvizicí pojišťovny Triglav českou skupinou VIGO Investments. Její založení a fungování bylo v Česku doslova revolucí. Jako úplně první pojišťovna totiž nabízela své produkty a služby výhradně online, díky čemuž nemusela vlastnit žádné kamenné pobočky.

Za svůj přístup získala Direct pojišťovna hned několik cen, například „Nejdynamičtější pojišťovna roku 2011. O rok později však z nenadání ukončila svoji činnost. V roce 2014 se však vrátila na scénu s koncepcí „pojišťovny pro lidi, jež se vyznačuje ochotou a přátelským řešením případných problémů.

Pojištění automobilů od pojišťovny Direct je jedním z nejvýhodnějších. Klient má možnost vybrat si hned z několika variant povinného ručení lišících se výší pojistného krytí.

Obě varianty se mohou pochlubit vysokými pojistnými limity a hlavně množstvím výhodných bonusů za průběh bez nehod

Podobně výhodné je i havarijní pojištění, které zahrnuje asistenční služby na území Evropy zdarma. Už jen to může být pro některé důvod k výpovědi pojistné smlouvy u svého dosavadního pojistitele a sjednání nové právě u Direct.

Nabídky jednotlivých pojišťoven se liší a výběr může být složitý.

Spočítat nejvýhodnější pojištění je možné zde >

Direct povinné ručení

Povinné ručení je v České republice naprostou nezbytností, jelikož je stanoveno zákonem. Na pojistném trhu se vyskytuje nepřeberné množství různých nabídek pojištění vozidel, a proto může být náročné se v nich vyznat.

Jedná se o druh pojištění, které v případě nehody kryje škody na cizím autě, majetku i zdraví. Dále pokryje i případné právní zastoupení nebo ušlý zisk způsobený pojistnou událostí.

Direct pojištění lze sjednat z pohodlí domova online, je velmi jednoduché a navíc lze kdykoliv zrušit. Direct pojišťovna rovněž nabízí základní asistenční služby k povinnému ručení zdarma, a to jak v České republice, tak po celé Evropě.

Povinné ručení Direct však lze rozšířit i o další doplňkové služby týkající se rizika na vlastním vozidle či zdraví. Na rozdíl od škodového pojištění se jedná o tzv. obnosové pojištění.

Výpověď povinné ručení lze provést prostřednictvím internetu nebo poštou. Online výpověď povinného ručení je nejrychlejší a nejpohodlnější pro pojištěnce. Vždy je však nutné uvést pojistníka a připojit elektronický podpis.

Neuzavření povinného ručení je porušení českého zákona.

Direct pojišťovna – pojistné limity

Při sjednání Direct pojištění má klient na výběr hned z několika variant. Níže uvedené limity se vztahují na újmy na zdraví a na majetku. Výše tohoto pojistného krytí závisí na 5 variantách a dosahuje výše až 250 mil. Kč.

Zákonná povinnost výše pojistných limitů je 35 mil. Kč, tudíž se jedná o velmi přívětivou nabídku. Výhodou jsou zajisté i vysoké limity, které představují opravdu kvalitní pojistné zabezpečení.

Škody na zdravíŠkody na majetku
50 mil. Kč50 mil. Kč
100 mil. Kč100 mil. Kč
150 mil. Kč 150 mil. Kč
200 mil. Kč200 mil. Kč
250 mil. Kč250 mil. Kč

Tyto limity se sjednávají bez spoluúčasti a platí pro země, které jsou vyznačeny na zelené kartě. Pokud stát, do kterého se klient chystá vycestovat, na kartě není, je nutné sjednat tzv. hraniční pojištění.

Výběr správného ručení může ulehčit kalkulačka povinného ručení.

Spočítat výši povinného ručení >

Direct pojišťovna – bonusy, malusy, slevy a doplňkové služby

Výhodu povinného ručení Direct představuje bezesporu výše bonusů, která může dosáhnout až 53 %. Standardně se odvíjí od počtu měsíců, kdy řidič nezpůsobil žádnou nehodou.

Naopak malusy, jinými slovy pojistné penalizace, v Direct pojišťovně sahají do výše 200 %.

Maximální bonus53 %
Maximální malus200 %
Segmentacevýkon motoru
Doplňkové službyasistenční služby 24/7
autoHELP – řešení autonehod

Další výhodou bonusového systému pojišťovny Direct je i přenos bonusů na ostatní členy rodiny. S každým rokem bezeškodného průběhu se slevy navyšují o 5 – 10 %, což může v konečném důsledku znamenat již solidní částku.

Pojišťovna Direct nabízí mimo pojištění vozidel a cestovní pojištění i další služby.

Direct pojišťovna – asistenční služby

Jak již bylo řečeno, asistenční služby v základní variantě poskytuje Direct zcela zdarma. Pokud je tedy vozidlo nepojízdné, pojišťovna zařídí odtah klientova vozidla do nejbližšího servisu, a to až do výše 3 000 Kč, což odpovídá zhruba 40 kilometrům.

