Cestovní pojištění do Černé Hory online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Černé Hory od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Malá, neprávem opomíjená, ale o to zajímavější země s necelým milionem obyvatel se nachází v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Zároveň se jedná o nejmladší stát v Evropě, který oficiálně vznikl v roce 2006, což však neznamená, že nemá svým návštěvníkům co nabídnout. Právě naopak je Černá Hora ideální země pro strávení letní dovolené.

Co vědět před cestou

Černá Hora sice zatím ještě členskou zemí Evropské unie není, ale už nyní má jako měnu euro, a občané z EU sem mají bezvízový vstup. K cestě tedy postačí platný cestovní pas, nebo jen občanský průkaz.

Proč navštívit Černou Horu

Zejména v poslední době začali turisté opět objevovat krásy této pestré země, která je navštěvovaná hlavně kvůli desítkám turistických resortů na pobřeží Černého moře.

Chystáte se objevovat krásy Černé Hory? Pak nezapomeňte na cestovní pojištění. Díky online kalkulačce si jej můžete sjednat z pohodlí domova.

Vyzkoušet nezávaznou kalkulaci >

Mezi známá letoviska patří zejména města Budva, Sveti Stefan, Kotor či Ulcinj. Na rozdíl od podobně laděných zemí, jako je Tunisko či Bulharsko, však turistická centra v Černé Hoře nabízejí nejen zlatavé pláže, noční život pro mladé a vodní sporty, ale také krásné historické a kulturní památky, které stojí za navštívení.

Hlavním městem Černé Hory a zároveň místem, kde si přijde na své úplně každý je Podgorica. Za prohlídku určitě stojí Staré město, při jehož návštěvě, jako by se člověk ocitl o několik staletí zpět, v Osmanské říši.

Jeho centrem je Náměstí vévody Osmanagića, kterému dominuje Hodinová věž, nejzachovalejší historická památka metropole. Velmi pěkným místem je i Zimní palác v Podgorice, dříve rezidence černohorské královské rodiny, s rozlehlými zahradami, kterým vévodí sochy slavných italských umělců.

Skvělé kulturní vyžití pak nabízí Černohorské národní divadlo zaměřené na klasiku, zatímco rodiny s dětmi mohou zamířit do Muzea loutek.

Milovníci historie a krásných památek by neměli minout nedaleké Cetinje. Mezi největší turistická lákadla patří především zachovalý Cetinjský klášter, kostel Vlaška z 15. století nebo Černohorské královské divadlo.

Vzhledem k tomu, že po více než pět století byla Cetinje vzdělávacím a kulturním centrem země, nachází se zde dodnes mnoho významných institucí, jako třeba Národní muzeum, které taktéž stojí za navštívení. Město je také častým cílem mladých lidí ze zahraničí, kteří se rozhodli díky programu Erasmus+ studovat na některé z předních fakult Univerzity Černé Hory.

Proč se vyplatí pojištění

Chystáte se strávit dovolenou v Černé Hoře? V tom případě na sjednání cestovního pojištění určitě nezapomeňte. Každý si chce užít prázdniny v klidu a pobyt v cizině bez pojištění do zahraničí na klidu příliš nepřidá.

V případě, že však před odjezdem na pojistku zapomenete, nemusíte se vůbec trápit. Díky našemu online srovnání cen si cestovní pojištění sjednáte i z ciziny velmi snadno a bez větších problémů.

Taktéž si můžete vybrat pojištění do Černé Hory podle svého gusta. Záleží jen na Vás, zda chcete dovolenou strávit cestováním po památkách, sportem či relaxem na vyhřáté pláži. Tomu pak přizpůsobíme srovnání cestovního pojištění, které vám ušijeme přímo na míru a vy už se pak jen můžete těšit na bezstarostnou a skvělou dovolenou.