Cestovní pojištění na Slovensko online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění na Slovensko od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Jedna z menších evropských zemí – Slovensko – se nachází ve střední Evropě. Hraničí s Českem, Rakouskem, Polskem, Ukrajinou a Maďarskem. Do konce roku 1992 součást Československé federativní republiky, poté se obě země oddělily a každá si šla svou vlastní cestou.

Co je dobré vědět před cestou

Slovenská republika je podobně jako Česko součástí Evropské unie, k cestě tedy bohatě postačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas. Při cestování autem je však, stejně jako u nás a v jiných zemích, povinné mít sjednané povinné ručení.

Proč nevynechat Slovensko

Slovensko dlouhá léta žilo ve stínu svého většího bratra, tedy České republiky. Nicméně i přes to má svým návštěvníkům rozhodně co nabídnout. O tom svědčí již to, že každoročně tento stát navštíví tisíce Čechů.

Mezi největší poklady této země patří především krásná příroda, hlavně slovenské hory. Mezi nejznámější a nejvíce navštěvované patří samozřejmě Vysoké Tatry na hranicích s Polskem. Jejich přezdívka „nízké Alpy“ je v tomto případě více než věrohodná. V této rozlehlé horské oblasti si opravdu každý přijde na své. V zimě se stává oblíbeným místem místních i zahraničních lyžařů, zatímco v létě zde naleznete množství vysokohorských turistů a horolezců.

Z přírodních scenérií stojí za zmínku určitě Gerlachovský štít – nejvyšší hora Slovenska. Dále ledovcové jezero – Štrbské pleso – či jeden z národních symbolů – vrch Kriváň. Na druhou stranu by byla určitě chyba vynechat Nízké Tatry a Bílé Karpaty.

Ze slovenských měst určitě stojí za návštěvu metropole Bratislava. Na skaliskách nad Dunajem zde stojí známý Bratislavský hrad, sídlo slovenského prezidenta. Milovníky moderní architektury a designu jistě uchvátí Most Slovenského národního povstání z roku 1972 či známý držitel ocenění OPAC Awards – most Apollo.

Proč se vyplatí, sjednat si cestovní pojištění

Spousta lidí si ještě pamatuje tuto zemi jako součást naší vlasti, a tím pádem o sjednání cestovního pojištění ani neuvažuje. V případě návštěvy však se sjednáním pojištění do zahraničí určitě neváhejte. A to zejména, pokud plánujete pobyt v horských oblastech či chcete provozovat adrenalinové sporty nebo na Slovensko jedete lyžovat.

Cestovní pojištění na Slovensko poskytuje například Union pojišťovna. Tato původem právě slovenská společnost disponuje rovněž českými pobočkami a nabízí jedno z nejvýhodnějších cestovních pojištění na trhu.

Pojištění a jeho cena ze srovnání cestovního pojištění nevyjde špatně, když se porovná s ostatními náklady vynaloženými na cestu. To potom cestovní pojištění nevychází nějak draho a bude krýt pojištěného v případě, že dojde ke zranění, jenž si vyžádá lékařské ošetření. Zároveň stojí za to promyslet i sjednání asistenčních služeb a další připojištění, například úrazové a zavazadel. Při cestě autem nezapomenout na havarijní pojištění a případné připojištění skel.