Cestovní pojištění do Turecka online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Turecka od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Nejlevnější cestovní pojištění do Turecka

Tato oblíbená turistická destinace se rozkládá z menší části v jihovýchodní Evropě a z té větší již v Asii. Turecké břehy jsou omývány Středozemním, Černým a Egejským mořem.

Co vědět před cestou

V případě návštěvy Turecka je nutné mít s sebou platný cestovní pas. Při návštěvě kratší než 90 dnů není nutné sjednávat si vízum.

Sjednáním cestovní pojištění do Turecka lze během několika minut ušetřit tisíce korun.

Spočítat cenu cestovního pojištění >

Proč Turecko nevynechat

Turecko je země známá jako „most mezi východem a západem“. A to z toho důvodu, že jeho kultura je ovlivněna nejen muslimskou, avšak i tou evropskou. Tomu také odpovídá místní typická architektura. V tureckých městech vedle sebe stojí arabské mešity, křesťanské chrámy, antická římská divadla i moderní budovy.

Hlavním městem Turecka je Ankara, nicméně nejznámějším je Istanbul, dříve Konstantinopol. Ten se právě nachází na hranici dvou tak rozdílných světů, a právě zde jsou k nalezení ty nejzajímavější památky.

Jednou z nejvýznamnějších istanbulských pamětihodností je chrám Hagia Sophia – původně křesťanský chrám je dnes velkolepé muzeum a mešita. Dalším unikátem je mešita Sultána Ahmeda se sedmi minarety. Návštěvníci by si určitě měli udělat i dost času na návštěvu proslulého Grand bazaaru.

Turecko není součástí EU, i proto je na cesty delší než 3 měsíce potřeba zařídit vízum. U cestovního pojištění se určitě nevyplatí riskovat, v odlehlých koutech Turecka může lékařská péče vyjít na stovky tisíc korun.

Turecká republika nenabízí jen úchvatné monumenty. Na své si zde určitě přijdou i milovníci přírodních zajímavostí a krás. Ve vnitrozemí se rozkládají skalnaté hory, hluboké mlžné lesy i rozsáhlé pouštní oblasti. Kromě nich stojí za návštěvu i některé z mnoha slaných jezer.

Milovníky plavání a dalších vodních sportů potěší samozřejmě moře. Vybrat si mohou hned ze tří – Středozemního, Egejského a Černého.

Proč je nutné, sjednat si pojištění

Mnoho lidí se snaží na cestovním pojištění ušetřit, nebo si ho vůbec nesjednávat. V případě Turecka se toto ovšem vůbec nemusí vyplatit.

Pojištění do ciziny v případě Turecka vychází srovnání cenových nabídek cestovního pojištění s náklady na cestu opravdu velice levně. Navíc v Turecku je opravdu nezbytné. Mnoho turistů během návštěvy této země vyrazí na výpravy do pouště nebo do hor. Ty mohou být nebezpečné a v nejhorších případech se vyhnout lékařskému ošetření nelze.

V případě nesjednaného pojištění by náklady mohly dosáhnout horentních sum. Jsou známy případy, kdy lidé spláceli částky vynaložené na ošetření, ještě několik dalších let.

Sjednání cestovního pojištění i s asistenční službou, a případně i úrazovým připojištěním, se tedy opravdu vyplatí.

Vízum Turecko

Na běžnou dovolenou či cestu do Turecka není potřeba zařizovat vízum, pro občany EU je umožněn vstup do země bez tureckého víza na 90 dní.

Pro nadšené cestovatele existuje možnost prodloužení víza na dalších 180 dní přímo v Turecku. Na delší pobyty je třeba zařídit turecké vízum přímo na ambasádě.