Cestovní pojištění do Maďarska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Pojištění do Maďarska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Maďarská republika je jednou ze zemí střední Evropy, a podobně jako Česko je i členským státem Visegrádské čtyřky. Maďarsko je známé zejména díky velkému množství lázní, dobré kuchyni i temperamentnímu životu zdejších lidí.

Co vědět před cestou

Maďarsko je podobně jako Česká republika jednou ze členských zemí Evropské unie. K cestě proto bohatě postačí občanský průkaz nebo platný cestovní pas.

Při cestování autem by se též nemělo zapomenout na povinné ručení, které kryje také škody v při cestování do zahraničí a k tomuto pojištění je možné ještě jako nadstandardní službu využít připojištění auta do zahraničí. Díky naší kalkulačce pojištění auta je možné snadno najít to nejvýhodnější.

Proč zrovna Maďarsko

Nejvýznamnějším místem této země a asi i hlavním turistickým cílem je maďarská metropole – Budapešť – ležící na řece Dunaji. Toto impozantní město nabízí svým návštěvníkům širokou škálu možností, jak zde příjemně strávit volný čas. Určitě každý by si měl vyhradit chvilku a navštívit Budínský hrad. Ten je nejen dominantou maďarského hlavního města, ale také sídlem Národní knihovny a jednou z památek světového dědictví UNESCO.

Mezi další místa, která může turista navštívit, patří kostel Mátyás se sochou sv. Štěpána či Velká synagoga Dohány, jenž je druhou největší na světě. Budapešť však nezaujme jen milovníky kultury a umění, ale také příznivce zábavy. Toto město je svým nočním životem vyhlášené a zájemci zde najdou množství míst, kde se mohou dobře bavit.

Ten, kdo si bude chtít od ruchu velkoměsta odpočinout, může zamířit dolů na jih k jezeru Balaton. Ten je se svou velikostí přes 600 km2 největší zásobárnou sladké vody v Evropě. Kromě rybaření a koupání se mohou návštěvníci věnovat i velkému množství různých druhů vodních sportů.

Ten, kdo chce chytat bronz, určitě ocení množství písčitých pláží. Podobně oblíbené jsou i vyjížďky lodí po jezeře. Množství rekreačních středisek pak nabízí různé možnosti ubytování, od těch nejlevnějších variant až po drahé a luxusní pokoje s výhledem na jezero pro náročné.

Proč se cestovní pojištění vyplatí

Maďarsko leží relativně nedaleko od České republiky, a proto hodně cestovatelů zvažuje, zda se vůbec vyplatí sjednat si cestovní pojištění.

Vy ale před cestou s uzavíráním pojistné smlouvy rozhodně neváhejte. Dobře sjednané připojištění do zahraničí vyjde v cenovém srovnání s náklady na cestu velmi levně. A poté, co vyrazíte se nemusíte obávat toho, co bude následovat v případě zranění či onemocnění, protože budete kryti.

Podle způsobu dopravy do Maďarské republiky se určitě vyplatí popřemýšlet i o sjednání asistenčních služeb či připojištění zavazadel. V případě cesty autem, je dobré nezapomenout ani na havarijní pojištění a ten, kdo se chystá provozovat adrenalinové sporty, by měl popřemýšlet o úrazovém pojištění.