3 důvody, proč se vyplatí mít sjednané havarijní pojištění

Havarijní pojištění není na rozdíl od povinného ručení nutné sjednávat, ale i jeho případné pořízení rozhodně stojí za úvahu. A to zejména, pokud si řidič pořídí nový automobil. Zde Vám přinášíme tři důvody, proč se toto pojištění vyplatí sjednat.

Při výběru nejvýhodnějšího havarijního pojištění lze využít srovnávač pojištění, který nalezne veškeré nabídky na trhu. Vyhledání nejlevnějšího pojištění vozidla je díky srovnávači otázkou okamžiku.

Naše kalkulačka havarijního pojištění nabízí až o 70 % levnější nabídky. 86 % řidičů díky nám ušetří až tisíce ročně.

Spočítat cenu havarijního pojištění >

Podle přehledu zveřejněného Českou asociací pojišťoven bylo loni sjednáno havarijní pojištění pro více než jeden a půl milionu vozidel. To je přitom o téměř pět set tisíc více než před osmi lety. Vše nejspíše souvisí se stále rychleji rostoucí českou ekonomikou. Díky ní si může více motoristů dovolit nákup nových vozidel. A právě nové automobily se pojišťují nejčastěji. Kromě toho klesá cena, a to jak povinného ručení, tak i havarijního pojištění, což motivuje řidiče k jeho sjednání. Výpočet ceny zákonného pojištění nabízí kalkulačka povinného ručení.

Proč je havarijní pojištění důležité?

Chrání automobil při nehodě

Jednou z největších výhod tohoto typu autopojištění je, že na rozdíl od povinného ručeníchrání vozidlo v případě, že jeho řidič způsobí dopravní nehodu. Zákonné pojištění vozidla totiž kryje pouze škody způsobené na autě poškozeného, nikoliv na tom vlastním. Zejména u nového automobilu je toto velký problém, neboť pokud je zcela zničené, jeho majitel – pokud nemá havarijko – nedostane nic.

Kryje při střetu se zvěří

Právě v podzimních měsících dochází ke srážkám s vysokou zvěří nejčastěji. Rána nebo i celé dny jsou mlhavé a na silničních úsecích, které procházejí lesy, nejsou tyto střety nic neobvyklého. Někteří řidiči se samozřejmě snaží těmto místům vyhýbat, nebo zde jezdí opatrně, ale ne vždy je to dostačující. Často k nehodám dochází i na místech, kde by to nikdo nečekal. Protože tento typ škody většinou povinné ručení nekryje, je opět havarijní pojištění nutností.

Chrání vozidlo při živelných pohromách

Zničení vozidla přírodní pohromou hrozí zejména těm, kdo žijí v okolí velkých řek v zátopových oblastech. Nicméně žádná oblast v ČR není bez rizika. Například krupobití nebo vichřice mohou udeřit prakticky kdekoliv. I v této situaci se majitel bez pojištění svého vozidla neobjede.

O havarijním pojištění – byť je často opomíjené – proto určitě stojí popřemýšlet. Navíc se dá sjednat velmi levně – například pomocí online srovnání cen. Kromě výběru pojišťovny si totiž může zájemce zvolit i to, zda pojistí vozidlo komplexně, nebo si vybere jen ta největší rizika. Pokud ho navíc uzavře spolu se zákonným pojištěním, může klient snadno získat další slevy a bonusy za sjednání obou rizik.