AIM pojišťovna

  • Pojišťovna AIM již na českém trhu nepůsobí
  • Pro klienty nabízela výhodné pojištění vozidel

AIM pojišťovna – alternativy

Největší maďarská pojišťovna AIM bohužel na českém trhu již 7 let nepůsobí. Poprvé se na území ČR objevila v roce 2008 a její činnost skončila roku 2013.

U pojišťovny však stále mají někteří klienti uzavřené pojistky, ty buď mohli převést či je mají i nadále sjednané. Ukončení činnosti pojišťovny AIM se vztahuje na nové uzavírání smluv

Pojištění nabízela AIM snad úplně na vše, co klient potřeboval. Pojišťovna se však zaměřovala na pojištění vozidel. Mezi nejčastěji uzavírané pojistky tedy patřilo povinné ručení a havarijní pojištění. Výhodou AIM byly nižší ceny oproti klasickému ceníku povinného ručení.

Najít výhodné havarijní pojištění u českých pojišťoven lze pomocí kalkulačky.

Spočítat havarijní pojištění >

Výpověď povinného ručení u AIM se vyznačovala jednoduchostí, podmínky však měla podobné jako jiné stále fungující pojišťovny. AIM pojišťovna se na trhu odlišovala nabídkou výhod, kdy přidává k pojištění prodlouženou záruku či pojišťuje totální škodu.

Pojištění totální škody vyrovnává sníženou hodnotu vozidla, které již není možné opravit či bylo ukradeno. Pojišťovna AIM v takové situaci vyplatí klientovi plnění ve výši aktuální hodnoty vozidla.

Mezi další oblíbené služby u pojišťovny AIM patřilo pojištění majetku či cestovní pojištění.

AIM insurance se snažilo se svými klienty řešit všechny individuální potřeby, kterým přizpůsobovala i všechny poskytované služby. Na českém trhu se individuálním přístupem však vyznačují i další pojišťovny jako Colonnade pojišťovna, Kooperativa či AXA.