Cestovní pojištění do Řecka online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Řecka od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Kolébka demokracie a zároveň velmi slunný a oblíbený stát – Helénská republika – se nachází na Balkánském poloostrově. Součástí Řecka jsou desítky malých i větších ostrůvků v okolních mořích, zejména ve Středozemním, Thráckém a Egejském moři. Romantická přímořská městečka s malebnou architekturou, antické památky a zajímavá příroda, to vše návštěvníky zaujme.

Co vědět před cestou

Podobně jako Česko, je i Helénská republika součástí Evropské unie. K cestě do této země proto bohatě postačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Při cestování autem do Řecka je povinné, stejně jako u nás, mít sjednané povinné ručení. Díky naší kalkulačce je snadné najít to nejvýhodnější.

Proč zrovna Řecko

Řecko je jedna z nejoblíbenějších evropských destinací, kterou každý rok navštíví tisíce turistů nejen z Evropy. Hlavním lákadlem této země je zejména velké množství antických památek, které jsou rozesety po celé zemi, ale samozřejmě se dají najít i v okolních státech. Není divu, vždyť například mínojská kultura na Krétě je jednou z nejstarších evropských kultur.

Kulturním centrem této krásné země jsou Athény. Přímo zde může turista navštívit ty nejzajímavější řecké památky. Většinu z nich nalezne na Akropoli v centru města. Všem zdejším monumentům dominuje chrám Parthenón, ale zajímavé je i Dionýsovo divadlo a Hadriánův vítězný oblouk.

Starověké monumenty ale nejsou jedinou perlou Řecka. Mezi další patří samozřejmě přímořské oblasti s množstvím dlouhých písčitých pláží. Podél nich jsou rozesety desítky restaurací a kaváren, které jen lákají k navštívení a k ochutnání některé z místních kulinářských specialit. Na pobřeží navazují rozlehlé stinné piniové háje a rozviklaná skaliska směřující hluboko do vnitrozemí. Mezi nejoblíbenější přímořská letoviska patří zejména řecké ostrovy – Kréta, Korfu, Zakynthos či Rhodos.

Cestovní pojištění, proč je nutné

Před cestou do této země, podobně jako do jiného evropského státu, hodně lidí váhá, zda si vůbec cestovní pojištění sjednávat.

V případě této země však určitě neváhejte. Místy příliš teplé klima může zapříčinit nějaký zdravotní problém, a pak se bez lékaře nebo návštěvy nemocnice neobejdete. V případě cesty do rozlehlých hor zase můžete upadnout a nějak se zranit.

Z těchto důvodů se proto sjednání pojištění do zahraničí určitě vyplatí. Pravděpodobně se Vám nic nestane, ale prevence je vždy lepší, než muset platit statisícové výlohy za ošetření.

Chcete mít cestovní pojištění extra výhodně? V tom případě využijte online službu pro srovnání cestovního pojištění a z nabídky, kterou získáte si určitě vyberete.