Vitalitas pojišťovna

 • Cestovní pojištění již od 10 Kč na den
 • Až 100% sleva na léčebné výlohy pro klienty OZP
 • Snadné sjednání cestovního pojištění online

Vitalitas – recenze, zkušenosti

Vitalitas pojišťovna a.s. spadá pod koncern OZP a na českém pojišťovacím trhu figuruje již od roku 2003. Soustřeďuje se převážně na oblast neživotního pojištění a pojištění osob, konkrétně poskytuje úrazové a cestovního pojištění. Vitalitas se neustále rozvíjí, své služby modernizuje a upravuje na míru svým klientům.

Nejvýraznějším produktem této pojišťovny je jednoznačně Vitalitas online cestovní pojištění, které si lze sjednat z pohodlí domova na kalkulačce cestovního pojištění. Online pojištění je pro klienty velkým přínosem, jelikož nemusejí trávit čas na pobočkách pojišťoven.

Sháníte výhodné cestovní pojištění? Nechte si srovnat jednotlivé nabídky.

Vyhledat nejlevnější cestovní pojištění >

OZP Vitalitas pojišťovna

Jak již bylo řečeno, Vitalitas je tuzemskou pojišťovnou, která funguje v rámci Oborové zdravotní pojišťovny zaměstnanců bank, pojišťoven a stavebnictví (OZP). OZP je rovněž jediným akcionářem této pojišťovny.

V portfoliu služeb Vitalitas naleznou klienti různé balíčky cestovního pojištění, které se hodí pro různé typy dovolené či jiné cesty za hranice. Samozřejmostí je pak také dlouhodobé cestovní pojištění, které lze sjednat na půl roku či na celý rok.

Ve spolupráci s OZP Vitalitas například poskytuje pojistné programy pro děti mládež z oblasti úrazového pojištění a zdravotnické asistence.

Cestovní pojištění Vitalitas

U pojišťovny Vitalitas mají klienti opravdu velký výběr cestovního pojištění do zahraničí. Je jim nabízeno formou balíčků, jejich názvy jsou příznačné k typu dovolené, na kterou se daný typ pojištění hodí. Jiné pojištění člověk potřebuje na pláž do Egypta a jiné do rakouských Alp.

V případě, že ani jeden z balíčků se nesejde s potřebami klienta, může si vytvořit vlastní cestovní pojištění na míru. Stačí jen do kalkulačky zadat údaje o sobě a o své cestě a navolit si doplňková pojištění, která jsou šitá na míru vybrané cestě za hranice.

Cestovní pojištění Vitalitas je dostupné ve čtyřech různých balíčkách.

Mezi jakými balíčky Vitalitas cestovního pojištění lze tedy vybírat?

Cestovní pojištění Baťůžkář

Balíček s názvem Baťůžkář je vůbec nejlevnějším cestovním pojištěním, které lze u Vitalitas získat. Jeho cena začíná již na 10 Kč za jeden den. Tento typ cestovního pojištění je určený pro méně náročné klienty, pro které jsou nízké náklady na cestování prioritou.

Cestovní pojištění Pohodář

Cestovní pojištění Pohodář je určené pro klidnou rodinnou dovolenou na pláži a lze ho získat již od 15 Kč za den. Kryje léčebné výlohy typu nenadálé nemoci nebo úrazu, případně odcizená zavazadla.

Cestovní pojištění na míru vašim potřebám si lze sjednat online na kalkulačce.

Mám zájem o cestovní pojištění >

Cestovní pojištění Světoběžník

Světoběžník poskytuje klientům maximální možnou ochranu již od 29 Kč na den. Nadšenci pro dobrodružství jistě ocení nadstandardní pojistné limity a léčebné výlohy až do výše 10 milionů. Součástí pojištění je rovněž krytí pobytu v nemocnici a pojištění zavazadel.

Cestovní pojištění Sportovec

Aktivní dovolená si vždy vyžaduje trochu jiný typ pojištění. Při praktikování rizikových aktivit se určitě vyplatí si sjednat cestovní pojištění extrémních sportů. Vitalitas tak nabízí cestovní pojištění pro sportovce. Specialitou tohoto typu pojištění je například pojištění nevyužité služby (skipasu apod.).

