Slavia pojišťovna

  • Pojišťovna s dlouholetou tradicí
  • Možnost využití online kalkulačky

Slavia pojišťovna – pojištění, pobočky, recenze, kontakty

Slavia pojišťovna má tradici již od roku 1868. Ve své samostatné historii přicházela a bude přicházet s inovativními pojistnými produkty. Současným vlastníkem Slavia pojišťovna, a.s. je od dubna 2006 společnost Capital Management Company, a.s.

Již dlouhou řadu let různá srovnání cen povinného ručení ukazují, že Slavia pojišťovna je jednou z nejlevnějších na trhu. Klientům navíc nabízí velmi výhodné slevy na pojistném. Při jízdě bez nehod dosahuje bonus až 50 %.

Na rozdíl od jiných institucí výpočet pojištění auta u této pojišťovny neznevýhodňuje motoristy, kteří žijí ve velkých městech a hustě obydlených oblastech. Slavii si proto jistě oblíbí i řidiči z Prahy, Brna či Ostravy.

Nejlepším způsobem, jak získat to nejvýhodnější pojištění, je využití kalkulačky.

Spočítat povinné ručení >

Povinné ručení Slavia pojišťovna

Pojišťovna Slavia má ve své nabídce celkem 3 balíčky zákonného pojištění vozidel. Tyto varianty se liší výší pojistného plnění, typem asistenčních služeb a doplňkovými službami.

Varianta Základ nabízí asistenční službu Standard a pojistný limit ve výši 35 mil.. Jedná se o nejlevnější variantu, čemuž odpovídá i velikost balíčku. Je však nutností uvést, že základní asistenční služby jsou ve Slavia pojišťovně zcela zdarma.

Rozšiřující balíčky povinného ručení Jistota a Jubileum jsou doplněny o další připojištění. U varianty Jistota se jedná o úraz řidiče, poškození vozidla zvířetem a ztrátu nebo odcizení klíčů.

Varianta Jubileum, pro ty nejnáročnější řidiče, obsahuje navíc pojištění proti vandalismu, garanci ceny na 3 roky a pojištění pneumatik. Doplňkových připojištění však nabízí Slavia pojišťovna mnohem více.

Nejlepší asistenční službu Premium obdrží řidiči ve variantě Jubileum také zdarma, u všech ostatních produktů je zapotřebí doplňující asistenční služby přikoupit.

Povinné ručení by mělo být naprostou nezbytností, jelikož je stanoveno zákonem.

Slavia pojišťovna – pojistné limity

VariantaŠkody na majetku a ušlý ziskŠkody na zdraví
Základ35 mil. Kč35 mil. Kč
Jistota100 mil. Kč100 mil. Kč
Jubileum150 mil. Kč150 mil. Kč

Slavia pojišťovna povinné ručení umožňuje sjednat jak na pobočce, tak online na internetových stránkách. Ty mimo jiné obsahují i kalkulačku pojištění pro všechny řidiče, kteří si chtějí udělat představu, jaké pojištění je pro ně nejvhodnější.

Srovnávače pojištění ušetří čas i peníze.

Srovnat ceny pojištění je možné zde >

Slavia pojišťovna – bonusy, malusy, slevy a doplňkové služby

Pojišťovna Slavia nabízí ke svému autopojištění i řadu bonusů a slev, které Slavia automaticky převede. Bonus za ježdění bez nehod se může vyšplhat až do výše 50 %, což už v konečném důsledku znamená znatelnou částku.

Další výhodou, kterou mohou klienti uplatnit, je 5% sleva na sjednání povinného ručení a havarijního pojištění zároveň. Zvýhodnění jsou rovněž klienti, kteří své pojištění sjednají prostřednictvím internetu. V takové situaci získá zákazník slevu ve výši 2 %.

Pojistné penále, tedy malus, dosahuje maximální výše 250 %. Další možné slevy jsou uvedeny v následující tabulce.

