Cestovní pojištění do Španělska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Španělska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Nejlevnější cestovní pojištění do Španělska

Španělské království je jedna z největších evropských zemí, která se rozkládá na Pyrenejském poloostrově. Sousedními státy jsou Portugalsko a Francie. Pro tuto zemi jsou typické zejména býčí zápasy a temperament zdejších lidí.

Co vědět před cestou

Španělsko je členským státem Evropské unie. K cestě proto podobně jako do ostatních členských zemí postačí pouze občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Při cestování autem by se samozřejmě nemělo zapomenout na povinné ručení. To nejvýhodnější lze vyhledat díky kalkulačce povinného ručení.

Cestovní pojištění může ušetřit mnoho starostí i financí, při tom jeho sjednání zabere jen pár minut.

Spočítat cenu cestovního pojištění >

Proč cestovat do Španělska

Španělské království je krásná země s množstvím historických památek. Nejstarší památky pochází ještě z pravěku, jako například nástěnné malby v jeskyni Altamira.

Další vývoj tohoto státu souvisel s nadvládou Arabů nad Pyrenejským poloostrovem. Zdejší architektura z této doby je proto kromě evropského, prosycena i zajímavým orientálním stylem. Typickými perlami z této éry jsou města Toledo a Cordoba.

Množství zajímavých monumentů však není jediným důvodem, proč se tento stát vyplatí navštívit. Kromě prohlídky starých měst mohou návštěvníci relaxovat na rozlehlých slunných plážích na pobřeží Středozemního moře nebo zde provozovat některé z různých druhů sportů – v létě, i v zimní sezóně.

Pro romantické procházky při západu slunce pak poslouží jeden z mnoha rozlehlých olivových hájů.

Poznávat Španělsko lze mnoha způsoby, nejlepší však je u všech těchto způsobů být pojištěný. Španělsko se řadí mezi dražší země EU a tedy i lékařská péče bez platného cestovního pojištění se může prodražit.

Ke Španělsku náleží i hojně navštěvované Kanárské ostrovy, které se rozkládají nedaleko pobřeží Afriky v Atlantském oceánu. Kromě množství přívětivých pláží s palmami je vhodné navštívit i některou ze sopek a lávových polí.

Proč si sjednat cestovní pojištění

Se sjednáním cestovního pojištění v případě Španělska by se nemělo váhat. Jedná se samozřejmě o vyspělou evropskou zemi. Na druhou stranu jsou zde ceny mnohem vyšší než v ČR. A to se bohužel týká i případného lékařského ošetření.

Pojištění do ciziny stojí s využitím služby srovnání cestovního pojištění jen pár korun a určitě se vyplatí si ho sjednat. Vychází na menší částku, než možné náklady spojené s problémy, která by člověka mohly v zahraničí potkat. Kromě cestovního pojištění se doporučuje si sjednat i asistenční službu či připojištění zavazadel.

Autem do Španělska

Letenky do Španělska se mohou prodražit, proto mezi turisty stále získává na popularitě cesta do Španělska autem. Finančně vyjde pro celé auto zhruba na 13 tisíc korun, cena za zpáteční letenku se pohybuje okolo 5 tisíc.

Cesta by měla trvat necelých 24 hodin, záleží na současné dopravní situaci. Výhodou cesty autem do Španělska je i jistá flexibilita a možnost poznat více míst. Současně není nutné řešit velikost zavazadel, za které se v letadlech běžně připlácí.