Přehledné srovnání cestovních pojištění Vitalitas je v této tabulce:

BaťůžkářPohodářSvětobežníkSportovec
Léčebné výlohy5 milionů5 milionů10 milionů5 milionů
Pojištění odpovědnosti10 milionů10 milionů10 milionů10 milionů
Úrazové pojištěníTrvalý – 200 tisíc Kč
Smrt – 100 tisíc Kč
Trvalý – 200 tisíc Kč
Smrt – 100 tisíc Kč
Trvalý – 400 tisíc Kč
Smrt – 200 tisíc Kč
Trvalý – 200 tisíc Kč
Smrt – 100 tisíc Kč
Pojištění zavazadelNe20 tisíc Kč50 tisíc Kč20 tisíc Kč
Pobyt v nemocniciNeNe500 Kč / denNe
Pojištění zpoždění letuNeNe20 tisíc KčNe
Pojištění nevyužité službyNeNeNeAno
Cenaod 10 Kčod 15 Kčod 29 Kčod 27 Kč

Ke všem balíčkům existuje samozřejmě možnost se připojistit dle svých potřeb. Vitalitas cestovní pojištění online funguje jednoduše a zvládne si ho sjednat úplně každý.

Klienti, kteří preferují dovolenou v České republice, si mohou sjednat tuzemské cestovní pojištění. To zahrnuje jak úrazovou pojistku, tak odpovědnost za škody. Umožňuje také pojistit děti při pobytu na táboře nebo škole v přírodě.

Cestovní pojištění Vitalitas – koronavirus

Cestování v době pandemie s sebou přináší řadu výzev a možných komplikací. Na zvýšené riziko zareagovali také pojišťovny, včetně Vitalitas. Klienti si tak mohou pořídit rozšířenou pojistnou ochranu, která kryje například uvíznutí v cizí zemi nebo nemožnost na dovolenu vycestovat.

Vitalitas koronavirus připojištění uhradí:

 • ubytování a náhradní dopravu v cizí zemi pro případy karantény
 • storno zájezdu při nevpuštění přes hranice
 • bezplatné prodloužení cestovního pojištění při uvíznutí v zahraničí
 • storno cestovního pojištění při nevycestování z důvodu covidu-19

Připojištění covid-19 se vztahuje pouze na země, které Ministerstvo zahraničí označilo jako nerizikové. Při cestování do červeně označených zemí na mapě cestovatele nelze tento typ pojištění využít.

Připojištění covid-19 uhradí náklady na náhradní ubytování i cestu v případě izolace.

Dlouhodobé cestovní pojištění Vitalitas

Mimo krátkodobého cestovního pojištění, ke kterému se vztahují výše uvedené balíčky a které je určené na několikadenní cesty do zahraničí, je také možné si u Vitalitas zařidIt dlouhodobé cestovní pojištění.

Půlroční či roční cestovní pojištění je vhodné pro klienty, kteří plánují v zahraničí trávit delší dobu, ať už z důvodu pracovní stáže či studijního pobytu.

Dlouhodobé cestovní pojištění Vitalitas zahranuje:

 • pojištění léčebných výloh
 • úrazové pojištění
 • pojištění osobních věcí a zavazadel
 • pojištění odpovědnosti

Pojištění Vitalitas na dlouhou zahraniční cestu si však vždy může klient upravit podle cílové destinace, délky pobytu a vlastních preferencí. K dispozici jsou různá připojištění, která pokryjí rizika, kterých se klient obává.

Dlouhodobé cestovní pojištění Vitalitas lze získat již od 4 625 Kč.

Druhou variantou dlouhodobého pojištění na cesty je roční pojištění pro opakované výjezdy. Ti, co musí během jednoho roku opakovaně vyrazit za hranicemi a strávit tam nějaký čas, tento typ pojištění jistě ocení. Cena se pohybuje již od 1 400 Kč za rok. Počet výjezdů není nijak omezen.

Cestovní pojištění do zahraničí kryje léčebné výlohy, odcizení zavazadla či trvalé následky úrazu.

