Nejlevnější povinné ručení – také na motorku, motocykl

 • Ceny nejlevnějšího povinného ručení již od 968 Kč
 • Sjednání povinného ručení online
 • Slevy až o 70 % oproti jiným nabídkám

Nejlevnější povinné ručení na motorku 2022

Nabídek povinného ručení na trhu je mnoho a proto může být velmi obtížné vybrat to nejlevnější. Díky kalkulačce povinného ručení to bude ovšem hračka a lze tak sjednat povinné ručení přímo z pohodlí domova a online. Nutné je mít při ruce pouze technický průkaz vozidla.

Cílem 123ruceni.cz je nabídka co nejlevnějšího povinného ručení, které splní všechny požadavky, jenž si žadatel přeje. Online kalkulačka nabídne žadatelům veškeré nabídky na trhu a porovná ceny všech pojišťoven. Vyplnění formuláře je zcela nezávazné a každý se může rozhodnout, zda danou nejlevnější nabídku přijme či nikoliv. Pojištění vozidel zabere už jen malou chvilku.

Výhody sjednání povinného ručení na 123ruceni.cz:

 • sjednání nejlevnějšího povinného ručení 2022 online z pohodlí domova
 • úspora až 70 % oproti vyřízení na pobočce
 • ceny povinného ručení již od 968 Kč
 • zelená karta je zaslána e-mailem
 • v kalkulaci jsou zahrnuty veškeré bonusy za beznehodovost
 • nabídka doplňkových pojištění
 • sjednání pojištění online i na motorku a motocykl

TIP: Aktuálně je vhodné sledovat i vývoj vzniklé situace, a to především, jak pandemie koronaviru ovlivnila nabídku pojišťoven.

Pro pohyb na pozemní komunikaci je povinné mít autopojištění.

Nejlevnější povinné ručení ceník

Zákonné pojištění vozidel a tedy i jeho cena se stanovuje na základě celé řady kritérií. Z tohoto důvodu není možné, aby byl k dispozici jednotný ceník povinného ručení. Pro tyto případy jsou k dispozici online kalkulačky a také srovnávače povinného ručení. Stačí pouze vyplnit základní údaje o vozidle a jeho vlastníkovi a nejlevnější povinné ručení je ihned k dispozici.

Sháníte nejlevnější povinné ručení na trhu? Využijte náš srovnávač a kalkulačku online.

Porovnat ceny povinného ručení >

Díky sjednání povinného ručení online získá žadatel nejlevnější povinné ručení 2022. Srovnávač řadí veškeré nabídky vzestupně dle ceny, tudýž je výběr nejlevnějšího povinného ručení na auto velmi rychlý během pár minut. Srovnávač porovnává všechny jednotlivé ceníky povinného ručení.

Nejlevnější povinné ručení na auto a jeho cena

Cena nejlevnějšího povinného ručení se odvíjí od různých parametrů příslušné pojišťovny. Dále cenu povinného ručen určuje typ vozu, způsob jeho využití, objem válců, výkon vozu, rok výroby, značka a model vozu. Dále se vyplňují a jsou rozhodující i údaje o osobě vlastníka vozidla. Mezi ně patří věk, trvalé bydliště, bonusy a malusy.

Díky našemu srovnávači získáte nejlevnější povinné ručení na trhu. Stačí zadat základní požadované parametry.

Porovnat ceny povinného ručení >

Důležitým faktorem pro povinné ručení je i nabídka rozsahu služeb a také výše pojistných limitů. Je ovšem samozřejmé, že čím je vyšší rozsah služeb a také vyšší pojistné limity, tím je i vyšší cena povinného ručení.

Nejlevnější povinné ručení online ušetří až 70 % oproti vyřízení na pobočce.

Je dobré přečíst si také něco o tom, jak často platit povinné ručení. Obecně platí, že kdo ho uhradí jednorázově, uhradí ve výsledku méně než klient, který si splátky rozdělí na víckrát.

Nejlevnější povinné ručení kalkulačka

Kalkulačka na 123ruceni.cz pracuje se všemi dostupnými parametry pro povinné ručení a dokáže tak nabídnout hned několik variant autopojištění. Veškeré nabídky jsou seřazeny dle ceny a nejlevnější povinné ručení na auto se zobrazuje hned na prvním místě.

Kalkulačka zohledňuje všechny požadavky každého vlastníka vozidla a díky tomu, že pracuje s údaji o konkrétním zadaném vozu a majiteli, dokáže vyhledat nejlevnější povinné ručení 2022. Až 70 procent řidičů své povinné ručení přeplácí, aniž by si zjistili jiné varianty.