Maximální bonus50 %
Maximální malus250 %
Segmentaceobjem motoru, věk řidiče (zvýhodnění řidičů nad 30 let)
Sleva 5 %používání zimních pneumatik
Sleva 11 %2 až 4 vozidla v rodině
Sleva 15 %noví řidič (24 měsíců klient nesmí zavinit nehodu)
Sleva 30 %invalidé
Sleva 35 %zemědělci
Doplňkové službyzdarma asistenční služby

Zajímavým bonusem, jenž není v tabulce uveden, je pak 10 % sleva za ježdění pouze na území České republiky. Pokud tedy řidič nepodniká pravidelné zahraniční cesty, jistě tento bonus ocení.

Ve Slavia pojišťovně lze současně s povinným ručením získat havarijní pojištění se slevou.

Slavia pojišťovna – asistenční služby a možnosti připojištění

Jak již bylo uvedeno výše, asistenční služby poskytuje Slavia pojišťovna ve svém základu k pojištění auta zdarma. Pro případné doplňující asistenční služby Profi a Premium je nutné zvolit jiný typ balíčku.

V případě, že se řidič ocitnul v pojistné události, je možné nahlásit škody online. Pokud si situace vyžaduje asistenci, mají klienti možnost využít služby Global Asisstence 1220, která funguje nonstop, nebo linku pomoci řidičům 1224.

Asistenční služby Slavia pojišťovny jsou platné jak pro Českou republiku, tak pro případ nehody v zahraničí.

Platnost pro všechny státy „Zelené karty“ne
Možnosti připojištění
Čelní skloano
Všechna sklaano
Úrazové připojištění přepravovaných osobano
Úrazové pojištění řidičeano
Pojištění zavazadelano
Pojištění právní ochranyne
Půjčovné náhradního vozidlane
Rozšířené asistenční službyano
Základní asistenční služby
Práce automechanika v ČR120 €
Práce automechanika v zahraničí120 €
Odtah vozidla v ČRano
Odtah vozidla v zahraničíano
Úschovna nepojízdného vozidla v ČRano (max. 3 dny)
Úschovna nepojízdného vozidla v zahraničíano (max. 3 dny)
Zapůjčení automobiluano (max. 2 dny)
Jízdenka na autobus nebo vlakano
Letenka turistické třídyano
Rozšířené asistenční služby
Práce automechanika v ČR150 €
Práce automechanika v zahraničí150 €
Odtah vozidla v ČRano
Odtah vozidla v zahraničíano
Úschovna nepojízdného vozidla v ČRano (max. 3 dny)
Úschovna nepojízdného vozidla v zahraničíano (max. 3 dny)
Zapůjčení automobiluano (max. 2 dny)
Jízdenka na autobus nebo vlakano
Letenka turistické třídyano

Možností dalšího připojištění má klient hned několik. Konkrétně se jedná o připojištění skel, havárii, střet se zvěří, úraz posádky, živel, odcizení vozidla, odcizení zavazadla a občanskou odpovědnost.

Kalkulačka havarijního pojištění během několika okamžiků vyhodnotí nejlepší nabídku.

Spočítat pojištění >

Havarijní pojištění – Slavia pojišťovna

Povinné ručení je dané zákonem a jeho sjednání je zkrátka nutnost. Havarijní pojištění je však dobrovolné, přesto by však mělo být rovněž nezbytností. Kalkulačka havarijního pojištění poskytuje veškeré důležité informace a dokáže vybrat to nejlevnější havarijní pojištění.

Slavia pojišťovna nabízí havarijní pojištění platící po celé Evropě s výjimkou Ruska, Běloruska, Moldavska a Ukrajiny. Spoluúčast je u tohoto pojištění již od 0 % (minimálně 5000 Kč), a to až po 10 % (minimálně 10 000 Kč).

I zde má klient na výběr hned z několika možností. Jedná se o:

  • all risk
  • havárii
  • odcizení celého vozidla

Výše uvedené varianty jsou seřazeny sestupně od těch nejobsáhlejších. Balíček All Risk kryje pojistné události v případě zničeného či poškozeného vozidla při havárii, dále pak živelné pohromy, vandalismus a odcizení vozidla nebo jeho částí.

