Cestovní pojištění do Španělska

Spočítat ceny

Španělské království je jedna z největších evropských zemí, která se rozkládá na Pyrenejském poloostrově. Sousedními státy jsou Portugalsko a Francie. Pro tuto zemi jsou typické zejména býčí zápasy a temperament zdejších lidí.

Co vědět před cestou

Španělsko je členským státem Evropské unie. K cestě proto podobně jako do ostatních členských zemí postačí pouze občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Proč cestovat do Španělska

Španělské království je krásná země s množstvím historických památek. Nejstarší památky pochází ještě z pravěku, jako například nástěnné malby v jeskyni Altamira. Další vývoj tohoto státu souvisel s nadvládou Arabů nad Pyrenejským poloostrovem. Zdejší architektura z této doby je proto kromě evropského, prosycena i zajímavým orientálním stylem. Typickými perlami z této éry jsou města Toledo a Cordoba.

Množství zajímavých monumentů však není jediný důvod, proč se tento stát vyplatí navštívit. Kromě prohlídky starých měst, mohou návštěvníci relaxovat na rozlehlých slunných plážích na pobřeží Středozemního moře nebo zde provozovat některé z různých druhů sportů. Pro romantické procházky při západu slunce pak poslouží jeden z mnoha rozlehlých olivových hájů.

Ke Španělsku náleží i hojně navštěvované Kanárské ostrovy, které se rozkládají nedaleko pobřeží Afriky v Atlantském oceánu. Kromě množství přívětivých pláží s palmami, je vhodné navštívit i některou ze sopek a lávových polí.

Proč si sjednat cestovní pojištění

Balíte kufry a připravujete se na cestu, ale stále nevíte, zda je nutné mít sjednané cestovní pojištění? V případě Španělska určitě neváhejte. Jedná se samozřejmě o vyspělou evropskou zemi. Na druhou stranu jsou zde ale ceny mnohem vyšší než u nás. A to se bohužel týká i případného lékařského ošetření.

Pojištění do ciziny stojí s využitím našeho porovnání jen pár korun a určitě se vyplatí sjednat si ho. Je totiž výhodnější, než dát ve výsledku za celou dovolenou mnohonásobně více, v případě, že se něco stane. Kromě cestovního pojištění si nezapomeňte sjednat ani asistenční službu či připojištění zavazadel.