Česká asociace pojišťoven

Česká asociace pojišťoven je také známá pod zkratkou ČAP a jedná se o zájmové sdružení. Jeho cílem je vzájemná podpora, pomoc a spolupráce jednotlivých pojišťoven a zajišťoven i jejich klientů. Jedná se o právnickou osobu se sídlem v Praze. Má celkem 26 řádných členů, mezi které patří nejznámější pojišťovací domy v České republice, jako je například Kooperativa Pojišťovna, a.s.

Sháníte nejlevnější povinné ručení na trhu? Využijte náš srovnávač a sjednejte si povinné ručení přímo na míru.

Povinného ručení kalkulačka >

Česká asociace pojišťoven byla založena již v roce 1994 a o čtyři roky později, tedy v roce 1998 se stala řádným členem Insurance Europe.

Kromě toho se ČAP snaží prosazovat, koordinovat a hájit zájmy pojistitelů ve vztahu ke státní správě i dalším osobám, a to i ke vztahu v zahraničí.

Mezi její hlavní úkoly patří zejména vyhotovení připomínek k právním předpisům, které týkají oblasti pojišťovnictví či pojištění, a to na úrovni české i evropské legislativy. Snaží se vytvářet efektivní nástroje v boji proti pojistným podvodům a sjednocuje pravidla a postupy pojišťoven v oblasti technické, informační i statistické. Kromě toho vytváří také etický kodex v pojišťovnictví a řeší případné rozpory, které mají její členové mezi sebou.

Kromě toho působí i na poli odborně-vzdělávacím. Vydává čtvrtletník Pojistný obzor, který komentuje vývoj ekonomiky jednotlivých členských pojišťoven a časopis s téměř stoletou tradicí – Pojistné rozpravy.

K povinnému ručení na nové auto se jistě vyplatí i sjednání havarijního pojištění na auto.

Jejím členem se může stát pojištovna, která má oprávnění provozovat činnost na území České republiky.

Více informací na www.cap.cz