Cestovní pojištění do Německa online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Německa od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Spolková republika Německo leží ve střední Evropě a je jedním z našich sousedních států. Celá se dělí na celkem šestnáct spolkových zemí. Severní břehy Německa jsou omývány Baltským a Severním mořem.

Co vědět před cestou

K vstupu do Německa, jako do členského státu Evropské unie, stačí pouze platný cestovní pas nebo občanský průkaz. Při cestování autem je, stejně jako u nás a v jiných státech, povinné mít sjednané povinné ručení.

Proč Německo zaujme

Podobně jako třeba sousední Francie, je i tato země velmi rozmanitá. Na severu zaujmou rozlehlé pobřežní oblasti a malá rybářská městečka. Dále na jih se rozkládají úrodné rovinaté oblasti, které střídají pahorkatiny a nakonec i podhůří německých Alp.

V Německu, jako málo kde jinde, se snoubí moderna a nejnovější design s tradicemi a historií. Při návštěvě Berlína zaujmou Braniborská brána, vybudovaná v 17. století, a Berlínský dóm. Asi každý si vzpomene na známou Berlínskou zeď. V současné době je ale Berlín nejen městem, kde dýchá historie. Je také místem moderních univerzit, obchodních domů a sídlením městem mnoha známých firem…

Co je v této zemi určitě nutné navštívit, je některý z mnoha festivalů, kterými je celá Spolková republika proslulá. Mezi nejznámější patří určitě, jak už název napovídá, říjnový Oktoberfest, dále také velkolepé masopustní oslavy, či festival Rýn v plamenech. Ten je vždy zakončen mohutným ohňostrojem.

Není to ale jen návštěva Berlína a festivalů, co se zde dá dělat. Návštěvníci by neměli vynechat ani další města. Mezi ta nejzajímavější patří určitě Drážďany se slavnou obrazárnou Zwinger. Dále muzeum BMV v Mnichově či malebný Bamberk s množstvím gotických pamětihodností. Každopádně v Německu si každý přijde na své a nudit se zde určitě nikdo nebude.

Cestovní pojištění se vyplatí

Německo je sice takříkajíc za humny, avšak na sjednání pojištění do zahraničí určitě nezapomeňte. Nikomu se samozřejmě nechce uvažovat o případném zranění, či jiném problému, ale nikdy nevíte, co se může stát. Vzhledem k tomu, jaké jsou ceny v Německu, je určitě lepší dát několik stovek za online sjednání cestovního pojištění, než pak muset platit všechny léčebné výlohy a ošetření.