Prohlédnout si nabídku cestovního pojištění >

Slevy pro klienty OZP – Vitalitas

Výhodné benefity při sjednání online cestovního pojištění Vitalitas mohou čerpat klienti OZP. Získat mohou dokonce až 100% slevu na léčebné výlohy. To se týká dětí a studentů do 26 let věku a také klientům starších 60 let. Cestovní pojištění pro seniory tak zahrnuje léčebné výlohy zdarma.

Klienti, kteří nespadají do těchto věkových kategorií, si OZP společně s Vitalitas pojišťovnou připravily slevu 50 % na léčebné výlohy.

Sleva spadá na veškeré cesty kratší než 30 dnů, jejichž cíl je v Evropě či neevropských oblastech podél Středozemního moře.

Klienti OZP mají nárok na slevy na cestovním pojištění.

Pojistné programy pro děti a mládež

Mimo cestovního pojištění, Vitalitas poskytuje také pojistné programy pro děti a mládež. Jedná se o komplexní balíčky, které zahrnují úrazové pojištění a zdravotní asistence.

V nabídce jsou momentálně dva programy – Zvonek a Gina. Zvonek je určen pro děti od 0 do 6 let, ovšem lze do něj vstoupit pouze do chvíle, kdy dítě dovrší první rok života. Programy jsou však dostupné pouze pro klienty OZP a ZPŠ (Zaměstnanecké pojišťovny Škoda).

Zvonek kryje náklady spojené s úrazy, jako jsou trvalé následky či hospitalizace. Příjemným bonusem je každoroční dárek v podobě slev nebo dárků pro dítě. Když je malému pojištěnci 6 let, získá certifikovanou aktovku do školy.

Program Gina je přístupný dětem a mládeži od 0 do 26 let. Zahrnuje úrazové pojištění i zdravotní asistence. Děti, které ze Zvonku přejdou na Ginu mají nárok na zvýhodněné pojištění.

Pojistné podmínky Vitalitas

Před sjednáním pojištění je vhodné si přečíst pojistné podmínky Vitalitas. Sepsané podmínky jsou dostupné přímo na stránkách pojišťovny Vitalitas. Jedná se poměrně obsáhlý dokument, důležité jsou však hlavně části, které pojednávají o tom, na co se pojištění Vitalitas nevztahuje.

Mezi výluky z cestovního úrazového pojištění, tedy události, které Vitalitas pojištěncům neproplatí, patří například úrazy způsobené:

 • psychickou poruchou či poruchou vědomí
 • srdečním infarktem, mozkovou příhodou, cukrovkou apod.
 • zjevným přeceněním vlastních sil
 • poškozením kůže a následnou infekcí

To je jen jeden z příkladů pojistných podmínek Vitalitas, ve skutečnosti je výjimek mnohem více. Před cestou si je nutné ověřit na co všechno se pojištění vztahuje, aby člověk nebyl později překvapen a cesta do zahraničí se mu neprodražila navzdory pojištění.

Vitalitas recenze a zkušenosti

Pojišťovna Vitalitas funguje na trhu již od roku 2003, rozhodně se tak nejedná o žádného nováčka. Bohužel však není k dohledání mnoho recenzí, které by vypovídaly o kvalitě služeb této pojišťovny. Sama pojišťovna v Google recenzích tvrdí, že od klientů získává samé pozitivní ohlasy.

Ve zmíněných Google recenzích se o svou zkušenost podělilo osm lidí. Průměrné hodnocení těchto klientů činí 4,1 hvězdiček z 5. Některé z komentářů si pojišťovnu nemohou vynachválit.

Vitalitas hodnotilo na Google pouze 8 lidí.

Více recenzí je k nalezení na OZP, tedy méně časté alternativě k Všeobecné zdravotní pojišťovně, pod kterou Vitalitas spadá. V internetových diskuzích se klienti OZP shodují na tom, že si na svou zdravotní pojišťovnu nemohou stěžovat a že se nikdy nesetkaly s problémy. Někteří však uvádějí, že měli kvůli této pojišťovně komplikace se získáním s lékařské péče.