Cestovní pojištění do Běloruska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Běloruska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Levné pojištění do Běloruska

Bělorusko obvykle nebývá na seznamu zemí, které nadšení světoběžníci touží navštívit. I tato východoevropská země má však co nabídnou a určitě stojí za návštěvu.

Bělorusko návštěvníkům nabídne nížinatou krajinu s tisíci jezery, která přímo vybízí k několikahodinovým procházkám nedotčenou ryzí přírodou. Výhodou je, že zde člověk nenarazí na davy turistů a může si tak v klidu prohlédnout významné běloruské památky, přírodní i historické.

Při návštěvě Běloruska by se nemělo zapomínat na cestovní pojištění. Sjednat ho lze online během několika minut.

Spočítat ceny cestovního pojištění do Běloruska >

Bělorusko vízum

Podobně jako pro cestu do cestu do Ruska, potřebují čeští občané i pro pobyt v Bělorusku platné vízum. Turistická víza vydává Velvyslanectví Běloruské republiky v Praze. Podmínkou pro jejich získání je platný cestovní pas a uzavřené zdravotní cestovní pojištění, které se kontroluje při vstupu do země.

Co v Bělorusku navštívit?

Většina lidí pravděpodobně zahájí návštěvu této nepříliš turisty navštěvované země v hlavní městě Minsk. Ať se to na první pohled vůbec nemusí zdát, jedná se o velmi moderní metropoli, se spoustou zajímavých míst, barů, restaurací a kaváren.

Bělorusko rozhodně má svým návštěvníkům co nabídnout.

Na rozdíl od hlavních měst v jiných zemích, je také v Minsku úzkostlivý pořádek, a tak zde těžko návštěvníci narazí na posprejované fasády budov či na bezdomovce obtěžující kolemjdoucí.

I přes to, že běloruské hlavní město bylo během 2. světové války silně poškozeno, lze zde najít mnoho zajímavých památek a budov. Za návštěvu určitě stojí Centrální náměstí Nezávislosti, kterému dominuje obří socha Vladimira Iljiče Lenina a novoklasicistní budova parlamentu. Nedaleko odtud se nachází chrám Panny Marie v barokním slohu a katedrála sv. Ducha.

Bělorusko nadchne především všechny, kdo chtějí relaxovat v panensky čisté a nikým nedotčené přírodě. Právě v této zemi se mohou návštěvníci procházet dlouhé hodiny nikým nedotčenými starými pralesy.

V přírodním parku Bělověžský prales na polských hranicích pak mohou při troše štěstí spatřit i stáda vzácných zubrů evropských. Přesto však příroda není zdaleka vše, co Bělorusko může nabídnout.

Milovníci starých hradů a zámků by neměli minout zámecký komplex v Ňasviži, zapsaný na seznamu světového dědictví UNESCO či pozdně gotický hrad Mir.

Místem, které by určitě nikdo vynechat neměl je Brest na řece Bug, v jehož kasematech se v roce 1941 více než týden bránili sovětští vojáci německé přesile. Dnes je tato pevnost s titulem „Hrdina“ přeměněna na zajímavé muzeum, kterému vévodí obří památník věnovaný vojákům, kteří při obraně Brestu padli.

Proč je pojištění nezbytné

V případě Běloruska vůbec nemá cenu pokládat si otázku, zda je uzavření pojištění do ciziny nezbytné, neboť bez cestovního pojištění do země nemůže návštěvník vůbec vstoupit. To není jediný důvod, proč by měl být cestovatel chráněn.

Lékařská péče v Běloruské republice je i ve státních nemocnicích velmi nákladná a ceny za lékařské ošetření mohou směle konkurovat těm ve Francii či v Itálii.

Navíc vybavení nemocnic je často zastaralé a hůře drží krok s evropskými standardy a proto se většina zahraničních pacientů raději obrací na soukromé kliniky, které se zde taktéž nacházejí.

Ceny za pobyt v těchto zařízeních se často vyšplhají velmi vysoko a proto je doporučeno sjednat vyšší pojistný limit. Taktéž se vyplatí zauvažovat nad pojištěním odpovědnosti či storno pojištění.

TIP: Na tomto webu je možné využít srovnání cestovního pojištění a ušetřit až 15 % z celkové ceny.