Asistence při problému se vztahuje na již zmiňovaný odtah, dále pak i práci mechanika a zapůjčení náhradního vozu. Tyto služby je v Directu možné rozšířit o 3 další varianty. Přehled asistenčních služeb poskytuje následující tabulka:

TypLimityOdtah v ČROdtah v zahraničíNáhradní doprava,
ubytování
Úschova vozidlaOdtah vozíku
SČR – max. 3 000 Kč,
zahraničí – max. 6 000 Kč
do nejbližšího servisu (cca 40 km)do nejbližšího servisujen v zahraničí – max. 6 000 Kčnene
MČR – max. 5 000 Kč,
zahraničí – max. 15 000 Kč
dle limitu (cca 120 km)do nejbližšího servisuČR – jen ubytování,
zahraničí – auto i ubytování až do 15 000 Kč
jen zahraničíano
LČR – max. 10 000 Kč,
zahraničí – max. 30 000 Kč
dle limitu (cca 300 km)do nejbližšího autorizovaného servisuČR – ubytování i auto až do 15 000 Kč,
zahraničí – ubytování i auto až do 30 000 Kč
ČR i zahraničí ano
XLČR – neomezeně,
zahraničí – kamkoliv
po celé ČRkamkolivneomezeněČR i zahraničíano

Asistence pro vozidla nad 3,5 tuny je v základu také zdarma, nicméně rozšířené služby jsou již za rovněž za příplatek.

Direct pojišťovna svou asistenční linku provozuje nonstop, a to na čísle +420 291 291 291. Pokud klient vlastní chytrý telefon, celý proces probíhá jednodušeji, jelikož je možné nasdílet přesnou polohu.

Pro lepší orientaci lze využít i srovnávače jednotlivých pojištění.

Srovnat ceny povinného ručení >

Direct cestovní pojištění

Cestovní pojištění Direct je možné sjednat online během 2 minut. Pojišťovna vskutku pracuje velmi pečlivě na digitální úrovni a cestovní pojištění není výjimkou.

Při cestě do zahraničí by nemělo být cestovní pojištění opomíjeno. Při lehčím zranění, které si však žádá lékařské ošetření, může klient v konečném důsledku v zahraničí zaplatit až několikanásobné částky oproti ČR.

Direct pojištění lze sjednat i na poslední chvíli, třeba v den odjezdu, jelikož platí okamžitě od chvíle, kdy klient částku uhradí. Jelikož u cestovního pojištění závisí i na typu dovolené, je například u rizikových sportů možné platit pouze za dny, kdy chce člověk skutečně sportovat.

Ideálním způsobem je propočet na kalkulačce cestovního pojištění.

Základní balíček cestovního pojištění u Direct obsahuje následující:

 • léčebné výlohy
 • akutní zubní ošetření
 • fyzioterapie
 • cestovní asistence

Pokud si však chce klient služby rozšířit může si vybrat i z následujících připojištění:

 • právní asistence
 • asistence vozidla
 • rizikové sporty
 • úrazové pojištění
 • pojištění odpovědnosti
 • zpoždění letu

V případě neúmyslné škody cizím osobám Direct poskytuje krytí ve výši až 25 mil. Kč. Výhodou pro milovníky hor je zcela jistě zásah horské služby v rámci pojištění. V tomto případě je však nutné myslet na výši limitu balíčku.

Cestovní pojištění by nemělo chybět při žádné zahraniční cestě.

Havarijní pojištění Direct

Havarijní pojištění kryje škody na autě, motorce či jiném vozidle. I zde má klient na výběr z několika variant pojištění, které je vhodné vybrat na základě ježdění.

Zákazník si vybírá i z různých možností spoluúčasti a výší pojistného krytí. Pokud řidič vlastní auto mladší 5 let, dosahuje v pojištění na určité výhody. Konkrétně se jedná o pojištění na všechna rizika na hodnotu vozidla a zachování kupní ceny auta v případě totálního zničení.

Rovněž lze v tomto případě dosáhnout na každoroční slevu 7 %.

S havarijním pojištěním od pojišťovny Direct lze získat stejné asistenční služby jako u povinného ručení. Základní asistence je tedy zdarma, v České republice až do výše 3 000 Kč. Zákazník má však opět možnost dalšího připojištění.

Kalkulačka havarijního pojištění poskytne během několika minut ideální variantu nejlevnějšího havarijního pojištění.

Pro starší auta nabízí Direct 4 havarijní rizika:

 • dopravní nehoda
 • střet a poškození zvěří
 • krádež a vandalismus
 • přírodní nebezpečí

Z těchto rizik si klient poskládá ideální variantu svého pojištění, které však lze doplnit i o několik dalších služeb. Jedná se například o pojištění dětské sedačky, pojištění smrti obou rodičů, pojištění skel bez spoluúčasti nebo úrazové pojištění.

Havarijní pojištění je důležitou součástí ochrany vozidla.

Spočítat nejvhodnější havarijní pojištění >

Direct pojišťovna – kontakt a pobočky

Jak již bylo řečeno v úvodu, Direct funguje online a je průkopníkem poskytování pojišťovacích služeb na internetu. V případě jakýchkoliv nesrovnalostí, převážně však potíží, lze využít následující kontakty na Direct:

 • Klientské centrum (221 221 221)
 • Asistenční služba (291 291 291)
 • Škody na vozidlech (270 270 777)

Pojišťovna Direct sídlí v Brně, a to na adrese:

Direct pojišťovna, a.s.
Nové sady 996/25
602 00 Brno

Určitou dobu pojišťovna Direct provozovala pobočky sídlící v České republice, které bylo možné najít v Praze, Brně, Plzni, Liberci, Ostravě, Pardubicích nebo v Českých Budějovicích. Nicméně od srpna 2022 funguje Direct pouze online a pobočky již nejsou dostupné.