Cestovní pojištění do Francie online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Francie od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Těžko říci, co je ve světě známější? Zda přímo Paříž nebo Francie. Každopádně se ale jedná o jednu z nejvyspělejších a nejznámějších evropských zemí. Francouzský šarm, luxusní kosmetika a výborná kuchyně. To je jen zlomek věcí, díky kterým, je tato země světově proslulá.

Co vědět před cestou

Podobně jako při cestě do ostatních členských států Evropské unie i do Francie postačí platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

Při cestování autem do Francie by se též nemělo zapomenout na povinné ručení. Díky naší kalkulačce můžete najít to nejvýhodnější.

Proč je nutné Francii navštívit

Francie je jedna z nejkrásnějších a nejrozmanitějších zemí starého kontinentu. Na severu naleznete rozlehlé nížiny, kterým dominují řeky Loira a Rýn. Na jihovýchodě rozlehlé Alpy a nejvyšší horu Evropy – Mont Blanc. Jižní části země dominuje proslulá Francouzská riviéra s množstvím rozlehlých vinohradů a levandulových plání.

Bylo by velkým hříchem při cestě vynechat hlavní město této země – Paříž. Ta je od nepaměti městem umění, krásy, módy a designu. Celé metropoli vévodí slavná Eiffelova věž, postavená v letech 1887 až 1930. Není to ale jediné místo, které stojí za návštěvu. Katedrála Notre-Dame, známý bulvár Montmartre a muzeum Louvre se taktéž vyplatí navštívit.

Milovníci památek, historie a umění budou celkově touto zemí nadšeni. V údolí řeky Loiry se rozkládá velká spousta starých hradů a krásných zámků. Kromě nich pak většinu lidí zaujme některé z mnoha historických měst, jako je Avignon, Chartres či Remeš.

Francie nezklame ani milovníky sportů. Během letní sezony stovky lidí cestují na jih ke Středozemnímu moři. Zde pak provozují kromě klasického plavání v moři i další atraktivní sporty, jako je jachting či vodní lyžování. V opačné dekádě roku se pak míří do Alp vstříc zimním radovánkám.

Při cestování s dětmi by se jistě nemělo zapomenout ani na oblíbený zábavní park – Disneyland Paris.

Proč neopomenout cestovní pojištění

Francie leží relativně nedaleko od České republiky, zhruba hodinu a půl letu letadlem. Spousta cestovatelů proto váhá, zda si sjednat cestovní pojištění či ne.

Vy ale určitě neváhejte. Pojištění do zahraničí Vás nevyjde při srovnání ceny pojištění a plateb za cestu nijak draze a určitě je lepší být připraven. Každý si samozřejmě nerad připouští možnost zranění nebo hospitalizace během cesty, ale vždy je lepší prevence. Lékařské ošetření ve Francii bez pojištění je totiž velmi nákladné, což pak samozřejmě znamená zbytečnou útratu peněz a možná i konec dovolené.

Zejména při cestě do některého ze zimních areálů je cestovní pojištění, a možná i úrazové připojištění, nutností.