Cestovní pojištění do Ruska

Spočítat ceny

Ruská federace je v současnosti, co do rozlohy, největší stát světa a zároveň devátá nejlidnatější země na světě. Celkem se tato země dělí na 8 federálních okruhů, z nichž každý se skládá z množství oblastí, z nichž každá má svou zajímavou historii i tradice.

Co vědět před cestou

K cestě do Ruské federace je zapotřebí vstupní vízum. To na požádání vydá ruské velvyslanectví v Praze. Dále je samozřejmě nutné nezapomenout na platný cestovní pas a doklad o zřízení zdravotního pojištění, které platí na území Ruska.

Proč Rusko navštívit

Jako největší země na světě, jistě Rusko každého něčím nadchne. Zajímavá je již jeho rozmanitost. Rozlehlé jehličnaté lesy na Sibiři, střídají rovinaté oblasti v centrální části Ruska a drobné pahorkatiny s malými kopečky. Ty se na jihu země mění v rozlehlé stepi s vyprahlými pouštními oblastmi, které jsou vstupní bránou do sousedního Mongolska.

Minimálně dvě města v tomto státě je nutné nevynechat. Prvním z nich je Petrohrad neboli Sankt Petěrburg ležící na řece Něvě na břehu Ladožského jezera. Benátky severu, jak se mu také přezdívá, jsou druhým největším městem Ruska a opravdovou klenotnicí zajímavých památek. Kromě hojně navštěvované Ermitáže, se nesmí zapomenout na množství chrámů a muzeí. Milovníky válečného umění určitě potěší možnost prohlídky křižníku Aurora.

Druhým místem, které nelze minout, je ruská hlavní metropole – Moskva. Obří Rudé náměstí, kterému dominuje sídlo ruského prezidenta – Kreml – je turistickým cílem číslo jedna. Navštívit lze ale i muzeum vodky nebo kosmonautiky. V případě, že se cestovatel bude cítit unaven, může si odpočinout v Izmailovském parku. Ten je ještě větší než newyorský Central Park.

Ten, kdo chce Ruskou federaci poznat blíže, může využít Transsibiřskou magistrálu. Po této železniční trati, která je mimo jiné nejdelší na světě, trvá cesta do Vladivostoku asi sedm dní. Během nich vlaky projíždí různorodé oblasti i zajímavá města, která si lze prohlédnout, a pak v klidu pokračovat v jízdě.

K čemu je nutné cestovní pojištění

Při cestě do Ruska na cestovní pojištění určitě nezapomeňte. A to z důvodu, že jeho sjednání je jednou z podmínek, které musíte splnit, abyste tuto zemi mohli navštívit.

Při jeho objednávce určitě nezapomeňte ani na sjednání asistenčních služeb, jež se mohou hodit v případě nenadálého zranění. Dále si promyslete i možnost úrazového pojištění a připojištění zavazadel.

V případě, že chcete na pojištění do ciziny ušetřit, vyzkoušejte naše online srovnání cen. Po vyplnění jednoduchého formuláře, získáte přehlednou tabulku s množství nabídek ze kterých si určitě vyberete.