Cestovní pojištění do Itálie online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Itálie od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Itálie, to je země pizzy, mafie, špaget a lahodného vína. Tato temperamentní země, situovaná na Apeninském poloostrově, nabízí více než 7 500 kilometrů dlouhé pobřeží plné pláží. K Itálii také náleží některé z okolních ostrovů, jako Sicílie a Sardinie, a rozkládají se zde dva samostatné státy – San Marino a Vatikán.

Co vědět před cestou

Itálie je podobně jako Česká republika členským státem Evropské unie. Proto cestovatel potřebuje pouze občanský průkaz nebo cestovní pas. K návštěvě není vyžadováno povinné očkování.

Při cestování autem do Itálie je však potřeba, stejně jako u nás nebo v jiných zemích, mít sjednané povinné ručení. Najít to nejvýhodnější můžete díky naší kalkulačce povinného ručení.

Proč Itálii navštívit

Stovky slunných písčitých pláží, množství památek, dobré jídlo a pití a hlavně uvolněné a příjemné prostředí. To je asi hlavní důvod, proč tolik Čechů tuto báječnou zemi navštěvuje.

Místem, které se určitě nesmí vynechat je hlavní město Itálie – Řím. Ten nabízí svým návštěvníkům nádherné antické památky, jako Koloseum či Forum Romanum, ale i desítky katolických chrámů a zajímavých muzeí. Za návštěvu stojí i sídlo papeže – Vatikán – s Andělským hradem a Bazilikou svatého Petra. Milovníci památek by neměli minout ani Florencii nebo známé Benátky.

Co takhle trochu vážné hudby? Tu si vychutnáte například ve veronské opeře. Ten kdo si chce naopak vyzkoušet tu pravou Itálii, by měl zamířit na jih do Neapole. Více temperamentní město než Neapol už zde totiž asi není. Italská republika ale není krásná jen v létě, ale i v zimní sezóně, kdy se zejména z italských Alp stává ráj milovníků zimních sportů.

Proč je vhodné cestovní pojištění

Léto strávené v Itálii je určitě příjemné. Ale ještě příjemněji se budete cítit se sjednaným cestovním pojištěním online. Naše služba cestovní pojištění srovnání umožní každému cestovateli vybrat si to nejvýhodnější.

Pojištění do zahraničí Vás totiž finančně kryje v případě náhlého úrazu, onemocnění nebo úmrtí. Je vhodné rozvážit, zda základní pojištění nerozšířit o další doplňky. Mezi nejvíce využívané patří například pojištění odpovědnosti, úrazové pojištění, připojištění ztráty zavazadel či storno pojištění.

V případě cesty vlastním autem se určitě vyplatí sjednat i havarijní pojištění s asistenční službou. Pokud si chcete sjednat cestovní pojištění co nejlevněji, můžete využít naší online kalkulačky. Po vyplnění základních údajů Vám ukáže přehled nabídek, z nichž si určitě vyberete.