Varianta Havárie, jak již plyne z názvu, kryje pouze škody, které vznikly v důsledku havárie. Balíček Odcizení celého vozidla poskytuje pojistné krytí pouze v případě odcizení.

Cestovní pojištění by nemělo chybět při žádné cestě do zahraničí.

Cestovní pojištění – Slavia pojišťovna

Ve Slavia pojišťovně je rovněž možné sjednat cestovní pojištění, a to jak krátkodobé, tak dlouhodobé. Klienti zde mají možnost pojistit skutečně široký rozsah nebezpečí, který může při zahraničních cestách nastat.

Spoustu lidí netuší, na kolik můžou zahraniční léčebné výlohy ve skutečnosti přijít. Mnohdy se jedná až o několikanásobek českých cen. Cestovní pojištění by mělo být nezbytností při cestování do zahraniční.

Pojistit se lze přitom již od nízkých částek, které však mohou v konečném důsledku ušetřit člověku spoustu trápení. Kalkulačka cestovního pojištění může pomoct při rozhodování.

Slavia pojišťovna nabízí několik přednastavených balíčků, přesto má klient možnost vytvořit si vlastní pojištění na míru. Typy jednotlivých pojištění mají platnost na území celého světa a pojistit lze osoby již od 0 let.

Nadále se cestovní pojištění dělí dle zahraniční cesty, tedy zda se jedná o turistickou, pracovní administrativní nebo pracovní manuální cestu. Výhodou Slavia pojištění je pak možnost pojištění psů a koček.

Smlouva lze sjednat online a nabízí možnost dalšího připojištění. V případě dlouhodobého cestovního pojištění Slavia pojišťovna nabízí následující krytí:

  • léčebné výlohy
  • stomatologická péče
  • pojištění odpovědnosti
  • úrazové pojištění

Lišit se může pojištění i na základě sezóny. Zimní balíček tak může například obsahovat jak pojištění zavazadel, tak pojištění při nevyužití dovolené, které se uplatní v případě nedostatku sněhu či uzavření sjezdovek.

Cestovní pojištění je nezbytnou součástí vybavení do zahraničí.

Srovnat nabídky cestovního pojištění >

Slavia pojišťovna – kontakty

Ačkoliv spoustu pojišťoven v posledních letech přechází více do online prostředí, stále lze využít sjednání smlouvy na kamenné pobočce. Slavia pojišťovna pobočky nalezneme po celé České republice téměř v každém kraji.

Není tedy problém narazit na Slavia pojišťovnu Praha, Slavia pojišťovnu Brno nebo Slavia pojišťovnu Ostrava.

Mimo tyto pobočky, kterých je po republice celkem 17, lze navštívit i přes 100 speciálních kontaktních míst. Nejdůležitější kontakty Slavia pojišťovny jsou však uvedeny níže.

Slavia pojišťovna centrála:

Táborská 940/31
140 00 
Praha 4

Korespondenční adresa:

Slavia pojišťovna a.s.
Oddělení ochrany osobních údajů
Táborská 940/31, 140 00 Praha 4

Infolinka a internetová stránka:

255 790 111
www.slavia-pojistovna.cz

Slavia pojišťovna – recenze

Spoustu lidí jistě ocení mobilní aplikaci, kterou Slavia pojišťovna, a.s. poskytuje pro chytré telefony. Důležitým aspektem je rovněž dlouholetá tradice.

V případě spokojenosti zákazníků se však najdou jak kladná, tak záporná hodnocení. Nespočet lidí si chválí nízké ceny základního pojištění. Přesto je zde i velká řada lidí, kteří nejsou spokojení se započítáním a výší bonusů, respektive se zdražováním pojištění.

Zejména cizinci si však u pojišťovny Slavia přijdou na své. Jedná se totiž o společnost, která právě cizincům nabízí širokou řadu výhodných produktů za příznivé ceny a jejich největším pojišťovatelem v Česku.

Na druhou stranu lze najít i spoustu recenzí zákazníků, kteří nebyli spokojeni s jednáním pojišťovny, na čemž by společnost měla určitě zapracovat.