U Allianz se bude platit povinné ručení i havarijní pojištění podle počtu najetých kilometrů

Podle pojišťovny Allianz až 75 % českých řidičů najezdí za rok méně než 15 tisíc kilometrů. Pojišťovna proto přichází s novým řešením, které bude více férové vůči řidičům. Výše pojištění se nově stanoví podle počtu najetých kilometrů!

Před nedávnem jste se u nás mohli dočíst o „norském povinném ručení“, které poputuje do České republiky a jehož princip bude spočívat ve sledování řidiče. Malá krabička, která se umístí do vlastníkova auta, bude sledovat jeho pohyb na pozemních komunikacích i způsob jízdy. Mnoho řidičů toto odmítá, protože nechtějí být nikým ani ničím hlídáni. Ti, co mají pojištění auta sjednané u Allianz, se ale ničeho takového obávat nemusí.

Bez sledovacího zařízení

Každý řidič hned na začátku při sjednávání zákonného pojištění automobilu sdělí odhadovaný počet najetých kilometrů a podle toho bude zařazen do určité cenové kategorie. Na konci každého zúčtování pak vlastník vozidla nebude doplácet nic, popřípadě mu pojistitel peníze vrátí, a to když najede méně. Pokud naopak ujede víc kilometrů, bude si muset připlatit.

Jako důkazní materiál přitom neposlouží žádné obávané sledovací zařízení, ale obyčejná fotografie tachometru příslušného vozidla. Podobně to funguje také u pojišťovny Pillow.

Spravedlivější přístup

Čeští pojistitelé aktuálně stanovují ceny za povinné ručení a havarijní pojištění zejména podle věku a bydliště řidiče, stáří vozidla, rizikovosti, objemu a výkonu motoru a podobně. Princip, který nyní bude nabízet pojišťovna Allianz, tedy ceny havarijního pojištění i povinného pojištění podle počtu kilometrů, je však mnohem férovější. Jak také sdělila ředitelka autopojištění Veronika Hašplová, snaží se nyní Allianz, aby se motoristé více zamýšleli nad svým povinným ručením. Dle jejího mínění už pojišťovně nejde o to, v jak moc rizikovém prostředí se pohybují, ale kolik času na silnicích ve skutečnosti stráví.

Podvodníci si na své nepřijdou

I přes férovou nabídku, které budou moci nyní majitelé automobilů využít, se často najdou i ti, kteří se snaží obohatit na úkor ostatních. V tomto případě například tím, že zfalšují počet najetých kilometrů. Pojišťovna ale varuje, že si nyní posvítí i na ně. Podle oddělení vyšetřování, totiž nebude problém odhalit padělané fotky a stejně tak i přetočené tachometry nebo nahlášení nepravdivých údajů. Ti, kdo budou při tomto jednání odhaleni, pak musejí počítat s případnou právní dohrou.

Vzhledem k tomu, že nabídka pojišťovny Allianz je velmi výhodná, není nic snazšího, než ji ihned vyzkoušet. Nechce se Vám ale hledat nejbližší pobočku nebo na to nemáte čas? V tom případě zkuste naší online kalkulačku a pojištění si sjednejte během dvou minut pohodlně přímo z domova.