Cestovní pojištění do Ruska

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Ruska již od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Nejlevnější cestovní pojištění do Ruska

Ruská federace je v současnosti, co do rozlohy, největší stát světa a zároveň devátá nejlidnatější země na světě. Celkem se tato země dělí na 8 federálních okruhů, z nichž každý se skládá z množství oblastí. Každá z nich má svou zajímavou historii i tradice.

Pro cestu do Ruska je nutné mít cestovní pojištění.

Najít online cestovní pojištění >

Co vědět před cestou do Ruska

K cestě do Ruska je zapotřebí vstupní vízum. To na požádání vydá ruské velvyslanectví v Praze. Dále je samozřejmě nutné nezapomenout na platný cestovní pas a doklad o zřízení zdravotního pojištění, které platí na území Ruska.

Proč Rusko navštívit

Jako největší země na světě, jistě Rusko každého něčím nadchne. Zajímavá je již jeho rozmanitost. Rozlehlé jehličnaté lesy na Sibiři, střídají rovinaté oblasti v centrální části Ruska a drobné pahorkatiny s malými kopečky. Ty se na jihu země mění v rozlehlé stepi s vyprahlými pouštními oblastmi, které jsou vstupní bránou do sousedního Mongolska.

Minimálně dvě města v tomto státě je nutné nevynechat. Prvním z nich je Petrohrad neboli Sankt Petěrburg ležící na řece Něvě na břehu Ladožského jezera.

Benátky severu, jak se mu také přezdívá, jsou druhým největším městem Ruska a opravdovou klenotnicí zajímavých památek. Kromě hojně navštěvované Ermitáže, se nesmí zapomenout na množství chrámů a muzeí.

Milovníky válečného umění určitě potěší možnost prohlídky křižníku Aurora.

Při cestování do Ruska by cestovní pojištění mělo být samozřejmostí. A to z důvodu, že sjednání pojištění do zahraničí je jednou z podmínek, které je třeba splnit, aby bylo možné Rusko navštívit.

Druhým místem, které nelze minout, je ruská hlavní metropole – Moskva. Obří Rudé náměstí, kterému dominuje sídlo ruského prezidenta – Kreml – je turistickým cílem číslo jedna.

Navštívit lze také muzeum vodky nebo kosmonautiky. V případě, že se cestovatel bude cítit unaven, může si odpočinout v Izmailovském parku. Ten je ještě větší než newyorský Central Park.

Ten, kdo chce Ruskou federaci poznat blíže, může využít Transsibiřskou magistrálu. Po této železniční trati, která je mimo jiné nejdelší na světě, trvá cesta do Vladivostoku asi sedm dní. Během nich vlaky projíždí různorodé oblasti i zajímavá města, která si lze prohlédnout, a pak v klidu pokračovat v jízdě.

Cestovní pojištění do Ruska

Při cestě do Ruska by cestovní pojištění mělo být samozřejmostí. A to hlavně z důvodu, že sjednání připojištění do zahraničí je jednou z podmínek, které je třeba splnit, aby bylo možné zemi navštívit.

Při jeho objednávce se doporučuje nezapomenout i na sjednání asistenčních služeb, jež se mohou hodit v případě nenadálého zranění. Dále je dobré zvážit i možnost úrazového pojištění a připojištění zavazadel.

Ušetřit na pojištění do zahraničí lze pomocí online srovnání cestovního pojištění. Po vyplnění jednoduchého formuláře se objeví přehledná tabulka s množstvím nabídek, ze kterých si vybere každý.