Cestovní pojištění do Bulharska online

  • Sjednání online do 2 minut
  • Cestovní pojištění do Bulharska od 7 Kč za den
  • Sleva za online vyřízení až 50 %

Levné cestovní pojištění do Bulharska

Bulharsko je rozmanitou zemí situovanou v jihovýchodní Evropě na Balkánském poloostrově. Na východě ji omývá Černé moře, zatímco na západě je tvořena pohořím Velká planina. I přes svou válkami protkanou historii má tato krásná země svým návštěvníkům co nabídnout.

Je potřeba pas do Bulharska?

Do některých zemí je potřeba pas, zatímco jinde stačí občanský průkaz. Jak je to s pasem do Bulharska? Podobně jako sousední Řecko je i Bulharská republika od roku 2004 členským státem Evropské unie. Z toho důvodu postačí turistům pro vstup do země pouze platný občanský průkaz.

Cestovním pasem se však samozřejmě nedá nic zkazit. Oba dokumenty mají stejnou váhu, pro návštěvu zemí Evropské unie stačí ovšem pouze jeden z nich. Platnost obou průkazů postačí pouze na dobu návštěvy země.

Využijte kalkulačku pojištění a sjednejte si cestovní pojištění do Bulharska co nejlevněji.

Srovnat ceny >

Proč Bulharsko neminout

Nejčastějším důvodem návštěvy Bulharska zahraničními turisty je zejména pobyt u moře. Na pobřeží Černého moře na východě země je mnoho příjemných letovisek s prosluněnými plážemi, které nabízejí možnost dokonalého odreagování. Mezi nejvíce navštěvované patří převážně Zlaté Písky a Svatý Konstantin a Helena a dále Primorsko nebo Burgas.

Bulharská republika však nabízí mnohem více než jen výtečné pláže a teplé moře. Za návštěvu rozhodně stojí masiv Vitoša nedaleko Sofie. Milovníci horské turistiky mohou taktéž navštívit pohoří Rila, kde se nachází i nejvyšší hora Balkánského poloostrova – Musala – či Rodopy nebo Pirin.

Taktéž hlavní město Sofie má návštěvníkům Bulharska co nabídnout. Toto historické město v sobě skrývá mnoho pokladů v podobě pravoslavných chrámů s cennými freskami a relikviemi svatých.

Hlavní město Sofie překvapí své návštěvníky nevšední architekturou.

Mezi největší lákadla patří i Bulharská národní galerie nebo Mešita Banja Baši, která připomíná dlouhé období turecké nadvlády. V Sofii se také nachází devět univerzit, a díky tomu je častým cílem všech, kdo si chtějí vyzkoušet studium v cizině a zároveň život v odlišné kultuře.

Proč se pojištění do Bulharska vyplatí

Vzhledem k tomu, že Bulharsko se nachází v Evropské unii, mnoho lidí případná nebezpečí podcenícestovní pojištění si nesjedná. Nicméně ke zranění nebo nepříjemnému onemocnění může snadno dojít i zde.

Veřejné nemocnice nejsou v Bulharsku na nejlepší úrovni. Pacient proto často zamíří na některou ze soukromých klinik, kde je ošetření velmi kvalitní, ovšem také velmi nákladné. Už jen proto se pojištění do zahraničí vyplatí.

Zoufat si nemusí ani cestovatelé, kteří se již do Bulharska vypravili bez pojistky. S využitím našeho online kalkulačky cestovního pojištění si mohou cestovní pojištění sjednat z ciziny, aniž by museli navštěvovat některou z pojišťoven osobně.