Cestovní pojištění do Turecka

Spočítat ceny

Tato oblíbená turistická destinace se rozkládá z menší části v jihovýchodní Evropě a z té větší již v Asii. Turecké břehy jsou omývány Středozemním, Černým a Egejským mořem.

Co vědět před cestou

V případě návštěvy Turecka je nutné mít s sebou platný cestovní pas. Při návštěvě kratší než 90 dnů, není nutné sjednávat si vízum.

Proč Turecko nevynechat

Turecko je země známá jako „most mezi východem a západem“. A to z toho důvodu, že jeho kultura je ovlivněna nejen muslimskou, ale i tou evropskou. Tomu také odpovídá místní typická architektura. V tureckých městech vedle sebe naleznete stát arabské mešity, křesťanské chrámy, antická římská divadla i moderní budovy.

Hlavním městem Turecka je Ankara, nicméně nejznámějším je Istanbul, dříve Konstantinopol. Ten se právě nachází na hranici dvou tak rozdílných světů, a právě zde naleznete ty nejzajímavější památky. Jednou z nejvýznamnějších istanbulských pamětihodností je chrám Hagia Sophia, původně křesťanský chrám a dnes velkolepé muzeum. Dalším unikátem je mešita Sultána Ahmeda se sedmi minarety. Návštěvníci by si určitě měli udělat i dost času na návštěvu proslulého Grand bazaaru.

Turecká republika ale nenabízí jen úchvatné monumenty. Na své si zde určitě přijdou i milovníci přírodních zajímavostí a krás. Ve vnitrozemí se rozkládají skalnaté hory, hluboké mlžné lesy i rozsáhlé pouštní oblasti. Kromě nich stojí za návštěvu i některé z mnoha slaných jezer. Milovníky plavání a dalších vodních sportů potěší samozřejmě moře. Vybrat si mohou hned ze třech – Středozemního, Egejského a Černého.

Proč je nutné, sjednat si pojištění

Mnoho lidí se snaží na cestovním pojištění ušetřit nebo si ho vůbec nesjednávat. V případě Turecka se toto ovšem vůbec nemusí vyplatit.

Sjednání pojištění do ciziny Vás ve srovnání s náklady na cestu vyjde opravdu velice levně. Navíc v Turecku je opravdu nezbytné. Mnoho turistů během návštěvy této země vyrazí na výpravy do pouště nebo do hor. Nikdy ovšem nevíte, co se Vám zde může stát. Poté se lékařskému ošetření nevyhnete a v případě nesjednaného pojištění by náklady mohli dosáhnout horentních sum. Jsou známy případy, kdy lidé spláceli částky vynaložené na ošetření, ještě několik dalších let. Sjednání cestovního pojištění i s asistenční službou a případně i úrazovým připojištěním se tedy opravdu vyplatí.