Cestovní pojištění do Alžírska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Alžírska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Alžírská republika rozkládající se na severu Afriky je druhým největším státem tohoto kontinentu. I přes to, že země není příliš turisticky atraktivní, zde nalezneme mnoho historických památek, které dokládají její bohaté dějiny.

Vyřiďte si cestovní pojištění do Alžírska online a ušetřete tak až 50 % z ceny.

Ukázat nabídky cestovního pojištění >

Alžírsko je také velmi pestré. Na severu se nachází Středozemní moře, na jihu můžeme obdivovat největší poušť světa – Saharu. Množství zajímavých míst a zároveň málo turistů, může být jedním z důvodu, proč dát této zatím málo poznané zemi šanci.

Co vědět před cestou

Pro cestu do Alžírska je nutné mít platné vízum, které na požádání vyhotoví Velvyslanectví Alžírské republiky v Praze. Před jeho vydáním musí návštěvník předložit platný cestovní pas, potvrzení o rezervaci hotelu, a podobně jako v případě Běloruska i doklad o sjednání cestovního pojištění.

Vzhledem k tomu, že situace v zemi je velmi nestabilní, legitimní vláda nemá celé území pod kontrolou a často dochází k lokálním střetům, se nedoporučuje cestovat do jižního Alžírska.

Ve svém zájmu by měl turista o svém itineráři cesty informovat místní policii a četnictvo, které bude v případě problémů nápomocné. Taktéž se nedoporučuje pohybovat se v zemi sám, bez zkušeného průvodce.

Pro zvýšení své bezpečnosti se mohou cestovatelé zaregistrovat v aplikaci DROZD na stránkách MZV ČR.

Proč vyzkoušet Alžírsko

Ač se to na první pohled nezdá, má Alžírsko, dlouhými válkami zmítaná země, svým návštěvníkům co nabídnout. Většina turistů se zaměřuje na návštěvy pohoří Ahaggar a Tassili, kde se také nachází nejvyšší hora – Tahat s výškou 2 908 m. n. m.

Na sever odtud se rozkládá známé pohoří Atlas, které odděluje Saharu s oázami od Středozemního moře, jehož pobřeží tvoří desítky kilometrů dlouhé zlatavé pláže. Ty přímo lákají k odpočinku či k vyzkoušení některého z vodních sportů.

Taktéž místní obyvatelé, byť na turisty nejsou příliš zvyklí, jsou po překonání počátečního ostychu velmi příjemní a pohostinní.

Za návštěvu taktéž stojí Alžír, hlavní město Alžírské republiky se zachovalými památkami a muzei. Byla by určitě škoda neprohlédnout si některou z veřejných zahrad a nevychutnat si výhled z pevnosti Tamentfoust, dřívějšího sídla pirátů, na celý Alžír.

Ti, kdo chtějí skloubit příjemné s užitečným by měli zamířit do historické čtvrti Kasba na okraji města. Zde se nacházejí desítky obchůdků s kořením, látkami a ovocem, podobné svým tvarem malým pevnostem.

Před odjezdem domů se určitě vyplatí zastavit se v některé z romantických kaváren a vychutnat si pravou alžírskou kávu.

Proč je pojištění nezbytné

Vzhledem k tomu, že do Alžírska návštěvníka bez platného pojištění do zahraničí nepustí, nemá smysl o jeho sjednání pochybovat. Na druhou stranu se dá i na nezbytném pojištění ušetřit, a proto stojí za to vyzkoušet online srovnání cestovního pojištění.

Díky srovnání lze nalézt nejvýhodnější nabídky pojištění do Alžírska, které budou splňovat konkrétní požadavky.