Cestovní pojištění do Austrálie

  • Kalkulačka pojištění do Austrálie
  • Cena již od 20 korun na den
  • Výhodné roční pojištění

Levné cestovní pojištění do Austrálie

Austrálie je nejmenší kontinent naší planety. Nachází se na jižní polokouli a je omývána Indickým a Tichým oceánem. K Austrálii, jakožto ke kontinentu, náleží i Nový Zéland a množství malých ostrůvků známých jako Oceánie.

Austrálie vízum

Při cestě do zahraničí je vždy potřeba mít sebou osobní dokumenty. Samozřejmostí je platný cestovní pas. K cestě do některých zemích je navíc nutné mít zařízené platné vízum. Austrálie je jednou z těchto zemí.

O vízum do Austrálie je možné požádat elektronicky na stránkách australského Ministerstva imigrace a občanství. Druhou možností je podat žádost o vízum na australské ambasádě v České republice.

Cestovní pojištění do Austrálie nabízí spousta pojišťoven. Která z nich je nejlevnější?

Srovnat ceny cestovního pojištění do Austrálie >

Proč navštívit Austrálii?

Jasným důvodem, proč tato krásná země stojí návštěvu, je její rozmanitost. Na jihovýchodním pobřeží se návštěvník bude ztrácet ve velkoměstech, jako je Sydney či Melbourne, na západním pobřeží pak bude obdivovat malá rybářská městečka.

Sydney a další města

Svou cestu asi většina lidí začne v australském největším a nejznámějším městě – v Sydney. Toto velkoměsto má dnes asi třikrát více obyvatel než Praha a nabízí spoustu možností, jak zde strávit čas. Jednou z důležitých součástí života místních obyvatel, je sportovní vyžití.

Ve městě se nachází velké množství parků, kde se dá provozovat cyklistika, pěší turistika, jízda na koni či jogging.

Světoznámou australskou stavbou je Opera v Sydney.

Na své si přijdou i milovníci nákupů, kteří mohou navštívit například obchodní dům Queen Victoria Building. Nikdo z návštěvníků by pak neměl minout slavnou budovu opery.

Milovníci památek mohou vyrazit do Canberry, hlavního města této země. Za zmínku určitě stojí Australský válečný památník věnovaný všem Australanům, kteří za svou vlast položili ve válkách život. Určitě škoda by byla vynechat Australskou národní galerii nebo rozhlednu Telstra Tower.

Arnhemská země

V severní části Austrálie se nachází poloostrov s názvem Arnhemská země. Pro tuto pískovcovitou krajinu jsou typické monzunové deště a období sucha a děšťů. Arnhemská země je významná tím, že zde stále žijí domorodé kmeny, kteří se stále drží svých tradic.

Sportování v Austrálii

Na své si přijdou i milovníci vodních sportů a sportování v zahraničí. V případě praktikování extrémních sportů se však vyplatí mít sjednané pojištění extrémních sportů.

Surfování je jeden z australských národních sportů, který je nejen místními hojně provozován. Ten, kdo si chce prohlédnout krásy mořského bohatství z blízka, může navštívit některou z mnoha potápěčských škol. Ty pak často pořádají různé exkurze. Mezi nejoblíbenější patří potápění v oblasti Velkého bariérového útesu.

Proč je nutné se pojistit

Austrálie je úplně jiná země než Česká republika. Lidé na to však často zapomínají. Nezřídka se stává, že podcení své síly a v teplém počasí zkolabují nebo se při toulkách buší zraní. Australské zdravotnictví je na obzvlášť vysoké úrovni. Je třeba také počítat s tím, že je velmi drahé.

V případě nesjednaného cestovního pojištění, pak mohou částky vynaložené na ošetření a hospitalizaci narůst do závratných výší. Není nic neobvyklého, že někteří nešťastníci splácí tyto částky ještě řadu let po svém návratu do vlasti. Po sjednání cestovního pojištění do zahraničí však můžete v klidu odjet a nemusíte se ničeho bát.

Pokud navíc použijete použijete srovnání cen cestovního pojištění, můžete ušetřit až 15 %. Pro větší pocit bezpečí doporučujeme i sjednání úrazového pojištění a asistenčních služeb. Neuškodí ani připojištění zavazadel.