Mezi vyplňované údaje do kalkulačky patří:

 • objem a výkon motoru vozu
 • typ, značka, modelová řada a motorizace vozu
 • způsob užití vozu
 • typ vlastníka vozidla – fyzická osoba, právnická osoba nebo OSVČ
 • jméno a příjmení vlastníka
 • věk vlastníka
 • bydliště, e-mail a telefon
 • délka bezeškodního průběhu

Do značné míry je vyčísleno povinné ručení především díky objemu a výkonu motoru vozu, čím větší objem a výkon, tím vyšší povinné ručení. Další vyplňované údaje jsou také rozhodující, proto je důležité brát v potaz celkové vyplňované údaje.

Je možné vyplnit i rok výroby automobilu, orientační cenu a SPZ vozu.

Porovnat ceny povinného ručení >

U údajů ohledně vlastníka vozidla obecně platí, že čím je menší obec, ve které vlastník žije, tím je nižší povinné ručení. Důvodem jsou především uváděné statistiky nehodovosti, které poukazují na to, že čím je obec nebo město větší, tím dochází k většímu počtu nehod.

Nejlevnější povinné ručení kalkulačka zohledňuje i různé bonusy za beznehodovost. Bonusy mají zásadní vliv na cenu povinného ručení, a to tak, že pokud je využití bonusů maximální, lze tak sjednat i o polovinu levnější povinné ručení. Naopak, pokud má řidič na svém kontě nějaké pojistné události, pojišťovna může aplikovat malus a cena povinného ručení se tak navýší.

V případě zájmu je pak možné sjednat nejlevnější povinné ručení online z pohodlí domova. Využití kalkulačky, srovnávače povinného ručení a poté jeho následného vyřízení je administrativně nenáročné a zelená karta poté přijde pojištěnému e-mailem.

Sjednání nejlevnějšího povinného ručení online je velmi jednoduché.

Zelená karta ihned

Díky sjednání nejlevnějšího povinného ručení online získá vlastník vozidla zelenou kartu e-mailem. Zelená karta je doklad o uzavření pojištění na auto. Zelenou kartu nabízí e-mailem ihned mnoho pojišťoven, mezi ně patří např. Allianz, Kooperativa, ČSOB, AXA, Triglav, Direct, Generali a UNIQA.

Zelenou kartu by měl mít u sebe každý řidič, a to z důvodu, že se jedná o mezinárodně uznávaný platný doklad o uzavření zákonného pojištění vozidel. V případě, že by řidič neměl u sebe zelenou kartu, vystavuje se tak riziku pokuty ve výši od 1 500 Kč až do 3 000 Kč.

Nejlevnější povinné ručení na motocykl

Zákonné pojištění vozidel se vztahuje i na motorky. Každý vlastník motocyklu musí mít platné povinné ručení, v případě, že chce vyrazit na pozemní komunikace, a to buď v tuzemsku nebo v zahraničí. Pokud by neměl vlastník sjednané povinné ručení, musí odevzdat poznávací značky do depozitu nebo zaplatit penále 50 Kč za každý den, kdy nemá sjednané povinné ručení.

Cena povinného ručení na motorku je výrazně nižší, než pojištění auta. I zde ovšem platí, že cenu pojištění ovlivňuje především objem motoru motocyklu a také jeho stáří, věk a bydliště pojistníka. Nejlevnější povinné ručení na motorku startuje již od 108 Kč za rok.

Čím vyšší objem motoru, tím vyšší povinné ručení.

Jízda na motorce většinou bývá sezónní záležitostí a pro tento případ jsou tomu přizpůsobeny i pojišťovny. Mimo ročního pojištění lze nalézt v nabídkách pojišťoven i sezónní povinné ručení na motorku, kdy se platí jen za dobu, kdy je motocykl využívaný.

Pro výpočet nejlevnějšího povinného ručení na motorku využijte náš srovnávač.

Porovnat ceny povinného ručení >

U sezónního pojištění na motorku jsou z pojistného vyloučeny především zimní měsíce, kdy je zřejmé, že nebude motocykl využívaný. Zde je rozdíl, že v tomto případě není nutné odevzdávat registrační značky a Osvědčení o registraci do depozitu.

Ke sjednání nejlevnějšího povinného ručení na motocykl postačí pouze velký technický průkaz motocyklu a zelená karta, stejně jako u vozidla, je zaslána po sjednání e-mailem.

Jak podat výpověď povinného ručení?

V případě, že se naskytne volba levnějšího povinného ručení, než je to stávající, nabízí se možnost podat výpověď povinného ručení. Existuje ovšem několik situací, za kterých je možné podat výpověď. Tou nejjednodušší volbou je podat výpověď na konci pojistného období.

Výpověď povinného ručení lze podat v těchto případech:

 • změna ceny pojistného
 • do 2 měsíců od podpisu smlouvy o povinném ručení
 • změna vlastníka vozidla, prodej vozu
 • vyřazení vozidla z evidence
 • do 3 měsíců od data, kdy je oznámena pojistná událost

Podat výpověď povinného ručení lze také i bez udání důvodů, a to do 2 měsíců od uzavření smlouvy. Je ovšem nutné mít na paměti lhůtu pro doručení žádosti o ukončení povinného ručení na adresu příslušné pojišťovny.