Cestovní pojištění do Austrálie

Spočítat ceny

Austrálie je nejmenší kontinent naší planety. Nachází se na jižní polokouli a je omýváma Indickým a Tichým oceánem. K Austrálii, jako ke kontinentu, náleží i Nový Zéland a množství malých ostrůvků známých jako Oceánie.

Co vědět před cestou

K cestě do Austrálie je nutné platné vízum a platný cestovní pas. O vízum je možné požádat elektronicky na stránkách australského Ministerstva imigrace a občanství. Druhou možností je podat žádost o vízum na australské ambasádě v České republice.

Proč navštívit Austrálii

Jasným důvodem, proč tato krásná země stojí návštěvu, je její rozmanitost. Na jihovýchodním pobřeží se návštěvník bude ztrácet ve velkoměstech, jako je Sydney či Melbourne, na západním pobřeží pak bude obdivovat malá rybářská městečka. V severní části se vypraví do rozsáhlých močálů a mangrovových oblastí, známých jako Arnhemská země. Poputuje-li dále na jih, do srdce země, dostane se do rozlehlých pouštních oblastí s množstvím zajímavých, ale i nebezpečných živočichů a rostlin.

Svou cestu asi většina lidí začne v australském největším a nejznámějším městě – v Sydney. Toto velkoměsto má dnes asi třikrát více obyvatel než Praha a nabízí spoustu možností, jak zde strávit čas. Jednou z důležitých součástí života místních obyvatel, je sportovní vyžití. Ve městě se nachází velké množství parků. Zde se dá provozovat cyklistika, pěší turistika, jízda na koni, jogging a podobně. Na své si přijdou i milovníci nákupů, kteří mohou navštívit například obchodní dům Queen Victoria Building. Nikdo z návštěvníků by pak neměl minout slavnou budovu opery.

Milovníci památek mohou vyrazit do Canberry, hlavního města této země. Za zmínku určitě stojí Australský válečný památník věnovaný všem Australanům, kteří za svou vlast položili ve válkách život. Určitě škoda by byla vynechat Australskou národní galerii nebo rozhlednu Telstra Tower.

Na své si přijdou i milovníci vodních sportů. Surfování je jeden z australských národních sportů, který je nejen místními hojně provozován. Ten, kdo si chce prohlédnout krásy mořského bohatství z blízka, může navštívit některou z mnoha potápěčských škol. Ty pak často pořádají různé exkurze. Mezi nejoblíbenější patří potápění v oblasti Velkého bariérového útesu.

Proč je nutné se pojistit

Austrálie je úplně jiná země, než Česká republika, a lidé na to často zapomínají. Nezřídka se stává, že podcení své síly a v teplém počasí třeba zkolabují nebo se při toulkách buší zraní. Australské zdravotnictví je na obzvlášť vysoké úrovni. Je třeba ale také počítat s tím, že je velmi drahé.

V případě nesjednaného cestovního pojištění, pak mohou částky vynaložené na ošetření a hospitalizaci narůst do závratných výší. Není nic neobvyklého, že někteří nešťastníci splácí tyto částky ještě řadu let po svém návratu do vlasti.

Po sjednání pojištění do zahraničí však můžete v klidu odjet a nemusíte se ničeho bát. Pokud navíc použijete porovnání cen, můžete ušetřit až 15% . Pro větší pocit bezpečí doporučujeme i sjednání úrazového pojištění a asistenčních služeb. Neuškodí ale ani připojištění zavazadel.