Cestovní pojištění do Chorvatska

Spočítat ceny

Chorvatská republika se rozkládá v západní části Balkánského poloostrova na břehu Jadranského moře. Tato země, původně součást Jugoslávie, která se rozpadla, je už od dob minulého režimu oblíbeným cílem českých turistů.

Co vědět před cestou

Chorvatsko je jedním z členských států Evropské unie. K cestě do této země proto postačí občanský průkaz či platný cestovní pas.

Proč nevynechat Chorvatsko

Chorvatsko je u českých turistů populární zejména díky průzračnému moři. Mnoho lidí proto na týden či čtrnáct dní zakotví v některém z přímořských letovisek. Zde se pak užívají relax a pohodu, dobré jídlo, desítky druhů zmrzlin a výbornou kuchyni či potápění. Mezi nejoblíbenější přímořské oblasti patří zejména Makarská riviéra a ostrovy Brač a Hvar.

Opalování se na pláži a koupání v moři ale nejsou jediné aktivity, které lze v této zemi provozovat. Oblíbené jsou i výlety do chorvatských hor. Zejména hojně navštěvovaná je oblast Dinárských alp. Množství Chorvatů pak rádo tráví celé dny na svých jachtách. Nějakou loď si proto můžete na nějaký čas pronajmout i Vy. Čas pak můžete trávit například rybařením a následným grilováním svého úlovku přímo na palubě.

Kromě krásné přírody tato země nabízí i množství zajímavých kulturních památek. Střídají se zde totiž vlivy evropské, ale i islámské a východoevropské, čemuž odpovídá i vzhled místní architektury. Nejzajímavější místa z hlediska kultury a zajímavých památek je hlavní město Záhřeb a dále například Split nebo Dubrovník.

Proč nezapomenout na cestovní pojištění

Vzhledem k tomu, že nejčastější způsobem, jak se Češi do Chorvatska dopravují, je jízda vlastním autem, je určitě dobré si cestovní pojištění sjednat. Nikdy totiž nevíte, co Vás při cestě tam nebo zpět domů může postihnout. Proto je lepší za relativně malý peníz se nechat pojistit než pak zbytečně litovat.

pojištění do zahraničí je určitě dobré sjednat si i asitenční službu. Ta pomáhá například s hledáním vhodného lékaře či zdravotnického zařízení. Dále zajišťuje tlumočení a případně i následnou repatriaci do České republiky.

Chcete si sjednat cestovní pojištění co nejlevněji? V tom případě využijte naše online porovnání cen pojištění do zahraničí. Vše trvá jen malou chvilku a z nabídky si určitě vyberete.